Spiżarnia

Data modyfikacji: 13 lutego 2023


 
Pomieszczenie to po wybudowaniu domu przeznaczone było na spiżarnię. Przylegające było do kuchni. W latach 90-tych przeznaczenie tego pomieszczenia się zmieniło. W miejscu okienka zostały w murze wyrąbane drzwi, aby całkowicie rozdzielić dwa mieszkania, które miały wspólne wejście i korytarz. Dawna spiżarnia stała się przedsionkem prowadzącym ze schodów bezpośrednio do kuchni. W planach mam odtworzenie pierwotnego przeznaczenia tego pomieszczenia i przywrócenie układu komunikacji tak, jak zaprojektował to architekt. Na zdjęciu obok można zobaczyć, jak wyglądało okienko w 1943 roku, a poniżej w 1985.



W kwietniu 2020 roku rozpoczął się remont dachu, który był w tragicznym stanie. Konieczny był demontaż znacznej części więźby dachowej i zrobienie jej na nowo.



Widok ze spiżarni na schody przez drzwi wyrąbane w murze, w miejscu okienka.


Widok ze spiżarni na kuchnię.


Widok ze schodów na spiżarnię i kuchnię. W spiżarni zachowała się jeszcze w dość dobrym stanie dawna posadzka z czarno-białych kafelków.








 
Otwory drzwiowe są już udrożnione. Kolejnym etapem odtwarzania dawnego układu pomieszczeń będzie zamurowanie tych drzwi i odtworzenie okna do spiżarni.

14 maja 2012. Nowe krokwie są już założone.



20 maja 2020. Poszycie dachu już częściowo zrobione. Niektóre belki stropowe zostały pozostawione.