fbgn
Aktualności
Drzewa i krzewy w Dębianach


Data modyfikacji: 13 czerwca 2018

13 czerwca 2018
Mera Flor w Bartoszycach: wierzba czarnokotkowa 'Kurome', irga łyżeczkowata 'Schneider'.
5 czerwca 2018
Sklep Mrówka w Lidzbarku Warmińskim: Dereń jadalny 'Dola' (140), perukowiec podolski 'Kanari' (64), perukowiec podolski 'Velvet Cloak' (54), skimmia japońska 'Rubella' (30), jaśmin gwiazdkowy (20), trawa 'Junkus Spiralus' 18). Kar-Pol w Bartoszycach: irga purpurowa 'Variegatus' (17). Sadzenie do gruntu: Rhododendron brachycarpum, skimmia japońska 'Rubella' (w południowej części wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki, obok pieńkow), irga purpurowa 'Variegatus' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, przy rabacie wierzbowej), Spartium junceum (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, między kolcolistem z Kilmun a żylistkiem ningpońskim), jaśmin gwiazdkowy, na północnym krańcu wierzbowej rabaty, przy pieńku), trawa 'Junkus Spiralus' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok sośnicy japońskiej), nieoznaczony gatunek (ai) z Jinan (przy pieńku na wrzosowisku, koło modrzewia 'Horstman').
4 czerwca 2018
Sadzenie do gruntu: katalpa z Krakowa (na zboczu, obok wcześniej posadzonej katalpy z Krakowa), mącznica lekarska (na wrzosowisku, po zachodniej stronie plastrów), wierzba (h, po wschodniej stronie wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki, obok brzozy karłowatej 'Golden Treasure'), trzmielina (f) z Jinan (obok rabaty wierzbowej, po zachodniej stronie).
2 czerwca 2018
Sadzenie do gruntu: irga splendens (5 szt., na wschód od odstojników, obok kolcorośli tamnoides), irga Kitaibela (30 szt., na wschód od odstojników, naprzeciw klona palmowego 'Shin Deshojo'), azalia japonska 'Lola' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok sosny wejmutki 'Torulosa'). Przesadzanie: wierzba (o) ze Skandynawii z wrzosowiska na wierzbową rabatę, obok takiej samej wcześniej przesadzonej).
30 maja 2018
Włożyłem nasiona achacha 7 szt. do pudełka z wilgotną bibułą.
29 maja 2018
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: owoce achacha.
26 maja 2018
Centrum ogrodnicze Gardenia w Kętrzynie: milin pośredni 'Guilfoylei'.
23 maja 2018
Mera Flor w Bartoszycach: cis pośredni 'Farmen', azalia japońska 'Lola'.
18 maja 2018
Przesyłka z Pińczowa: Prunus munsoniana 2 szt., Brussonetia monoica 2 szt., Chaenomeles cathayensis 1 szt.
15 maja 2018
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: oliwka europejska 'Arbequina'.
13 maja 2018
Sadzenie do gruntu: pieris japoński 'Little Heath Green' (na wrzsowisku naprzeciw okna od łazienki, koło brzozy karłowatej 'Golden Treasure'), róża kasztanowa, żółtodrzew schinifolium (naprzeciw okien od kuchni w nowej części dworu), magnolia 'Alba Superba' (przy starej winorośli, na południe od nowszej części dworu), trzmielina Vidala (między karmnikiem dla ptaków a wierzbą szwajcarską, na południe od dworu). Wysiew nasion do doniczek: nieśplik japoński z Lidla 23 szt., nieoznaczony gatunek ba 22 szt.
11 maja 2018
Lidl w Bartoszycach: figowiec pospolity 'Napolitana'.
7 maja 2018
Szkółka Abies w Wójtowie: dereń jadalny 'Golden Glory'. Sklep ogrodniczy Ol-Flora w Wójtowie: rokitnik zwyczajny 'Askola', pieris japoński 'Little Heath Green'.
6 maja 2018
Sadzenie do gruntu: wierzba kurylska (na południe od nowszej części dworu, obok kaliny 'Winton', w pobliżu starych winorośli).
30 kwietnia 2018
Lidl w Bartoszycach: dipladenia (Mandevilla sanderi ‘Sundaville Red’). Sadzenie do gruntu: azalia japońska 'Gorbella', azalia japońska 'Violetta' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, na zachód od plastrów).
29 kwietnia 2018
Sadzenie do gruntu: bluszcz pospolity 'Little Diamond' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, na wzniesionej rabacie, w pobliżu karłowatych wierzb).
27 kwietnia 2018
Przesyłka z roślinami od OGRODinternetowy (wysokość cm): jagoda kamczacka 'Wojtek' (58), jagoda kamczacka 'Fiałka' (36), jagoda kamczacka 'Tundra' (31), jagoda kamczacka 'Viola' (52), jagoda kamczacka 'Leningradskij Wielikan' (43), jagoda kamczacka 'Zoluska' (49), jagoda kamczacka 'Docz Velikana' (54), jagoda kamczacka 'Jugana' (61). Mera Flor w Bartoszycach: jagoda kamczacka 'Bakczarskij Welikan' (102), macierzanka cytrynowa 'Doone Valley' (4-13), macierzanka zwyczajna 'Foxley' (10-20). Sadzenie do gruntu na wzniesionej rabacie na wrzosowisku: wierzba kurylska niska, wierzba szwajcarska, wierzba płożąca 'Vorthuizen', macierzanka cytrynowa 'Doone Valley', macierzanka zwyczajna 'Foxley'. Przesadzanie: karłowate wierzby.
26 kwietnia 2018
OBI w Olsztynie: wierzba smukłoszyjkowa 'Mount Aso' (100), wierzba płożąca 'Vorthuizen' 30/27), wierzba szwajcarska (34/20), azalia japońska 'Gorbella' (16-34), azalia japońska 'Violetta' (15-22), bluszcz pospolity 'Little Diamond' (13-33).
25 kwietnia 2018
Szkółka Szmit w Pęchcienie (wysokość rośliny/szczepienia-szerokość cm): Rhus punjabensis (170), Rhus verniciflua (88), Zanthoxylum schnifolium (102), Salix alba 'Strachowo' (270), Salix caprea 'Silberglanz' (210), Salix 'Caradoc' (180), Salix 'Fantazija' (230), Salix 'Flame' (240), Salix kurilensis PA (98/85), Salix kurilensis (12-26), Salix 'Pamiati Bażowa' (280), Syringa pinnatifolia (112/6), Syringa komarowii subsp. reflexa (82), Rosa roxburghii (54), Cornus mas 'Aliona' (118/3), Euonymus vidalii (158/102), Magnolia zeni (59), Picea chihuahuana (53), Thuja koraiensis (51), Betula utilis 'Silver Shadow' (240/20), Betula 'Brixtton' (259/7), Betula albosinensis var. septentrionalis (239/17).
24 kwietnia 2018
Szkółka roślin "Akhtar Ogród" w Dobrym Mieście: magnolia pośrednia 'Alba Superba' (220).
23 kwietnia 2018
Sklep ogrodniczy Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: świdośliwa olcholistna 'Thiessen' (90), świdośliwa olcholistna 'Pembina' (83).
23 kwietnia 2018
Siewki roślin tropikalnych: albicja jedwabista: 12/37, nieoznaczony gatunek (ay) 2/19, chlebowiec różnolistny 3/5, nieoznaczony gatunek (ax) 5/16, nieoznaczony gatunek (aw) 7/42, Bhesa ceylanica 1/11, nieoznaczony gatunek (au) 2/5, Cassia javanica 4/4/38, tamaryndowiec indyjski 1/29, liczi 1/18.
20 kwietnia 2018
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: pigwowiec japoński 'Fire Dance' (29 cm).
18 kwietnia 2018
Zamówienie roślin przez Allegro od OGRODinternetowy.
16 kwietnia 2018
Mera Flor w Bartoszycach: aktinidia ostrolistna SCARLET SEPTEMBER KIWI 'Mirzan' ().
13 kwietnia 2018
Biedronka w Bartoszycach: różanecznik 'Marie Fortie' (33), różanecznik 'English Roseum' (33).
12 kwietnia 2018
Wysiew nasion do doniczek: kalomondyna (5 szt.), Cassia javanica (38 szt.), flaszowiec peruwiański (60 szt.), nieoznaczony gatunek (az, 14 szt.), morwa indyjska (5 szt.).
10 kwietnia 2018
Mera Flor w Bartoszycach (wysokość cm): wierzba sachalińska 'Golden Sunshine' (39), świdośliwa olcholistna 'Sleyt' (45), świdośliwa olcholistna 'Krasnojarskaja' (48).
8 kwietnia 2018
Sadzenie do gruntu: różanecznik Fortuna 2 szt. (na krawędzi zbocza, między jodłą algierską Glauca' a jodłą balsamiczną), choina kanadyjska odm. pendula (na krawędzi zbocza, pod żywotnikiem zachodnim, niedaleko brzozy 'Laciniata'). Przesadzanie: sośnica japońska (wrzosowisko naprzeciw okna od łazienki).
7 kwietnia 2018
Sadzenie do gruntu na krawędzi zbocza koło brzozy 'Laciniata', kolejno od strony zachodniej: różanecznik 'Catawbiense Grandiflorum', różanecznik 'Hoppy', różanecznik katawbijski 'Purpureum Grandiflorum', różanecznik 'Haaga'.
5 kwietnia 2018
Wysiew nasion do doniczek: liczi (18 szt.), tamaryndowiec indyjski (28 szt.), longan (37 szt.). Lidl w Lidzbarku Warmińskim: różanecznik 'Catawbiense Grandiflorum' (44 cm). Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: różanecznk katawbijski 'Purpureum Grandiflorum' (37 cm), śnieguliczka Chenaulta 'Hancock' (21 cm).
4 kwietnia 2018
Wysiew nasion do doniczek: nieoznaczony gatunek (ax, 16+3szt.), nieoznaczony gatunek (ay, 19 szt.), nieoznaczony gatunek (aw, 42 szt.).
2 kwietnia 2018
Zaczęły wschodzić: róża żółta, śnieguliczka biała odm. laevigatus, kalina bracteatum, kalina Wilsona. Wysiew nasion do doniczek: Rhododendron maximum (0,5g), Rhododendron brachycarpum (0,5g), Rhododendron (e), Rhododendron (f), Pieris japonica (500 szt.), Pieris floribunda (200 szt.), Oxydendron arboreum (1000 szt.), Leucothoe axillaris (500 szt.), Spiraea veitchii, Spiraea nipponica, Spiraea x pumillionum, Spiraea lucida, tawuła (b), Buddleja globosa (500 szt.), Hypericum prolificum (1000 szt.), Hypericum androsaemum (400 szt.).
30 marca 2018
Biedronka w Bartoszycach: różanecznik 'Haaga' (30 cm), różanecznik 'Hoppy' (29 cm).
28 marca 2018
Wysiew nasion do doniczki: nieoznaczony gatunk (ar, 7 szt.).
24 marca 2018
Wysiew nasion do doniczki: eukaliptus cytrynowy (35 szt.).
22 marca 2018
Wysiew nasion do doniczek: Michelia champaca (22 szt.), nieoznaczony gatunek (as, 1 szt.), nieoznaczony gatunek (ao, 1 szt.), nieoznaczony gatunek (ak, 5 szt.), nieoznaczony gatunek (am, nie wiadomo ile), nieoznaczony gatunek (an, 5 szt.), nieoznaczony gatunek (al, 2 szt.), nieoznaczony gatunek (at, 16 szt.), klon (chyba shirasawy 1 szt., pozostał w torebce z Rogowa).
21 marca 2018
Przełożyłem do doniczki 5 nasion chlebowca różnolistnego z Peradeniyi. Od dwóch tygodni były umieszczone w pudełku w wilgotnym ręczniku papierowym. Jedno nasiono zaczęło wypuszczać już korzonek, a spod popękanej łupiny widać zazielenione liścienie. Wysiew nasion do doniczki: albicja jedwabna z Peradeniyi (37 szt.), Bhesa ceylanica (11 szt.), nieoznaczony gatunek (bc, 1 szt.), Antiaris toxicaria (nieozn. aq, 19 szt.), Michelia champaca (22 szt.).
19 marca 2018
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: Dracena marginata, Ficus elastica, lilak pospolity 'Michael Buchner', lilak pospolity 'Lebioduszka', lilak pospolity 'Miss Ellen Willmott'.
18 marca 2018
Wysiew nasion do doniczek: Hippocrepis emerus (54 szt.), Coprosma rigida (8 szt.), nieoznaczony gatunek (ad, 100 szt.), Indigofera pseudotinctoria (240 szt.), Lagerstroemia indica (20 szt.), róża (i, 50 szt.), woskownica europejska (800 szt.), chmielograb (a, 100 szt.), nieoznaczony gatunek (r, 100 szt.), głogonieszpułka z Chin (17 szt.), kłęk kanadyjski (25 szt.), berberys (c, 20 szt.), róża (n, 100 szt.), Colutea persica (300 szt.), suchodrzew (d, 16 szt.), Cotoneastermoupinensis (?, 12), głóg (f, 20 szt.), Zanthoxylum giraldii (14 szt., nieoznaczony gatunek (bb, 24 szt.), irga (r, 7 szt.), orzech szary (2 szt.), Chaenomeles cathayenis (11 szt.), Populus trichocarpa (200 szt.), Chamaebatiara millefolium.
15 marca 2018
Biedronka w Bartoszycach: Ficus benjamina, Ficus ginseng.
11 marca 2018
Wysiew nasion do doniczek: Toxicodendron verniciflua (15 szt.), kłęk kanadyjski 17 szt.), nieoznaczony gatunek (x, 200 szt.), irga (n, 40 szt.), mydleniec iechowaty (24 szt.), kasztanowic z ijowa (3 szt.), brzoza (c), nieoznaczony gatunek (s, 18 szt.), góg (i, 45 szt.), Rosa setigera (100 szt.), Zhanthoxylum schinifolium (52 szt.), Colutea istria 120 szt.), Zanthoxylum simulans 33 szt.), Crataegus ellwangeriana (50 szt.), Cotoneaster foveolatus (24 szt.), Zhanthoxylum (c, 24 szt.), Woskownica pensylwańska (?, 12 szt.), śliwa tarnina (16 szt.), Crataegus fastosa (30 szt.), pigwowiec katajski (108 szt.), szydlica japońska (10 szt.), perukowiec podolski (200 szt.), nieoznaczony gatunek (w, 20 szt.), Malus spectabilis (10 owoców), Cupressus lusitanica (20 szt.), Celtis bungeana (3 szt.), leszczyna amerykańska (20 szt.), leszczyna pospolita z Mestii (9 szt.), iglicznia (a, 60 szt.), leszczyna pospolita z Turcji (14 szt.), miesięcznik kanadyjski (10 szt.), Malus sargentii (20 szt.), Cornus florida (9 szt.), Magnolia acuminata (19 szt.), feronia słoniowa (9 szt.).
8 marca 2018
Wysiew nasion do doniczki: feronia słoniowa 100 szt.
7 marca 2018
Ol-Flora w Wójtowie: ficus retusa.
6 marca 2018
Włożyłem nasiona chlebowca różnolistnego (5 szt.) do pojemnika z wilgotnym ręcznikiem, aby wykiełkowały.
1 marca 2018
Peradeniya: Treculia africana 3 szt., chlebowiec różnolistny, Chesa ceylanica, Cassia javanica, Michelia champaca, nieoznaczony gatunek (ak), nieoznaczony gatunek (al), nieoznaczony gatunek (am), nieoznaczony gatunek (an), nieoznaczony gatunek (ap), nieoznaczony gatunek (aq), nieoznaczony gatunek (ar), nieoznaczony gatunek (as), nieoznaczony gatunek (at), nieoznaczony gatunek (au), nieoznaczony gatunek (aw), nieoznaczony gatunek (ax), nieoznaczony gatunek (ay), nieoznaczony gatunek (az), nieoznaczony gatunek (ba), nieoznaczony gatunek (bc).
28 lutego 2018
Peradeniya, Sri Lanka: Albizia julibrissin.
19 lutego 2018
PH Agravia: eukaliptus cytrynowy.
18 lutego 2018
Wysiew nasion do doniczek: cyprys (a, Sopot, 800 szt.), Pinus taivanensis (Sopot, 33 szt.), dereń jadalny (kiszony, 11 szt.), jałowiec (c, osmancik, 48 szt.), Rosa centifolia v. muscosa (Hemeius, 50 szt.), Staphylea pinnata (Hemeius, 13 szt.), Viburnum lanthanoides (Hemeius, 60), Crataegus leiophylla (Hemeius, 100 szt.), Róża (n, Omalo, 100 szt.), Moszenki (a, Osmancik, 500 szt.), Sophora flavescens (Novogorod, 26 szt.), Zanthoxylum ailanthoides (Kyoto, 400 szt.), Acer grosseri (Hemeius, 47 szt.), nieoznaczony gatunek (u, Omalo, 30 szt.), Viburnum orientale (Hemeius, 59 szt.), Staphylea bumalda (Hemeius, 17 szt.), woskownica pensylwańska (Batumi, 45 szt.), Staphylea bolanderi (Hemeius, 9 szt.), Crataegus pruinosa (Hemeius, 55 szt.), Jałowiec (b, Osmancik, 250 szt.), Crataegus neolensis (Hemeius, 30 szt.), oliwnik wąskolistny (Dobrudża, 21 szt.), jesion (a, Mestia, 135 szt.), róża (k, Omalo, 800).
15 lutego 2018
Wysiew nasion do doniczek: Cotoneaster racemiflora 'Numyularia' (Hemeius, 42 szt.), Lonicera chrysantha (Hemeius, 20 szt.), Rosa gromowie (hemeius, 11 szt.), róża (m, Tusheti, 300 szt.), berberys (d, Turcja, 300 szt.),  Crataegus anomala (Hemeius, 40 szt.), czeremcha (a, Tusheti, 30 szt.), głóg (h, Hemeius, 45 szt.), dereń jadalny (Osmancik, 51 szt.), Staphylea colchica (Hemeius, 9 szt.).
11 lutego 2018
Wysiew nasion do doniczek: jałowiec (a, Tusheti, 90 szt.),  irga (o, Turcja,  8 szt.), róża (j, Tusheti, 100 szt.), głóg (g, Hemeius, 17 szt.), Cotoneaster tennipes (Hemeius, 30 szt.), Viburnum veitschii (Hemeius, 95 szt.), Celtis caucasica (Hemeius, 12 szt.), malina (a, Tusheti, 200 szt.), iglicznia (a, Kijów, 52 szt.), leszczyna pospolita (Turcja, 15 szt.), irga wyrazista ('Decrus', Dębiany, 11 szt.), Cotoneaster hsingshangensis (Rogów, 100 szt.), Berberis brachypoda (Rogów, 180 szt.), Berberis edgeworthiana (Rogów, 260 szt.), Viburnum bracteatum (Rogów, 183 szt.), Viburnum erosum (Rogów, 162 szt.), Acer palmatum ssp. amoenum (Rogów, 300 szt.), guzikowiec zachodni (Rogów, 2400 szt.), Cornus racemosa (Rogów, 170 szt.), Berberis coreana (Rogów, 180 szt.), Cotoneaster rehderi (Rogów, 240 szt., Cotoneaster boisianus (Rogów, 500 szt.), kłokoczka (Hoexter, 10 szt), mamutowiec olbrzymi (Hoexter, 50 szt.), cedr atlaski (Florpak, 160 szt.), bluszcz (Hoexter, 25 szt.), platan (Hoexter, 1000 szt.), przewiercień krzewiasty (Florpak, 1600 szt.), Amorpha glabra (Rogów, 250 szt.), Sorbus setschwanensis (Rogów, 60 szt.), wiśnia nippońska ('Ruby', Dębiany, 8 szt.), wiązowiec chiński (Rogów, 60 szt.), ośnieża górska (Rogów, 7 szt.), kalina mongolska (Rogów, 220 szt.), Solanum dulcamara (Rogów, 200 szt.), Stephanandra incisa (Rogów 120 szt.), orzech czarny (Kortowo, 20 szt.).
10 lutego 2018
Wysiew nasion do doniczek: dąb (c, Mestia, 8 szt.), dąb (h, Kijów, 20 szt.), pigwowiec japoński (Kijów, 29 szt.), Pinus luchuensis (Sopot, 70 szt.), Picea asperata (Sopot, 95 szt.), kasztan jadalny (Kijów, 6 szt.), nieoznaczony gatunek (ab, Kijów, 50 szt.), cyprys (a, Sopot, 500 szt.), Moszenki (b, Kijów, 150 szt.), grusza wierzbolistna (Kijów, 32 szt.).
7 lutego 2018
Wysiew nasion do doniczek: ośnieża karolińska (dębiany, 40 szt.), judaszowiec południowy (Tbilisi, 25 szt.), granat (Tbilisi, 120 szt.), olsza (b, Mestia, 100 szt.), nieoznaczony gatunek (t, jaśmin?, Tbilisi, 25 szt.), dereń (b, Mestia, 100 szt.), Berberis lycium (Tbilisi, 30 szt.), perukowiec podolski (Tbilisi, 50 szt.), róża (g, Mestia, 100 szt.), mydleniec wiechowaty (Tbilisi, 7szt.), wiązowiec zachodni (Tbilisi, 18 szt.), jarząb (e, Tbilisi, 150 szt.), głóg nieróznoząbkowy (Tbilisi, 11 szt.), berberys (b, Mestia, 70 szt.), głóg (e, Mestia, 18 szt.), Poncirus trifoliata (Tbilisi, 80 szt.), dereń (a, Tbilisi, 30 szt.), Cotoneaster hebephyllus (Tbilisi, 28 szt.), Lonicera caucasica (Tbilisi, 10 szt.), prinsepia chińska (Tbilisi, 36 szt.), Viburnum cotinifolium (Tbilisi, 94 szt.). Zaczęły wschodzić: kalina edule, kalina śliwolistna, kalina dilatatum.
27 stycznia 2018
Wysiew nasion do doniczek: róża (l, 14 owoców), Cotoneaster hebephyllus (90), Juglans hindsii (17), Crataegus mollis (62), nieoznaczony gatunek (s, 75), Crataegus submollis (21 owoców), laurowiśnia (25), kalina (d, 159), wawrzynek wilczełyko (186), wawrzynek wilczełyko 'Alba' (370), klon (n, 45), klon (i, 62).
17 stycznia 2018
Przesyłka z nasionami z Arboretum SGGW w Rogowie: Acer palmatum ssp. amoenum, Berberis brachypoda, Berberis edgeworthiana, Berberis koreana, Cephalanthus occidentalis, Cornus racemosa, Cotoneaster boisianus, Cotoneaster hsingshangensis, Cotoneaster rehderi, Rhododendron brachycarpum, Rhododendron maximum, Viburnum bracteatum, Viburnum erosum.
2 stycznia 2018
Zamówienie nasion w Arboretum SGGW w Rogowie.
1 stycznia 2018
Wysiew nasion do doniczek: dereń jadalny z Kijowa (66), dereń jadalny z Bukwałdu (po kiszeniu, 60), głożyna pospolita z Jinan (68), głogonieszpułka z Jinan (61), kasztan (a) z Jinan (10), nieoznaczony gatunek (ac) z Jinan (150), nieoznaczony gatunek (ae) z Jinan (64), nieoznaczony gatunek (af) z Pekinu (5),nieoznaczony gatunek (ag) z Pekinu (10), magnolia naga z Pekinu (12), eukomia wiązowata z Pekinu (24), trzmielina (e) z Jinan (180), suchorzew (e) z Jinan (50), tulipanowiec chiński z Pekinu (100), klon (j) z Jinan (75), kalina (e) z Pekinu (43),  kalina (f) z Pekinu (56), kalina (g) z Pekinu (12), kalina (h) z Pekinu (22), dereń japoński z Pekinu (17).
21 grudnia 2017
Lidl w Bartoszycach: owoce kumkwatu.
3 grudnia 2017
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: owoce chirimoya.
6 listopada 2017
Chiny, Jinan: kasztan (a), głogonieszpułka, suchodrzew (e), nieoznaczony gatunek (ac), nieoznaczony (ad), nieoznaczony (ae), nieoznaczony (af), trzmielina (e), klon (j), nieoznaczony gatunek (ag), nieoznaczony gatunek (ah), nieoznaczony gatunek (aj),nieoznaczony gatunek (aj), trzmielina (f), trzmielina (g),  owoce longan.
2 listopada 2017
Chiny, Pekin: głożyna.
1 listopada 2017
Chiny, Pekin, OB: magnolia naga, dereń lekarski, kalina (e), kalina (f),  kalina (g), kalina (h), Eucommia ulmoies,
28 października 2017
Sadzenie do gruntu na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki: Salix lanata (na północny zachód od pierwszego plastra), Salix herbacea (między pierwszym a drugim plastrem), Salix reticulata, Salix serpyllifolia 'Triftalp' (na północny zachód od drugiego plastra), Thymus cherlerioides (na zachód od plastra drugiego i trzeciego), Salix cashmiriana (na zachód od plastra trzeciego), Rosa arkansana, Salix retusa (przy dużym kamieniu, na zachód od piątego plastra), Salix serpyllifolia (w kącie między plastarmi 4-6), Salix lapponum (na północ od siódmego plastra, pod brzozą karłowatą 'Golden Treasure'), Vaccinium macrocarpon 'Hamilton' (na północ od szóstego plastra, pod różanecznikiem 'Caractatus').
22 października 2017
Mera Flor w Bartoszycach: jałowiec pośredni 'Mathot', jałowiec pospolity 'Spotty Spreader', nieoznaczony gatunek (aa) 2 szt. Sadzenie do gruntu: wierzba (m, gałązki na wrzosowisku, po wschodniej stronie woskownicy europejskiej), nieoznaczony gatunek (aa) 2 szt. (na wrzosowisku, przy plastrach lipowych, na południe od brzozy karłowatej 'Goden Treasure').
21 października 2017
Kijów, koło wieży ciśnień: głóg (i). Ogród botaniczny w Kijowie: iglicznia (b), dąb (h), grusza wierzbolistna, moszenki (b), kasztan jadalny, kłęk kanadyjski, nieoznaczony gatunek (ab), Spiraea veitchii, Spiraea lucida, Spiraea nipponica, Spiraea x pumillionum, Chaenomeles maulei.
13 października 2017
Przesyłka z Sopotu od BR: Cupressus (jakiś chiński), Picea asperata, Pinus taiwanensis, Pinus luchuensis.
10 października 2017
Przesyłka ze sklepu internetowego Alpine-Plants: Cornus x unalaschkensis, Rosa arkansana, Thymus cherlerioides, Vaccinium macrocarpon 'Hamilton', Salix cashmiriana, Salix herbacea, Salix lanata, Salix lapponum, Salix reticulata, Salix retusa, Salix serpyllifolia, Salix serpyllifolia 'Triftalp'.
1 października 2017
Sadzenie do gruntu na wrzosowisku, na zachód od lipowych plastrów: wierzba zielna, wierzba dwubarwna, wierzba (k), wierzba (l), nieoznaczony gatunek (z), bażyna pospolita, wrzos pospolity (h). Zamówienie roślin w sklepie Alpine-Plants.
27 września 2017
Islandia, Vestmannaeyjar: wierzba (k), wierzba (l), wierzba zielna, bażyna czarna, wrzos pospolity (h).
25 września 2017
Islandia, Vestmannaeyjar: wierzba zielna, wierzba phylicifolia, wierzba (k), nieoznaczony gatunek (z).
17 września 2017
Wysiew nasion do doniczek: dąb omszony, dąb (d).
10 września 2017
Arboretum w Bolestraszycach (wysokość): dereń jadalny 'Jewgienia' (66), 'Alosza' (78), 'Łukianowskij' (88), 'Elena' (107).
6 września 2017
Rumunia, Dobrudża: oliwnik wąskolistny, perukowiec podolski, orzech włoski. Zugdidi: platan (a). Hemeius: Cotoneaster moupinensis (?) owoce się nie zgadzają), mydleniec wiechowaty, Zanthoxylum giraldii, głóg (g), Cotoneaster tenuipes, Viburnum lanthanoides, Crataegus leiophylla, Viburnum orientale, Staphylea colchica, Staphylea bolanderi, Cotoneaster racemiflora 'Nymyularia' (?), Crataegus anomala, Rosa centifolia f. muscosa, Lonicera chrysantha, Staphylea pinnata, Rosa spinosissima (?), Crataegus pruinosa, Crataegus noelensis, Cotoneaster foveolatus, Cornus florida, Malus spectabilis, Celtis bungeana, Rosa setigera, Malus sargentii, Magnolia acuminata, Crataegus (h), Colutea istria, Zanthoxylum (c), Zanthoxylum simulans, Crataegus ellwangeriana, Colutea persica, Crataegus fastosa, Acer grosseri, Zanthoxylum schinifolium, Viburnum veitchii, Celtis caucasica, Chaenomeles kathayensis, Staphylea bumalda.
3 września 2017
Gruzja, Zugdidi: platan (c), szydlica japońska. Gruzja, Batumi: woskownica pensylwańska, Cupressus lusitanica, Camelia oleifera.
2 września 2017
Mestia: dąb (d), dąb (e), dąb omszony, olsza (b), jarząb (e), róża (g), róża (h), róża (i), klon (h), klon (i), buk (a), dereń (b), głóg (e), berberys (b), berberys (c), suchodrzew (d), chmielograb (a), różanecznik (f), jesion (a); samosiewy: dąb (f), dąb (g), brzoza (d), nieoznaczony gatunek (y).
31 sierpnia 2017
Gruzja, droga do Swanecji: nieoznaczony gatunek (w).
29 sierpnia 2017
Gruzja, Omalo: różanecznik (e), jałowiec (a), czeremcha (a), tawuła (b), róża (j), róża (k), róża (m), róża (n), nieoznaczony gatunek (u), moszenki (a), malina (a); patyki: wierzba (i), wierzba (j).
25 sierpnia 2017
Tbilisi: iglicznia (a), granat, nieoznaczony gatunek (r), nieoznaczony gatunek (s), nieoznaczony gatunek (t), perukowiec podolski, judaszowiec południowy, pomarańczka trójlistkowa, Crataegus mollis, Crataegus submollis, Juglans hindsii, Cotoneaster hebephyllus, kalina (d), Celtis occidentalis, laurowiśnia (?), Lonicera caucasica, Berberis lycium, irga (m?), Viburnum cotinifolium, Crataegus kyrtostyla, dereń (a), Prinsepia sinensis, mydleniec wiechowaty.
23 sierpnia 2017
Turcja, 20 km od Osmancik: irga (m), irga (n), głóg (f), jałowiec (b), jałowiec (c), dereń jadalny czerwony i żółty, nieoznaczony gatunek (x), berberys (d), śliwa tarnina, jesion (a).
