Berberys pośredni 'Red Jewel'
Berberis x media 'Red Jewel'


Data modyfikacji: 22 czerwca 2015


 
Opis. Roślina jest częściowo zimozielona. Liście ma barwy zielono-purpurowej, o metalicznym połysku, skórzaste. Osiąga wysokość 1.5 m, pokrój płaskokulisty.

Uprawa. Ma niewielkie wymagania glebowe. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Jest wystarczająco mrozoodporny, ale na otwartych stanowiskach wymaga okrycia na zimę.

Dębiany. Supermarkety jakiejkolwiek specjalności to marne miejsce na kupowanie roślin. Mimo to czasem decyduję się na wizytę w takich miejscach. Szczególnie jesienna pora jest dla mnie atrakcyjna. Wtedy wygórowane ceny roślin w takich miejscach znacząco spadają, a można wygrzebać jakąś ciekawostkę. Tym razem 23 października 2007 w OBI w Olsztynie znalazłem rzadko spotykany berberys. Roślina przeceniona, ale dorodna i zdrowa. Uzupełni dębiańską kolekcję. Została posadzona koło modrzewia. Miejsce było jednak zbyt cieniste i roślina została przesadzona na bardziej słoneczne stanowisko 1 września 2013, naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, koło karagany syberyjskiej 'Pendula'.