Hol na piętrze

Data modyfikacji: 16 sierpnia 2022

Jest to najciekawsze miejsce w całym domu. Po naprawach, renowacji, doświetleniu oknami połaciowymi i ociepleniu dachu ma szansę stać się bardzo klimatycznym miejscem, pełnym drzwi i różnych zakątków, zachęcalącym, aby zalec w fotelu z książką i wsłuchiwać się w odgłosy bardzo starego domu i jego otoczenia. Na razie podłoga nie jest jeszcze w pełni naprawiona. W kilku miejscach brakuje desek podłogowych, niektóre belki stropowe pod skosami wymagają wzmocnienia. Hol będzie wypełniony regałami z książkami.

4 czerwca 2021. Zakątek przy pokoju północno-zachodnim w trakcie uzupełniania podłogi.


9 kwietnia 2022

18 czerwca 2022. Na holu zrobiłem trochę porządku, uzupełniłem kilka desek w podłodze i podłączyłem żyrandole. Jeszcze mnóstwo pracy przy całym holu, który jest dość duży, łącznie około 70 m², do tego dochodą skosy z jednej strony i do uzupełnienia skrzydła drzwiowe. Wszystkich otworów drzwiowych na tym holu jest 10, ale nie wszędzie są zamontowane skrzydła drzwiowe.
Przed wizytą gości na poczzątku sierpnia 2022 zabrałem się za zrobiennie porządków na holu i odgruzowanie. Sterty rupieci zasłaniały światło dzienne wpadające przez niewielkie okienko, a meble, kartony z książkami, skrzynk z kaflami i skrzydła drzwiowe zastawiały przejścia i utrudniały poruszanie się. Taki hol w pełni zastępował wizyty w siłowni. Trzeba było też ćwiczyć uwagę i spostrzegawczość z powodu kocich maluchów, które postanowiły wziąć aktywny udział w porządkach.