Maroko 2003

2 stycznia 2004Maroko od lat pobudzało moją wyobraźnię - wysokie góry w Afryce, czerwona ziemia, Sahara, starożytne miasta zagubione wśród pustkowia. Pewną przeszkodą w swobodnym podróżowaniu do Maroka jest konieczność posiadania wizy. Dawniej, aby otrzymać wizę należało najpierw zarezerwować hotele lub jechać z wycieczką. Teraz miałem okazję pojechać w sprawach zawodowych, a przy okazji zrobić wycieczkę w głąb kraju. Opisy będą całkowicie subiektywne, może niezgodne z rzeczywistością czy przewodnikami, ale własne.

Marakesz

Marakesz jest dość niezwykłym miastem ze względu na jego znaczenie dla Marokańczyków. Jest to jedna z dawnych stolic Maroka. Różni się to miasto od innych, leżących bliżej morza. Nie ma ono jeszcze charakteru miast zachodu. Z jakiś czas będzie więcej informacji o tym mieście i więcej zdjęć.
 
Przewodnik z telefonem komórkowym Dziedziniec w pałacu w Marakeszu


Atlas Wysoki

Będzie tu opis podróży autobusem z Marakeszu do Quarzazatu i Zagory poprzez wysokie góry, a następnie doliną Dra w stronę pustyni. Droga prowadziła przez przełęcz na wysokości 2600 mnpm. Sama podróż była dość niecodzienną przygodą. Ale na szczegóły proszę jeszcze zaczekać.
 
Atlas Wysoki, parking dla osłów Atlas Wysoki, postój w wiosce


Atlas Wysoki Atlas Wysoki

Sahara

Wycieczka na Saharę była krótka, ale dość ciekawa. Nawet nie ze względu na egzotykę, a na możliwość zaobserwowania codziennego życia ludzi i zmian, które zaszły wśród ludzi pustyni. Bieda stała się towarem dającym nieźle się sprzedawać. Będzie tu jeszcze więcej zdjęć i ciekawych opisów.
 
Dolina