OGRÓD
Impresje ogrodowe


Data modyfikacji: 24 maja 2014

Galopka w swoim żywiole

Jest to młoda kotka, która niemal cały czas jest w ruchu. Jest zaprzeczeniem opinii, że koty są cały czas zmęczone i tylko śpią. Kot ten całymi dniami poluje i przynosi do domu myszy, którymi opiekuje się, nie zagryza ich i nie zjada, ale za to chętnie wypuszcza w domu, aby trochę w nim pomieszkały. Niżej są trzy zdjęcia przedstawiające Galopkę nurkującą w głąb tuji, poszukującą czegokolwiek, co jest żywe i się rusza.Oczywiście karmnik  też trzeba spenetrować, bo nigdy nie wiadomo, co można tam znaleźć - może coś do zabawy, do jedzenia, a może po prostu miejsce do spania z widokiem na ogród.
Wszędobylska Galopka zainteresowała się beczką na deszczówkę i zobaczyła, że można z niej napić się wody. Jeżeli poziom wody byłby niski, wtedy beczka mogłaby stać się śmiertelną pułapką dla kota. Pływający kot nie mógłby dosięgnąć dna, aby się odbić i wyskoczyć, ani też by nie sięgnął łapką krawędzi beczki, aby się wydostać. Aby do tego nie dopuścić, włożyłem do beczki dębowy kołek, po którym w razie wypadku będzie mogła wydostać się z beczki.


Kot galopujący po ogrodzie musi też odpocząć. Czasem sypia w domu, a czasem zdarza mu się zasnąć w innym miejscu, gdzieś na słońcu. Miejsce musi być jednak bezpieczne. Ale czy zawsze jest bezpieczne? Można zobaczyć to na zdjęciach.