16 sierpnia 2017
Sadzenie do gruntu na wschodnim brzegu większego stawu, kolejno od wierzby 'Golden Sunshine' w kierunku północnym: Salix x stipularis, Salix  elaeagnus 'Angustifolia', Salix 'Pamiat Bażowa', lilak pospolity 'Niebo Moskwy' (na zboczu naprzeciw okna od łazienki, między nellią chińską i hortensją piłkowaną 'Blue Bird'. Zadołowanie roślin na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu, klejno od strony zachodniej: RZĄD I: kasztanowiec 'Digitata', kasztanowiec plamisty 'Autumn Fire', kasztanowiec pośredni, kasztanowiec 'Baumannii', kasztanowiec zwyczajny 'Laciniata', kasztanowiec Arnolda 'Autumn Splendor', kasztanowiec gładki 'Sofia', kasztanowiec zwyczajny 'Umbraculifera', kasztanowiec  leśny 'Georgiana', kasztanowiec francuski 'Hessei', kasztanowiec werlicki 'Ellwangeri', kasztanowiec czerwony 'Variegata', kasztanowiec zmienny 'Penduliflora', kasztanowiec czerwony 'Botouwe', kasztanowiec zwyczajny 'Hampton Court Gold'; RZĄD II: jarząb Koehnego, jarząb setschwanensis', jarząb 'Asplenifolia', nieszpułka zwyczajna 'Westerveld', dęby omszone (?, w doniczce), jarząb japonski 'Embley', jarząb olcholistny odm. hirtella, jarząb mączny 'Aurea', topola amerykańska 'Purple Tower', świerk kłujący 'Holo', świerk Smitha, świerk Wilsona (z Twradogóry), jarząb 'Businka', jarząb 'Rose Queen', jarząb 'Rose Elegance', jarząb japoński 'Carmencita', jarząb pośredni 'Persecta'; RZĄD III: nieszpułka 'Iranian Medlar', jarząb Arnolda 'Coral Beauty', jarząb 'Alaja Krupnaja', jarzęboaronia 'Dippel', jarząb 'Rose Glow', jarząb 'Ethel's Gold', jarząb zahlbruckneri, jarząb 'Brillant Yellow', jarząb Arnolda 'Chamois Pearl', jarząb Arnolda 'Red Copper Glow', jarząb górski, jarząb Folgnera 'Lemon Drop', jarząb nieszpułkowy 'Magland Flaine', jarząb olcholistny 'Red Bird', wiśnia różowa 'Autumnalis Aurea', tawuła Frobella, jarząb mączny 'Salicifolia', jarząb Arnolda 'Vermiljon', jarząb Arnolda 'Golden Wonder', jarząb 'Krasnaja Krupnaja', bluszcz pospolity 'Białystok', głóg nietypowy 'Zbigniew', sosna zwyczajna 'Białogon', jarząb 'Pearly King', jarząb 'Sunshine', jarząb nieszpułkowy 'Magland Flaine', kasztanowiec assamica, irga Warda, nieszpułka zwyczajna 'Macrocarpa'; RZĄD IV: kalina amerykańska 'Spring Red Compact', kielichowiec plenny 'Lusławice', kalina koralowa 'Harvest Gold', kalina koralowa 'Apricot', świdośliwa 'Princess Diana', dereń jadalny 'Fruchtal', Expres', 'Big Red', 'Dziubak', 'Spring Glow', 'Nieżny', migdał jadalny, wiśnia piłkowana 'Amonagawa', żylistek różowy 'Carminea', jaśminowiec 'Belle Etoile', głóg (dwuszyjkowy ?), wiciokrzew japoński 'Prolific', świdośliwa 'Helvetia', świdośliwa Cusicka 'Alaska', świdośliwa kanadyjska 'Globe', świdośliwa stolonifera', lilak pospolity KINDY ROSE 'Gabi', głóg 'Red Azarole', wiśnia kosmata 'Red'.
8 sierpnia 2017
Sadzenie do gruntu: Codonopsis pilosula (obok dolnego odstojnika), kolcowój pospolity 'Amber Sweet Goji' (na zboczu, obok magnolii parasolowatej).
7 sierpnia 2017
Stoisko ogrodnicze przy Auchan w Olsztynie: Codonopsis pilosula, kolcowój pospolity 'Amber Sweet Goji'.
6 sierpnia 2017
Sadzenie do gruntu: Acer pectinatum (za rowkiem, w miejsce uschniętego klona Grossera), różanecznik 'Caractacus' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok brzozy karłowatej 'Golden Treasure', różanecznik 'Buchlovice' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok świerka kłującego 'Schovenhorst').
5 sierpnia 2017
Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Atropurpureum' (koło odstojników).
2 sierpnia 2017
Biedronka w Olsztynie: bluszcz (b, 5), tawuła japońska 'Froebelii' (30), różanecznik 'Caractacus' (35), klon palmowy 'Atropurpureum' (88).
29 lipca 2017
Mera Flor w Bartoszycach: głóg nietypowy 'Zbigniew', różanecznik 'Buchlovice', macierzanka pospolita 'Fredo'.
27 lipca 2017
Sadzenie do gruntu: suchodrzew kaukaski (pod linią energetyczną na południowy zachód od dworu, obok eleuterokoka kolczastego), irga wierzbolistna 'Herbstfeuer' (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, obok lilak ottawskiego 'Elinor' i lilaka ottawskiego 'James Macfarlaine'), kolcolist (a) 9 szt. (nasiona z Kilmun, naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, między obielą wielkokwiatową 'Niagara' a żylistkiem ningpońskim).
16 lipca 2017
Sadzenie do gruntu: trzmielina Hamiltona (na granicy parku przy rowku, koło czeremchy zwyczajnej 'Coloratus'.).
15 lipca 2017
Mera Flor w Bartoszycach: winobluszcz trójklapowy 'Diamond Mountains', świerk kłujący 'Hoto'.
3 lipca 2017
Szkółka Zieleń w Kosewie koło Mrągowa: brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf' (71), pigwowiec japoński 'Cido Red' (88), jaśminowiec 'Podzamcze 3' (122), rokitnik pospolity 'Avgustinka' (156), rokitnik pospolity 'Gibrid Pertšika' (168), rokitnik pospolity 'Lord' (163), rokitnik pospolity 'Botanitseskaja Ljubitielskaja' (138). Sadzenie do gruntu: brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, w południowej części).
2 lipca 2017
Sadzenie do gruntu: winobluszcz trójklapowy 'Fenway Park' (przy starej jabłonce na zachód od dworu), bluszcz pospolity 'Profesor Seneta' (przy huślawce koło nowszej części dworu'), irga wierzbolistna 'Parkteppich' (na brzegu rabaty, obok południowego wejścia do nowszej części dworu), magnolia 'Genie' (naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, między magnoliami 'Black Beauty' i 'Sunsation'), magnolia japońska 'Isis' (na wschód od słupa energetycznego, naprzeciw nowszej części dworu), magnolia szerokolistna (na zboczu naprzciw południowego wejścis do nowszej części dworu, koło surmii 'Purpurea' i surmi galleana), flueggea suffruticosa 6 szt. (na zboczu naprzeciw okna od łazienki, między lilakiem 'James Macfarlaine' i świdośliwą kanadyjską 'Tradition').
1 lipca 2017
Mera Flor w Bartoszycach: topola amerykańska 'Purple Tower', azalia lepka 'Summerduft', wierzba siwa 'Angustifolia', wierzba 'Pamiati Bazova', magnolia japońska 'Isis', bluszcz pospolity 'Profesor Seneta'.
22 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: irga pomarszczona (na skraju parku, koło dużego dębu przy lini energetycznej), dereń szorstkolistny (koło linii energetycznej w okolicach południowo-zachodniego narożnika dworu, pomiędzy świerkiem kłującym, czerwonym i Engelmana).
20 czerwca 2017
Ol-Flora w Wójtowie: Boronia heterophylla (22), kalocefalus Browna (15). Szkółka Roślin Ozdobnych Abies w Barczewie: klon jawor 'Esk Sunset' (156), magnolia 'Genie' (82), przesyłka z Twardogóry: kolcolist zachodni (12), magnolia szerokolistna (42), jagoda kamczacka (46), Rhododendron anwheiense 2 szt. (6 cm), Picea wilsonii (25), Picea smithiana (58). Sadzenie do gruntu: Rhododendron anwheiense 2 szt., kolcolist zachodni, kalocefalus Browna, Boronia heterophylla (w południowej części wrzosowiska naprzeciw okien od łazienki), irga położona (na południe od nowszej części dworu, między klonami palmowymi 'Emerald Lace' i 'Shin Deshojo'), jakoda kamczacka (z nasion z kamczatki, na południe od dworu, na zachód od jagody kamczackiej 'Indigo Yun' i na połudie od jagody 'Vostorg').
18 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: edwinia amerykańska 3 szt. (pod linią energetyczą, między czeremchą zwyczajną 'Colorata' a czeremchą wirginijską Schubert'), suchodrzew steveniana (pod linią energetyczną, obok czeremchy wirginijskiej 'Schubert'), śliwokrzew amerykański (na zboczu, naprzeciw wejścia do nowszej części dworu, między lilakiem hiacyntowym 'Easter Staley' a świdośliwą śródlądową), oriksa japońska (naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, na zboczu, między lilakiem hiacyntowym 'Easter Staley' a oliwnikiem baldaszkowym), irga spiczasta 8 szt. (1 m na wschód od dolnego odstojnika, obok irgi affinis i kaliny Siebolda), irga Dielsa 2 szt. (applanatus, na skraju parku, pod linią energetyczną, koło czeremchy wirginijskiej 'Schubert').
15 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: dereń darvarski: na skraju parku w pobliżu linii energetycznej, między świerkiem kłującym 'Glauca' a modrzewiem ussuryjskim), dereń Hemsley'a (na skraju parku w pobliżu linii energetycznej, między świerkiem czerwonym a modrzewiem ussuryjskim), świdośliwa kanadyjska 'Tradition' (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, między ), wiciokrzew japoński 'Halliana' (pod modrzewiem europejskim, w pobliżu południowo-zachodniego narożnika dworu).
14 czerwca 2017
Przesyłka od sprzedawcy Allegro zart56: parczelina trójlistkowa 'Aurea' (21), lilak pospolity 'Kardynal' (23), brzoza 'Golden Obelisk' (75), bluszcz kolchodzki 'Dentata Variegata' (32), bluszcz pospolity (b, 13-72), wiciokrzew Heckrotta 'Goldflame' (68), brusonecja zwyczajna (48). Sadzenie do gruntu: bluszcz kolchidzki 'Dentata Variegata' (koło dolnego odstojnika), bluszcz pospolity (b, naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, pod magnolią Loebnera 'Merill'), wierzba płożąca odm. nitida (na zboczu naprzeciw okna od łazienki, koło trzech żywotników z Łankiejm).
11 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: brzoza 'Hoseri' (przy drodze między większym stawem a sadem, obok kaliny japońskiej 'Mary Milton'), cyprysik żywotnikowaty 'Andelyensis' (przy drodze między większym stawem a sadem, w pobliżu dębu czerwonego 'Aurea'), głóg jednoszyjkowy 'Compacta' (między większym stawem a sadem, obok żywotnika zachodniego 'Waterfield'), wierzba biała 'Chermasina' (na wschodnim brzegu większego stawu, obok klonu zwyczajnego), wierzba iwa 'Pendula', wierzba sachalińska 'Golden Sunshine' (na wschodnim brzegu większego stawu, obok pni po lipach), wierzba smukłoszyjkowa 'Melanostachys' (na wschodnim brzegu większego stawu, obok resztek po wierzbie kruchej), metasekwoja chińska 'Goldrush' (na wschodnim brzegu większego stawu, koło pni po przewróconych do stawu lipach), brzoza etneńska (w pobliżu zachodniego wejścia do dworu, obok jałowca skalnego 'Blue Heaven'), brzoza gruczołkowata od. Halla (na zboczu, naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, obok magnolii Loebnera 'Merill'), kalina Burkwooda 'Mohawk' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, pod linią energetyczną, obok magnolii gwiaździstej 'Royal Star'), śliwa wiśniowa 'Złoty Obłok' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, obok starej winorośli), hortensja pnąca 'Take a Chance' (przy pomnikowej lipie, od północnej strony), irga lidjiangensis (w pobliżu odstojników, obok irgi foevolatus).
10 czerwca 2017
Mera Flor w Bartoszycach: wiciokrzew japoński 'Halliana' (110), trzmielina pospolita 'Brillant', trzmielina pospolita 'Scarlet Wonder', bluszcz pospolity 'Białystok', hortensja pnąca 'Take a Chance'. Sadzenie do gruntu: trochodendron araliowaty, kalina Hilliera 'Winton' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, w pobliżu starej winorośli), trzmielina pospolita 'Scarlet Wonder', trzmielina pospolita 'Brillant' (na skraju parku koło rowka, kolejno na zachód od eleuterokoków kolczasych), jagoda kamczacka 'Indigo Yum' w rzędzie jagód na poludnie od nowszej części dworu, obok jagody kamczackiej 'Moskowskaja'), irga jamkowata (na południe od dworu, w pobliżu klonów palmowych, obok klonu 'Emerald Lace' i kolcorośli tamnoides). Przesadzanie: eleuterokok kolczasty 54 szt. (na skraju parku, na zachód od odstojników, między wiciokrzewem gracilipes i trzmielinną pospolitą 'Scarlet Wonder', wiciokrzew gracilipes (na skraju parku, na zachód od odstojników, koło eleuterokoków kolczastych).
9 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: kalina (c, na skraju parku pod linią energetyczną, przy czeremchach, w pobliżu południowo-zachodniego narożnika dworu), irga łyżeczkowata podg. cochleatus (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, przy magnolii Loebnera 'Merill').
4 czerwca 2017
Sadzenie do gruntu: żarnowiec 'White Lion' (na rabacie między większym stawem a sadem).
3 czerwca 2017
Arboretum w Rogowie: trochodendron araliowaty (46), metasekwoja chińska 'Goldrush' (145/95), jarząb Koehnego (155), jarząb setschwanensis (154), kalina (c, 133), kalina amerykańska 'Spring Red Compact' (42), jagoda kamczacka 'Indigo Yum' (96), kielichowiec plenny 'Lusławice' (35), choina zachodnia (105), wiśnia różowa 'Autumnalis Rosea' (160/26), rokitnik pospolity 'Friesdorfer Orange' (218). Nasiona: wiązowiec chiński, kalina mongolska, ośnieża górska.
30 maja 2017
Sadzenie do gruntu: mahonia pospolita 'Apollo' (przy dolnym odstojniku), winobluszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall' (przy pomnikowej lipie, od południowej strony), świdośliwa gładka 'R.J. Hilton' (na zboczu naprzeciw wejścia do nowszej części dworu, w miejsce uschniętej świdośliwy Bartrama, między świdośliwą olszolistną 'Martin' i świdośliwą Bartrama 'Eskimo'), winnik Bodiniera (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, obok cedru himaljskiego), jaśmin lekarski (naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, obok magnolii Loebnera 'Merill'), wicoikrzew Henry'ego (przy dolnym odstojniku), irga 'Novo' (na południe od nowszej części dworu, obok klona palmowego 'Katsura' i cisów  'Overeynderi',  irga 'Yunnan' (na południe od nowszej części dworu, między magnoliami 'Pickard's Sundew' i 'Loebnera', irga drobnolistna (pod magnolią Loebnera 'Merill'), irga purpurowa 'Tangestedt' (3 m na wschód od dolnego odstojnika), irga wyrazista 'Decorus' 2 szt. (na południe od nowszej części dworu, między magnoliami ? i 'Leonard Messel'), Tawuła Douglasa (koło południowej ściany nowszej częśći dworu, przy szczęślinie późnym), jodła arizońska, sosna wejmutka (tymczasowo koło południowego wejścia do nowszej części dworu).
27 maja 2017
Ol-Flora w Wójtowie: Corokia cotoneaster (40), winobluszcz trójlklapowy 'Fenway Park', śliwa wiśniowa 'Złoty Obłok' (160), lilak pospolity 'Niebo Moskwy' (170). Sadzenie do gruntu: modrzew ussuryjski 2 szt., kalina zębata 'Blue Muffin' (na skraju parku, na południowy zachód od dworu), ligustr Gibbsa (na południe od nowszej części dworu, koło magnoli Loebnera 'Merill').
25 maja 2017
Sadzenie do gruntu: winobluszcz pięciolistkowy 'Troki' REDWALL (przy dębie w pobliżu stawu, koło rowka), trzmielina oskrzydlona (?) 6 szt. (koło czeremchy 'Colorata' na skraju parku), brzoza 'Golden Obelisk' (naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, obok brzozy 'Veruna'.
24 maja 2017
OBI w Olsztynie: winobliszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall' (120), winobluszcz pięciolistkowy 'Troki (80)', klon palmowy 'Jerre Schwartz (26)', klon palmowy 'Wilson's Pink Dwarf' (24), klon palmowy 'Phoenix' (30), mahonia pośredna 'Charity' (28), bluszcz 'Miniature Needlepoint' (12-40). Szkółka 'Akhtar-Ogród' w Dobrym Mieście: żarnowiec 'Lion White' (50). Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Jerre Schwartz', klon palmowy 'Wilson's Pink Dwarf', klon palmowy 'Phoenix' (na południowym końcu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki, kolejno w stronę budynku, w pobliżu jodły kalifornijskiej 'Pigelmee'), klon palmowy 'Bloodgood' (na południe od nowszej części dworu, w pobliżu odstojników, między klonami 'Phoenix' i 'Firecraker'), klon Shirasawy 'Aurea' (na południe od nowszej części dworu, w pobliżu starych dębów, obok derenia 'Cherokee Brave'), malina 'Ruby Beauty' (na południe od nowszej części dworu, obok parocji perskiej 'Vanessa'), mahonia pośredna 'Charity', bluszcz 'Miniature Needlepoint' (na południe od nowszej części dworu, między magnoliami 'Merill').
23 maja 2017
Przesadzanie: czeremcha amerykańska 'Żółwin', czeremcha ssiori. Sadzenie do gruntu 'czeremcha 'Novosibirska' (czeremchy wzdłuż drenów na skraju parku, kolejno od strony wschodniej), borówka 'Northcountry', różanecznik 'Libretto', różanecznik 'Roseum Elegans' (przy południowo-wschodnim brzegu wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki, kolejno w kierunku zachodnim od woskownicy europejskiej), klon palmowy 'Beni-maiko' (na południowym końcu wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki, obok jodły górskiej 'Compacta'), perowskia łobodolistna 'Little Spire' (przy południowej ścianie nowszej części dworu, między wcześniej posadzonymi perowskiami), tawuła ożankolistna (koło południowej ściany nowszej części dworu, obok miłorzębu 'Mariken'.
21 maja 2017
Mera Flor w Bartoszycach: wierzba iwa 'Pendula', pomarańczka trójlistkowa, wierzba sachalińska 'Golden Sunshine', malina  'Ruby Beauty', borówka półwysoka 'Northcountry' (28).
20 maja 2017
Biedronka w Olsztynie: klon palmowy 'Beni-maiko' (30), różanecznik 'Libretto' (20), różanecznk 'Roseum Elegans' (1).
19 maja 2017
Przesyłka z nasionami z Ogrodu Botanicznego Roślin Leczniczych: Buddleja globosa, Catalpa duclouxii, Chaenomeles cathayiensis, Chamaebatiaria millefolium, Hippocrepis emerus, Indigofera pseudotinctoria, Melicytus crassifolius, Philadelphus microphyllus, Sophora flavescens, Toxicodendron vernicifluum, Zanthoxylum ailanthoides.
16 maja 2017
Mera Flor w Bartoszycach: mahonia pospolita 'Apollo', czeremcha 'Novosibirskaja' (140/15).
14 maja 2017
Wysiew nasion nieśplika japońskiego (32 szt.) na rabatę koło magnolii gwiaździstej 'Royal Star', między pigwowcami 'Jet Trail' i 'Nivalis'.
7 maja 2017
Sadzenie do gruntu: żywotnik zachodni 'Amber Glow', żywotnik zachodni 'Maria', żywotnik zachodni 'David' (na brzegu rabaty koło odstojników, koło klona palmowego 'Seiryu', kolejno od zachodu), pigwowiec wspaniały 'Pink Lady', pigwowiec wspaniały 'Pink Trail', pigwowiec wspaniały 'Jet Trail', pigwowiec okazały 'Nivalis', klon palmowy 'Going Green', szczodrzeniec położony, mikrobota syberyjska 'Goldspot', ognik 'Kuntayi', laurowiśnia wschodnia, dziurawiec 'Tricolor' (na brzebu rabaty przy magnoliach, naprzeciw południowych drzwi od piwnicy w środkowej części dworu), jaśminowiec 'Waterton', pigwowiec 'Crimson and Gold' (między magnoliami 'Leonard Messel' i 'Royal Star', naprzeciw południowego wejścia do piwnicy). Wysiew nasion niśplika japońskiego (71 szt.) z owoców z Lidla.
6 maja 2017
Sadzenie do gruntu: berberys Thunberga 'Diabolicum' (w południowej części wrzosowiska, naprzeciw okna od łazienki).
5 maja 2017
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: klon palmowy 'Going Green' (29 cm).
3 maja 2017
Wysiew nasion nieśplika japońskiego (53 szt.) z owoców z Lidla.
2 maja 2017
Mera Flor w Bartoszycach: karagana syberyjska 'Walker'.
28 kwietnia 2017
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: malina żóła 'Fallgold', wiciokrzew Henry'ego. Mera Flor w Bartoszycach: buk pospolity 'Pendula' (84/6), irga wyrazista 'Decorus'.
15 kwietnia 2017
Sadzenie do gruntu: jodła kalifornijska 'Piggmelee', świerk biały 'Raibow's End', świerk biały 'Antoni' (na południowym końcu wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki, wiąc szypułkowy (nad strumieniem, obok punktu geodezyjnego).
14 kwietnia 2017
Przesyłka od sprzedawcy Allegro owocoweogrody: perowskia łobodolistna 'Little Spire" (67), jodła kalifornijska 'Piggelmee' (47/23), jodła górska 'Arizonica Compacta' (40), jodła Frasera (67), choina kanadyjska 'Pendula' (35), sosna wejmutka (22), sosna himalajska (61), świerk biały 'Rainbow's End' (12), głóg dwuszyjkowy (60), pigwowiec wspaniały 'Nicoline' (38), ognik szkarłatny 'Kuntayi' (13), laurowiśnia wschodnia (5), tawuła ożankolistna (45), tawuła Douglasa (52), irga wierzbolistna 'Parkteppich' (30-64), irga drobnolistna (25-63), aronia 'Amit' (95).
12 kwietnia 2017
Mera Flor w Bartoszycach: brzoza 'Hoseri', lilak pospolity KINDY ROSE 'Gaby'.
9 kwietnia 2017
Sadzenie do gruntu: rokitnik pospolity 'Hikul', rokitnik pospolity 'Hergo' (naprzeciw nowszej części dworu, kolejno na zachód od rokitnika 'Ascola'), woskownica europejska żeńska (na wrzosowisku, obok wcześniej posadzonej męskiej), rokitnik pospolity 'Hikul' Rokitnik pospolity 'Hergo' ( w rzędzie rokitników koło stawu, kolejno na zachód od rokitnika 'Ascola'), modrzew japoński 'Blue Ball' (niski, na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, w sąsiedztwie jodły górskiej 'Compacta' i woskownic europejskich), różanecznik 'Rasputin' (na południe od domu, obok jodły Veitcha i sosny bośniackiej), różanecznik (d) z Kilmun (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok woskownic europejskich), wiąz szypułkowy (nad strumieniem, obok znaku geodezyjnego), kielichowiec chiński (przy drodze między stawem a sadem, od strony stawu, obok derenia rozłogowego 'Hedgerow's Gold' i jałowca łuskowego 'Blue Sweede'), żywotnik zachodni 'Fire Chief' (na wschód od większego stawu, obok jałowca pospolitego 'Hemson' i żywotnika zachodniego 'Smaragd Light', jałowiec pośredni 'Bloud' (na wschód od większego stawu, obok berberysa pośredniego 'Dual Jevel' i cyprysika Lawsona 'Pelt's Blue'), cyprysik Lawsona 'Pelt's Bue' (na wschód od większego stawu, obok jałowca pośredniego 'Blauw', berberysa 'Rusthof' i jałowca chińskiego 'Blue Alps'), żywotnik zachodni 'Waterfield' (na wschód od większego stawu, między irgą subacutus a irgą inscuptus), brzoza tauschii, brzoza fontialis, kruszyna pospolita 'Fine Line' (na wschodnim brzegu większego stawu, kolejno w kierunku południowym), dereń biały IVORY HALO 'Bailhalo' (na wschodnim brzegu większego stawu, obo grujecznika wspaniałego), brzoza drobna (przy drodze naprzeciw nowszej części dworu, obok brzozy 'White Light'), wiśnia nippońska 'Ruby', wiąz holenderski 'Dampieri'  (naprzeciw północnego wejścia do nowszej części dworu, w pobliżu dębu burgundzkiego 'Marmorata'), cis pospolity 'Silver Queen', cis pospolity 'Nissen's Corona' (na południe od odstojników, na zachód od magnolii parasolowatej).
8 kwietnia 2017
Kar-Pol w Bartoszycach: Citrus aurantifolia. Mera Flor w Bartoszycach: jabloń 'Dolgo', wiąz holenderski 'Dampieri', rokitnik pospolity 'Hikul', dereń biały IVORY HALO 'Bailhalo'. Sadzenie do gruntu: ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette' (naprzeciw północnego wejścia do piwnicy).
7 kwietnia 2017
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: różanecznik 'Rasputin'.
5 kwietnia 2017
Ol-flora w Wójtowie: rokitnik pospolity 'Hergo', jałowiec pośredni 'Blound'.
4 kwietnia 2017
Mera Flor w Bartoszycach: woskownica europejska (żeńska), ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette', wiśnia nippońska 'Ruby', kruszyna pospolita 'Fine Line', rokitnik pospolity 'Lord', cis pospolity 'Silver Queen', cis pospolity 'Nissen's Corona', cyprysik Lawsona 'Pelt's Blue', żywotnik zachodni 'Fire Chief''.
2 kwietnia 2017
Sadzenie do gruntu: cyprysik tępołuskowy 'Rashahiba', cyprysik groszkowy 'Juniperoides Nana', cyprysik groszkowy 'Golden Mop', barwinek pospolity 'Gertrude Jakyll (nad murkiem koło miejsca na ognisko, kolejno od strony zachodniej), choina kanadyjska 'Cole's Prostrate' (pod limbą w pobliżu miejsca na ognisko na zboczu), jałowiec łuskowy 'Floriant' (na południe od nowszej części dworu, przy jałowcu pospolitym 'Hibernica'), jałowiec płożący 'Glacier' (pod wiśnią wczesną 'Kojou-no-mai', naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), cyprysik groszkowy 'Kristof' (na południowo-zachodnim krańcu wrzosowiska naprzeciw łazienki, obok borówki wysokiej 'Hortblue Petite'), cyprysik nutkajski 'Van den Akker' (naprzeciw południowego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu, obok cytryńca czerwonokwiatowego), modrzew japoński 'Blue Ball' (wyższy), jałowiec płożący 'Ice Blue' (na północnym brzegu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki), mahonia rozesłana (na południe od dworu, pod jodłą Veitcha).
30 marca 2017
Przesyłka z roślinami od sprzedawcy Allegro marcin_arr (wys., wys.-szer., wys. szcz./wys.):  żywotnik zachodni 'Maria' (25), żywotnik zachodni 'David' (16), żywotnik zachodni 'Amber Glow' (16), żywotnik zachodni 'Waterfield' (42), choina kanadyjska 'Cole's Prostrate' (10), sosna wirginijska (72), świerk biały 'Antoni' (6/20), jaśmin lekarski (45), pigwowiec okazały 'Nivalis' (23), pigwowiec wspaniały 'Pink Lady' (23), pigwowiec wspaniały 'Pink Trail' (24), pigwowiec wspaniały 'Crimson and Gold' (20-40), pigwowiec wspaniały 'Elly Mossel' (20), pigwowiec wspaniały 'Jet Trail' (34), cyprysik groszkowy 'Golden Mop' (9), cyprysik groszkowy 'Kristof' (30), cyprysik groszkowy 'Juniperoides Nana (20)', cyprysik nutkajski 'Van den Akker' (20), cyprysik tępołuskowy 'Rashahiba' (22), jałowiec płożący 'Glacier' (7-55), jałowiec płożący 'Ice Blue' (7-32), jałowiec łuskowy 'Floriant' (10), szczodrzeniec położony (6-50), jaśminowiec 'Bouquet Blanc' (34), jaśminowiec Lewisa 'Waterton' (52), kalina bodnantska 'Deben' (32), Ligustrum vicaryi (14), berberys Thunberga 'Diabolicum' (18), brzoza żeberkowana (49), dziurawiec 'Tricolor' (24), mikrobiota syberyjska 'Goldspot' (12-26), modrzew japoński 'Blue Ball' (47/61, 15/32), idesia wieloowockowa (13).
27 marca 2017
Prezent z Bukwałdu: kielichowiec chiński (120).
26 marca 2017
Wizyta w ogrodzie botanicznym w Hoexter w Niemczech. Prezent od prof. Althausa: wierzba czarnokotkowa. Nasiona: kłokoczka, bluszcz i platan spod klasztoru,
24 marca 2017
Rośliny ze Szkółki Konieczko: cotoneaster 'Younnan' (70), betula ermanii 'Holland' (23/126).
23 marca 2017
Przesyłka ze sklepu internetowego Świat Roślin: Sorbus 'Autumn Spire' (7/150), Sorbus scalaris (9/108), Sorbus aucuparia 'Asplenifolia' (10/148), Sorbus 'Tundra' (6/125), Mespilus germanica 'Macrocarpa' (6/170), Mespilus germanica 'West Brewena' (1/140).
