Kalina wawrzynowata 'Eve Price'
Viburnum tinus 'Eve Price'


Data modyfikacji: 31 marca 2018


 
Opis. Kwitnie od listopada do kwietnia. Osiąga wysokość 2 m i szerokość 2 m. Pochodzi z południa Europy. Kwiaty w pąkach różowe, po rozwinięciu białe, pachnące. Owoce małe, niebiesko- czarne.

Uprawa. Kalina nieodporna na chłody. Może rosnąć w słońcu, półcieniu i cieniu. Przycinać należy w lipcu i sierpniu.Dębiany.  Kalina kupiona 11 września 2007 w PUDIZie w Olsztynie. Zimę spędziła w doniczce wkopanej w ziemię, a na stałe miejsce została wysadzona dopiero 23 lipca 2008. Pierwszą zimę w gruncie przeżyła, ale pędy, kóre były ponad śniegiem zostały wymrożone. Podczas drugiej, bardzo mroźnej zimy całkowicie wymarzła. Następna roślina wygrzebana 9 lipca 2010 na aukcjach internetowych Allegro sprzedawcy marcin_arr, przysłana została 14 lipca 2010. Roślina ta spędza lato w doniczce w ogrodzie, a na zimę zabierana jest pod dach. Kolejna roślina została kupiona 12 września 2013 w Lidlu w Bartoszycach. Do gruntu została posadzona 15 września 2013. Rośnie koło słupa energetycznego, naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu. Kalina, która spędza zimę pod dachem, kwitnie w środku zimy mimo chłodów. 
Dziewięć kolejnych zdjęć przedstawia kalinę, która spędziła zimę w nieogrzewnym pomieszczeniu. W czasie silnych mrozów temperatura spadałą tam poniżej zera. Roślinie wcale to nie przeszkadzało i w środku zimy miała kwiaty.