Lustro sosnowe

Data modyfikacji: 10 lutego 2023


 
Rama lustra została przywieziona do Dębian około 2005 roku. Przez wiele lat leżała wśród gratów i czekała na lepsze czasy, które w końcu nadeszły. Rama była porozklejana i zaczęły od niej odpadać drobne elementy. Zebrałem to do kupy i posklejałem 9 lutego 2023. Drewno pokryte było warstwą gipsu, pomalowanego brązową farbą. Miejscami gips był już wykruszony. Postanowiłem zostawić to w takiej formie, jak jest, jedynie usunąłem luźno trzymające się fragmenty. Jednego drobnego elementu ozdobnego w narożniku brakowało. Następnego dnia dorobiłem ten element i całość pomalowałem lakierobejcą Drewnochron w kolorze ciemnego dębu. Tego dnia kupiłem też poprzez Allegro taflę lustra o wymiarze 1056 × 428 mm. Jak zwykle, we wszystkich pracach towarzyszyło mi stado znudzonych futrzaków.

 
Lustro przeznaczone jest do wykorzystania w pokoju na piętrze, w południowo-wschodnim narożniku, w towarzystwie wiejskich, malowanych mebli.


17 lutego 2022 dostałem przesyłkę z taflą lustra. Było profesjonalnie zapakowane, w bardzo mocnym kartonie.Tafla była przycięta idealnie, co do milimetra. Doskonale wpasowała się w wycięcia w ramie. Potem została przykryta warstwą tektury z kartonu, w którym przyjechała, a na to poszła jeszcze warstwa sklejki pomalowanej lakierobejcą.


Na kartonie zostawiłem wszystkie nalepki z paczki. Może będzie to ciekawostką dla kogoś za kilkadziesiąt lat.


Plecy lustra, zrobione ze sklejki, zostały przymocowane do ramy za pomocą malutkich gwoździków. W odnawianych przeze mnie meblach staram się malować wszystkie odkryte powierzchnie drewniane. Utrudnia to zamieszkanie w meblu różnych drewnojadów.