22 marca 2017
Rośliny ze Szkółki Konieczko (wysokość, wysokość szczep./wysokość, wysokość-szerokość): Betula 'Minsent' (SENTINELLE D'ARGENT) 2 szt. (7/180, 18/140), Betula apoiensis (17/72), Betula fontinalis (12/162), Betula tauschii (15/158), Betula pumila (19/124), Betula ermanii 'Blush' (15/144), Betula ermanii 'Grayswood Hill' (28/162), Betula glandulosa var. hallii (5/118), Betula pubescens ssp. carpatica (25/10), Cornus hemsleyi (38), Cornus darvasica (53), Cornus drummondii (112), Cotoneaster lidjiangensis (68), Cotoneaster bullatus (83), Cotoneaster ssp. Novo (23), Cotoneaster adpressus (35), Cotoneaster atropurpureus 'Variegatus' (36), Cotoneaster atropurpureus 'Tangstedt' (12-80), Cotoneaster salicifolius 'Parkteppich' (15-50), Cotoneaster salicifolius 'Herbstfeuer' (40-110), Cotoneaster conspicuus 'Decorus' (38), Cotoneaster cochleatus (48), Cotoneaster cochleatus var. cochleatus (48), Sorbus 'Alaja Krupnaja' (18/74), Sorbus 'Krasnaja Krupnaja' (16/51), Sorbus aucuparia 'Brilliant Yellow' (11/92), Sorbus 'Businka' (2/143), Sorbus 'Ethel's Gold' (2/47), Sorbus 'Pearly King' (15/32, Sorbus 'Rose Elegance' (19/98), Sorbus 'Rose Glow' 4/160), Sorbus 'Rose Queen' (49/87), Sorbus 'Sunshine' (38/76), Sorbus 'Upright Yellow' (17/120), Sorbus x arnoldiana 'Golden Wonder' (7/125), Sorbus x arnoldiana 'Chamois Pearl' (17/96), Sorbus ×arnoldiana 'Coral Beauty' (32/105), Sorbus x arnoldiana 'Kirsten Pink' 12/136), Sorbus ×arnoldiana 'Red Copper Glow' (27/100), Sorbus ×arnoldiana 'Vermiljon' (9/130), Jarząb Folgneri 'Lemon Drop' (24/94), Sorbus commixta 'Carmencita' (39/87), Sorbus commixta 'Embley' (19/114), Sorbus mougeotii (24/76), Sorbus aria 'Salicifolia' (7/50), Sorbus aria 'Aurea' (16/74), Sorbus chamaemespilus 'Magland Flaine' 2 szt. (10/59, 11/69), Sorbus alnifolia 'Red Bird' (24/194), Sorbus alnifolia var. hirtella  (9/86), Sorbus hybrida (19/120), Sorbus hybrida 'Persecta' (26/129), Sorbus zahlbruckneri (17/69), Sorboaronia 'Dippel' (34/66), Viburnum × hillieri 'Winton' (84/124), Viburnum borkwoodii 'Mohawk' (66), Viburnum opulus 'Harvest Gold' (36), Viburnum opulus 'Apricot' (36), Viburnum dentatum 'Blue Muffin' (72), Aesculus 'Digitata' (28/128), Aesculus assamica (25/48), Aesculus 'Autumn Splendor' (20/88), Aesculus hippocastanum 'Umbraculifera' (62/126), Aesculus hippocastanum 'Baumannii' (36/93), Aesculus x carnea 'Batouwe' (24/62), Aesculus x carnea 'Variegata' (6/144), Aesculus x dupontii var. hessei (27/112), Aesculus glabra 'Sofia' (26/60), Aesculus pavia 'Humilis' (7/29), Aesculus sylvatica 'Georgiana' (8/45), Aesculus sylvatica 'Georgiana) (8/45), Aesculus x neglecta 'Autumn Fire' (36/106), Aesculus hippocastanum 'Hampton Court Gold' (25/72), Aesculus hippocastanum 'Laciniata' (43/96), Aesculus hippocastanum 'Memmingeri' (56/113), Aesculus hippocastanum 'Fastigiata' (33/137), Aesculus x hemiacantha (36/101), Aesculus woerlitzensis var. ellwangeri (2/139), Aesculus x mutabilis 'Penduliflora' (9/30), Salix alba 'Chermesina' (113), Salix repens var. nitida (35-98), Amelanchier 'Princess Diana' (9/40), Amelanchier stolonifera (18/89)' Amelanchier alnifolia var. cusickii 'Alaska' (9/40), Amelanchier laevis 'R.J. Hilton' (22/142), Amelanchier lamarckii 'Tradition' (10/61), Amelanchier lamarckii 'Globe' (12/82), Amelanchier rotundifolia 'Helvetia' (4/61).
21 marca 2017
Przesyłka ze szkółki Carya: hebanowiec 'Dollywood', hebanowiec 'Rosjanka', hebanowiec 'Yates', hebanowiec 'NC10', crataegus 'Red Azarole', mespilus 'Iranian Medlar', prunus tomentosa 'Red'.
16 marca 2017
Przesyłka od sprzedawcy Allegro  zart56: lilak pospolity 'Hortensja', lilak pospolity 'Mrs. Edward Harding', brzoza 'Golden Obelisk', barwinek pospolity 'Gertrude Jekyll', złotokap Waterera, mahonia rozesłana.
15 marca 2017
Zamówienie roślin w szkółce Carya.
12 marca 2017
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro marcin_arr:
6 marca 2017
Sagowiec odwinięty został wysadzony do mieszaniny torfu z piaskiem.
5 marca 2017
Wysiew nasion do doniczek: Rosa xantina, Rosa nutkana, Ailanthus altisima, Magnolia grandiflora, Peonia suffruticosa var. papaveracea.
3 marca 2017
Przesyłka od sprzedawcy Allegro jake45: irga szewdzka 'Skogholm' 5 szt. (nieoznaczona), irga szwedzka 'Ursynów' 5 szt. (nieoznaczona), czereśnia ptasia 5 szt., wiśnia wonna 5 szt., bluszcz pospolity 'Goldfinger' 5 szt. (niestety, nie jest to oczekiwana odmiana).
2 marca 2017
Przesyłka  z nasionami z Florpaku: Ailanthus altisima, Cycas revoluta, Morinda citriolia, Rosa nutkana, Rosa xantina, Populus trichocarpa, Myrica gale, Bupleurum fruticosum, Cedrus atlantica, Magnolia grandiflora, Peonia suffruticosa var. papaveracea.
28 lutego 2017
Zamówienie roślin u sprzedawcy Allegro jake45.
24 lutego 2017
Przesyłka ze Szkółki Drzew i Krzewów Śliwińscy w Radeczu: migdał jadalny, klon Shirasawy 'Aurea', śliwa japońska 'Angeleno', śliwa japońska 'Vanier', śliwa japońska 'Kometa', wiśnia piłkowana 'Amonagawa', pigwa pospolita 'Limon Ayvasi', pigwa pospolita 'Sobu', buk pospolity 'Black Swan', klon japoński 'Bloodgood'.
21 lutego 2017
Zamówienie roślin w Szkółce Konieczko (91 gatunków).
20 lutego 2017
Zamówienie roślin w sklepie internetowym Świat Roślin.
19 lutego 2017
Wysiew nasion do doniczek: Berberis brachypoda, Berberis heteropoda, Berberis jamesoni, Berberis lycium, Berberis orientalis, Berberis sieboldii, Berberis vernae, Celtis occidentale, Rosa davidii (a), Larix x eurolepis, Cotoneaster bradyi, jarząb Villmorina, głóg zielony, Tulipanowiec amerykański, jabłoń japońska 'Tina', Rosa forrestiana, Sorbus discolor, Sorbus decora, Sorbus rupicola, Sorbus rehderiana, jarząb amerykański odm. japońska, róża (d), róża (e), ostrokrzew Meserwy, 'Blue Princess', palecznik chiński.
14 lutego 2017
Wysadzenie sztobrów z Freisigu do doniczek: Salix x stipularis, salix x  dichroma, Cornus x arnoldiana, chaenomeles 'Columbia',  Viburnum dentatum var. venosum. Wysiew nasion do doniczek Viburnum bracteatum, Viburnum dilatatum, Viburnum edule, Viburnum prunifolium, Viburnum rafinesquianum, Viburnum schensianum, Viburnum setigerum, Viburnum urceolatum, Viburnum veitchii, Viburnum wilsonii, Viburnum wrightii, Viburnum wrightii var. eglandulosum.
12 lutego 2017
Wysiew nasion do doniczek: (nasiona własne) sumak trójklapowy, głóg Lavallego, Cotoneaster fangianus, Cotoneaster zabelii, Cotoneaster glomeratus, Cotoneaster sikangensis, Cotoneaster otto-schwarzii, (nasiona z Rogowa) Cotoneaster kitaibelii, Cotoneaster splendens, Cotoneaster bullatus, Cotoneaster hummelii, Cotoneaster roseus, Cotoneaster rehderi, Cornus sericea, Cornus rugosa, Diospyros virginiana, Staphylea trifolia, Symplokos paniculata, Calycanthus fertilis, Ilex laevigata, Ilex collina, Betula fruticosa, Betula chichibuensis,  Photinia villosa var. laevis, Eleutherococcus divaricatus var. chiisanensis, Halesia tetraptera var. monticola, Stewartia rostrata, Stewartia serrata, Stewartia sinensis, Clematis fusca, Nyssa sylvatica, Symphoricarpos albus var. laevigatus, Lonicera heteroloba, Lonicera myrtilloides, Malus baccata var. himalaica, Rhamnus utilis, Chionanthus virginicus.
11 lutego 2017
Zamówienie roślin u sprzedawców Allegro owocoweogrody i zart56.
5 lutego 2017
Wysiew nasion do doniczek: Carpinus caroliniana, Carpinus caroliniana var. virginiana, Rosa maximowicziana, Asimina triloba, Alnus japonica, Alnus cordata, Betula humilis, Syringa reticulata, Cupressus macrocarpa, Euonymus kiautschovica, Viburnum triloba, Crataegus punctata, suchodrzew (c), brzoza (b).
4 lutego 2017
Wysiew nasion do doniczek: Acer buergerianum ssp. buergerianum, Acer campbellii ssp. sinense, Acer capillipes, Acer caudatum ssp. multiserratum, Acer caudatum ssp. ukurunduense, Acer circinatum, Acer davidii ssp. grosseri, Acer hyrcanum ssp. stevenii, Acer micranthum, Acer miyabei ssp. miaotaiense, Acer opalus ssp. opalus, Acer opalus ssp. obtusatum, Acer pectinatum ssp. maximowiczii, Acer pictum ssp. mono, Acer pseudosieboldianum ssp. takesimense, Acer shirasawanum var. shirasawanum, Acer shirasawanum var. tenuifolium, Acer sieboldianum, Acer sinopurpurascens, Acer stachyophyllum ssp. stachyophyllum, Acer tataricum ssp. tataricum var. torminaloides, Acer triflorum, Acer tsinglingense, Acer velutinum var. glabrescens, Keteeleeria evelyniana (2 don.), Taiwania fluosiana, dereń jadalny 'Macrocarpa'.
1 lutego 2017
Przesyłka z nasionami z arboretum w Rogowie: Acer buergerianum ssp. buergerianum, Acer campbellii ssp. sinense, Acer capillipes, Acer caudatum ssp. multiserratum, Acer caudatum ssp. ukurunduense, Acer circinatum, Acer davidii ssp. grosseri, Acer hyrcanum ssp. stevenii, Acer micranthum, Acer miyabei ssp. miaotaiense, Acer opalus ssp. opalus, Acer opalus ssp. obtusatum, Acer pectinatum ssp. maximowiczii, Acer pictum ssp. mono, Acer pseudosieboldianum ssp. takesimense, Acer shirasawanum var. shirasawanum, Acer shirasawanum var. tenuifolium, Acer sieboldianum, Acer sinopurpurascens, Acer stachyophyllum ssp. stachyophyllum, Acer tataricum ssp. tataricum var. torminaloides, Acer triflorum, Acer tsinglingense, Acer velutinum var. glabrescens, Amorpha glabra, Asimina triloba, Berberis brachypoda, Berberis heteropoda, Berberis jamesoni, Berberis lycium, Berberis orientalis, Berberis sieboldii, Berberis vernae, Betula fruticosa, Calycanthus fertilis, Carpinus caroliniana var. virginiana, Carpinus caroliniana, Chionanthus virginicus, Clematis fusca, Cornus rugosa, Cornus sericea ssp. sericea, Cotoneaster bullatus, Cotoneaster humelli, Cotoneaster kitaibelii, Cotoneaster rehderi, Cotoneaster roseus, Cotoneaster splendens, Diospyros virginiana, Eleutherococcus divaricatus var. chiisanensis, Halesia tetraptera var. monticola, Hypericum androsaemum, Hypericum prolificum, Ilex collina, Ilex laevigata, Leucothoe axillaris, Lonicera heteroloba, Lonicera myrtilloides, Malus baccata var. himalaica, Nyssa sylvatica, Oxydendrum arboreum, Photinia villosa var. laevis, Pieris floribunda, Pieris japonica, Rhamnus utilis, Rosa maximowicziana, Solanum dulcamara, Sorbus setschwanensis, Staphylea trifolia, Stephanandra incisa, Stewartia rostrata, Stewartia serrata, Stewartia sinensis, Symphoricarpos albus var. laevigatus, Symplocos paniculata, Viburnum bracteatum, Viburnum dilatatum, Viburnum edule, Viburnum prunifolium, Viburnum rafinesquianum, Viburnum schensianum, Viburnum setigerum, Viburnum urceolatum, Viburnum veitchii, Viburnum wilsonii, Viburnum wrightii, Viburnum wrightii var. eglandulosum.
22 stycznia 2017
Wysiew nasion do doniczek: lagerstroemia indyjska, żarnowiec (a), nieoznaczony gatunek (n), nieoznaczony gatunek (j).
21 stycznia 2017
Wysiew nasion do doniczek: modrzew syberyjski, modrzew polski, klon srebrzysty, ligustr błyszczący, jarząb olcholistny, brzoza medwediewa, ficroja cyprysowata, głóg cętkowany 'Aurea', cyprysik nutkajski, golteria shallon.
20 stycznia 2017
Wysiew nasion do doniczek: plumeria b (2 szt.), Eucalyptus tetraptera (30 szt.).
18 stycznia 2017
Wysiew nasion do doniczek: Eucalyptus ficifolia (4 nas.), Eucalyptus erythrocorys (50 nas.), Eucalyptus pauciflora (150 nas.), Eucalyptus kruseana (200 szt.), Eucalyptus nutans (300 szt.), Eucalyptus lehmannii (150 szt.), Eucalyptus woodwardii (100 szt.).
7 stycznia 2017
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): jodła Delavaya z Kilmun (1 szyszka) , Ligustrum amurense z Freisingu (58), klon włoski z Freisingu (78), prinsepia chińska z Dębian (3), dereń jadalny z Bukwałdu (46), Euptelea polyandra z Krakowa (106), róża Davida z Glasgow (55, mniejsze owoce), Lindera obtusiloba z Krakowa (2), Cotoneaster frigidus z Kilmun (150), świerk sachaliński z Kilmun (4 szyszki).
2 stycznia 2017
Wysłanie zamówienia na nasiona do arboretum w Rogowie.
1 stycznia 2017
Wysiew nasion z Freisingu do doniczek: dąb szkarłatny (16 szt.), leszczyna turecka (44 szt.).
31 grudnia 2016
Wysiew nasion marakui  (14 szt) do doniczki.
22 grudnia 2016
Wysiew nasion igliczni trójcierniowej z Kortowa do doniczki.
17 grudnia 2016
Ogród botaniczny we Freisingu: sztobry Salix x stipularis, Salix x dichroa, Cornus x arnoldiana, Chaenomeles 'Columbia', Viburnum dentatum var. venosum; nasiona Betula humilis, Acer opalus, Ligustrum amurense, Philadelphus intectus, Spiraea veitchii, Celtis occidentalis, Corylus colurna, Syringa reticulata, Euonymus kiautschovica.
11 grudnia 2016
Wysiew nasion do doniczek: ośnieża karolińska, platan (b), głożyna pospolita, trzmielina (d), róża (e), nieoznaczony gatunek (p), miłorząb dwuklapowy, mydleniec wiechowaty, jesion chiński, nieoznaczony gatunek (l), nieoznaczony gatunek (m), nieoznaczony gatunek (n), nieoznaczony gatunek (q), głóg (e).
7 grudnia 2016
Zaczęły wschodzić w piwnicy: łubin trwały, Spartium junceum, Viburnum prunifolium, Hammamelis japonica var. obtusa.
3 grudnia 2016
Qingdao, park w pobliżu morza: miłorząb dwuklapowy, nieoznaczony gatunek (q) - długie strąki, nieoznaczony gatunek (l) - kotki podobne do brzozy (nie widziałem drzew).
30 listopada 2016
Pekin, park: jesion chiński, platan (b), trzmielina (d), mydleniec wiechowaty, nieoznaczny gatunek (m) - (pnącze), nieoznaczony gatunek (o, przez pomyłkę oznaczny jako m) - jakiś jarząb lub jabłoń, róża (e) - drobne owoce, lagerstroemia indyjska, nieoznaczony gatunek (p)
29 listopada 2016
Badaling (Wielki Mur Chiński) - nieoznaczony gatunek (n) robinia (?). Koło fabryki Cloisonne Changping, Pekin - owoce suchodrzewu (c), głóg (e) - owoc z restauracji, głożyna pospolita - owoce z restauracji.
8 listopada 2016
Przesyłka ze szkółki Cornus (wysokość cm): dereń jadalny 'Spring Glow (45), 'Big Red' (76), 'Fruchtal' (42), 'Nieżny' (34), Dziubak' (52), 'Express' (47), 'Jantarnyj ' (54), 'Dublany' (83).
22 października 2016
Dnipro, Ukraina: nasiona brzozy (b).
19 października 2016
Ogród botaniczny w Dnipro, Ukraina, owoce: sumak trójklapowy, głóg cętkowany 'Aurea (?), jarząb brzęk.
16 października 2016
Sadzenie do gruntu: wrzosiec rozpierzchły 'Mrs. D.F. Maxwell' - na południowym krańcu wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki, w pobliżu bukana chilijskiego).
14 października 2016
Mera Flor w Bartoszycach: wrzosiec rozpierzchły 'Mrs. D.F. Maxwell', żylistek różowy 'Carminea'.
13 października 2016
Prezent od p. Grzejszczaka: siewki cyprysa wieczniezielonego z nasion zbieranych w Chorwacji, wytrzymały w doniczkach -15 stopni.
12 października 2016
Mera Flor w Bartoszycach: świdośliwa 'Autumn Brillance', złotlin japoński 'Golden Guinea'.
9 października 2016
Sadzenie do gruntu: woskownica europejska (przy południowo-wschodnim krańcu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki), jabłoń japońska 'Brouwers Beauty' (naprzeciw południowych okien środkowej części dworu, na wschód od wiśni), kasztanek jarzębolistny (naprzeciw południowych okien środkowej części dworu, między budleją skrętolistną a szczęślinem późnym), desmodium kanadyjskie (siewki, naprzeciw południowych okien środkowej części dworu, obok modrzewia japońskiego 'Stiff Weeper'), klon palmowy 'Going Green' (na skraju parku w pobliżu odstojników, między klonami palmowymi 'Inaba Shidare' a 'Sango Kaku'), kalina Siebolda (siewki, na wschód od odstojników, obok wierzby gracilistyla), irga affinis (siewki, na wschód od odstojników), oliwnik baldaszkowy 'Red Milan' (naprzeciw południowych okien kuchni w środkowej części dworu, na zboczu, na południe od lilaka 'Elinor'), Rhododendron luteum (na południowym krańcu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki, na zachód od świerka kłującego 'Compacta'), Rhododendron calophytum (obok woskownicy europejskiej, na południowo-wschodnim krańcu wrzosowiska położonego naprzeciw okna od łazienki).
4 października 2016
Mera Flor w Bartoszycach: woskownica europejska (70 cm), jabłoń japońska 'Brouwers Beauty' (125 cm).
23 września 2016
Wysiew nasion do doniczek: harpephyllum caffrum. Mera Flor w Bartoszycach: kasztanek jarzębolistny (50).
15 września 2016
Przesyłka z nasionami z Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie: Ligustrum lucidum, Lindera obtusiloba, Euptelea polyandra.
11 września 2016
Prezent z Kiwit: sosna Elliotta. Sadzenie do gruntu: wrzosiec darlejski 3 szt., wrzos pospolity SKYLINE 'Stockholm', wrzos pospolity 'Pink Madonna', bukan chilijski, jodła górska 'Compacta', azalia japońska 'Fridoline' (na południowo-wschodnim krańcu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki), jaśmin nagokwiatowy (na zboczu naprzeciw okien od kuchni w nowszej części dworu, koło klonów palmowych).
9 września 2016
Przesyłka z nasionami od sprzedawcy Allegro Koalek26: eukaliptus lehmannii, eukaliptus śnieżny, eukaliptus erythrocorys, eukaliptus ficifolia, eukaliptus kruseana, eukaliptus nutans, eukaliptus tetraptera, eukaliptus woodwardii, Harpophyllum caffrum, Cupressus macrocarpa.
8 września 2016
Przesyłka z Sopotu: Nothofagus glauca. Mera Flor w Bartoszycach: bukan chilijski, jaśmin nagokwiatowy, ewodia koreańska (120), azalia japońska 'Fridoline'. Zamówienie nasion od sprzedawcy Allegro Koalek26.
5 września 2016
OBI w Olsztynie: wrzos pospolity SKYLINE 'Stockholm', wrzos pospolity 'Pink Madonna', kufea hyzopolistna, kufea hyzopolistna 'Alba'.
3 września 2016
Lidl w Bartoszycach: wrzosiec darlejski 3 szt.
31 sierpnia 2016
Sadzenie do gruntu: wrzosiec z Kilmun (na południowym krańcu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki). Sadzenie samosiewów do doniczek:
29 sierpnia 2016
Arboretum w Kilmun (Szkocja): samosiewy; nieoznaczony gatunek (f), różanecznik (d), choina kanadyjska, Nothofagus menziesii, nasiona i owoce; Larix decidua polonica, żarnowiec, cyprysik nutkajski, cyprys patagoński, Cotoneaster frigidus, Jodła Delavaya, jakiś koluch ze strąkami, świerk sachaliński,
28 sierpnia 2016
Ogród botaniczny w Glasgow: owoce i nasiona; Rosa forrestrana, Rosa davidii, Rosa (d), Rosa (e), nieoznaczony gatunek (i), Sorbus discolor, Sorbus decora, Sorbus lanata, Betula medwediewii.
10 sierpnia 2016
Sadzenie do gruntu: kalina białojagodowa 'Pink Beauty' (przy wiśniach, na południe od nowszej części dworu).
9 sierpnia 2016
Siewka dębu o białych liściach znaleziona w Głotowie.
1 sierpnia 2016
Ol-Flora w Wójtowie: Zelkova parvifolia, Quercus suber.
19 czerwca 2016
Sadzenie do gruntu: gajlusakia baccata, żurawina wielkoowocowa 3 szt., gajlusakia dumosa (na wrzosowisku, przy ścianie od łazienki, kolejno od strony wejścia do piwnicy), gajlusakia formosa 'Nana', gajlusakia formosa (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, kolejno na zachód od brzozy karłowatej 'Golden Treasure', magnolia z Dalian (koło winorośli na południe od środkowej części dworu, na zachód od magnolii gwiaździstej 'Royal Star') lilak himalajski 'Aureovariegata' (na zboczu, naprzeciw południowego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu, Smilax tamnoides, smilax sieboldii (na krawędzi rabaty przy klonach palmowych, na południe od nowszej części dworu, kolejno od strony zachodnej.
18 czerwca 2016
Mera Flor w Bartoszycach: pięciornik trójząbkowy 'Nuuk', wierzba płożąca 'Voorthuizen', brzoza karłowata 'Golden Treasure', bluszcz pospolity 'Zorgvlied', wrzosiec Watsona 'Mary'. Sadzenie do gruntu: muehlenbekia gęsta (naprzeciw okien od kuchni w środkowej części dworu, na skraju rabaty, obok świerka białego 'Piccolo'), pięciornik trójząbkowy 'Nuuk', azalia Schlippenbacha (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, na południe od świerka kłującego 'Schovenhorst'), bluszcz pospolity 'Zorgvlied' (pod jodłą Veitcha, naprzeciw tarasu), brzoza karłowara 'Golden Treasure' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, w pobliżu pigwy pospolitej), wierzba płożąca 'Voorthuizen' (na wrzsowisku, przy południowym wejściu do piwnicy w nowszej części dworu).
12 czerwca 2016
Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Uspiech', 'Modry Triumph', 'Czulimskaja', 'Bakczarskaja Jubilejnaja', 'Vostorg', 'Harstap', 'Honeybee', 'Silginka', 'Borealis', 'Streżewczanka', 'Mailon' (za zboczu, naprzeciw nowszej części dworu, rząd pierwszy, kolejno od wschodu), 'Radost Bakczara', 'Nitra', 'Moskowskaja' (rząd drugi, kolejno od wschodu), cis pospolity 'Repandens' (na zboczu pod świerkiem, naprzeciw nowszej części dworu, na południe od odstojnika), świdośliwa olcholistna 'Thiessen' (pierwszy rząd świdośliw na zboczu, między świdośliwą 'Prince William' a świdośliwą olcholistną 'Martin'), świdośliwa 'Pembina' (trzeci rząd świdośliw na zboczu, między lilakiem hiacyntowym 'Esther Staley' a świdośliwą śródlądową), świdośliwa 'Nalson', 'Grandiflora', 'Success', 'Sleyt' (na zboczu, kolejno na wschód od surmii galleana do paulowni Fargesa), wierzba z Łankiejm (naprzeciw schodów, na brzegu stawu).
11 czerwca 2016
Sadzenie do gruntu: jałowiec pospolity 'Jako' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, obok buka pospolitego 'Rohanii'.
29 maja 2016
Wysiew nasion z Kijowa do doniczek: klon srebrzysty (20 szt.), orzesznik pięciolistkowy (6 szt). Sadzenie do gruntu: klon japoński 'Vitifolium' (niedaleko odstojników).
28 maja 2016
Sadzenie do gruntu: żarnowiec (a) (w jarząbowej alei, przy jarząbie domowym), żarnowiec 'Boskoop Ruby' (w jarząbowej alei, przy jarząbie niskim). Przesadzanie: lyonia ligustrowa (przy południowo-zachodnim narożniku wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki).
22 maja 2016
Ogród botaniczny w Kijowie: samosiewy dębu o dużych liściach (dąb c), samosiewy dębu kaukaskiego, nasiona klonu srebrzystego, nasiona orzesznika pięciolistkowego.
17 maja 2016
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: Citrus x meyeri. Lidl w Bartoszycach: Citrus madurensis 'Calamondin' 2 szt., Olea europaea 'Frantoio', Ficus carica 'Napolitana'.
15 maja 2016
Sadzenie do gruntu: lilak hiacyntowy 'Ester Staley' (na zboczu, naprzeciw okien od kuchni w środkowej części dworu).
7 maja 2016
Wysiew do doniczek nasion z Włoch: oleander popspolity, cyprys wiecznie zielony, nieoznaczony gatune (d), nieoznaczony gatunek (e).
5 maja 2016
Sadzenie do gruntu: bluszcz pospolity 'Harold' (obok wcześniej posadzonego, przy schodkach na zboczu, naprzeciw okna od kuchni.),  różanecznik jakuszimański 'Fantastica' (między sosną limbą a świerkiem białym, koło ogniska), różanecznik jakuszimański 'Sneezy' (pod świerkiem białym, koło ogniska), różanecznik katawbijski 'Alfred' (pod jodłą Veitcha, na południe od dworu), cyprysik Lawsona 'Wisselii' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, obok buka 'Rohanii'), jałowiec pospolity 'Schneverdinger Goldmachangel' (na południe od środkowej części dworu, obok jałowców pospolitych 'Sentinel'), modrzewnica zwyczajna 'Blue Ice' (na brzegu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki, między wrzosem f, a świerkiem 'Karlii'), świerk 'Karlii' (na brzegu wrzosowiska naprzeciw łazienki,obok modrzewnicy 'Blue Ice'), Menziesia pilosa (siewki, na południowym brzegu wrzosowiska naprzeciw łazienki, między borówką 'Bluetta' a borówką 'Meader').
4 maja 2016
Ol-Flora w Wójtowie: jałowiec pospolity 'Schneverdinger Goldmachangel', magnolia gwiaździsta 'Royal Star', modrzewnica zwyczajna 'Blue Ice'. Sklep ogrodniczy Abies w Wójtowie: bluszcz pospolity 'Harold'.
3 maja 2016
Sadzenie do gruntu: Eleuterokok divaricatus, Eleuterokok setchuenensis, Eleuterokok nudiflorus (na skraju parku koło dwóch starych dębów, kolejno na zachód od Eleuterokoka leucorrhizus), klon palmowy 'Inaba Shidare' (na skraju parku w rzędzie innych klonów palmowych, obok południowego odstojnika), rododendron 'Goldkrone', rododendon 'Cunningham's White', rododendron 'Catawbiense Boursault', rododendron 'Libretto', rododendron Warda 'Lachsgold', rododendron 'Erato', rododendron  'Roseum Elegans'. Przesadzenie do doniczki: pigwowic 'Cameo', magnolia 'Vulkan', kalina białojagodowa 'Pink Beauy'. Wysiew nasion do doniczek: jodła koreańska 'Fastgiata', moszenki cylickie, Keteleeria evelyniana, Taivania flousiana, robinia szczeciniasta 'Macrophylla', surmia z Porto.
1 maja 2016
Wysiew nasion do doniczek: Carya ovata, Betula costata, obwojnik grecki, cedrela chińska, Nothotsuga longibracteata, Spartium junceum, łubin trwały, Ephedra sinensis, robinia Kelseya, Colutea arborescens (Oxford), Paulownia tegmentosa, moszenki południowe (Oxford), Alnus nepalensis, jodła balsamiczna, jodła algierska 'Glauca', Cupressus sempervirens var. stricta, Abies fabri, Abies firma, Betula nana ssp. nana, Sophora davidii, moszenki cylickie, Colutea oientalis, Garrya elliptica 'James Roof', Colutea x media 'Copper Beauty', Sophora microphylla.
30 kwietnia 2016
Wysiew nasion do doniczek: Populus trichocarpa.
29 kwietnia 2016
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: klon palmowy 'Going Green'.
26 kwietnia 2016
Biedronka w Olsztynie: wiciokrzew japoński 'Hall's Prolific'.
25 kwietnia 2016
Biedronka w Bartoszycach: powojnik 'Miss Bateman', bluszcz pospolity 'Thorndale'.
24 kwietnia 2016
Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Dissectum' (na skraju parku koło odstojników, obok takiego samego), różanecznik 'Wren' (na południowym brzegu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki), pigwowiec wspaniały 'Pink Lady' (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu), różanecznik Williamsa 'Gartendirektor Glockner' (koło zlewu przy wejściu do piwnicy, obok modrzewia 'Diana').
19 kwietnia 2016
Biedronka w Olsztynie: różanecznik 'Libretto' (30 cm). Ol-Flora w Wójtowie: pigwowiec 'Pink Lady' (18 cm), klon palmowy 'Dissectum' (84 cm), lilak himalajski 'Aureovariegata' (28 cm).
