Pokój przechodni

Data modyfikacji: 25 grudnia 2023

Pokój ten jest położony od północnej strony domu. Jest to pokój przechodni od holu do salonu. Są w nim troje dwuskrzydłowych drzwi. Z tego powodu jest trudny do zagospodarowania. Ciekawostką pokoju są w pełni zachowane wewnętrzne okiennice. Po wojnie pokój pełnił różne funkcje - jako świetlica wraz z salonem, jako kuchnia. W dużym stopniu jest zachowana w nim podłoga. Jedynie w miejscach, gdzie były stawiane piece, brak jest oryginalnych desek. W gorszym stanie są deski, które są przy samej ścianie. Z powodu wilgotnego muru są już podniszczone. W pokoju został postawiony zielony piec, który przywiozłem z Ełku. Pierwotnie w pokoju stał duży, narożny piec, o czym świadczą ślady wycięte w deskach w podłodze.

Zdjęcie zrobione latem 1935 roku przedstawia widok na salon przez drzwi z pokoju przechodniego. Między drzwiami a piecem widoczny jest okrągły stół, przykryty haftowanym obrusem, z bukietem kwiatów w wazonie, prawdopodobnie naparstnic.


13 stycznia 2019.Lipiec 2019. Wyposażenie pokoju dość często się zmienia. Jest wykorzystywany jako tymczasowy magazyn różnych mebli.


15 października 2019. Sceny po przywiezieniu mebli z Grajwa i radość kotów w nowej scenerii. Pojawiły się nowe możliwości wskakiwania coraz wyżej.
26 maja 2020. Kolejne meble przywiezione z Grajwa.


 
30 lipca 2020. W pokoju tym ciągle zmieniają się meble. Są tu tymczasowo wstawiane po przywiezieniu do Dębian i czekają na przeniesienie ich we właściwe miejsca.


Sierpień 2020.

1 grudnia 2023. Przywiezione zostały meble czekające już od kilku miesięcy na transport z Grajwa. Będą musiały jakiś czas spędzić w tym pokoju, aż będzie przygotowane dla nich docelowe miejsce.