Łóżko eklektyczne

Data modyfikacji: 19 maja 2023

 
Łóżko zostało wygrzebane na aukcjach internetowych Allegro i kupione 3 stycznia 2023. Na przywiezienie trzeba zaczekać około 3 tygodnie. Przeznaczone jest do pokoju na piętrze, w południowo-zachodnim narożniku.

Deski na spód łóżka zostały kupione w lutym 2023. Były wycięte ze świeżego drewna sosnowego i musiały wcześniej wyschnąć. Leżały w salonie przełożone listwami. W kwietniu zostały przeniesione na taras, aby dalej przesychały na świeżym powietrzu. Potem zostały jeszcze przeszlifowane przy pomocy szlifierki taśmowej i pomalowane akrylową lakierobejcą Drewnochron, w kolorze ciemnego dębu. Do boków łóżka zostały przykręcone wkrętami listwy, na których opierać się mają deski. No i nadszedł dzień 7 maja 2023, w którym łóżko zostało zmontowane w pokoju na piętrze, w południowo-zachodnim narożniku domu. Na deski został położony dwustronny materac, zamówiony na wymiar łóżka i kupiony jeszcze jesienią 2022 w Olsztynie w hurtowni z materiałami tapicerskimi, przy ul. Warszawskiej.Na szczycie łóżka nie było oryginalnej korony. Wykorzystałem niewielką koronę, która pozostała mi po zamianie koron w zegarze wiszącym.


Jak zwykle, to koty pierwsze wypróbowały uroki nowego łóżka. Puchatka bardzo szybko przeprowadziła się na to łóżko ze swoimi dwutygodniowymi maluszkami.