18 kwietnia 2016
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Allium ursinum (1 g), Carya ovata (100 g, 23 szt.), Cupressus sempervirens var. stricta (10 g), Populus trichocarpa (0.1 g), Abies fabri (10 g), Abies firma (10 g).
17 kwietnia 2016
OBI w Olsztynie: różanecznik 'Wren'.
15 kwietnia 2016
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: jeżyna bezkolcowa 'Navaho'.
14 kwietnia 2016
Wysiew nasion do doniczek: Rhododendron groenlandicum, Rhododendron vaseyi, Rhododendron luteum, Rhododendron brachycarpum, Rhododendron calophytum, Rhododendron maximum, Rhododendron minus var. minus, Rhododendron fortunei ssp. fortunei, Rhododendron smirnowii.
13 kwietnia 2016
Przesadzanie odrostów korzeniowych do doniczek: hemiptelea Davida 14 szt., robinia akacjowa 'Twisty Baby' 1 szt.
10 kwietnia 2016
Sadzenie do gruntu: pieris japonski 'Flaming Silver' (naprzeciw okna od łazienki, obok modrzewia 'Horstman' i azalii 'Tucan'), borówka wysoka 'Bluetta' i borówka wysoka 'Meader' (naprzeciw okna od łazienki, na brzegu rabaty, na wschód od borówki wysokiej 'Jersey').
8 kwietnia 2016
Wysiew nasion do doniczek: feronia słoniowa, Lyonia ovalifolia, Rhododendron obtusum, Rhododendron degronianum ssp. degronianum, Rhododendron fortunei ssp. discolor, Rhododendron reticulatum. Lidl w Lidzbarku Warmińskim: jaśmiowiec 'Belle Etoile'.
25 marca 2016
Auchan w Olsztynie: borówka wysoka 'Meader'. Biedronka w Bartoszycach: Rhododendron wardii 'Lachsgold', Rhododendron hybride 'Erato', Rhododendron yakushimanum 'Sneezy', Rhododendron williamsianum 'Gartendirektor Glockner', Rhododendron hybride 'Goldkrone'. Wschodzi Cornus bretschneideri.
24 marca 2016
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: Rhododendron katawbiense 'Alfred', Rhododendron- hybride 'Roseum Elegans'. Wzeszedł klon mandżurski (22.02.2015).
22 marca 2016
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: Rhododendron yakushimanum 'Fantastica', Rhododendron 'Catawbiense Boursault', Rhododendron- hybride 'Cunningham's White'.
21 marca 2016
Wzeszły: Euonymus hamiltoniana var. sieboldianus (7.02.2015), Acer shirasawanum var. tenutifolium (24.01.2015), Acer triflorum (24.01.2015), Cotoneaster apiculatus (1.02.2015), Lindera dwuklapowa (31.03.2014).
19 marca 2016
Sklep ogrodniczy w Krośnie przy ul. Podkarpackiej: cyprysik żywotnikowaty 'Andelyensis', świerk ('Karlii'?, prawdopodobnie świerk serbski 'Karel').
17 marca 2016
Przesyłka od sprzedawcy Allegro tanierośliny (wysokość cm) świdośliwa olcholistna 'Nelson' (52), świdośliwa kanadyjska 'Success' (55), leszczyna 'Lamberta Biały' (95), agrest 'Krasnosłowiański Czerwony' (50), agrest 'Krasnosłowański Zielony' (54), agrest 'Niesłuchowski Zielony' (58), agrest 'Niesłuchowski Czerwony' (54), malina 'Willamette' 5 szt. (23-37), pigwowiec japoński 'Red Joy' (67), pigwowiec japoński 'Pink Queen' (58), jagoda kamczacka 'Mailon'  (50), borówka wysoka 'Bluetta' (56).
16 marca 2016 Przesyłka z roślinami od sprzedawcy Allegro Szutniczek (wysokość cm) hortensja dębolistna 'Applause' (30), żarnowiec 'Booskop' (53), żarnowiec 'All Gold' (50), klon palmowy 'Fireglow' (36), rokitnik pospolity 'Leikora' (23), sosna zwyczajna 'Białogon' (24), lilak pospolity 'Primrose' (48), jeżyna bezkolcowa 'Reuben' (18), jeżyna bezkolcowa 'Black Butte' (12), dereń kousa 'Satomi' (35), świdośliwa olcholistna 'Sleyt' (40), pieris japoński 'Flaming Silver' (30). Zaczęły wschodzić: Rosa kossii, Viburnum wrightii var. eglandulosum, Staphylea bumalda, Viburnum acerifolium, Acer sinopurpurascens. Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: jeżyna bezkolcowa 'Thornfree' (15), śliwa wiśniowa 'Mirabelka' (16).
8 marca 2016
Przesyłka ze szkółki Carya z Milanówka: black crataegus.
6 marca 2016
Sadzenie do gruntu: borówka brusznica 'Sanna' (na wrzosowisku, naprzeciw okna od łazenki, między enkiantem japońskim a azalią 'Jack A. Sand'), jagoda kamczacka 'Moskowskaja' (na południe od nowszej części dworu, na zboczu, naprzeciw klona japońskiego 'Katsura'), jeżyna 'Agawam' (na zboczu na południe od nowszej części dworu, obok surmii galleana), jeżyna 'Adrienne' (na zboczu naprzeciw nowszej części dworu, obok paulowni Fargesa), wierzba wiciowa var. gigantea, sztobry (20 szt. przy rowku, naprzeciw budynku gospodarczego, 50 szt. nad strumieniem, obok słupka geodezyjnego, 35 szt. nad mniejszym stawem od strony parku), wierzba uszata, sztobry (20 szt. nad większym stawem, naprzeciw schodów).
4 marca 2016
Przesyłka ze Specjalistycznego Gospodarstwa Roślin Jagodowych w Brzezinach (wysokość, cm) świdośliwa Lamarcka 'Grandiflora' (54), świdośliwa olcholistna 'Pembina' (25), borówka brusznica 'Sanna' (19), jeżyna 'Agawam' (53), jeżyna 'Adrienne' (54), jagoda kamczacka 'Bakczarskaja Jubilejnaja' (33), 'Moskowskaja' (81), 'Borealis' (25), 'Maistar' (40), 'Silginka' (50), 'Czulimskaja' (38), 'Uspiech' (63), 'Honeybee' (27), 'Streżewczanka' (45), 'Gordost Bakczara' (62), 'Nitra' (61), 'Modry Triumph' (43). Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro tanierośliny.
2 marca 2016
Zaczęły wschodzić: Viburnum urceolatum (z 3.09.2014), głóg Lavallego, Viburnum hupehense, Viburnum foetidum f. rectangulum. Przesyłka z roślinami od sprzedawcy Allegro iwonawroblewska: leszczyna 'Barceloński' 2 szt., leszczyna 'Cosford' 2 szt., leszczyna 'Olbrzym z Halle' 2 szt., wierzba wiciowa 'Gigantea' 100 szt., wierzba uszata sztobry 25 szt.
28 lutego 2016
Wysiew nasion do doniczek po uprzednim moczeniu przez dobę (liczba nasion):  Rosa multiflora (2400), Rosa multflora odm. bezkolcowa (2500), Rosa canina var. laxa (660), Rosa glauca (220),  Betula costata (5 g),  Keteleeria evelyniana (80), Toona sinensis (200, Florpak), Taiwania flousian (180), Nothotsuga longibraceata (140), Alnus viridos var. sinuata (4,1 g), Alnus nepalensis (200), Alnus spaetchii (100). Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro iwonawroblewska.
24 lutego 2016
Wysiew nasion do doniczek po 10-dniowym moczeniu w wodzie: Alnus japonica, Alnus cordata. Zaczęły wschodzić: Rosa nitidula, Acer crataegifolium, Aralia elata var. mandshurica (z roku 2015, wcześniej wzeszły 2 szt.)
22 lutego 2016
Zaczły wschodzić: dereń japoński, Viburnum urceolatum, Viburnum phlebotrichum, Ilex pernyi.
18 lutego 2016
Przesyłka z nasionami: Taiwania flousiana (5 g), Keteleeria evelyniana (60 g), Nothotsuga longibraceata (4 g).
13 lutego 2016
Wysiew nasion do doniczek: Mahonia repens, Mahonia japonica, Cornus macrophylla, Cornus walteri, Corylus chinensis, Cephalotaxus sinensis, Cephalotaxus fotunei, Ruscus aculeatus, Melia azedarach, Prunus domestica wangenheima, Arctostaphylos uva-ursi, Rosa wichuriana.
10 lutego 2016
Przesyłka z Florpaku (liczba nasion):  Mahonia repens (900), Mahonia japonica (210), Cornus macrophylla (175), Cornus walteri (165), Corylus chinensis (25), Cephalotaxus sinensis (17), Cephalotaxus fotunei (27), Ruscus aculeatus (38), Melia azedarach (43), Prunus domestica wangenheima (13), Betula costata, Arctostaphylos uva-ursi (600), Lupinus perennis (400), Toona sinensis (200), Rosa canina var. laxa (660), Rosa wichuriana (1100), Rosa multiflora (2400), Rosa multiflora odm. bezkolcowa (2500).
7 lutego 2016
Wysiew nasion do doniczek po uprzednim moczeniu przez dobę i wstawienie do zimnej piwnicy do stratyfikacji: irga Fanga, irga okazała.
6 lutego 2016
Wysiew nasion do doniczek po uprzednim moczeniu przez dobę i wstawienie do zimnej piwnicy do stratyfikacji: Cephalotaxus sinensis, Ephedra nevadensis, Cornus macrophylla, Corylus sinensis, Ligustrum quihoui, Lindera obtusiloba, Magnolia kobus var borealis, Rosa canina var. pollmeriana, Rosa canina var. pfanders, Toona sinensis.
5 lutego 2016
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro Szutniczek.
1 lutego 2016
Przesyłka z nasionami z Dendrony, po 10 g: Cephalotaxus sinensis, Ephedra nevadensis, Alnus cordata, Alnus japonica, Cornus macrophylla, Corylus sinensis, Ligustrum quihoui, Lindera obtusiloba, Magnolia kobus var borealis, Rosa canina var. pollmeriana, Rosa canina var. pfanders, Toona sinensis.
24 stycznia 2016
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): Callicarpa bodinieri var. giraldii (580 owoców), Sorbus sitchensis (43 owoce), Sorbus obtusifolia (17 owoców, puste), Sorbus gracilis (100), Crataegus rhipidophylla var. lindmanii (28), Crataegus pinnatifida (33), Lonicera caucasica (52 owoce), Aralia stipulata (180 owoców), Berberis amurensis (270), milin amerykański (2000, z Krosna), tulipanowiec amerykański (400, nasiona własne).
23 stycznia 2016
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): Viburnum edule (81), Viburnum prunifolium (27), Viburnum veitchii (77), Viburnum rafinesquinaum (76), Euonymus mackii (140), Euonymus sachalinensis (150), Euonumus phellomanus (130), Euonymus hamiltonianus (133), Euonymus alatus var, pubescens (192), Euonymus alatus var. apterus (167), Sambucus racemosa ssp. kamtschatica (560), Sorbus torminalis (104).
19 stycznia 2016
Dostałem z Krosna owoce milinu amerykańskiego.
17 stycznia 2016
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): Pterocarya stenoptera (46), Pterostyrax hispidus 300), Orixa japonica (245), Magnolia wilsonii (99), Carpinus caroliniana (350), Carpinus caroliniana var, virginiana (280), Malus mandshurica (38 owoców), Cotoneaster ignavus (180), Cotoneaster hummelii (127), Phellodendron sachalinense (600), Hammamelis japonica var. obtusata (111), Stevartia serrata (87).
16 stycznia 2016
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): Pseudolarix amabilis (160), Acer barbinerve (56), Acer cappadocicum ssp. lobelii (58), Acer crataegifolium (270), Acer glabrum ssp. glabrum (160), Acer heldreichii ssp. trautvetteri (30), Acer mandshuricum (76), Acer micranthum (400), Acer miyabei ssp. miyabei (118), Acer monspessulanum ssp. monspessulanum (200), Acer negundo ssp. californicum var. texanum (320), Acer negundo ssp. interius (120), Acer palmatum ssp. amoenum (156), Acer pseudosieboldianum ssp. pseudosieboldianum (120), Acer shirasawanum var. shirasawanum (104), Acer shirasawanum var. tenuifolium (200), Acer sieboldianum (214), Acer sinopurpurascens (77), Acer stachyophyllum f. ssp. stachyophyllum (59), Acer tschonoskii ssp. tschonoskii (360), Acer tschonoskii ssp. koreanum (85), Acer x conspicuum (39), Corylopsis sinensis var. sinensis (260), Corylopsis spicata (280).
11 stycznia 2016
Zamówienie roślin w Specjalistycznym Gospodarstwie Roślin Jagodowych w Brzezinach, Allegro: rosliny_net.
8 stycznia 2016
Przesyłka z nasionami z Arboretum SGGW w Rogowie: Pseudolarix amabilis, Acer barbinerve, Acer cappadocicum ssp. lobelii, Acer crataegifolium, Acer glabrum ssp. glabrum, Acer heldreichii ssp. trautvetteri, Acer mandshuricum, Acer micranthum, Acer miyabei ssp. miyabei, Acer monspessulanum ssp. monspessulanum, Acer negundo ssp. californicum var. texanum, Acer negundo ssp. interius, Acer palmatum ssp. amoenum, Acer pseudosieboldianum ssp. pseudosieboldianum, Acer shirasawanum var. shirasawanum, Acer shirasawanum var. tenuifolium, Acer sieboldianum, Acer sinopurpurascens, Acer stachyophyllum f. ssp. stachyophyllum, Acer tschonoskii ssp. tschonoskii, Acer tschonoskii ssp. koreanum, Acer x conspicuum, Alnus viridis ssp. sinuata, Aralia stipulata, Berberis amurensis, Betula nana ssp. nana, Callicarpa bodinieri var. giraldii, Carpinus caroliniana var. virginiana, Carpinus caroliniana, Corylopsis sinensis var. sinensis, Corylopsis spicata, Cotoneaster hummelii, Cotoneaster ignavus, Crataegus pinnatifida, Crataegus rhipidophylla var. lindmanii, Euonymus alatus var. apterus, Euonymus alatus var. pubescens, Euonymus hamiltonianus, Euonymus maackii,  Euonymus phellomanus, Euonymus sachalinensis, Hamamelis japonica var. obtusata, Lonicera caucasica, Lyonia ovalifolia, Magnolia wilsonii, Malus mandshurica, Orixa japonica, Phellodendron sachalinense, Pterocarya stenoptera, Pterostyrax hispidus, Rhododendron brachycarpum, Rhododendron calophytum, Rhododendron degronianum ssp. degronianum, Rhododendron fortunei ssp. fortunei, Rhododendron fortunei ssp. discolor, Rhododendron groenlandicum, Rhododendron luteum, Rhododendron maximum, Rhododendron minus var. minus, Rhododendron obtusum, Rhododendron reticulatum, Rhododendron smirnowii, Rhododendron vaseyi, Rosa glauca, Sambucus racemosa ssp. kamtschatica, Sorbus gracilis, Sorbus obtusifolia, Sorbus sitchensis, Sorbus torminalis, Stewartia serrata, Viburnum edule, Viburnum prunifolium, Viburnum rafinesquianum, Viburnum veitchii. Wysłanie zamówienia na nasiona do Dendrony i Florpaku.
6 stycznia 2016
Wysiew nasion do doniczek (liczba nasion): Cotoneaster affinis (110), Rhamnus cathartica (100), Chiomanthus praecox (33), tulipanowiec amerykański (44), miłorząb dwuklapowy (29), orzech czarny (1), głóg szypułkowy (4), parcelina trójlistkowa (16), nieszpułka zwyczajna (11), głóg cętkowany (20), leszczyna turecka (6), modrzewnik chiński (12), klon jawor (czerwone liście, 43), skrzydłorzech kaukaski z Kilonii (108), kasztan jadalny z Kilonii (1), głogonieszpułka wielkokwiatowa (43), dereń jadalny 'Macrocarpa' (34), dereń jadalny 'Jolico' (46), dereń jadalny z Bolestraszyc (5), urodlin trójłatkowy (15), jarząb domowy (30), kłokoczka południowa (12), modrzewnik chiński (12), platykaria szyszkowata (60), leszczyna amerykańska (5), kasztanowiec sinawy (2).
3 stycznia 2016
Zamówienie do Arboretum SGGW w Rogowie na nasiona.
29 listopada 2015
Wysiew nasion do doniczki: orzech czarny (95 szt.).
22 listopada 2015
Sadzenie do gruntu: dębik Soundermanna (na krawędzi rabaty naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu), świerk kłujący 'Erich Frahm' (na wschodnim brzegu większego stawu, obok starego, uschniętego jesiona), tawuła Billarda (naprzeciw bramy, pod trzmieliną pospolitą).
15 listopada 2015
Ogród botaniczny w Oxfordzie: Colutea arborescens, Colutea orientalis, Colutea x media 'Copper beauty', Sophora microphylla, Gingko biloba, Ptelea trifoliata, Asimina triloba, Mespilus germanica, Alnus nepalensis, Sorbus torminalis, Paulownia tomentosa, Chinomanthus praecox, Sophora davidii, Rhamnus cathartica, Garrya elliptica 'James Roof', xCrataemespilus grandiflora, Coprosma rigida, Spartium unceum, Dryas x suendermannii.
14 listopada 2015
Ogród botaniczny w Oxfordzie: tulipanowiec amerykański (nasiona), jarząb domowy f. gruszkowa (owoce), irga affinis (owoce).
1 listopada 2015
Sztobry do doniczek: wierzba sachalińska (10 szt.), wierzba Kublera (15 szt.), wierzba dzięgielowska (15 szt.).
7 listopada 2015
Wizyta w Kilonii i nasiona w parku nad jeziorkiem: skrzydłorzech kaukaski (?), kasztan jadalny (1 szt.).
27 października 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro iwonawroblewska: wierzba sachalińska, wierzba Kublera, wierzba dzięgielowska.
25 października 2015
Zadołowanie roślin na zboczu, niedaleko odstojników, kolejno od strony wschodniej: oliwnik baldaszkowy 'Red Milan', morwa biała 'Gerardi's Dwarf', aktinidia ostrolistna 'Kijewska Krupłopłodnaja', kolcowój pospolity 'New Big', kolcowój pospolity 'Korean Big', pigwowiec japoński 'Northern Lemon', pigwowiec wspaniały 'Nina', morwa górska 'Shin Tso', morwa czarna 'Kiefer', urodlin trójłatkowy 'Overleese'.
24 października 2015
Sadzenie do gruntu na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki: wrzos pospolity (na brzegu rabaty, obok azalii japońskiej 'Canzonetta'), wrzosiec krwisty 'March Seedlings' (naprzeciw okna, obok azalii 'Homebush'), wrzosiec krwisty 'Snow Queen' (naprzeciw okna, obok azalii japońskiej 'Geisha Red'), wrzosiec krwisty 'Rubinteppich' (naprzeciw okna, przy sośnie górskiej 'Frühlingsgold', obok wcześniej posadzonego takiego samego).
23 października 2015
OBI w Olsztynie: świerk kłujący 'Erich Frahm', kolcowój pospolity 'New Big', kolcowój pospolity 'Korean Big', wrzosiec krwisty 'Rubinteppich', wrzosiec krwisty 'Snow Queen', wrzosiec krwisty 'March Seedling'.
13 października 2015
Przesyłka ze szkółki Carya: Actinidia arguta 'Kijewska Krupnopłodnaja', Asimina triloba 'Overleese', Chaenomeles x superba 'Nina', Cornus mas 'Juliusz', Cornus mas 'Szafer', Elaeagnus umbellata 'Red Milan', Morus alba 'Gerardi's Dwarf', Morus bombycis 'Shin Tso',
30 września 2015
Sadzenie do gruntu: derenie jadalne 'Starokijewski', 'Shumen', 'Oryginalnyj', 'Semen', 'Red Star', 'Happy Face' (trzeci rząd na prawo od alejki, pozycje 9-14 od strony rowka z wodą), 'Władimirskij', 'Korałłowyj','Devin' (czwarty rząd na prawo od alejki, pozycje 9-11 od strony rowka z wodą, 'Elena', 'Kostia' (piąty rząd na prawo od alejki, pozycje 7-8 od strony rowka z wodą).
29 września 2015
Przesyłka ze Szkółki Cornus (wysokość) dereń jadalny 'Devin' (84), 'Happy Face' (74), 'Elena' (46), 'Kostia' (101), 'Korałłowyj' (87), 'Oryginalnyj' (112), 'Red Star' (81), 'Semen' (71), 'Shumen' (69), 'Starokijewski' (95), 'Władimirskij' (60), morwa 'Kiefer' (72).
28 września 2015
Zamówienie roślin w szkółce Carya.
27 września 2015
Sadzenie do gruntu: muehlenbeckia gęsta (na rabacie naprzeciw środkowej części dworu, obok pomarańczki trójlistkowej), azalia mollis (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok modrzewia japońskiego 'Jacobsen's Pyramid'), azalia 'Toucan', azalia 'Mount Saint Helens' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, kolejno na południe od modrzewia europejskiego 'Horstman Recurved'), jałowiec łuskowy 'Blue Swede' (przy drodze między większym stawem a sadem, obok derenia rozłogowego 'Hedgerow's Gold'), olsza szara 'Pendula' (na północno-wschodnim brzegu większego stawu), pęcherznica kalinolistna 'Purpureus' (?) 3 szt. (za rowkiem, od strony spichlerza), hortensja krzewiasta 'Strong Anabelle' (przy drodze na wschód od większego stawu, koło strączyna żółtego), orszelina olcholistna 'Pink Spire' (na wschodnim brzegu większego stawu, obok orszeliny olcholistnej 'Hookie Pink'), tawuła wczesna (naprzeciw bramy, pod trzmieliną pospolitą), dereń jadalny 'Nikołka', dereń jadalny 'Shan', dereń jadalny 'Titus', dereń jadalny Radost', dereń jadalny 'Pancharevo' 2 szt. (kolejno od strony rowka, w rzędzie 5 od strony stawu). Przesadzane: gruszopigwa Veitcha (w jarząbowej alejce od strony ogródka, między jarząbem pospolitym odm. moravica a jarząbem domowym 'Sossenheimer Riesen), pięknotka japońska 2 szt. (w jarząbowej alejce, 2 m na północ, obok jarząbu domowego 'Sossenheimer Riesen'). Zostały zżarte korzenie hebanowca 'Dollywood' i figowca 'Turkey Brown'.
25 września 2015
Lidl w Olsztynie: jałowiec łuskowy 'Blue Swede'.
22 września 2015
Sadzenie do gruntu: borówka wysoka 'Heerma II' (w ogródku na borówkowym jagodniku, obok borówki 'Collins'), wierzba siwa 'Angustifolia' (za rowkiem w pobliżu topoli białej, obok wcześniej posadzonej takiej samej wierzby), wierzba biała 'Dart's Snake' (przy rowku z wodą, naprzeciw budynku gospodarczego), wierzba fińska (przy pniu po starym dębie, naprzeciw domu nr 2), wierzba biała 'Aurea' (na wschód od większego stawu, na północ od wielopniowej brzozy białej), dereń jadalny 'Raciborski', dereń jadalny 'Swietłana', dereń jadalny 'Byłda', dereń jadalny 'Matador', dereń jadalny 'Kasanlaker' (kolejno w stronę rowka, czwarty rząd od strony stawu), porzeczka czarna 'Rolan' (w ogródku, między jarząbem 'Autumn Spire' a jarząbem 'Red Bird'), porzeczka czarna 'Ben Alder' (w ogródku w pobliżu żywotników, obok agrestu 'Hinonmaki Gul'), malina właściwa 'Fallred' (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu, przy pieńku po brzoskwini, obok świdośliwy Wieganda), wrzos pospolity 'Mini-Girls' 3 szt. (na wrzosowisku narzeciw okna od łazienki, obok modrzewia 'Horstman'), wrzos pospolity 'Beautiful Ladies' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, między modrzewiem 'Horstman' a azalią 'Cannon's Double'), rododendron 'Polarnacht' (naprzeciw okna od kuchni, pod cyprysikiem groszkowym 'Plumosa Aurea', między rododendronem 'Nova Zembla' a różanecznikiem 'Orangina'). Przesadzanie: jarząb 'Red Bird, jarząb 'Autumn Spire' (w ogródku naprzeciw budynku nr 2, koło żywotników), brzoza odm. turecka (przy rowku z wodą na końcu sadu, obok dużego dębu, przed mostkiem), brzoza papierowa (za rowkiem z wodą, na prawo od mostka), brzoza concinna (za rowkiem z  wodą, obok topoli białej), irga obscurus 4 szt. (naprzeciw budynku gospodarczego, obok kasztanowca Dallimore'a'). Zamówienie roślin w Szkółce Cornus.
21 września 2015
Stoisko ogrodnicze Praktikera w Olsztynie: wrzos pospolity 'Mini-Girls' 3 szt.. OBI w Olsztynie: wrzos pospolity 'Beauty Ladies', Muehlenbeckia complexa, gunnera olbrzymia, lawenda wąskolistna 'Hidcote', borówka wysoka 'Heerma II', malina właściwa 'Fallred', porzeczka czarna 'Ben Alder', porzeczka czerwona 'Rolan'. Sadzenie do gruntu: lawenda wąskolistna 'Hidcote' (w jarząbowej alejce, obok świdojarząbu Jacka), jarzębogrusza Bollwillera 'Tatarka' (w jarząbowej alejce od stony ogródka, między jarząbem szwedzkim a jarząbem pospolitym odm. moravica), forsycja pośrednia 'Fiesta' (w jarząbowej alejce, obok jarząbu pospolitego odm. moravica). Przesadzanie: lawenda wąskolistna 2 szt. spod cyprysika nutkajskiego 'Pendula' na grządkę między ogródkiem a domem nr 3, obok wcześniej posadzonej lawendy).
18 września 2015
Mera Flor w Bartoszycach: wierzba biała 'Aurea', wierzba biała 'Dart's Snake', wierzba siwa 'Angustifolia'.
13 września 2015
Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum Bolestraszyce (wysokość) Arboretum w Bolestraszycach: dereń jadalny 'Swietłana' (84) i 'Raciborski' (72). Szkółka Cornus: dereń jadalny 'Radost' 3 szt. (100), 'Pancharevo' 2 szt. (89, 75), 'Matador' (84), 'Kasanlaker' (67), 'Byłda' (110), 'Nikołka' (120), 'Shan' (65), 'Titus' (116), 'Elegantnyj'.
9 września 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro magnolia_pl: forsycja 'Fiesta', orszelina olcholistna 'Pink Spire', wierzba fińska, rododendron 'Polarnacht'.
8 września 2015
Mera Flor w Bartoszycach: jaśminowiec Falconera, cząber górski. Sadzenie do gruntu: dereń skrętolistny 'Silver Giant' (na skraju parku, w okolicy południowo-zachodniego narożnika dworu, obok suchodrzewów Maacka), grab kaukaski (na skraju parku, koło starych dębów, obok grabu japońskiego), lilak swegiflexa (przy zachodnim ogrodzeniu sadu, w pobliżu rowka z wodą), jaśminowiec Falconera (obok starych dębów na skraju parku, przy kalinach lobophyllum), rokitnik pospolity 'Frugana' (naprzeciw nowszej części dworu, po przeciwnej stronie drogi, obok rokitnika 'Orange Energy'), cząber górski (w ogródku przy wschodnim ogrodzeniu, obok świdojarząba Raciborskiego), buk pospolity 'Rohanii' (przy południowej śianie środkowej częśi dworu), buk pospolity 'Riversii' (na zboczu, naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu), hebanowiec wirginijski 'Dollywood' (na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu, w pobliżu surmii), figowiec pospolity, figowiec pospolity 'Brown Turkey' (na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu, kolejno od zachodu), dławisz okrągłolistny 'Duo' (na skraju parku naprzeciw nowszej części dworu, przy świerku pospolitym).
6 września 2015
Sadzenie do gruntu: róża pomarszczona 'Rubra' (naprzeciw budynku gospodarczego, obok klonu zielonego), róża pomarszczona 'Hansa' (w jarząbowej alei, obok jarząbu 'Joseph Rock'), róża rugotida, (w jarząbowej alei, obok jarząbu niskiego), krzewuszka ogrodowa (w jarząbowej alei, obok jarząbu domowego), świdojarząb Raciborskiego (w jarząbowej alei, od strony ogródka, miedzy jarząbem kaszmirskim a jarząbem 'Joseph Rock'), świdojarząb Jacka (w jarząbowej alei, od strony ogródka, między jarząbem 'Joseph Rock' a jarząbem mącznym 'Magnifica'), palecznik himalajski (w jarząbowej alei, obok jarząbu mącznego 'Magnifica'), gruszopigwa Daniella (w jarząbowej alei od strony ogródka, między jarząbem mącznym 'Magnifica' a jarząbem japońskim), kudrania pubescens (w jarząbowej alei od strony ogródka, koło jarząba japońskiego), robinia Hartwiga (w jarząbowej alei od strony ogródka, między jarząbem turyngskim 'Fastigiata' a robinią Kelseya), heptakodium chińskie TIANSHAN 'Minhep' (w pobliżu kurnika' obok azalii i wciokrzewu zaostrzonego). Przesadzanie: paxistima Canby'ego (na brzegu rabaty w ogródku, naprzeciw jarząbu niskiego), szeferdia srebrzysta (w jarząbowej alei, obok jarząbu kaszmirskiego).
5 września 2015
Sadzenie do gruntu: kaszanowiec Dallimore'a (przy drodze, naprzeciw obory, między kasztanowcem czerwonym 'Briotii' a wierzbą 'Caradoc'), wierzba kurylska (koło rowka z wodą, przy grabie pospolitym 'Fastigiata'), wierzba czarnokotkowa (przy pniu po dużym dębie, naprzeciw domu nr 2), wierzba 'Plakuczyj Gnom' (koło brzozy chichibueńskiej i dębu japońskiego), wierzba 'Caradoc', wierzba 'Pamiati Bazowa', wierzba 'Sieriebristaja' 2 szt., wierzba 'Pamjat Mindowskowo', wierzba sina, wierzba krucha 'Bullata', wierzba Ledeboura 'Pyramidalis' (kolejno od strony obory), wierzba purpurowa 'Howki' (za rowkiem, koło klonu rospierzchłokwiatowego i brzozy glandulifera), wierzba mupińska 3 szt. (za rowkiem, obok wcześniej posadzonej wierzby mupińskiej), wierzba itegrifolia, wierzba japońska (kolejno od wschodu, między wierzbą wspaniałą a wierzba onusta), wierzba sachalińska 'Golden Sunshine' (za rowkiem, między brzozą czarną a brzozą brodawkowatą 'Royal Frost'), wierzba 'Flame' (koło rowka, między kasztanowcem zwyczajnym a kasztanowcem żółtym), róża jabłkowata (przy ogrodzeniu w ogródku, naprzeciw jarząba japońskiego), jarzęboirga Pozdnjakova (w ogrodku przy ogrodzeniu, między jarząbem japońskim a jarząbem szwedzkim), róża drobnolistkowa, laburnocytisus Adama (w ogródku przy ogrodzeniu, obok oliwnika wąskolistnego). Przesadzanie: kasztanowiec czerwony 'Briotii' (o 1 m dalej od drogi).
