Osprzęt elektryczny

Data modyfikacji: 24 kwietnia 2023

Przełącznik Ruhmkorffa (przełącznik krzyżowy). Wykorzystywany był w laboratorium fizycznym. Do Dębian został przywiezionych 5 sztuk 4 i 17 kwietnia 2023. Łącznik posiada dwa zaciski wejściowe i dwa wyjściowe. Jego zadaniem jest zmieniać kierunek polaryzacji napięcia na wyjściu. Wyprodukowany w latach 60-tych XX wieku.


Przełącznik do zewnętrznej instalacji antenowej z uziemieniem. Przywieziony do Dębian 10 kwietnia 2023. Wyprodukowany około połowy XX wieku.


Bakelitowy wtyk do zasilania. Wyprodukowany około połowy XX wieku.


Włącznik do montowania na przewodzie zasilającym, wykorzystywany powszechnie w lampkach nocnych. Wyprodukowany w latach 70-tych XX wieku.


Bakelitowy włącznik i gniazdo do urządzeń dużej mocy. Przywiezione do Dębian 10 kwietnia 2023.Układ zabezpieczenia przeciwprądowego i przeciwprzepięciowego. Wygrzebany w laboratorium fizycznym. Wyprodukowany prawdopodobnie na początku lat 60-tych XX wieku. Do Dębian został przywieziony 15 kwietnia 2023.


Eksperymentalna podstawka z oprawkami do żaróweczek. Wykorzystywana była w laboratorium fizycznym. Do Dębian przywieziona 20 kwietnia 2023.