4 września 2015
Zamówienie sztobrów od sprzedawcy Allegro iwonawroblewska: wierzba sachalińska, wierzba Kublera, wierzba dzięgielowska. Zakup roślin od sprzedawcy Allegro magnolia_pl: forsycja 'Fiesta', orszelina olcholistna 'Pink Spire', wierzba fińska, rododendron 'Polarnacht'.
31 sierpnia 2015
Sarcococca confusa, wierzba gracilistyla (koło odstojników, przy klonie palmowym 'Atropurpurea'), wiśnia wczesna FROLLY FROCK 'Mattrilly' (koło pomnikowej lipy).
30 sierpnia 2015
Sadzenie do gruntu: kalina lobophyllum (obok wcześniej posadzonej takiej samej kaliny, niedaleko południowo-zachodniego narożnika dworu), grab wschodni (na skraju parku, między świerkiem pospolitym a grabem sercowatym), eleuterokok leucorrhizus (na skraju parku, niedaleko odstojników, koło starego dębu), wierzba oszczepowata 'Silesiaea', wierzba dwubarwna, kolcorośl okrągłolistna, wiciokrzew gracilipes, głogownik Frasera 'Little Red Robin', wierzba bacco, wierzba lapońska, wierzba tarakońska, porzeczka alpejska 'Pumilum', na brzegu rabaty na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu, kolejno od strony zachodniej), brzoza brodawkowata 'Magical Globe', brzoza 'Veruna', kalina recognitum, irga połyskliwa (na zboczu koło magnolii, kolejno od strony zachodniej), krzewuszka sachalińska (na zboczu naprzeciw wejścia do piwnicy, drugi rząd od ścieżki, między lilakiem 'Sugar Plum Fairy' a leszczynowcem Willmotta), wierzba czarna, wierzba purpurowa 'Nancy Sauders' (na zboczu naprzeciw wejścia do piwnicy, trzeci rząd od ścieżki, obok świdośliwy śródlądowej), cyprysik groszkowy 'Boulevard Gold', indyowiec Kiryłowa (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, w pobliżu buka pospolitego 'Skrzat'.
29 sierpnia 2015
Sadzenie do gruntu: katalpa galleana, katalpa wielkokwiatowa, katalpa z Krakowa (na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu), żurawina wielkoowocowa 'Early Black' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok wcześniej posadzonej takiej samej), paulownia Fargesa (w pobliżu odstojników na skraju parku, koło magnolii parasolowatej), ligustr ibota (koło odstojników), grab sercowaty, grab Henry'ego odm. jednoząbkowa, grab Czonoskiego, Grab Turczaninowa, grab Henry'ego, grab japoński 2 szt. (na skraju parku w pobliżu odstojników, kolejno od strony wschodniej).
28 sierpnia 2015
Sadzenie do gruntu: irga Fanga (obok wcześniej posadzonej, naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu), tulipanowiec chiński (naprzeciw wejścia do piwnicy, na południe od dworu), świdosliwa śródlądowa (na zboczu, poniżej pierwszego rzędu świdośliw, obok świdośliwy krwistej 'Chimney Rock'), leszczynowiec Willmotta (na zboczu, naprzeciw wejścia do piwnicy do środkowej części dworu), lilak jarzębolistny (koło klona palmowego 'Emerald Lace' i klona palmowego 'Shin Deshojo', niedaleko odstojników na skraju parku), kalina koralowa podg. calvescens (na południe od środkowej części dworu, obok magnolii Loebnera 'Leonard Messel'), kalina mandżurska (na południe od środkowej części dworu, obok magnolii japońskiej).
27 sierpnia 2015
Sadzenie do gruntu: świdośliwa olcholistna 'Thiessen', świdośliwa olcholistna 'Martin', świdośliwa Bartrama, świdośliwa Bartrama 'Eskimo', świdośliwa Cusick'a, świdośliwa gładka 'Snowflakes', świdośliwa kanadyjska 'Grandiflora' (na zboczu naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu, kolejno na zachód od wcześniej posadzonej świdośliwy kanadyjskiej 'Prince William', świdośliwa Wieganda, świdośliwa kanadyjska 'Cole's Select', świdośliwa krwista 'Chimney Rock' (na zboczu, poniżej pierwszego rzędu świdośliw, kolejno w kierunku zachodnim od świdośliwy jajowatej), miłorząb dwuklapowy 'Mariken' (przy południowej ścianie środkowej części dworu, obok wiązu drobnolistkowego 'Seiju').
25 sierpnia 2015
Przesyłka ze Szkółki Drzew i Krzewów Konieczko (wysokość): świdośliwa Bartrama 'Eskimo' (90), świdośliwa gładka 'Snowflakes' (90), świdośliwa kanadyjska 'Grandiflora' (86), świdośliwa olcholistna 'Martin' (45), świdośliwa olcholistna 'Thiessen' (75), świdośliwa Cusick'a (70), świdośliwa krwista 'Chimney Rock' (60), świdośliwa kanadyjska 'Cole's Select' (50), pęcherznica kalinolistna 'Purpureus' (82).
23 sierpnia 2015
Sadzenie do gruntu: bluszcz 'a' (przy wschodnim ogrodzeniu, koło cisów), Leptodermis oblonga, Mitchella repens, macierzanka 'a', dziurawiec 'Albury Purple' (na krawędzi rabaty, naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu), suchodrzew mirtolistny 'Lemon beauty' (przy tujach z Łankiejm na zboczu), Paxistima canbyi (na brzegu rabaty na zboczu, naprzeciw okna od łazienki).
20 sierpnia 2015
Przesyłka ze Szkółki Drzew i Krzewów Konieczko (wysokość): ligustr ibota (104), lilak jarzębolistny (28), lipa nobilis (90), lipa Olivera (75), świdośliwa śródlądowa (80), świdośliwa Wieganda (66, szczepiona na jarząbie), wierzba bacco (17), wierzba integrifolia (35), wierzba czarna (80), wierzba całolistna (S. integra, w. zwarta, 50), wierzba oszczepowata 'Silesiaea' (45), wierzba purpurowa 'Nancy Sauders' (65), pęcherznica kalinolistna (82).
17 sierpnia 2015
Szkółka Szmit w Pęchcinie (wysokość, cm): Cornus alternifolia 'Silver Giant' (125), Betula 'Veruna' (75), Indigofera kirylowii (44), Hippohae rhamnoides 'Frugana' (128), Rosa villosa (55), Rosa roxburghii (88), Salix 'Caradoc' (190), Salix fragilis 'Bullata' (195), Salix gracilistyla 'Melanostachys' (125), Salix irrorata (280), Salix kurilensis (103), Salix ledebouriana 'Pyramidalis' (230), Salix 'Pamiati Bażowa' (188), Salix 'Pamiati Mindowskowo' (210), Salix 'Płakucznyj Gnom' (70), Salix purpurea 'Howki' (205), Salix 'Sieriebristaja' (240) (224), Salix udensis 'Golden Sunshine' (155), xSorbocotoneaster pozdnjakovii (110), Tilia miqueliana (155), Cotoneaster lamprofolius (155), Liriodendron chinense (88), Heptacodium miconioides TIANSHAN 'Minhep' (73), Mitchella repens (5, szer. 35).
16 sierpnia 2015
Prezent z Krosna: odrosty korzeniowe milina amerykańskiego i samosiewy powojnika tanguckiego.
14 sierpnia 2015
Arboretum w Bolestraszycach: owoce głogu szypułkowego.
13 sierpnia 2015
Zauważyłem wycięte dzień wcześniej: klon zwyczajny 'Crimson Sentry', Tilia heterophylla var. michauxii.
12 sierpnia 2015
Prezent z Warszawy: Leptodermis oblonga, Comptonia peregrina.
9 sierpnia 2015
OBI w Olsztynie: brzoza brodawkowata 'Magical Globe', cyprysik groszkowy 'Boulevard Gold', żurawina wielkoowocowa 'Early Black', gunnera olbrzymia.
6 sierpnia 2015
Przesyłka ze szkółki Konieczko (wysokość): kalina koralowa podg. calvescens (43), kalina mandżurska (46), kasztanowiec Dallimore'a (90), krzewuszka ogrodowa (37), krzewuszka sachalińska (58), leszczynowiec Willmotta (62), lilak swengiflexa (116), lipa Taqueta (110), lipa konieczko (115), olsza paradna (152), suchodrzew mirtolistny 'Lemon Beauty' (50), świdośliwa Bartrama (58), wiciokrzew gracilipes (44), wierzba 'Flame' (92), wierzba gracilistyla (42), wierzba dwubarwna (26), wierzba lapońska (25), wierzba tarakońska (9), pęcherznica kalinolistna (67).
30 lipca 2015
OBI w Olsztynie: winobluszcz trójklapowy 'Veitch Boskoop'.
29 lipca 2015
Przesyłka ze szkółki Konieczko (wysokość): Sorbus megalocarpa (190), Sorbus monbeigi (88), Sorbus rehderiana (148), Sorbus rufoferruginea (72), Sorbus subsimilis (46), Sorbus paucicrenata (102), jarząb amerykański (65), jarząb amerykański odm. japońska (116), jarząb austriacki (44), jarząb bzolistny (34), jarząb Forresta (60), jarząb Meinicha (133), jarząb olszolistny (167), jarząb ozdobny (74), jarząb Pratta (108), jarząb Sargenta (118), jarząb sudecki (60), jarząb Vilmorina (151), jarzębogrusza Bollwillera 'Tatarka' (66), Viburnum recognitum (47), Viburnum lobophyllum (84), pęcherznica kalinolistna 'Red Baron' (71).
22 lipca 2015
Przesyłka ze szkółki Konieczko (wysokość): Sorbus 'White Swan' (92), Sorbus pekarovae (85), Sorbus borbasii (54), Sorbus cuspidata (92), Sorbus degenii (105), Sorbus discolor (154), Sorbus eugenii-kellerii (114), Sorbus gonggashanica (88), Sorbus margittaiana (66), Sorbus pohuashanensis (78), Sorbus pseudovilmorinii (98), Sorbus radaiensis (110), Sorbus rupicola (84),  Sorbus scopulina (110), Sorbus sognensis (75), Sorbus turcica (78) Sorbus zahlbruckneri (107), Sorbus arranensis (78), Sorbus mougeotii (76), Sorbus hupehensis (103), Sorbus hupehensis var. obtusa (120), Sorbus maderensis (98), pęcherznica kalinolitna 'Red Baron' (60). Sklep ogrodniczy Ol-Flora w Wójtowie: głogownik Frasera 'Little Red Robin' (20), Azalea mollis (29), bluszcz 'Gloire de Marengo' (118), tymianek (6), Araucaria arancana (45).
21 lipca 2015
Arboretum w Rogowie: dziurawiec 'Albury Purple' (15), kielichowiec chiński (160), paxistima canbyi (12), klon ostroząbkowy (180), olsza szara 'Pendula' (182), leszczyna pospolita 'Purpurea' (110), azalia 'Toucan' (43), azalia 'Mount Saint Helens' (95), magnolia 'Manchu Fan' (56), magnolia 'Royal Crown' (98), buk pospolity 'Rohanii' (78), irga Fanga (78), Eleutherococcus leucorrhizus (105), Smilax rotundifolia (48), ribes alpinum 'Pumilum' ().
20 lipca 2015
Rynek w Rabce (wysokość): Miłorząb dwuklapowy 'Mariken' (98), wiśnia (162, łaciate liście, odm. 'Erylibrok' ?).
18 lipca 2015
Sadzenie do gruntu: jeżyna 'Bedford Giant' (na końcu ogródka, koło mostka), wiciokrzew pomorski z Vetsby (przy wschodnim ogrodzeniu, koło świerka serbskiego), wawrzynek murański, podokarp alpejski 'Blue Gem' (na zboczu, naprzeciw okna od łazienki, koło cedra himalajskiego), świdośliwa 'Snowcloud' (na zboczu, koło żywotników z Łankiejm, obok świdośliwy 'Obelisk'), świdośliwa 'Autumn Brillance' (na zboczu, poniżej żywotników z Łankiejm, między świdośliwą 'Northline' a jeżyną bezkolcową 'Navaho'), jałowiec sabiński 'Tam No Blight' (przy południowej ścianie środkowej części dworu, między modrzewiami 'Blue Dwarf' i 'Stiff Weeper'), jałowiec sabiński 'Rockery Gem' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, między modrzewiem 'Stiff Weeper' a wiązem drobnolistnym 'Seiju').
13 lipca 2015
Sadzenie do gruntu: forsycja 'Maree d'Or', głóg Maksymowicza, głóg dahurski (na wschód od większego stawu, obok irgi Zabel i irgi otto-schwartzii), głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud' (na wschód od większego stawu, obok głogu mordeńskiego 'Toba', w pobliżu lipy srebrzystej), jagoda kamczacka 'Polar Jevel', jagoda kamczacka 'Valchova', jagoda kamczacka 'Kamczadałka', jagoda kamczacka 'Berry Smart Blue', jagoda kamczacka 'Indigo Treat' (w ogródku, w czwartym rzędzie od strony rowka z wodą, kolejno od zachodniej strony),
11 lipca 2015
Sadzenie do gruntu: borówka wysoka 'Collins', borówka wysoka 'Reka', borówka wysoka 'Coville' (rząd szósty licząc od strony dworu, kolejno od strony alejki smakołyków), enkiant deflexus (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki). Przesadzanie: różanecznik 'Nova Zembla' (naprzeciw okna od kuchni), różanecznik wyprostowany (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki).
10 lipca 2015
Sadzenie do gruntu: surmia zwyczajna, surmia żółtokwiatowa (na zboczu, obok surmii 'Purpurea', naprzeciw nowszej części dworu, na zachód od orzecha włoskiego), oliwnik kłujący 'Maculata Aurea', oliwnik Ebbinga 'Limelight' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, obok buka pospolitego 'Skrzat'), klon ukurundzki (za rowkiem, w miejsce uschniętego klonu ostroząbkowego). Przesadzanie: różanecznik 'Lauretta' (na wrzosowisku, naprzeciw okna od łazienki).
1 lipca 2015
Mera Flor w Bartoszycach: bylica draganek, macierzanka cytrynowa 'Bertram Anderson', macierzanka wczesna 'Pygmaeus', posłonek 'Cerise Queen'. Sadzenie do gruntu: borówka bagienna, borówka czarna (pod sosną, naprzeciw okna od kuchni), macierzanka cytrynowa 'Bertram Anders', macierzanka wczesna 'Pygmaeus' (koło tarasu, obok cyprysika groszkowego 'Boulevard'), posłonek 'Cerise Anders' (na krawędzi rabaty naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu), bylica draganek (na południe od środkowej części dworu, obok magnolii 'Crystal Tulip'), żylistek ningpoński (przy południowej ścianie środkowej części dworu, obok modrzewia japońskiego 'Stiff Weeper').
30 czerwca 2015
Puszcza Kurpiowska, na wschód od Myszyńca: borówka bagienna, borówka czarna, wrzos pospolity.
29 czerwca 2015
Przesyłka z nasionami od sprzedawcy Allegro Ogrodnik-Gliwice: modrzewnik chiński, przęśl chińska.
26 czerwca 2015
Przesyłka ze Specjalistycznego Gospodarstwa Roślin Jagodowych w Jordanowie: borówka wysoka 'Coville', jagoda kamczacka 'Berry Smart Blue', jagoda kamczacka 'Kamczadałka', jagoda kamczacka 'Indigo Treat', jagoda kamczacka 'Polar Jevel', jagoda kamczacka 'Valchova', jeżyna 'Bedford Giant'.
24 czerwca 2015
Zamówienie nasion od sprzedawcy Allegro Ogrodnik-Gliwice.
21 czerwca 2015
Sadzenie do gruntu: irga bradiego (koło kurnika, przy schodkach), irga łyżeczkowata 'Schneider' (koło kurnika, obok sosny plamistokorej), irga lidjiangensis (koło kurnika, przy kompostowniku, obok cisa 'Groenland'), wierzba Erdingera (na wschodnim brzegu większego stawu), irga wzniesiona (naprzeciw północnej ściany środkowej części dworu, obok brzozy brodawkowatej 'Gracilis'), irga sikangijska, irga glomerulatus (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu), irga skandynawska (na rabacie między większym stawem, a sadem, koło berberysów Thunberga 'Red Carpet'), irga subacutus, irga insculptus, irga Zabela, irga otto-schwartzii (między większym stawem, a sadem, kolejno od strony dębu czerwonego 'Aurea' w kierunku starego jesionu), winorośl pachnąca 'Ania' winorośl pachnąca 'Tomek' (w sadzie, przy ogrodzeniu od strony dworu), kalina lobophyllum (na skraju parku w pobliżu dwóch starych dębów, koło suchodrzewów Maacka), barwinek pospolity 'Imagine' (niedaleko kurnika, przy sośnie plamiostokorej), barwinek pospolity 'Panta' (koło kurnika', pod hortensją szorstkolistną 'Macrophylla').
20 czerwca 2015
Mera Flor w Bartoszycach: pierwiosnek vialii, berberys pośredni 'Dual Jewel'. Sadzenie do gruntu: morwa szerokolistna 'Spirata' (na skraju parku, koło słupa energetycznego), magnolia parasolowata, oliwnik Ebbinga (między magnoliami na zboczu), Acer pseudosieboldianum var. laciniata (koło odstojników), ubiorek wieczniezielony 'Tahoe' (na zboczu, koło trzech tuj z Łankiejm), tamaryszek drobnokwiatowy, janowiec barwierski, berberys pośredni 'Dual Jewel' (przy drodze między większym stawem a sadem), dereń biały 'Westonbirt', dereń groniasty, dereń gładki, dereń skrętolistny 'Winter Orange' (na wschodnim brzegu większego stawu, kolejno od strony północnej). Przesadzanie: katalpa 'Purpurea' (na zboczu, niedaleko orzecha włoskiego).
18 czerwca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski (wysokość) janowiec barwierski (56), tamaryszek drobnokwiatowy (77), wierzba Erdingera (134), czosnek skalny. Przesyłka ze Szkółki Drzew i Krzewów Konieczko (wysokość): dąb bezszypułkowy (128), dąb węgierski (61), dereń groniasty (65), dereń gładki (57), dereń biały 'Westonbirt' (120), dereń skrętolistny 'Winter Orange' (75), głóg Lavallego 'Carrierei' (70), głóg wielkoowocowy 'Gabaryt' (48), irga lidjiangensis (96), irga subacutus (63), irga bradyi (53), irga glomerulatus (134), irga insculptus (52), irga otto-schwarzii (84), irga sikangijska (132), irga wzniesiona (120), irga Zabela (84), irga łyżeczkowata 'Schneider' (45), żylistek ningpoński (12), kalina lobophyllum (81).
17 czerwca 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski.
9 czerwca 2015
Przesyłka z roślinami ze szkółki Świat Roślin Liściastych http://funkie.pl (wysokość): laburnocytisus Adama (85), ubiorek wieczniezielony 'Tahoe' (23), barwinek pospolity 'Panta' (18,szer. 33), barwinek pospolity 'Imagine' (12, szer. 34), enkiant deflexus (58).
7 czerwca 2015
Sadzenie do gruntu: wiąz drobnolistny 'Seiju' (przy południowej ścianie środkowej części dworu), chitalpa taszkiencka 'Pink Down' (przy starej winorośli na południe od nowszej części dworu), morwa biała 'Pendula' (na skraju parku, niedaleko południowo-zachodniego narożnika dworu), modrzew japoński 'Jacobsen's Pyramid', azalia japońska 'Cita', różanecznik 'Prince Carneval', brzoza karłowata (naprzeciw okna od łazienki, na wrzosowisku), jagoda kamczacka 'Zojka', jagoda kamczacka 'Wowzień' (w ogródku na jagodniku, rząd 6 licząc od rowka z wodą, pozycja 1 i 2 od wschodu), krzewuszka cudowna 'Wings of Fire' (przy drodze naprzeciw środkowej części dworu, między brzozą brodawkowatą 'Fastigiata' a brzozą Jackemonta), hortensja bukietowa 'Polar Bear', hortensja bukietowa 'Prim White', hortensja dębolistna 'Black Porch', hortensja bukietowa 'Magical Moonlight', zadrzewnia bezogonkowa ''Butterfly' (między większym stawem, a sadem), malina właściwa 'Norna', malinojeżyna 'Tayberry' (za wschodnim ogrodzeniem, między magnoliami 'Picture', Siebolda i purpurową).
5 czerwca 2015
Mera Flor w Bartoszycach: brzoza karłowata, malina czerwona 'Norna'.
4 czerwca 2015
Sadzenie do gruntu: jałowiec łuskowy 'Gold Tip' (przy południowo- zachodnim narożniku dworu, obok cyprysik anutkajskiego 'Jubilee'), dereń kwiecisty 'Cloud Nine', dereń kwiecisty 'Cherokee Brave', dereń kwiecisty 'Cherokee Sunset' (koło winogron na południe od nowszej części dworu, kolejno od zachodniej strony), dereń 'Rutgan' STELLAR PINK, dereń kwiecisty 'Sweetwater', dereń kousa 'Rosea', dereń kousa 'Beni Fuji', dereń kousa 'All Summer', dereń kousa 'Satomi Compact' (przy klonach palmowych na południe od nowszej części dworu, kolejno od strony zachodniej), cis pospolity 'Strandishii' 2 szt., cis pospolity 'Overeynderi' 3 szt., cis pospolity 'Summergold' 2 szt. (przy klonach palmowych na południe od nowszej części dworu, kolejno od strony zachodniej), wawrzynek wilczełyko 'Alba' (przy schodkach koło żywotników z Łankiejm), świedośliwa 'Obelisk' (koło żywotników z Łankiejm, obok świdośliwy 'Snowcloud), świdośliwa 'Smoky', świdośliwa 'Honeywood', świdośliwa 'Northline' (na zboczu naprzeciw nowszej części dworu, kolejno od starony zachodniej), jeżyna bezkolcowa 'Navaho' (na zboczu, poniżej derenia kousa), czeremcha ssiori (na skraju parku, koło czeremchy amerykańskiej), winobliszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall' (na skraju parku, przy dużym dębie), trzmielina szerokolistna (przy południowo-zachodnim narożniku dworu, koło trzmieliny ostrolistnej), jaśminowiec wonny 'Beauclerk' (koło słupa energetycznego na południe od nowszej części dworu, obok migdałka trójklapowego).
2 czerwca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro clara_w: różanecznik 'Prince Carneval', jagoda kamczacka 'Zojka', jagoda kamczacka 'Wowzień', lilak 'Royalty', lilak ottawski 'Helen'. Mera Flor w Bartoszycach: róża rugotida, róża pomarszczona 'Hansa', morwa biała 'Pendula', azalia japońska 'Cita'.
1 czerwca 2015
Zamówienie roślin w szkółce Świat Roślin Liściastych http://funkie.pl.
31 maja 2015
Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Butterfly' (na skraju parku, naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu)
27 maja 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro clara_w.
24 maja 2015
Sadzenie do gruntu: między większym stawem a sadem: tawuła japońska 'Japanese Dwarf' (przy drodze obok jałowca pospolitego 'Hemson'), hortensja bukietowa 'Bobo', kalina japońska 'Mary Milton' (obok dębu czerwonego 'Aurea'), hortensja krzewiasta 'Bombshell' (obok irgi błyszczącej 'Romsdal'), hortensja dębolistna 'Harmony' (obok dębu 'Włodzimierz Seneta'), hortensja krzewiasta 'Pink Anabelle' (między styrakiem japońskim a leszczynowcem nagim), hortensja ogrodowa 'Rotschwanz' (obok styraka japońskiego), orszelina olcholistna 'Hookie Pink' (obok sosen hakowatych i błotnych), dąb błotny 'Green Pillar', dąb piłkowany 'Ishii' (przy drodze, między strączynem żółtym, a dębem szypułkowym 'Concordia'); grusza azjatycka 'Nijisseiki', grusza azjatycka 'Shinseiki' (w sadzie, między gruszą 'Kumoi' a gruszą 'Faworytka'), dereń kousa 'Laura' (przy rowku z wodą, obok takiego samego wcześniej posadzonego), powojnik 'Sweet Summer Love' (między domem a kurnikiem, przy robinii akacjowej 'Twisty Baby'), stachiurek chiński 'Celina' (przy południowej ścianie środkowej części dworu, koło szczepionych modrzewi), cis pośredni 'Fairview' (na skraju parku, koło odstojników), jagoda kamczacka 'Amur' (czwarty rząd jagód od strony rowka, pierwsza od zachodu), morwa 'Illinois Everbearing' (koło miejsca na ognisko na zboczu).
23 maja 2015
Mera Flor w Bartoszycach: grusza azjatycka 'Nijisseiki', cis pośredni 'Fairview', tawuła japońska 'Japanese Dwarf'. Sadzenie do gruntu:  irga czarna (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu, obok dębu burgundzkiego 'Marmorata'), irga Waterera 'Cornubia' (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu, obok sumaka szkarłatnego), dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold', dereń rozłogowy 'Kelsey's Gold' (przy drodze między większym stawem a sadem, od strony stawu), dereń rozłogowy 'Cardinal', dereń błękitny odm. schutzeana (koło wielopniowej wierzby białej, rosnącej przy drodze między większym stawem a sadem), powojnik brązowy (przy betonowej podstawie od słupa, stojącej przy drodze między większym stawem a sadem), głóg mordeński 'Toba' (naprzeciw północnej ściany środkowej części dworu).
22 maja 2015
Real w Olsztynie: powojnik 'Sweet Summer Love', powojnik brązowy. Przesyłka ze Szkółki Drzew i Krzewów Konieczko: czereśnia ptasia, dereń błękitny odm. schutzeana, dereń rozłogowy 'Cardinal', dereń rozłogowy 'Kelsey's Gold', dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold', grab Czonoskiego, grab Henryego odm. jednoząbkowa, grab kaukaski, grab sercowaty, irga czarna, irga Waterera 'Cornubia', świerk pospolity.
18 maja 2015
OBI w Olsztynie: lilak pospolity 'Kolchoznica' 2 szt., lilak pospolity 'Maurice de Vilmorin'.
17 maja 2015
Sadzenie do gruntu: wierzba 'Fantazija' (za rowkiem z wodą, naprzeciw budynku gospodarczego), winobluszcz trójklapowy 'Tricolor' (na końcu sadu przy jesionie, naprzeciw wejścia do dworu), jałowiec pospolity Hemson', berberys 'Rusthof' (między większym stawem, a sadem), azalia 'Western Lights' (obok enkianta japońskiego), żurawina wielkoowocowa 'Corallium' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), lilak perski 'Laciniata' (naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu, obok róży), bluszcz pospolity 'Harold' (przy trzmielinie koło leszczyny, na południe od dworu), czeremcha japońska (na skraju parku, obok czeremch amerykańskich), lilak 'James Macfarlane', lilak 'Elinor' (kolejno od wschodu, na zboczu naprzeciw środkowej części dworu), dereń 'Rutlan' (na południe od dworu, koło starej winorośli), świdośliwa gładka 'Snowcloud', świdośliwa 'Sultana', świdośliwa kanadyjska 'Prince William' (przy ścieżce na krawędzi zbocza, naprzeciw okna od łazienki, kolejno od strony wschodniej), świdośliwa jajowata (na zboczu, naprzeciw okna od łazienki), żywotnik zachodni 'Anniek' (naprzeciw okna od łazienki, na krawędzi zbocza, obok cedra himalajskiego), ostrokrzew kolczasty 'Ferox Argentea' (naprzeciw okna od łazienki, na krawędzi zbocza, w pobliżu trzech żywotników z Łankiejm).
16 maja 2015
Mera Flor w Bartoszycach: wierzba 'Fantazija', winobluszcz trójklapowy 'Tricolor', jałowiec pospolity 'Hemson', berberys 'Rusthof'.
13 maja 2015
Szkółka w Dywitach: azalia 'Western Lights', żurawina wielkoowocowa 'Corallium', bluszcz pospolity 'Harold'. Prezent z Bukwałdu: lilak perski 'Laciniata'
10 maja 2015
Bricomarche w Kętrzynie, ul. Składowa 1a: azalia japońska 'Canzonetta', azalia japońska 'Melina', azalia japońska 'Katja', cyprysik tępołuskowy 'Dilatush'. Sadzenie do gruntu: azalia japońska 'Melina', azalia japońska 'Katja', sosna wejmutka 'Torulosa' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok modrzewia europejskiego 'Little Boogle'), azalia japońska 'Canzonetta' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok azalii 'Sante Nectarine' i bagna grenlandzkiego 'Compactum'), ostrokrzew karbowanolistny 'Stoker' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, na krawędzi rabaty pod karaganą syberyjską 'Pendula'), świerk kłujący 'Moerheim' (naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu, blisko zbocza), surmia zwyczajna 'Aurea' (za rowkiem z wodą, naprzeciw spichlerza), cyprysik tępołuskowy 'Dilatush' (na południe od dworu, koło karmnika). Przesadzanie: słonisz srebrzysty (na południe od środkowej części dworu, między wiśnią wczesną 'Koju-no-mai' a karaganą syberyjską 'Pendula').
9 maja 2015
Sadzenie do gruntu: winobluszcz trójklapowy 'Diamond Mountains' (na skraju parku, przy pniu czeremchy zwyczajnej), żylistek mieszańcowy 'Pride of Rochester' (na skraju parku, niedaleko dębów, pod linią energetyczną), tawuła japońska 'Goldflame' (obok robinii Kelseya, naprzeciw domu nr 3), tawuła gęstokwiatowa (w jarząbowej alei, obok jarząba japońskiego), tawuła nippońska 'Snowmound' (w jarząbowej alei, obok jarząba mącznego 'Magnifica'), żarnowiec 'Lena' (w jarząbowej alei, obok jarząba domowego), żarnowiec 'Apricot Gem' (w jarząbowej alei, obok jarząba niskiego), budleja Davida 'White Profusion' (w ogródku, naprzeciw jarząba domowego), budleja Davida 'Lochinch' (w ogródku, naprzeciw jarząba kaszmirskiego).
8 maja 2015
Biedronka w Lidzbarku Warmińskim: śnieguliczka Doorenbosa, budleja Davida 'White Profusion', budleja Davida 'Lochinch'. Sadzenie do gruntu: śnieguliczka Doorenbosa (naprzeciw bramy, pod trzmieliną pospolitą), świdośliwa drzewiasta 'Robin Hill' (przy ścieżce od miejsca na ognisko do kurnika), fotergilla Gardena 'Harald Epstein' (naprzeciw południowego wejścia donowszej części dwory, między magnoliami 'Satisfaction' i 'Specioza', pieris japoński 'Little Heath' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok azalii 'Cannons Double'), sosna górska 'Pumilo', śwerk pospolity 'Tompa', jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea' (na krawędzi rabaty naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu).
6 maja 2015
Ol-Flora w Wójtowie: tawuła japońska 'Goldflame', tawuła gęstokwiatowa, tawuła nippońska 'Snowmoud', żarnowiec 'Lena'. żarnowiec 'Apricot Gem', jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea', pieris 'Little Heath', świerk pospolity 'Tompa', sosna górska 'Pumilo', ostrokrzew karbowanolistny 'Stokes'.
3 maja 2015
Mera Flor w Bartoszycach: lilak pospolity 'Prince Wolkonsky', lilak pospolity DENTELLE D'ANJOU 'Mindent'. Sadzenie do gruntu: sosna błotna 3 szt. (przy wschodnim brzegu większego stawu), dereń błękitny odm. obliqua, dereń biały 'Variegata', dereń pomarszczony, dereń rozłogowy 'Budd's Yellow', dereń rozłogowy podg. zachodni, dereń panieński, dereń rozłogowy 'Bailey' (przy drodze między większym stawem a sadem, po stronie stawu, kolejno od strony rowka w kierunku dworu), brzoza ovalifolia (na wschodnim brzegu większego stawu, na południe od brzóz wodnych), brzoza szerokolistna odm. kamtschatica (w pobliżu rowka z wodą, blisko wschodnego brzegu większego stawu, w pobliżu klonów grabolistnych).
2 maja 2015
Mera Flor w Bartoszycach: magnolia 'Betty', sumak pachnący 'Grow Low'. Sadzenie do gruntu: magnolia 'Betty', magnolia pośrednia 'Burgundy', magnolia japońska 'Wada's Memory', magnolia brooklińska 'Yellow Bird', magnolia 'Elizabeth' (za wschodnim ogrodzeniem, drugi rząd na prawo od alejki, kolejno od strony ogrodzenia), sumak pachnący'Grow Low' (przy drodze między większym stawem a sadem, od strony stawu), brzoza wodna 2 szt. (na północno-wschodnim krańcu większego stawu).
1 maja 2015
Sadzenie do gruntu: tawuła japońska 'Golden Carpet', dziurawiec Mosera 'Tricolor', budleja Davida (przy drodze między większym stawem a sadem, w pobliżu dębu czerwonego 'Aurea'), sosna hakowata 3 szt., róża błotna (przy północno-wschodnim krańcu większego stawu).
29 kwietnia 2015
Sadzenie do gruntu: brzoza brodawkowata 'Royal Frost' (przy rowku z wodą, obok brzozy czarnej), wierzba płożąca (przy pniu po dębie, naprzeciw domu nr 2). cytryniec Henry'ego (przy wejściu do kurnika). Przesadzanie: świerk kaukaski 'Aurea', cedrzyniec kalifornijski (w pobliżu jodły koreańskiej, niedaleko pomnikowej lipy). Wzeszły: klon mandżurski (wysiany 26.10.2013), Acer pubipalmatum, Acer longipes ssp. amplum, Acer schirasawanum 'Palmatifolium', Betula oycoviensis.
28 kwietnia 2015
Przesyłka za szkółki Konieczko z Gogolina: Betula fotinalis, Betula ovalifolia, Betula tauschii, Betula aetnensis, Betula platyphylla var. kamtschatica,  Betula populifolia,  Betula occidentalis,  Padus grayana, Padus  ssiori,  Cornus amomum ssp. oblliqua,  Cornus foemina,  Cornus rugosa,  Cornus stolonifera 'Baileyi', Cornus stolonifera 'Budd's Yellow', Cornus stolonifera ssp. occidentalis, wierzba płożąca, forsycja (gratis).
25 kwietnia 2015
Sadzenie do gruntu: janowiec bułgarski (na wschód od większego stawu, w pobliżu dębu czerwonego 'Aurea'), magnolia 'Black Beauty', 'Crystal Tulip', 'Sunsation' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, kolejno od wschodu), borówka wysoka 'Hortblue Petit', 'Jersey', 'Biloxi' (na południowym brzegu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki, kolejno od zachodu), żurawina wielkoowocowa 'Stevens' (na południowym brzegu wrzosowiska naprzeciw okna od łazienki), różanecznik 'Shamrock' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok wcześniej posadzonego takiego samego, koło enkianta dzwonkowatego 'Pallida'), różanecznik 'Purple Pillow' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok enkianta dzwonkowatego). Wzeszły: jarząb Arnolda, Prunus persica.
24 kwietnia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Szutniczek: mamutowiec olbrzymi, klon srebrzysty 'Born's Gracious', ostrokrzew kolczasty 'Ferox Argentea', żywotnik zachodni 'Anniek', śliwa 'Mirabelka z Nancy'.
23 kwietnia 2015
OBI w Olsztynie: janowiec bułgarski, magnolia 'Black Beauty', magnolia 'Sunsation', różanecznik 'Shamrock', różanecznik 'Purple Pillow', borówka wysoka 'Hortblue Petite'.
22 kwietnia 2015
Mera Flor w Bartoszycach: orszelina olcholistna 'Hookie Pink'.
21 kwietnia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro gartenland: jaśminowiec wonny 'Beauclerk', borówka wysoka 'Biloxi', jeżyna bezkolcowa 'Chester', żurawina wielkoowocowa 'Stevens', świdośliwa 'Forest Prince', świdośliwa gładka 'Snowcloud', świdośliwa 'Autumn Brillance', jagoda kamczacka 'Amur'.
19 kwietnia 2015
Sadzenie do gruntu: wiśnia wczesna 'Pean' (koło sosny, naprzeciw okna od kuchni), magnolia Siebolda, magnolia purpurowa, magnolia japońska 'Esveld Select' (za wschodnim ogrodzeniem, w rzędzie kolejno na magnolią 'Picture'), pigwa pospolita 'Ursynowska' (za wschodnim ogrodzeniem, druga z kolei w drugim rzędzie patrząc od strony strumienia), malina okazała 'Olympic Double', malina czarna 'Haut Black', malina purpurowa 'Boyenberry', malina czarna 'Black Howk' (w pierwszym rzędzie pigw za wschodnim ogrodzeniem, kolejno między pigwami), malina purpurowa 'Thorned' (między pigwą 'Portugalska' a 'Ursynowska' za wschodnim ogrodzeniem). Zadołowanie: magnolia 'Wada's Memory' (koło leszczyny, przy magnolii purpurowej 'Nigra'.
18 kwietnia 2015
Sklep ogrodniczy Kar-Pol w Bartoszyczach: modrzewnica pospolita 'Compacta'. Mera Flor w Bartoszcach: modrzew europejski 'Horstman Recurved', bluszcz kolchidzki. Sadzenie do gruntu: pigwa pospolita 'Portugalska' (za wschodnim ogrodzeniem, pierwsza w drugim rzędzie od strony strumienia), bluszcz kolchidzki (pod jodłą koreańską koło miejsca na ognisko), modrzewnica zwyczajna 'Compacta', modrzew europejski 'Horstman Recurved' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), wiśnia wczesna 'Mikinori' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, koło karagany syberyjskiej 'Pendula'). Wzeszły: Acer pectinatum ssp. forrestii, klon strzępiastokory.
17 kwietnia 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro Szutniczek.
16 kwietnia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro www_e-rosa_pl: świdośliwa olcholistna 'Northline', świdośliwa olcholistna 'Honeywood', borówka wysoka 'Collins', borówka wysoka 'Reka'.
15 kwietnia 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro gartenland. Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro www_e-rosa_pl.
14 kwietnia 2015
Przesyłka ze szkółki drzew i krzewów ozdobnych Mystkowski: dereń Rutgan STELLAR PINK, dereń kwiecisty 'Sweetwater'.
12 kwietnia 2015
Sadzenie do gruntu: rokitnik pospolity 'Hikul' (pierwszy od zachodu w rzędzie rokitników naprzeciw północnej ściany nowszej części dworu), jałowiec pospolity 'Barton' (w pobliżu dębu czerwonego 'Aurea', na wschód od większego stawu), stopowiec himalajski (naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu, między żółtodrzewami), bylica bożedrzewko (koło starej róży pnącej, naprzeciw południowego wejścia do nowszej części dworu).
11 kwietnia 2015
Sadzenie do gruntu: azalia 'Klondyke', bagno grenlandzkie 'Compactum', azalia 'Sunte Nectarine', borówka brusznica 'Miss Cherry' 2 szt., gaulteria rozesłana, jodła koreańska 'Green Carpet', świerk kłujący 'Lucky Strike', enkiant japoński, cyprysik tępołuskowy 'Nana Lutea', cyprysik tępołuskowy 'Chirimen', cyprysik tępołuskowy 'Teddy Bear' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia Aurea', pięciornik krzewiasty 'Tangerine', pięciornik krzewiasty 'Red Ace', żywotnik wschodni 'Marjolejn', żywotnik zachodni 'Janed Gold', żywotnik zachodni 'Dagrot's Spire', żywotnik zachodni 'Sherwood Frosted', cyprysik groszkowy 'Miko', cyprysik Lawsona 'Karaca', Belamacanda sinensis, berberys Thunberga 'Pink Queen', berberys Thunberga 'Kórnik' (na brzegu rabaty naprzeciw kuchni w środkowej części dworu), suchodrzew lśniący 'Red Tips', eskalonia 'Dart's Rosy Red', eskalonia 'Red Dream' (na krawędzi zbocza, naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu), migdałek trójklapowy (koło słupa, na południe od nowszej części dworu). Przesadzanie: enkiant japoński (z okolic miejsca na ognisko na wrzosowisko naprzecieciw okna od łazienki), jałowiec płożący 'Golden Carpet' (na krawędzi rabaty naprzeciw nowszej części dworu).
8 kwietnia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro acm_agro: malina 'Polka', leszczyna wielkoowocowa 'Lamberta Czerwony', azalia 'Klondyke', winobluszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall', oliwnik Ebbinga, eskalonia 'Red Dream', dereń kousa 'Beni Fuji', jeżyna bezkolcowa 'Navaho'. Przesyłka ze szkółki drzew i krzewów ozdobnych Mystkowski: dereń kwiecisty 'Cherokee Brave', dereń kwiecisty 'Cherokee Sunset', dereń kwiecisty 'Cloud Nine', dereń kwiecisty 'Sweetwater', dereń rutlan RUTH ELLEN, dereń kousa 'Rosea', dereń kousa 'All Summer', dereń kousa 'Satomi Compact', borówka brusznica 'Miss Cherry' - 2 szt., suchodrzew lśniący 'Red Tips', szałwia omszona 'Ostfriesland', rokitnik pospolity 'Hikul', dereń kousa 'Laura'. Mera  Flor w Bartoszycach: jałowiec sabiński 'Tam No Blight', jałowiec sabiński 'Rockery Gem', cyprysik Lawsona 'Wisselii', jałowiec chiński 'Daub's Frosted', jałowiec łuskowy 'Gold Tip', jałowiec pospolity 'Barton'. Sadzenie do gruntu: magnolia pośrednia 'Picture' (za wschodnim ogrodzeniem, za magnolią 'Alexandrina').
7 kwietnia 2015
Real w Olsztynie: magnolia pośrednia 'Picture', lilak pospolity 'General Pershing', winorośl pachnąca 'Ania' i 'Tomek'. OBI w Olsztynie: magnolia 'Crystal Tulip', bagno grenlandzkie 'Compactum'.
6 kwietnia 2015
Przesadzanie: magnolia 'Alexandrina', sadzenie do gruntu: magnolia 'Ann" (za płotem od wschodniej strony).
4 kwietnia 2015
Wysiew do doniczki i wstawienie do stratyfikacji: dereń jadalny 'Moskiewski Bolszoi'. Sadzenie do gruntu kolejno za wschodnim ogrodzeniem: pigwa pospolita 'Portugalska', 'Champion', 'Bereczki', 'Darunok Onuku', 'Leskovacz', 'Vranja'.
3 kwietnia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro koniarzradoslaw: dereń biały 'Variegata', azalia 'Sunte Nectarine', wierzba yezoalpina - zamiast niej przysłana została jagoda kamczacka, aktinidia chińska 'Jenny', Belamcanda chinensi, warzynek wilczełyko 'Alba', stopowiec himalajski, gaulteria rozesłana, róża błotna, bylica bożedrzewko, wawrzynek collina - zamiast niego przysłany został jakiś karłowaty rododendron, wierzba macierzankolistna - zamiast niej przysłany został złotokap japoński, lilak koreański - w ogóle nie przysłany. Zakup u tego sprzedawcy to gruba pomyłka.
2 kwietnia 2015
Sklep Olkwiat w Olsztynie: pigwa pospolita 'Champion' i 'Vranja'. Mera Flor w Bartoszycach: Jałowiec pospolity 'Jako', azalia japońska 'Georg Arends', barwinek większy 'Variegata'. Sadzenie do gruntu: azalia japońska 'Georg Arends' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), barwinek większy 'Variegata' (naprzeciw okna od kuchni, na zboczu, koło żywotników z Łankiejm.
1 kwietnia 2015
Kupno roślin od sprzedawcy Allegro acm_agro.
29 marca 2015
Sadzenie do gruntu: jałowiec płożący 'Pancake' (na południe od środkowej części dworu, obok wiśni wczesnej 'Koju-no-mai'), jałowiec łuskowy 'Meyeri Compacta' (na południe od środkowej części dworu, obok buka 'Skrzat'), porzeczka czerwona 'Roodneus', porzeczka czarna 'Triton' (na jagodniku, w rzędzie porzeczek, kolejno od strony domu nr 2), aronia czarna 'Professor Ed' (trzeci rząd aronii za rowkiem, pierwsza od strony budynków gospodarczych), sosna zwyczajna 'DK/Dyrehave' (na górce, przed jodłami nikko), klon zwyczajny 'Crimson Sentry' (na górce, obok topoli 'Purple Tower'), tawuła szara 'Grefsheim' (naprzeciw bramy, pod trzmieliną), leszczyna 'Kulisty Pełny', 'Trapezuński', 'Truchsessa' (na zachód od dawnej stajni, kolejno w rzędzie za leszczyną 'Crosford'), borówka wysoka (na borówkowym jagodniku) 'Croatan' (pozycja 5-8, obok odmiany 'Spartan'), 'Bonus' (pozycja 3-6, między odmianami 'Duke' i 'Bluejay'), Denise Blue' (pozycja 4-6, między odmianami 'Darkblue' i 'Bonifacy'), 'Elliot' (pozycja 4-8, obok odmiany 'Bonifacy'), 'Kazpliszka' (pozycja 3-8, obok odmiany 'Bluejay'), pieris japoński (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki) 'Variegata' (obok azalii 'Il Taso'), 'Major' (obok azalii 'Speak's Orange'), rododendron (na wrzosowisku naprzeciw okna od lazienki) 'Goldkrone' (obok azalii 'Jack A. Sand'), 'Orangina' (obok jałowca 'Loderi'), 'Kalinka' (między jałowcem 'Loderi' a świerkiem pospolitym 'Cupressina'), 'Simona' (obok świerka pospolitego 'Cupressina'), bukszpan wieczniezielony 'Golden China' (naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu, obok cytryńca czerwonokwiatowego), kalina japońska 'Shasta' (na południe od środkowej części dworu, między magnoliami 'Lennei Alba' i 'Amabilis', kalina koreańska 'Diana' (na południe od środkowej części dworu, między magnoliami 'Leonard Messel' i 'Royal 'Star', szczęślin Bunga 'Pink Diamond' (na południe od środkowej części dworu, między magnoliami Loebnera i 'Pickard's Sundew'), metasekwoja chińska (na wschodnim brzegu większgo stawu, obok wierzby białej), żywotnik zachodni 'Smaragd Light' (przy drodze między większym stawem a sadem, od strony stawu), dereń kwiecisty (między dębami wielkoowocowymi, przy alejce prowadzącej od domu nr 2 do stawu). Przesadzanie: oczar pośredni 'Westerstade' 2 szt. (między drogą prowadzącą od dworu do spichlerza a większym sadem, w pobliżu ośnieży górskiej).
27 marca 2015
Mera Flor w Bartoszycach: malina 'Tulameen', 'Poranna Rosa', 'Glen Ample', porzeczka czarna 'Triton', porzeczka czerwona 'Roodneus', cis pospolity 'Repandens', jałowiec płożący 'Pancake', jałowiec łuskowy 'Meyeri Compacta', sosna zwyczajna 'DK/Dyrehave', aronia czarna 'Amit'.  Sadzenie do gruntu: aronia 'Amit' (za rowkiem, trzeci rząd aronii, na wschód od odmiany 'Hugin'), jagoda kamczacka 'Balalajka' (trzeci rząd jagód kamczackich od strony rowka, pozycja 6 od wschodu), malina 'Veten' (w dół od miejsca na ognisko na zboczu), malina 'Poranna Rosa' (przy betonowej podstawie od słupa przy drodze do spichlerza), malina 'Tulameen' (na wschód od domu, za płotkiem), malina 'Glen Ample' przy drodze do spichlerza, po prawej stronie przed rowkiem). Przesadzanie: nieszpułka zwyczajna f. apyrena (po prawej stronie alei smakołyków, za rowkiem, za głogiem szkarłatnym odm. gloriosa).
26 marca 2015
Przesyłka z roślinami ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Ciekaweiglaki w Królowym Moście: choina chińska, cyprysik Lawsona 5 szt., jodła górska, jodła kaukaska 2 szt., jodła Lowa, jodła szlachetna 'Molleskoven', metasekwoja chińska, sosna biała 2 szt., sosna japońska, sosna Jeffreya, sosna wydmowa odm. nadbrzeżna, sosna żywiczna, świerk crassifolia, żywotnik zachodni 'Aureospicata', żywotnik wschodni, kielichowiec chiński, magnolia parasolowata, różanecznik Schlippenbacha, tawuła Billarda. Przesyłka ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Wrzos: świdośliwa okrągłolistna, świdośliwa 'Prince William', świdośliwa 'Sultana', świdośliwa 'Snowcloud', aronia czarna 'Professor Ed', jagoda kamczacka 'Balalaika', leszczyna pospolita 'Trapezuński', borówka wysoka 'Croatan', oliwnik Ebbinga 'Limelight'. Biedronka przy ul. Sielskiej w Olsztynie: malina 'Veten'.
25 marca 2015
Przesyłka ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Wrzos: świdośliwa drzewiasta 'Robin Hill', leszczyna pospolita 'Truchsessa', leszczyna pospolita 'Kulisty Pełny', lilak pospolity 'Jules Simon', lilak pospolity 'India'. Przesyłka ze sklepu internetowego Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Borysławice: bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia Aurea', dereń jadalny 'Alex', iglicznia trójcierniowa 'Sunburst', klon zwyczajny 'Crimson Sentry', róża pomarszczona 'Rubra', wierzba purpurowa 'Pendula'. Sadzenie do gruntu: dereń jadalny 'Yellow', dereń jadalny 'Alex' (rząd 4 dereni jadaknych od strony stawu, pozycja 2 i 3 w rzędzie licząc od strony rowka), wierzba purpurowa 'Pendula' (po drugiej stronie rowka z wodą, między wierzbą wspaniałą a wierzbą iwa 'Ogon'). Przesadzanie: wierzba babilońska 'Crispa' w pobliże wierzby mupińskiej na brzegu rowka z wodą).
24 marca 2015
Przesyłka ze sklepu internetowego Future Gardens: dereń jadalny 'Yellow', fotergilla Gardena 'Harold Epstein', wawrzynek murański. 
22 marca 2015
Zadołowanie roślin w ogródku (12 rząd od strony rowka z wodą, kolejno od strony stawu): pigwa pospolita 'Portugalska', orzech włoski 'Dodo', 'Jacek', 'Mars', 'Resovia, 'Targo', świdośliwa 'Smoky', 'Obelisk', leszczyna pospolita 'Butler', 'Ennis', 'Fitzgerald', 'Nonpareil', 'Royal', głożyna pospolita 'Ga-866', 'Lang', 'Li', 'Sherwood', 'So', 'Tigertooth'. Sadzenie do gruntu: dereń jadalny ( w rzędach od strony stawu, kolejno od strony rowka) 'Szafer', 'Aurea' (rząd 2, pozycja 9 i 10), 'Jolico', 'Słowianin', 'Swietljaczok' (rząd 3, pozycje 6-8),'Podolski' (rząd 4, pozycja 1), jodła kalifornijska 'Violacea' (na południe od dworu, koło karmnika), pieciornik krzewiasty 'True Pink' (naprzeciw bramy, koło trzmieliny pospolitej), jagoda kamczacka 'Jolanta' (trzeci rząd od strony rowka, pozycja 5 od od strony domu nr 2), dereń kousa 'White Dusted', 'Autumn Rose', 'Eurostar' (na końcu ogródka, koło rowka z wodą, przy grabie pospolitym 'Fastigiata', kolejno od strony domu nr 2), żarnowiec Hollandia' 'White Lion' (przy drodze naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu), kalina japońska 'Pink Beauty' (na północ od dworu, obok dębu czerwonego 'Aurea'), dereń świdwa 'Anny's Winter Orange' (przy drodze między stawem a sadem, obok wspornika do słupa), trzmielina Fortune'a 'Emerald Gaiety', 'Sheridan Gold' (naprzeciw okna od kuchni, kolejno między tujami z łankiejm), lilak 'Sugar Plum Fairy' (na zboczu, naprzeciw południowego  wejścia do środkowej części dworu). Zamówienie roślin w Szkółce Krzewów Ozdobnych Wrzos.
21 marca 2015
Sadzenie do gruntu na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki: sosna górska 'Frühlinsgold', azalia 'Il Taso', 'Golden sunset', 'Jack A. Sand' 4 szt., 'Speak's Orange', 'Fanny', 'Schneegold', 'Csardas', azalia japońska 'Königstein', 'Geisha Orange', rododendron 'Patty Bee' 4 szt., 'Lauretta' 3 szt., wrzosiec 'Rubinteppich', 'White Dazzler', 'Praecox Rubra', 'March Seedling'. 'Springwood White', małe żółtozielone 5 szt., wrzosiec mały ciemnozielony z Praktikera (koło pernecji 'Rosea'), duże z białymi pąkami 6 szt. (na krawędzi rabaty od strony ściany), wrzosiec z czerwonymi pąkami 3 szt., modrzewnica 7 szt.
20 marca 2015
Zamówienie roślin w sklepie internetowym Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Borysławice i Future Gardens. Przesyłka ze szkółki Ogród Marzeń w Szczecinie: leszczyna pospolita 'Butler', 'Ennis', 'Fitzgerald', 'Nonpareil', 'Royal', malina czarna 'Black Hawk', 'Haut Black', głożyna pospolita 'Ga-866', 'Li', 'Lang', 'Sherwood', 'So', 'Tigertooth'. OBI w Olsztynie: lilak 'Sugar Plum Fairy', cis pospolity 'Standishii', 'Overeynderi', 'Summergold'. Ol-Flora w Wójtowie: kalina japońska 'Pink Beauty', jodła kalifornijska 'Violacea'.
19 marca 2015
Zamówienie roślin w Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych Ciekaweiglaki w Królowym Moście.
17 marca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Krolik84: cyprysik groszkowy 'Miko', pieris japoński 'Major', pieris japoński 'Variegata', pigwowiec wspaniały 'Nicoline', wiciokrzew japoński,  trzmielina Fortune'a 'Emerald Gaiety', trzmielina Fortune'a 'Sheridan Gold', lilak pekiński, budleja Davida, berberys Thunberga 'Kórnik', berberys Thunberga 'Pink Queen', wiśnia piłkowana 'Pink Perfection', ognik szkarłatny, morwa czarna. Przesyłka od sprzedawcy Allegro marcin_arr: dereń kousa 'Eurostar', dereń kousa 'White Dusted', dereń kousa 'Autumn Rose', żarnowiec Holandia', żarnowiec 'White Lion', świerk Engelmanna, sosna wejmutka 'Torulosa', buk pospolity 'Silberhalter', pięciornik krzewiasty 'Daydawn', świerk Wilsona 2 szt., cedr atlaski, hortensja bukietowa 'Prim White', winnik zmienny, surmia galleana. Przesyłka od sprzedawcy Allegro acjek: dereń jadalny 'Słowianin', 'Jolico', 'Aurea', 'Swietljaczok', 'Podolski', 'Aurea', 'Elegantnyj', 'Macrocarpa', 'Szafer' orzech włoski 'Dodo', 'Resovia', 'Targo', 'Mars', 'Jacek', pigwa pospolita 'Portugalska', świdośliwa 'Smoky', 'Obelisk', jagoda kamczacka 'Jolanta'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Szutniczek: żywotnik wschodni 'Marjolejn', żywotnik zachodni 'Sherwood Frost', żywotnik zachodni 'Janed Gold', żywotnik zachodni 'Dagrot's Spire', jodła szlachetna, cyprysik tępołuskowy 'Chirimen', cyprysik tępołuskowy 'Nana Lutea', cyprysik tępołuskowy 'Teddy Bear', cyprysik Lawsona 'Karaca', pięciornik krzewiasty 'Red Ace', pięciornik krzewiasty 'Tangerine', dereń świdwa 'Anny's Winter Orange', magnolia brooklińska 'Yellow Bird', magnolia pośrednia 'Alba Superba'.
15 marca 2015
Wysiew nasion do doniczek i wstawienie do stratyfikacji do piwnicy: magnolia Bionda, magnolia naga, nieśplik japoński, oliwnik baldaszkowaty, dereń japoński. Sadzenie do gruntu: dereń jadalny 'Pioneer', 'Cornelian Cherry', 'Łukianowskij', 'Red Star' (w ogródku, w trzecim rzędzie od strony stawu, kolejno od strony rowka z wodą), wierzba siwa 'Angustifolia' (za rowkiem z wodą, pomiędzy brzozą omszoną a topolą białą), dereń kwiecisty 'Rainbow' (naprzeciw werandy, między dworem a stawem), bażyna czarna 'Bernstein' (na wrzosowisku naprzecw okna od łazienki, obok enkianta dzwonkowatego), bażyna obupłciowa (na wrzosowisku przy oknie od łazienki, obok kwaśnodrzewu amerykańskiego). Zadołowanie roślin, rząd 10 od strony rowka z wodą, od pozycji 8 w rzędzie od strony stawu: kolcowój chiński 'Kairong, 'Luo', 'Zhang', brusonecja kazinoki, brusonecja zwyczajna, brusonecja kaempferi, brusonecja zwyczajna 'Laciniata', jagoda kamczacka 'Elena', 'Fialka', jagoda chińska 'Chen Li', 'Chen Yu',  'Ka-Bluey', 'Chen Ye', 'Chen Xi', malina purpurowa 'Thorned', 'Boysenberry'. Zadołowanie roślin, rząd 11 od strony rowka z wodą, kolejno od strony stawu: gaylussakia dumosa, gaylussakia frondosa,gaylussakia nana, gaylussakia baccata, dereń kousa 'John Slocock', 'Ed Mezitt', Amelanchier laevis, Amelanchier sanguinea, Amelanchier florida, palecznik himalajski, Cudrania pubescens, nieszpułka zwyczajna 'Bredase Reus', 'Royal', 'Large Russian', 'Breda Giant', pigwa pospolita 'Aromatnaya', 'Crimea', 'Smyrna', kalina hordowina 'Aureovariegata', grab pospolity 'Pendula', pigwa pospolita 'Kontantinopeller', leszczyna 'Barceloński', grab pospolity 'Variegata'.
14 marca 2015
Zamówienie od sprzedawcy Allegro koniarzradoslaw lilaka koreańskiego. Prośba o zamianę w szkółce drzew i krzewów ozdobnych Mystkowski derenia kwiecistego 'Cloud Nine' na derenia kwiecistego 'Sweetwater'. Zakup nasion derenia jadalnego z odmiany 'Wielikij Moskowskij' u sprzedawcy Allegro ananda888.
13 marca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro myfcia1: grab pospolity 'Pendula', wierzba palmowa 'Angustifolia', kalina hordowina 'Aureovariegata'. Mera Flor w Bartoszycach: leszczyna pospolita 'Barceloński' (albo 'Warszawski Czerwony'), świerk dwubarwny. Prezent z Bukwałdu: kawa arabska.
12 marca 2015
Przesyłka ze szkółki Ogród Marzeń w Szczecinie: pigwa pospolita 'Aromatnaya', 'Crimea', 'Smyrna', nieszpułka zwyczajna 'Breda Giant', 'Bredase Reus', 'Large Russian', 'Royal', aktinidia ostrolistna 'Dniepropietrowskaja', oliwnik baldaszkowy 'Cardinal', macludrania hybrida, kudrania pubescens. Przesyłka z nasionami z Florpaku: magnolia Bionda, nieśplik japoński, magnolia naga, oliwnik baldaszkowy, dereń japoński. Zamówienie kolejnej porcji roślin w szkółce drzew i krzewów ozdobnych Mystkowski.
11 marca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro myfcia1: pigwa pospolita 'Konstantinopeler', dereń kwiecisty 'Rainbow', morwa szerokolistna 'Spirata', grab pospolity 'Variegata'. Przesyłka ze szkółki Ogród Marzeń w Szczecinie: bażyna czarna 'Bernstein', bażyna obupłciowa, dereń jadalny 'Cornelian Cherry', 'Elena', 'Łukianowskij', Pioneer', 'Red Star', dereń kousa 'Ed Mezitt', John Slocock', Gaylussacia baccata, Gaylussacia dumosa, Gaylussacia frondosa, gaylussacia frondosa 'Nana', jagoda chińska 'Ka Bluey', 'Chen Li', 'Chen Xi', 'Chen Ye', 'Chen Yu', jagoda kamczacka 'Edulis', 'Fialka', kasztan chiński 'Kuling', 'Meling', 'Nanking', kolcowój chiński 'Luo', 'Zhang', malina purpurowa 'Boysenberry', 'Thorned', palecznik himalajski, Amelanchier sanguinea, Amelanchier laevis', Amelanchier florida, brusonecja zwyczajna, brusonecja zwyczajna 'Laciniata', brusonecja kazinoki, brusonecja kaempferi.
8 marca 2015
Przesadzanie: jarzębogrusza uszkowata (spod jabłonki do rzędu jarząbów po prawej stronie alejki smakołyków). Sadzenie do gruntu: jarząb 'Moravskaja Krupnopłodnaja' (po lewej stronie alejki smakołyków, obok jarząba 'Krasnaja', nieszpułka zwyczajna 'Monstrueuse d'Evreinoff', 'Delice des Vannes', 'Sussmispel', f. apyrena (drugi rząd po prawej stronie alei smakołyków, kolejno od pozycji 4), czeremcha amerykańska 'Żółwin' (na skraju parku, w pobliżu dwóch starych dębów, niedaleko południowo-zachodniego narożnika dworu), leszczyna 'Cosford', 'Cud z Bolwiller', 'Kataloński', 'Webba Cenny' (na górce, na wschód od dawnej stajni, kolejno od zachodniej strony), różanecznik 'Prinzess Anne', azalia japońska 'Albiflorum', 'White Lady', 'Rubinetta', 'Purpurkissen', 'Blaue Donau', 'Geisha Purple', 'Panda', borówka brusznica 'Runo Bielawskie' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki'. ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa' 2 szt (naprzeciw południowej ściaany środkowej części dworu, między karaganą syberyjską 'Pendula' a wiśnią wczesną 'Kojou-no-mai'), trzmielina oskrzydlona 'Macrophylla' (przy południowej ścianie środkowej części dworu, obok modrzewia japońskiego 'Pendula'.
6 marca 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro miododajne: sosna zwyczajna 'Aurea', jodła górska 'Compacta', hortensja krzewiasta 'Pink Anabelle', trawa 'Red Baron', hortensja krzewiasta 'Bombshell', hortensja ogrodowa 'Rotschwanz' 2 szt., dereń kwiecisty, kolcowój pospolity 'Red', hortensja krzewiasta 'Strong Anabelle', jodła koreańska 'Green Carpet', hortensja bukietowa 'Polar Bear', hortensja bukietowa 'Magical Moonlight', świerk kłujący 'Lucky Strike', lilak 'Krasawica Moskwy' 2 szt., malinojeżyna 'Tayberry', morwa czerwona, hortensja bukietowa 'Bobo', borówka brusznica 'Runo Bielawskie'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro bogdan_w1: leszczyna 'Cud z Bollwiller', 'Kataloński', 'Webba Cenny', 'Cosford', borówka wysoka 'Denise Blue', 'Bonus', 'Elliot', 'Kazpliszka', dereń jadalny 2 szt., jarząb pospolty 'Moravskaja Krupnopłodnaja'. Zakupy w sklepie ogrodniczym Ol-flora w Wójtowie koło Olsztyna: azalia japońska 'Albiflorum', ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa' 2 szt.
5 marca 2015
Zamówienie roślin w szkółce drzew i krzewów ozdobnych Mystkowski.
4 marca 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro Szutniczek.
2 marca 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro Krolik84.
1 marca 2015
Sadzenie do gruntu: trzmielina Fortune'a 'Gracilis', trzmielina Fortune'a 'Sunshine' (obok cyprysika groszkowego 'Boulevard', przy wejściu do piwnicy), barwinek pospolity (z Praktikera, pod jodłą koreańską i kaliną hordowiną 'Variegatum' w pobliżu kurnika).
28 lutego 2015
Sadzenie do gruntu:  mikrobiota syberyjska 'Goldspot', świerk biały 'Arnson's Blue Variegated', trzmielina Fortune'a 'E.T.', barwinek pospolity 'Aureovariegata' (naprzeciw okna od łazienki, na krawędzi zbocza), bluszcz pospolity 'Woerner' (przy pieńku, koło odstojnika).
27 lutego 2015
Wymiana jabłoni wieńcowej 'Charlottae' na mniej porażoną guzowatością korzeni.
26 lutego 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro szkolka-wrzos: barbula klandońska 'Worchester Gold', barbula klandońska 'Dark Knight', wiśnia wczesna 'Mikinori', krzewuszka cudowna 'Wings of Fire', sarcococca confusa, oliwnik kłujący 'Maculata Aurea', magnolia 'Wada's Memory', mikrobiota syberyjska 'Gold Spot', stachiurek chiński 'Celina', katalpa 'Aurea'.
25 lutego 2015
Zamówienie roślin w szkółce Ogród Marzeń w Szczecinie.
24 lutego 2015
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro koniarzradoslaw.
22 lutego 2015
Wysiew nasion do doniczek po moczeniu przez dobę: Ilex monticola, Ilex macropoda, Ilex aquifolium, Ilex opaca, Ilex verticillata, Ilex laevigata, Ilex pernyi, Ilex decidua, Ilex serrata, brzoza ojcowska, dawidia chińska, głogownik Davidsona, leszczyna chińska, bez błękitny, bez omszony, klon zębaty, klon mandżurski, klon Shirasawy 'Palmatifolium', mahonia japońska, magnolia wielkokwiatowa, dereń Waltera.
21 lutego 2015
Zakup jabłoni 'Charlottae' w Agrocentrum w Bartoszycach - roślina porażona guzowatością korzeni.
19 lutego 2015
Wysiew nasion do doniczki: Menziesia pilosa.
18 lutego 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro clara_w: bluszcz pospolity 'Woerner', dławisz okrągłolistny 'Duo', kolcowój pospolity 'No. 1', lilak pospolity 'Nadezhda', magnolia gwiaździsta 'Waterlily', magnolia japońska 'Esveld Select'.
16 lutego 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro bogdan_w1. Wysiew nasion do doniczek: olsza japońska, olsza Spaetcha, olsza szorstka, Jamesia americana, Hipericum hookerianum, Stevartia serrata, Eleuterococcus sessiliflorus.
13 lutego 2015
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Acer grandidentatum, Acer shirasawanum 'Palmatifolium', Acer mandshuricum, Cornus walteri, Corylus chinensis, Davidia involucrata, Magnolia grandiflorum, Mahonia japonica, Photinia davidsoniae, Sambucus caerulea, Sambucus pubescens.
8 lutego 2015
Wysiew nasion do doniczek po moczeniu w wodzie przez dobę: Aralia elata var. mandsurica, Smilax tamnoides, Smilax sieboldii, Celastrus orbiculatus, Celastrus orbiculatus var. strigillosus, Nemopanthus mucronatus, Abelia biflora var. coreana, Callicarpa japonica var. angustata, Callicarpa x shirasawana, Betula fruticosa, Betula litwinowii, Betula chchibuensis, Betula ermanii, Koelreuteria paniculata, Leycesteria formosa, Caragana microphylla, Cotoneaster divaricatus. Zakup roślin u sprzedawcy Allegro clara_w i szkolka-wrzos.
7 lutego 2015
Wysiew nasion do doniczek po moczeniu w wodzie przez dobę: Crataegus crus-galli, Phellodendron sachalinense, Sorbus obtusifolia, Lonicera steveniana, Rhamnus davurica, Rhamnus costatus, Viburnum acerifolium, Elaeagnus multiflora var. ovata, Euonymus hamiltonianus var. maackii, Rhamnus yoshinoi, Rhamnus saxatilis, Ligustrum tschonoskii, Rhamnus x spathulifolia, Euonymus hamiltonianus var. hians, Ribes latifolium, Cornus bretschneideri, Phellodendron japonicum, Cornus amomum ssp. obliqua, Euonymus hamiltonianus var, sieboldianus, Euonymus sachalinensis, Staphylea bumalda.
3 lutego 2015
Przesyłka z nasionami z Arboretum SGGW w Rogowie: Celastrus orbiculatus var. strigillosus,
2 lutego 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro myfcia1. Wysiew nasion do doniczki: Styrax obassia.
1 lutego 2015
Wysiew do doniczek wcześniej wymoczonych nasion i wstawienie ich do stratyfikacji w piwnicy (liczba nasion): Flueggea suffruticosa (300), Desmodium canadense (500), Elaeagnus umbellata (260), Cotoneaster bullatus f. floribundus (180), Cotoneaster adpressus (160),  Cotoneaster foveolatus (120), Cotoneaster cinerascens (200), Cotoneaster hsinhshangensis (170), Cotonester shansiensis (110), Cotoneaster splendens (130), Cotoneaster rubens (240), Cotoneaster apiculatus (160), Cotoneaster elegans (300), Viburnum sieboldii (71), Viburnum huphense (73), Viburnum wrightii var. eglandulosum (98), Viburnum urceolatum (49), Viburnum foetidum f. rectangulum (71), Viburnum wrightii (220), Viburnum wilsonii (83), Viburnum setigerum (95), Viburnum dasyanthum (140), Rosa dumalis (240), Rosa jundillii (170), Rosa mollis (250), Ros nitidula (300), Rosa agrestis (300), Rosa kossii (250), Cyclocarya paliurus (85).
27 stycznia 2015
Wysiew nasion do doniczek po 24-godzinnym moczeniu w wodzie i ciepła stratyfikacja: Acer tschonoskii ssp. tschonoskii, Acer micranthum, Acer negundo var. interius, Acer mandshuricum.
25 stycznia 2015
Wysiew nasion do doniczek po 24-godzinnym moczeniu w wodzie i zimna stratyfikacja: Acer caudatum ssp. multiserratum, Acer tataricum ssp. tataricum, Acer sieboldianum, Acer tataricum ssp. aidzuense, Acer tsingliangense, Acer sinopurpurascens, Acer tataricum ssp. semenovii, Acer pectinatum ssp. forrestii, Acer tschonoskii ssp. tschonoskii, Acer cappadocicum ssp. lobelii, Acer shirasawanum var shirasawanum, Acer longipes ssp. amplum, Acer tschonoskii ssp. koreanum, Acer pseudosieboldianum ssp. pseudosieboldianum, Acer glabrum ssp. douglasii, Acer triflorum, Acer pubipalmatum, Acer shirasawanum var. tenuifolium, Acer miyabei ssp. miyabei, Acer crataegifolium.
23 stycznia 2015
Przesyłka od sprzedawcy joaska-k: dziurawiec 'Tricolor', escallonia 'Dart's Rosy Red', tawuła szara 'Grefsheim', pigwa pospolita f. jabłkowa, świerk biały 'Arneson's Blue Variegated', pięciornik krzewiasty 'True Pink', trzmielina Fortune'a 'E.T.', chitalpa taszkiencka 'Pink Dawn', mięta ananasowa, tawuła japońska 'Golden Carpet', azalia japońska 'White Lady', żywotnik zachodni 'Smaragd Light', azalia japońska 'Rubinetta', świerk kłujący 'Misty Blue', podokarp alpejski 'Blue Gem', jaśminowiec 'Girandole', barwinek pospolity 'Aureovariegata'.
22 stycznia 2015
Przesyłka z nasionami z Arboretum SGGW w Rogowie: Abelia biflora var. coreana, Acer cappadocicum ssp. lobelii, Acer caudatum ssp. multiserratum, Acer crataegifolium, Acer glabrum ssp. douglasii, Acer longipes ssp. amplum, Acer mandshuricum, Acer micranthum, Acer miyabei ssp. miyabei, Acer negundo ssp. interius, Acer pectinatum ssp. forrestii, Acer pseudosieboldianum ssp. pseudosieboldianum, Acer pubipalmatum, Acer shirasawanum var. shirasawanum, Acer shirasawanum var. tenuifolium, Acer sieboldianum, Acer sinopurpurascens, Acer tataricum. ssp. tataricum, Acer tataricum ssp. aidzuense, Acer tataricum ssp. semenovii, Acer triflorum, Acer tschonoskii ssp. tschonoskii, Acer tschonoskii ssp. koreanum, Acer tsinglingense, Alnus hirsuta, Aralia elata var. mandshurica, Betula fruticosa, Callicarpa japonica var. angustata, Callicarpa x shirasawana, Celastrus orbiculatus, Cornus amomum ssp. obliqua, Cornus bretschneideri, Cotoneaster adpressus, Cotoneaster apiculatus, Cotoneaster bullatus f. floribundus, Cotoneaster cinerascens, Cotoneaster elegans, Cotoneaster foveolatus, Cotoneaster hsingshangensis, Cotoneaster rubens, Cotoneaster shansiensis, Cotoneaster splendens, Crataegus crus-galli, Cyclocarya paliurus, Desmodium canadense, Elaeagnus multiflora var. ovata, Elaeagnus umbellata, Eleutherococcus sessiliflorus, Euonymus hamiltonianus var. hians, Euonymus hamiltonianus var. maackii, Euonymus hamiltonianus var. sieboldianus, Euonymus sachalinensis, Flueggea suffruticosa, Hypericum hookerianum, Ilex aquifolium, Ilex decidua, Ilex laevigata, Ilex macropoda, Ilex monticola, Ilex opaca, Ilex pernyi, Ilex serrata, Ilex verticillata, Jamesia americana, Ligustrum tschonoskii, Lonicera steveniana, Menziesia pilosa, Nemopanthus mucronatus, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Rhamnus costatus, Rhamnus davurica, Rhamnus saxatilis, Rhamnus x spathulifolia, Rhamnus yoshinoi, Ribes latifolium, Rosa agrestis, Rosa dumalis, Rosa jundzillii, Rosa kossii, Rosa mollis, Rosa nitidula, Smilax sieboldii, Smilax tamnoides, Sorbus obtusifolia, Staphylea bumalda, Stewartia serrata, Styrax obassia, Viburnum acerifolium, Viburnum dasyanthum, Viburnum foetidum f. rectangulum, Viburnum hupehense, Viburnum setigerum, Viburnum sieboldii, Viburnum urceolatum, Viburnum wilsonii, Viburnum wrightii, Viburnum wrightii var. eglandulosum.
20 stycznia 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro joaska-k.
18 stycznia 2015
Sadzenie do gruntu: świerk biały 'Dasy White' (w ogródku, koło magnolii Yellow River'), jaśmin nagokwiatowy (koło magnolii 'Galaxy', na południe od dworu). Zadołowanie w ogródku, 10 rząd od strony rowka, kolejno od strony stawu: malina czarna 'Bristol', lilak pospolity 'Marechal Lannes', lilak pospolity 'Ludwig Spaetch', lilak pospolity 'Michael Buchner', tawuła wczesna, tamaryszek drobnokwiatowy, hortensja dębolistna 'Black Porch', trzmielina Fortune'a 'Gracilis', trzmielina Fortune'a 'Sunshine'.
13 stycznia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro pelagia__pl: Syringa vulgaris 'Marechal Lannes', Azalea japonica 'Purpurkissen', Syringa vulgaris 'Michel Buchner', Azalea japonica 'Princess Anne', Jasminum nudiflorum, Rhododendron 'Simona', Hydrangea quercifolia 'Black Porch', Syringa vulgaris 'Ludwig Spaeth', Euonymus fortunei 'Sunshine', Azalea 'Speak's Orange', Rhododendron 'Goldkrone', Euonymus fortunei 'Gracilis', Spiraea arguta, Rhododendron 'Kalinka', Azalea japonica 'Panda', Azalea japonica 'Blaue Donau', Tamarix parviflora, Rubus occidentalis 'Bristol', Magnolia soulangeana 'Alexandrina', Azalea japonica 'Geisha Purple'.
10 stycznia 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro pelagia__pl.
9 stycznia 2015
Przesyłka od sprzedawcy Allegro pelagia__pl: kalina koreańska 'Diana', wiśnia wczesna 'Paean', lilak 'Elinor', lilak 'James Macfarlaine', lilak pospolity 'Mrs Edward Harding', enkiant japoński, lilak pospolity 'Miss Ellen Willmott', azalia 'Fanny', klon palmowy 'Butterfly', rododendron 'Orangina', azalia 'Schneegold', magnolia pośrednia 'Burgundy', zadrzewnia bezogonkowa 'Butterfly', hortensja dębolistna 'Harmony', wiśnia piłkowana 'Taihaku', szczęślin Bunga 'Pink Diamond', brzoza brodawkowata 'Royal Frost', bukszpan wieczniezielony 'Golden China', azalia 'Csardas', lilak hiacyntowy 'Ester Staley'.
8 stycznia 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro pelagia__pl.
4 stycznia 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro miododajne.
3 stycznia 2015
Wysiew nasion do doniczek: bożodrzew gruczołowaty, klon diabelski, palecznik chiński, suchodrzew demissa, kalina Wrighta, jarząb Arnolda, Acanthopanax gracilistylus, trzmielina szerokolistna, nieszpułka zwyczajna, platan z Dalian, głóg Lavallego, oriksa japońska, trzmielina wielkoskrzydła, Picea asperata, Larix principii-rupprechtii.
1 stycznia 2015
Zakup roślin u sprzedawcy Allegro marcin_arr.
30 grudnia 2014
Zamówienie nasion w Arboretum SGGW w Rogowie.
25 grudnia 2014
Sadzenie do gruntu: świerk szydlasty (na krawędzi zbocza, naprzeciw okna od łazienki, obok żywotników z Łankiejm), brzoza ojcowska (za mostkiem na rowku, po prawej stronie). Przesadzanie: tawuła japońska 'Magic Carpet' (naprzeciw bramy, pod trzmieliną pospolitą).
21 grudnia 2014
Zadołowanie w ogródku (rząd 9 od strony rowka, kolejno od strony stawu): pigwa pospolita 'Ursynowska, pigwowiec chiński, gruszopigwa Daniella, modrzew japoński 'Jacobsen's Pyramid', dereń pagodowy 'Candlelight', ośnieża górska 'Variegata', abelia wielkokwiatowa, fotergilla Gardena 'Mount Airy', jeżyna białopędowa GOLDEN VALLEY 'Wyeho', orzesznik jadalny, lilak afgański 'Kabul', tulipanowiec amerykański 'Jackson'.
19 grudnia 2014
Przesyłka za sklepu internetowego Future Gardens: tulipanowiec amerykański 'Jackson', modrzew japoński 'Jakobsen's Pyramid', orzesznik jadalny, ośnieża górska 'Variegata', pigwa pospolita 'Ursynowska', pigwowiec chiński, gruszopigwa Daniella, lilak afgański 'Kabul', abelia wielkokwiatowa, dereń pagodowy 'Candlelight', fotergilla Gardena 'Mount Airy', jeżyna białopędowa GOLDEN VALE 'Wyeho', świerk szydlasty.
15 grudnia 2014
Zamówienie roślin w sklepie internetowym Future Gardens.
6 grudnia 2014
Zbiór nasion: brzoza Litwinowa, brzoza chichibueńska, robinia Kelseya.
29 listopada 2014
Zebrałem nasiona z mydleńca wiechowatego, kilkaset sztuk. Mróz -6 stopni. Wykopałem na zimę z gruntu leptospermum scoparium 'Ruby Glow', czojsia trójlistkowa 'White Dazzler' i solanum rantonnetii.
22 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: nieszpułka zwyczajna 'Westerveld' (za rowkiem, za nieszpułką 'Nottingham'), jarząb 'Żółtaja', jarząb 'Rubinovaja', jarząb Navezkhinskaja' (kolejno za rowniem, trzeci rząd na lewo od alejki smakołyków), jarząb pospolity 'Dirkenii', jarząb pospolity 'Fingerprint', jarząb 'Dodong (na górce, po lewej stronie alejki smakołyków, kolejno za jarząbem japońskim), jarząb delikatny (na górce, pierwsza po prawej stronie alejki smakołyków), klon czerwony 'Sekka' (na górce, na wschód od jarząba delikatnego. Przesadzanie: jarząb pospolity 'Rosina' (na górce, za jarząbem 'Dodong'), jarząb 'Pink Veil' (na górce, za jarząbem delikatnym). Zadołowane w ogródku: dąb piłkowany 'Ishii' (II rząd od rowka, pierwszy od strony stawu), dąb błotny 'Green Pillar' (III rząd od rowka, pierwszy od strony stawu), świdojarząb Raciborskiego, świdojarząb Jacka, robinia Hartwiga, magnolia 'Vulcan', dawidia chińska 'Sonoma', klon palmowy 'Inaba Shidare', kalina japońska 'Kilimanjaro', bez czarny 'Thundercloud', lilak Bloomerang 'Pink Parfume', lilak pospolity 'Znamya Lenina', lilak pospolity 'Pamięć o Kolesnikowie', lilak pospolity 'Pamięć o Wawiłowie', tulipanowiec amerykański 'Fastigiata', kalina japońska 'Mary Milton',wiąz drobnolistny 'Seiju' (rząd VIII od rowka, kolejno od strony stawu).
21 listopada 2014
Szkółka Szmit: Amelasorbus jackii, Amelasorbus raciborskiana, Sorbus aucuparia 'Dirkenii', Sorbus Źółtaja', Sorbus 'Nevezhinskaja', Sorbus gracilis, Aorbus aucuparia 'Fingerprint', Sorbus 'Dodong', Sorbus 'Rubinowaja', Acer rubrum 'Sekka', Viburnym plicatum 'Mary Milton', Liriodendron tulipifera 'Fastigiatum', Robinia harwigii, Mespilus germanica 'Bredase Reus', Ulmus parviflora 'Seiju', Quercus serrata 'Ishii', Quercus palustris 'Green Pillar'.
20 listopada 2014
Przesyłka ze Szkółki Roślin w Karpaczu: lilak 'Pamięć o Kolesnikowie', lilak 'Pamięć o Wawiłowie', lilak 'Znamya Lenina', lilak Bloomerang 'Pink Parfume', bez czarny 'Thundercloud', davidia chińska 'Sonoma', klon palmowy 'Inaba Shidare', kalina japońska 'Kilimanjaro', magnolia 'Vulcan'.
18 listopada 2014
Zamówienie w Szkółce Roślin w Karpaczu.
16 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: eleuterokok kolczasty (obok innych eleuterokoków na krawędzi zbocza, naprzeciw okna od łazienki). Zadołowanie koło leszczyny: magnolia purpurowa, żylistek szorstki 'Pride of Rochester', suchodrzew tatarski.
12 listopada 2014
Szkółka w Wadągu koło Olsztyna: świerk kłujący 'Moerheim', sosna górska 'Frühlingsgold'. Przesyłka z nasionami z Krakowa z ogrodu botanicznego: Picea asperata, Alnus japonica, Caragana microphylla, Larix principis-ruprechtii.
11 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: buk pospolity,  śwerk Sargenta 2 szt., sosna mongolska 2 szt., jałowiec skalny 'Blue Arrow', jałowiec skalny  'Skyrocket' (na górce, na lewo od alei smakołyków), jodła nikko 2 szt. (na górce, na prawo od alei smakołyków).
10 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: świerk Engelmana 2 szt., modrzew ussuryjski (między starą jabłonią a parkiem, koło dębu na granicy parku), sosna Thunberga (na górce, obok sosny żółtej), lipa Maksymowicza (z gołym korzeniem), lipa Maksymowicza (z doniczki), lipa Lipińskiego III, lipa krymska (przy wschodniej ścianie dawnej stajni, kolejno na południe od lipy holenderskiej 'Pallida'), aronia czarna  'Hugin' (za rowkiem, przy innych aroniach). Przesadzanie: jagoda kamczacka 'Karina' (z rzędu pierwszego do trzeciego od strony rowka, czwarta z kolei od strony domu). Zadołowanie w ogródku, rząd 6 od strony rowka, kolejno od strony stawu: lipa kwietna, wierzba laurowa, wierzba IBL8, dereń Nutalla 'North Star', dereń pagodowy 'Variegata', dereń pagodowy 'Laska', dereń pagodowy 'Pagoda', dereń kousa 'Teutonia', dereń kousa 'Fanfare', dereń kousa 'Cappuccino', dereń kousa 'Dr. Bump', dereń 'Rutlan', eleuterokok divaricatus, eleuterokok syczuański, eleuterokok zwisłokwiatowy, kalina białojagodowa 'Pink Beauty'. Zadołowanie w ogródku, rząd 7 od strony rowka, kolejno od strony stawu: magnolia 'Ann', magnolia 'Orchid', magnolia Siebolda podg. japoński, magnolia Siebolda, kasztan japoński, kasztan zaniedbany, klon chiński, klon palmowy 'Shaina' 2 szt., symplokos wiechowata, nandina domowa 'Fire Power', świdośliwa 'Krasnojarskaja', świdośliwa kłosowa 2 szt., kolcowój chiński.
9 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: lipa amerykańska 'Macrophylla', lipa różnolistna odm. michauxii, lipa Zamoyskiego, lipa gwiaździsta, lipa holenderska 'Pallida' (przy wschodniej ścianie stajni, kolejno odpółnocy). Zadołowanie w ogródku, kolejno od strony stawu: lipa japońska, lipa juraniana, orzech czarny 'Thomas Meyers', orzech czarny 'Sauber 1', orzech czarny 'Elmer Meyers', pigwa pospolita 'Miagkopłodnaja', aktinidia 'Joker', aktinidia 'Twist', aktinidia 'French Bay', aktinidia 'Domino', świdośliwa 'Blue Gem', świdośliwa 'Blue Ray'. Przesadzanie: klon palmowy nr 4 (koło modrzewi)- o 1 m, aby przejście zrobić.
8 listopada 2014
Mera Flor w Bartoszycach: świerk pospolity 'Procumbens', jałowiec wirginijski 'Blue Cloud'. Sadzenie do gruntu: świerk pospolity 'Procumbens' (na zboczu, naprzeciw okna od łazienki), jałowiec wirginijski 'Blue Cloud', pigwowiec mieszańcowy 'Maksym', pigwowiec mieszańcowy 'Gold Kalif', berberys z Dalian (między sadem a większym stawem, koło dęba czerwonego 'Aurea'), kalina olcholistna 2 szt. (koło północno-wschodniego brzegu stawu, przy dużej wierzbie białej), jodła cephaloniana, jodła Arnolda, suchodrzew Korolkowa odm. Zabela (przy południowo wschodnim brzegu większego stawu). Przesadzanie: styrak japoński o 1 m (na wschodnim brzegu większego stawu), leszczynowiec nagi (zabrany z okolicy domu nr 2 i posadzony na wschodnim brzegu większego stawu, obok drugiego leszczynowca nagiego). Zabrałem z gruntu do domu: kalina wawrzynowata 'Eve Preis', wawrzynek wonny 'Aureomarginata'.
7 listopada 2014
Przesyłka z firmy EKOLAS: Tilia heterophylla var. michauxii, lipa Maksymowicza 2 szt., lipa amerykańska 'Macrophylla', lipa holenderska 'Pallida', lipa japońska, lipa krymska, lipa kwietna, Lipa Lipińskiego III, Tilia x juraniana, lipa Zamojskiego, lipa gwiaździsta, wierzba IWA IBL8, wierzba laurowa.
4 listopada 2014
Przesyłka za szkółki Carya: Actinidia arguta 'Domino', Actinidia arguta 'Frenchmans Bay', Actinidia arguta 'Joker', Actinidia 'Twist', Amelanchier 'Blue Gem', Amelanchier 'Blue Ray', Chaenomeles x californica 'Gold Calif',  Chaenomeles x californica 'Maksym', Cydonia oblonga 'Miagkoplodnaja', Juglans nigra 'Elmer Meyers', Juglans nigra 'Thomas Meyers', Juglans nigra 'Sauber1'.
2 listopada 2014
Sadzenie do gruntu: cyprysik Lawsona 'Golden King', cyprysik Lawsona 'Dow's Gem', cyprysik groszkowy 'Curly Tops' (?), cyprysik groszkowy 'Gold Spangle', żywotnik zachodni 'Yellow Globe', żywotnik olbrzymi 'Eschirich's Grüne Kügel', świerk himalajski 2 szt. (w ogródku naprzeciw bramy, w rzędzie od strony domu nr 3), golteria rozesłana 'Big Berry' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok świerka kłującego 'Shovenhorst'), kasztanek jarzębolistny (naprzeci południowej ściany nowszej części dworu, obok lespedezy bwubarwnej). Zadołowanie koło leszczyny: tetracentron chiński).
26 października 2014
Sadzenie do gruntu: żywotnik zachodni 'Sunkist', żywotnik zachodni 'Hoseri' 3 szt. (w ogródku, obok innych  żywotników, na zachód od nich), berberys Thunberga 'Red Carpet' 3 szt., jałowiec chiński 'Blue Alps', jałowiec płożący 'Andorra Compacta', jałowiec płożący 'Golden Carpet' (przy drodze na wschód od większego stawu, koło dęba czerwonego 'Aurea). Zadołowanie w ogródku w rzędzie od północy: brzoza chińska 'Fascination' 12 szt., brzoza pożyteczna Jackemonta 9 szt. brzoza pożyteczna 'Long Trunk' 6 szt. Zadołowanie, drugi rząd, bliżej domu nr 2 od północy: żurawina wielkoowocowa 6 szt., lilak pospolity 'Sensation', świdośliwa kanadyjska 10 szt., buk pospolity 'Dawyck Gold' 2 szt., grab pospolity 'Frans Fontaine', grab pospolity 'Albert Beeckman' 2 szt., Grab pospolity 'Lukas' 4 szt., grab pospolity 'Fastigiata' 3 szt. Zadołowanie w rzędzie od alei smakołyków do budynku nr 2: wiciokrzew pomorski 'Serotina' 2 szt., wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet' 2 szt., wiciokrzew Tellaman 2 szt., winobluszcz pięciolistkowy odm. murorum 2 szt., aktinidia ostrolistna 'Geneva' 2 szt., kolcowój chiński 3 szt., kolcowój pospolity 'Big Lifeberry' 3 szt., winobluszcz Henry'ego, winobluszcz trójklapowy 'Green Spring', winobluszcz trójklapowy 'Minutifolia', winorośl 'New York Muscat', klon palmowy 'Little Princess', powojnik 'Miss Bateman'.
22 października 2014
Wyprzedaż w Praktikerze na stoisku ogrodniczym: świdośliwa kanadyjska 10 szt., wrzosiec, mała doniczka, żółtawy 3 szt., wrzosiec, mała doniczka, ciemnozielony 3 szt., modrzewnica zwyczajna 2 szt., cyprysik groszkowy 'Curly Tops' (?), barwinek pospolity 'Ralph Shugert' (?), jałowiec płożący 'Golden Carpet', wrzosiec duży żółty 4 szt., wrzosiec duży czerwonawy 3 szt., rododendron 'Patty Bee', żywotnik zachodni 'Sunkist', żywotnik zachodni 'Hoseri' 2 szt., jałowiec skalny 'Skyrocket', jałowiec skalny 'Blue Arrow', grab pospolity 'Albert Beeckman', brzoza chińska 'Fascination' 6 szt., brzoza pożyteczna odm. Jackemonta 3 szt., brzoza pożyteczna 'Long Trunk' 2 szt., grab pospolity 'Fastigiata' 2 szt., grab pospolity 'Lukas'.
21 października 2014
Wyprzedaż w Praktikerze na stoisku ogrodniczym: brzoza chińska 'Fascination' 2 szt., brzoza pożyteczna odm. Jackemonta 2 szt., klon jesionolistny 'Odessanum', klon jesionolistny 'Variegatum, klon jesionolistny 'Aureovariegatum', kolcowój pospolity 'Big Lifeberry' 3 szt., kolcowój chiński 3 szt., żurawina wielkoowocowa 5 szt., wiciokrzew Tellmana 2 szt., winobluszcz pięciolistkowy odm. murorum 2 szt., wiciokrzew pomorski 'Serotina' 2 szt.,wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet' 2 szt., winorośl 'NewYork Muscat', jałowiec płożący 'Andorra Compacta' żywotnik zachodni 'Hoseri', rododendron 'Patty Bee' 2 szt., azalia japońska 'Geisha Orange', rododendron impeditum 'Lauretta' 2 szt., azalia japońska 'Königstein', azalia 'Jack A. Sande' 3 szt., aktinidia ostrolistna 'Geneva' 2 szt., berberys Thunberga 'Red Carpet' 2 szt., wrzosiec, modrzewnica pospolita 2 szt., jałowiec chiński 'Blue Alps'.
20 października 2014
Wyprzedaż w Praktikerze na stoisku ogrodniczym w Olsztynie: sosna hakowata 3 szt., lilak pospolity 'Sensation', świdośliwa kanadyjska, rododendron impeditum 'Lauretta', rododendron 'Patty Bee', azalia 'Il Taso', grab pospolity 'Frans Fontaine', grab pospolity 'Fastigiata', grab pospolity 'Albert Beeckman', grab pospolity 'Lucas' 3 szt., brzoza pożyteczna odm. Jackemonta 4 szt., brzoza chińska 'Fascination' 4 szt., brzoza pożyteczna 'Long Trunk' 4 szt., buk pospolity 'Dawyck Gold' 2 szt., azalia 'Golden Sunset', azalia 'Jack. A. Sand', żurawina wielkoowocowa, modrzewnica pospolita 3 szt., berberys Thunberga 'Red Carpet'. OBI w Olsztyne: winobluszcz trójklapowy Minutifolia', Winobluszcz trójklapowy 'Green Spring', winobluszcz Henry'ego, klon palmowy 'Little Princess', golteria rozesłana 'Big Berry', powojnik 'Miss Bateman', granatowiec właściwy, wrzosiec krwisty 'Springwood White', wrzosiec krwisty 'March Seedling', wrzosiec krwisty 'Praecox Rubra', wrzosiec krwisty 'Snow Queen', wrzosiec krwisty 'Rubinteppich', wrzosiec delikatny.
19 października 2014
Sadzenie do gruntu: jarząb japoński (na górce, aleja smakołyków, po lewej stronie), lilak yunnanensis (na górce, od wschodniej strony, obok wcześniej posadzonego takiego samego lilaka), lilak pospolity 'Charles Joy' (na górce, koło klonów jesionolistnych), ligustr (?) samosiew spod lilaka, na lewo od lilaka 'Charles Joy'), jesion pensylwański (na górce, naprzeciw północno-zachodniego budynku gospodarczego), porzeczka czarna 'Ruben' i porzeczka czarna 'Tiben' (w ogródku w rzędzie porzeczek, od strony domu nr 2), wierzba wiciowa 2 szt. (nad południowo-wschodnim brzegim większeo stawu, obok wcześniej posadzonych wierzb wiciowych). Zadołowane przy pigwie: topola balsamiczna 2 szt., topola kanadyjska 2 szt., klon zwyczajny 'Schwedleri' 4 szt., wierzba mandżurska zielona, wierzba sachalińska, wierzba szara, wierzba trójpręcikowa, wierzba IBL7, wierzba Lipińskiego, wierzba Smitha, wierzba sadłowicka, wierzba IBL3 2 szt., wierzba wiciowa 2 szt.
18 października 2014
Wysiew nasion do doniczek: wisienka kosmata, irga groniasta, irga skórzasta, Irga foveolatus. Sadzenie do gruntu: świdośliwa olcholistna 'Pink Fruit' (w sadzie w rzędzie z innymi świdośliwami, obok świdośliwy jajowatej), surmia pośrednia 'Purpurea' (na zboczu, niedaleko dwóch starych dębów), klon palmowy 'Jerre Schwartz', klon palmowy 'Phoenix', klon palmowy 'Wilson's Pink Dwarf' (na południe od nowszej części dworu, w rzędzie z innymi klonami palmowymi, kolejno od zachodu), topola amerykańska 'Purple Tower' (na górce, na zachód od topoli włoskich), jesion wyniosły (?), daglezja zielona, sosna Armanda, modrzew japoński, świerk biały 'Densata', świerk kłujący 'Glauca' (Kaibab), sosna żółta (na górce w miejscu spalonej stodoły, na lewo od alejki smakołyków), jarząb pospolity 'Krasnaja' (za rowkiem po lewej stronie alejki smakołyków, drugi rząd, czwarty z kolei jarząb).
17 października 2014
Sadzenie do gruntu: klon grabolistny (na północno-wschodnim narożniku wiekszego stawu, obok trzech wcześniej posadzonych klonów grabolistnych), franklinia amerykańska (naprzeciw okna od kuchni, między świerkiem pospolitym 'Cupressina' a pigwą pospolitą). Wysiew nasion do doniczek: orzech skalny, orzesznik siedmiolistkowy, śniegowiec wirginijski, kalina kanadyjska (stratyfikowane od 5.04.2014), kalina dasyanthum (stratyfikowane od 5.04.2014).
16 października 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro iwonawroblewska (zamówione 13 października 2014): topola balsamiczna 2 szt., topola kanadyjska 2 szt., klon zwyczajny 'Schwedleri' 4 szt., wierzba mandżurska zielona, wierzba sachalińska, wierzba szara, wierzba trójpręcikowa, wierzba IBL7, wierzba Lipińskiego, wierzba Smitha, wierzba sadłowicka, wierzba IBL3 2 szt., wierzba wiciowa 2 szt.,  porzeczka czarna  'Ruben' i 'Tiben'.
12 października 2014
Sadzenie do gruntu: szczodrzeniec czerniejący 'Cyni' (przy drodze między większym stawem a sadem, w pobliżu dęba czerwonego 'Aurea'), sosna karłowana (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, koło jałowca pospolitego 'Hibernica'), enkiant wygiętoszypułkowy f. rubens (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, koło świerka kłującego 'Shovenhurt'), leszczynowiec skąpokwiatowy (na wschód od większego stawu, niedaleko ośnieży górskiej), malinojeżyna 'Medana' (przy siatce od strony sadu, naprzeciw okien od salonu), Acer pseudoplatanus x A. trautvetteri, ostatni rząd klonów za rowkiem, pierwszy od strony spichlerza), dereń jadalny 'Tricolor', dereń jadalny 'Golden Glory' (w ogródku w drugim rzędzie, trzecie i czwarte drzewko od bramki), jeżyna Henry'ego (pod wiśnią niedaleko rowka), rododendron 'Nova Zembla' (przy rowku koło mostka).
11 października 2014
Zakupy w Arboretum SGGW w Rogowie: franklinia amerykańska, Acer pseudoplatanus x A. trautvetteri, kasztan japoński, kasztan zaniedbany, jodła Arnolda, jodła cephaloniana, eleuterokok syczuański, eleuterokok divaricatus, eleurerokok zwisłokwiatowy, eleuterokok kolczasy, borówka wysoka 'Jersey', klon chiński, enkiant wygiętoszypułkowy odm. rubens, sosna karłowata, szczodrzeniec czerniejący 'Cyni', symplokos wiechowata. Nasiona: orzech skalny, orzesznik siedmiolistkowy, klon diabelski, kolcosił gracilistylus, śniegowiec wirginijski, kalina Wrighta, samosiewy: klon palmowy 18 szt.
10 października 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro: acm_agro: aronia czarna 'Hugin', malinojeżyna 'Medana', rododendron 'Nova Zembla', magnolia purpurowa, nandina domowa 'Fire Power'.
9 października 2014
Przesyłka od sprzedawcy Krolik84: świerk himalajski 2 szt., grevillea robusta, żywotnik olbrzymi 'Eschrich's Grune Kugel', kasztanek jarzębolistny, cyprysik groszkowy 'Gold Sprangle', wiciokrzew japoński, cyprysik Lawsona 'Golden King', żywotnik zachodni 'Yellow Globe', nandina domowa, żylistek szorstki 'Pride of Rochester', suchodrzew tatarski, cyprysik Lawsona 'Dow's Gem'.
8 października 2014
Przesyłka ze sklepu internetowego Future Gardens: kalina białojagodowa 'Pink Beauty', magnolia pachnąca 'Orchid', jeżyna Henry'ego, dereń jadalny 'Tricolor', jarząb pospolity 'Krasnaja', malina okazała 'Olympic Double', świdośliwa olcholistna 'Pink Fruit', dereń nuttalla 'North Star', kalina japońska 'Shasta', leszczynowiec skąpokwiatowy, suchodrzew Korolkowa odm. Zabela, Tetracentron sinense, trzmielina oskrzydlona 'Macrophyllus'.
5 października 2014
Sadzenie do gruntu: wrzos pospolity 'Scholje's Rubin' 3 szt., bagno grenlandzkie (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), jodła grecka (za rowkiem, na prawo od alejki).
4 października 2014
Zamówienie w sklepie internetowym Future Gardens.
3 października 2014
Przesyłka ze Szkółki Roślin Świat Roślin Liściastych: dereń jadalny 'Golden Glory', dereń pagodowy 'Laska', dereń pagodowy 'Pagoda', dereń pagodowy 'Variegata', fotergilla amerykańska 'Blue Shadow', klon palmowy 'Wilson's Pink Dwarf', klon palmowy 'Shaina' 2 szt., magnolia 'Ann'.
1 października 2014
Sadzenie do gruntu: porzeczka biała 'Victoria' (wśród innych porzeczek w ogródku), jagoda kamczacka 'Kasia' (w trzecim rzędzie jagóg kamczackich w ogródku od strony rowka), jarząb scalaris (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2, obok wyschniętego jarząba scalaris), winorośl japońska (przy wierzbie, na wschód od większego stawu), żółtodrzew zwodniczy (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, w pobliżu innych zółtodrzewów), indygowiec himalajski (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu), cyprysik Lawsona 'Lane' (na wschód od większego stawu, przy drodze). Zadołowanie koło leszczyny, w rzędzie od strony zbocza: lipa Moltkego, lipa warszawska, topola amerykańska 'Purple Tower', brzostownica japońska, magnolia pośrednia 'Genie', magnolia 'Elizabeth', sykopsis chiński, firmiana simpleks.
30 września 2014
Przesyłka ze szkółki Mystkowski Krzewy Ozdobne: dereń 'Rutlan', dereń kousa 'Dr. Bump', dereń kousa 'Cappuccino', dereń kousa 'Fanfare', dereń kousa 'Teutonia', bagno grenlandzkie. Zamówienie w szkółce Świat Roślin Liściastych.
29 września 2014
Zamówienie w szkółce Mystkowski Krzewy Ozdobne.
26 września 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro: acm_agro: żółtodrzew zwodniczy, sykopsis chiński, brzostownica japońska, winorośl japońska, wrzos pospolity 'Scholje's Rubin' 3 szt., porzeczka biała 'Victoria', firmiana simplex, topola amerykańska 'Purple Tower', jagoda kamczacka 'Kasia', magnolia 'Elizabeth', magnolia pośrednia 'Genie', indygowiec himalajski. OBI w Olsztynie: klon palmowy 'Phoenix' i klon palmowy 'Jerre Schwartz'.
25 września 2014
Meraflor w Bartoszycach: wrzos pospolity 'Bonita' 3 szt. Sadzenie do gruntu: wrzos pospolity 'Bonita' 3 szt. (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, między enkiantem dzwonkowatym a enkiantem dzwonkowatym 'Palibin'), różanecznik 'Moerheim' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki, obok wcześniej posadzonego takiego samego), żarnowiec 'Zeelandia' (na wschód od większego stawu, obok powojnika tanguckiego 'Anita').
24 września 2014
Przesyłka ze sklepu nternetowego Świat Roślin: jarząb scalaris, lipa Moltkego, lipa warszawska, cyprysik Lawsona 'Lane'. Sklep ogrodniczy Ol-Flora w Wójtowie: rododendron 'Moerheim', żarnowiec 'Zeelandia'.
21 września 2014
Sadzenie do gruntu: irga błyszcząca 'Romsdal', kalina koralowa 'Pohjan Neito' (na wschód od większego stawu, między dębem szypułkowym 'Concordia' a ośnieżą górską), aronia czarna 'Moskva' i 'Galicjanka' (za rowkiem, przy innych aroniach), jagoda kamczacka 'Kirke' i 'Kirkenes' (w ogródku, trzeci rząd jagód kamczackich od strony rowka, od strony domu nr 2), głóg syberyjski 'Trysil' (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu), świdośliwa kłosowa, świdośliwa olcholistna 'Alvdal' (na końcu sadu koło jesionów), wrzos pospolity 'Marlies', e, f, g, h (po 3 szt., na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), rośliny z naturalnych stanowisk z Norwegii i Finlandii (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki i naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu).
20 września 2014
Meraflor w Bartoszycach: wrzos pospolity 'Marlies' 3 szt. Centrum Ogrodnicze Kar-Pol w Bartoszycach, ul. Kętrzyńska 54: wrzos pospolity, odmiany bez nazwy, oznaczone jako e, f, g, h (po 3 szt każdej odmiany)
14 września 2014
Jakieś maliny i wierzby z naturalnych stanowisk w lesie w środkowej Finlandii.
13 września 2014
Rośliny z naturalnego stanowiska nad fiordem Porsangen (Morze Barentsa, Norwegia). Rośliny z naturalnego stanowiska nad jeziorkiem przed miejscowością Inari w Finlandii.
12 września 2014
Rośliny z naturalnego stanowiska nad fiordem Altafjorden przed miastem Alta w Norwegii.
11 września 2014
Koło podbiegunowe: borówka czerwona, brzoza karłowata, bażyna czarna. Fauske Gartneri AS, Fauske, Norwegia: aronia czarna 'Moskva', jagoda kamczacka 'Kirkenes', głóg syberyjski 'Trysil'. Okolice Fauske, naturalne stanowisko: malina kamionka (?).
10 września 2014
Rośliny z naturalnych stanowisk w górach za miejscowością Dombas w Norwegii, przy drodze E6.
9 września 2014
Centrum ogrodnicze Plantasjen w Vetsby w Norwegii: kalina koralowa 'Pohjan Neito', świdośliwa kłosowa, świdośliwa olcholistna 'Alvdal', irga błyszcząca 'Romsdal', jagoda kamczacka 'Kirke'. Przy drodze w Vetsby: borówka czerwona.
8 września 2014
Okolice Vetsby w Norwegii: wiciokrzew pomorski z naturalnego stanowiska w lesie.
3 września 2014
Sadzenie do gruntu: modrzew europejski 'Little Boogle' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), borówka wysoka 'Rubel' (na jagodniku borówkowym w ogródku, rząd 5, między krzakiem 5 'Bluejay' i 6 'Spartan').Wysiew nasion do doniczek: Prunus persica 26 szt., Viburnum phlebotrichum ok. 20 szt., Viburnum urceolatum ok. 20 szt., Cotoneaster shansiensis ok. 20 szt..
2 września 2014
Szkółka Abies w Wójtowie, stoisko przy Realu w Olsztynie: modrzew europejski 'Little Boogle', borówka wysoka 'Rubel', stewia.
31 sierpnia 2014
Wysiew nasion do doniczki: dereń jadalny 'Jantarnyj'. Sadzenie do gruntu: brzoza chińska 'Fascination' (naprzeciw północnej ściany środkowej części dworu), grab pospolity 'Frans Fountain', 'Lucas' i 'Albert Beeckman' (kolejno za rowkiem, naprzeciw spichlerza). Zadołowanie koło leszczyny: milin pośredni 'Mme Galen'.
30 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu i przesadzanie: porzeczka czarna 'Tisel', porzeczka czerwona 'Rondom', porzeczka różowa 'Ulubiena Lwowa', porzeczka różowa 'Lubawa', porzeczka biała 'Forever',
28 sierpnia 2014
Meraflor w Bartoszycach: porzeczka czarna 'Tisel', porzeczka czerwona 'Rondom', porzeczka różowa 'Ulubiena Lwowa'.
27 sierpnia 2014
Stoisko ogrodnicze Praktikera w Olsztynie: brzoza chńska 'Fascination', grab 'Albert Beeckman', grab pospolity 'Lukas', grab pospolity Frans Fontaine'. Centrum ogrodnicze Zieleń-Bogusławscy w Olsztynie: milin pośredni 'Mme Galen'.
24 sierpnia 2014
Wysiew nasion do doniczek: klon Czonoskiego, klon Czonoskiego odm. czerwonoogonkowa, oriksa japońska. Sadzenie do gruntu: kalina wonna 'Nanum' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, obok starej róży pnącej), oczar japoński f. flavopurpurascens (na wschód od większego stawu, koło wcześniej posadzonych oczarów), trzmielina oskrzydlona 'Timber Creek' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, obok wcześniej posadzonej takiej samej odmiany, przy modrzewiu 'Pendula'), berberys amurski (naprzeciw bramy, po przeciwnej stronie drogi), magnolia pośrednia 'Pickard's Sundew' (na południe od środkowej części dworu, w miejsce magnolii Loebnera 'Snowdrift', przeniesionej do doniczki), klon trójkwiatowy, klon winolistny, klon Maksymowicza (za rowkiem, kolejno od strony obory). Zadołowanie roślin koło leszczyny: jabłoń Sargenta, woskownica europejska odm. żeńska i męska; kolejno w pierwszym szeregu od strony strumienia: jeżyna 'Tripple Crown', malinojeżyna 'Medana', jeżyna 'Merton Thornless', powojnik 'Lady Betty Balfour', powojnik górski odm. rubens 'Marjorie', winorośl 'Kalina', powojnik tangucki, kokornak owłosiony; kolejno w drugim szeregu od strony strumienia: dławisz Rosthorna, winnik Bodiniera, akebia pięciolistkowa 'Variegata', cytryniec chiński 'Sadova No1', akebia pięciolistkowa 'Silver Bells', winobluszcz trójklapowy 'Diamond Mountains', aktinidia drobnowłosa, akebia trójlistkowa, winobluszcz Henry'ego, sinofranszecja chińska, winnik wielkolistny, cytryniec Henry'ego; kolejno w szeregu w ogródku, od strony domu nr 2: jagoda kamczacka 'Backarskaja', 'Leningradzkij Welikan', 'Amphora', 'Ice Bear'.
23 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: malina arktyczna, posłonek rozesłany, dębik ośmiopłatkowy (na rabacie naprzeciw wejścia do piwnicy w środkowej części dworu), trzmielina ostrolistna (przy południowo-zachodnim narożniku dworu), azalia japońska (z arboretum, na końcu wrzosowej rabaty naprzeciw okna od łazienki), leszczyna amerykańska (koło dwóch dębów przy południowo zachonim narożniku dworu), kolcowój pospolity 'Korean Big'  (w ogródku, obok wcześniej posadzonych kolcowojów), aronia śliwolistna 'Eastland' (za rowkiem, za rzędem wcześniej posadzonych aronii), irga okazała, irga różowa, irga Fanga (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu).
21 sierpnia 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Tyllen: berberys amurski, orzech mandżurski, kasztanowiec żółty odm. wirginijska, winorośl chińska, woskownica europejska, odm. męska i żeńska, barwinek zielny. Arboretum w Rogowie: irga różowa, irga okazała, irga fangianus, magnolia Siebolda, magnolia Siebolda odm. japońska, magnolia 'Pickard's Sundew', azalia japońska, kalina olcholistna 2 szt., kalina wonna 'Nanum', powojnik tangucki, leszczyna amerykańska, jabłoń Sargenta, oczar japoński f. flavopurpurascens, trzmielina ostrolistna, trzmielina oskrzydlona 'Timber Creek', dębik ośmiopłatkowy, posłonek rozesłany, klon winolistny, klon trójkwiatowy, klon Maksymowicza, kokornak owłosiony, aronia śliwolistna 'Eastland', dereń Drummonda (odrost korzeniowy 2 szt.). Nasiona: irga jamkowata, irga skórzasta, irga shansinsis (?), irga groniasta, jarząb Arnolda, kalina urceolatum, kalina phlebotrichum, trzmielina wielkoskrzydła, trzmielina szerokolistna kalina szerokolistna, suchodrzew Demissa, oriksa japońska, moszenki południowe, klon Czonoskiego, klon Czonoskiego odm. czerwonoogonkowa.
20 sierpnia 2014
Carrefour w Krośnie: winorośl 'Kalina', powojnik 'Lady Betty Balfour', jeżyna 'Merton Thornless', jeżyna 'Triple Crown', malinojeżyna 'Tayberry Medana', powojnik górski odm. rubens 'Marjorie'.
19 sierpnia 2014
Krosno: wygrzebałem w lesie dwa gatunki jeżyn. Przesyłka ze sklepu internetowego e-clematis: cytryniec chiński 'Sadova No1', cytryniec Henry'ego, aktinidia drobnowłosa, kolcowój pospolity 'Korean Big', jagoda kamczacka 'Ice Bear', 'Leningradzkij Welikan', 'Amfora', Bakcarskaja', malina arktyczna, akebia pięciolistkowa 'Silver Bells', 'Variegata', akebia trójlistkowa, sinofranszecja chińska, winnik Bodiniera, winnik wielkolistny, dławisz Rosthorna, winobluszcz Henry'ego, winobluszcz trójklapowy 'Diamond Mountains'.
16 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: powojnik górski odm. rubens (pod sosną, naprzeciw okna od kuchni), samosiewy cisa 5 szt., azalia Schlippenbacha (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), suchodrzew Altmana 3 szt., jabłoń purpurowa, lilak yunnanensis, lilak Swengizowa 3 szt. (na górce), wiciokrzew Heckrotta, milin amerykański 'Gabor' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu). Przesadzanie: borówka brusznica 'Entertraum', żurawina błotna (?), azalia japońska 'Amoena', 'Albiflorum', 'Canzonetta', 'Ledicanense' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki), perowskia łobodolistna (blisko południowej ściany środkowej części dworu, pod modrzewiem 'Pendula'). Zadołowanie: aktinidia pstrolistna 'Sentyabrskaya', aktinidia ostrolistna 'National Arboretum 7' (w ogródku).
15 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: kolcowój pospolity 'Big Lifeberry', kolcowój pospolity 'Sweet Lifeberry', kolcowój pospolity 2 szt., kolcowój chiński (w ogrodzie, koło malin), pigwa pospolita 'Mamuth' (po południowej stronie domu, naprzeciw okien od kuchni, koło wcześniej posadzonej pigwy). Zadołowanie: jagoda kamczacka 'Atut' i 'Zielona' (w ogródku, w pierwszym rzędzie dołowanych roślin od strony rowka, kolejno na prawo od hebanowca 'Rosjanka').
13 sierpnia 2014
Przesyłka ze Szkółki Wędrowscy: aktinidia pstrolistna 'Sentyabrskaya', aktinidia ostrolistna 'National Arboretum 7', aktinidia ussuryjska, jagoda kamczacka 'Zielona', jagoda kamczacka 'Ałtaj', kolcowój pospolity 'Big Lifeberry', kolcowój pospolity 'Sweet Lifeberry', powojnik montana var. rubens', wiciokrzew Heckrotta, milin amerykański 'Gabor', winnik zmienny 'Elegans' 2 szt.
11 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: choina kanadyjska (za rowkiem, przy brzozie omszonej).
10 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: powojnik orientalny (na wschodnim brzegu stawu, przy pniu wierzby kruchej), powojnik 'Anita' (na wschód od większego stawu, przy drodze, obok dęba czerwonego 'Aurea'), wrzos popolity 'Pierestrojka' 3 szt. (na rabacie naprzeciw okna od łazienki), obok azalii 'Cannon's Double'), klon cukrowy, klon kłosowy 3 szt. (na górce), powojnik 'Fragrant Spring', jeżyna 'Thornless Evergreen' (przy jarzębowej alejce od strony ogródka, w okolicy wcześniej posadzonych powojników).
9 sierpnia 2014
Meraflor w Bartoszycach: choina kanadyjska, wrzos pospolity 'Pierestrojka'. Przesadzanie: cyprysik groszkowy d (przesadzony w pobliże drogi między stawem a sadem).
8 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: wiąz syberyjski (w alejce wiązowej za rowkiem), głóg zielony 4 szt. (na górce w pobliżu dawnej stajni, obok wcześniej posadzonych głogów zielonych),
7 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: klon grabolistny 3 szt. (koło ujścia rowka do stawu), styrakowiec japoński, styrakowiec chiński, styrak japoński, oczar pośredni 3 szt., oczar wirginijski, oczar japoński, stewarcja kameliowata, stewarcja koreańska (przesadzanie), brzostownica kaukaska (na wschód od większego stawu, niedaleko betonowej podstawy pod słup), dąb burgundzki 'Marmorata', sumak szkarłatny (naprzeciw północnego wejścia do środkowej części dworu).
6 sierpnia 2014
Mera Flor w Bartoszycach: kalina japońska 'Grandiflorum', świerk kłujący 'Schovenhorst', wrzosiec darlejski 'Kramer's Rote', jeżyna 'Thornless Evergreen'. Centrum Ogrodnicze Kar-Pol w Bartoszycach, ul. Kętrzyńska 54: powojnik 'Anita', powojnik 'Fragrant Spring', figowiec 'Brown Turkey'. Sadzenie do gruntu: dereń kanadyjski (na wrzosowisku od strony wielkiej lipy), leptospermum 'Ruby Glow' (na południe od środkowej części dworu, koło wiśni wczesnej Kojou-no-mai), jałowiec pośredni z Ełku (na południe od środkowej części dworu, koło buka 'Skrzat'), milin amerykański 'Florida' (naprzeciw południowych drzwi do piwnicy w środkowej części dworu), kalina japońska 'Grandiflorum', buk wschodni 'Iskander' (naprzeciw okien od kuchni w środkowej części dworu), wrzosiec darlejski 'Kramer's Rote', świerk kłujący 'Schovenhorst' (na wrzosowisku naprzeciw okna od łazienki). Przesadzanie na wrzosowisko naprzeciw okna od łazienki: azalia 'Cannon's Double' (spod wschodniego ogrodzenia), enkiant dzwonkowaty (z okolic modrzewi), żurawina wielkoowocowa 'Early Black' (z okolicy jodły balsamicznej), pernecja chilijska 'Rosea' (spod magnolii 'Galaxy').
4 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: lawenda wąskolistna 6 szt. (przy jarząbowej alejce, koło jarząba kaszmirskiego), wierzba płożąca 'Iona' (przy pieńku po dużym dębie, naprzeciw domu nr 2), powojnik tangucki Bill 'MacKenzie' (między kasztanowcami na końcu ogródka, przy rowku z wodą), wiąz polny 'Variegata' (przy rowku z wodą, koło kasztanowca krwistego), orszelina szara (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2, po drugiej stronie rowka), jeżyna gruczołowata (przy pniu po wielkim dębie, naprzeciw domu nr 2), dąb czerwony 'Aurea' (przy drodze między dworem a spichlerzem, po lewej stronie), brzoza brodawkowata 'Schneverdinger Goldbirke' (przy drodze, naprzeciw północnej ściany środkowej części dworu).
3 sierpnia 2014
Prezent z Ełku: jałowiec pośredni. Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Dissectum', klon palmowy 'Firecracker', klon palmowy 'Seryu' (na południe od nowszej części dworu, koło odstojników), perowskia 'Blue Spire', lilak perski 'Laciniata' (przy południowej ścianie środkowej części dworu).
2 sierpnia 2014
Lidl w Bartoszycach: lawenda wąskolistna 6 szt. Meraflor w Bartoszycach: wrzosiec, wiąz polny 'Variegata', perowskia 'Blue Spire', lilak perski 'Laciniata', Leptospermum scoparium 'Ruby Glow'. Sadzenie do gruntu na wrzosowisku, naprzeciw okna od łazienki: kwaśnodrzew amerykański, enkiant japoński, enkiant dzwonkowaty 'Albiflorum', enkiant dzwonkowaty 'Palibin', azalia 'Homebush', azalia japońska 'Albiflorum', azalia japońska 'Geisha Red', wrzosiec (z Meraflor), wrzos pospolity 'Silver Knight' 3 szt., modrzewnica zwyczajna, modrzewnica zwyczajna 'Blue Ice', rododendron 'Shamrock', rododendron 'Moerheim', pieris japoński 'Valley Rose'.
1 sierpnia 2014
Sadzenie do gruntu: brzoza brodawkowata 'Gracilis', brzoza brodawkowata 'Youngii' (naprzeciw północnej ściany środkowej części dworu), głóg dwuszyjkowy 'Alboplena' (naprzeciw północnej ściany nowszej części dworu, obok głogu 'Paul Scarlet'), aronia czarna 'Aron', aronia Miczurina, aronia śliwolistna 'Viking' (za rowkiem z wodą, kolejno od strony budynków gospodarczych), głóg szkarłatny odm. gloriosa (za rowkiem, po prawej stronie alejki za mostkiem), bluszcz pospolity 'Erecta' (na zboczu, obok trzech żywotników z Łankiejm), barbula szara, barbula klandońska (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, między szczepionymi modrzewiami). Zadołowanie: złotokap Waterera (koło leszczyny).
31 lipca 2014
Przesyłka z Zawady Nowej: barbula klandońska, barbula szara, dereń kanadyjski, enkiant dzwonkowaty 'Palibin', orszelina szara, głóg szkarłatny odm. gloriosa. Sklep Ol-Flora w Wójtowie: klon palmowy 'Dissectum', klon palmowy 'Firecracker', klon palmowy 'Seiryu', wierzba 'Iona', azalia japońska 'Albiflorum', azalia japońska 'Geisha Red', rododendron 'Shamrock', rododendron 'Moerheim', piris japoński 'Valley Rose', bluszcz pospolity 'Erecta', dąb czerwony 'Aurea'. Szkółka Abies w Wójtowie: brzoza brodawkowata 'Gracilis', modrzewnica zwyczajna 'Blue Ice' (?).
28 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: brzoza pożyteczna odm. Jackemonta (naprzeciw północnej ściany środkowej częci dworu, obok brzozy brodawkowatej 'Fastigiata'), głóg cętkowany 'Aurea' (za rowkiem, obok wcześniej posadzonego takiego samego głogu), hortensja bukietowa 'Levana' (między dębami, na wschód od większego stawu)..
27 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: wiąz syberyjski (w ciągu wiązów syberyjskich za rowkiem z wodą), dereń kousa 'Laura' (przy alejce od domu nr 2 do stawu, między dębem wielkoowocowym a błotnym), leszczynowiec nagi (na wschód od większego stawu).
25 lipca 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro kasiekb1: brzoza pożyteczna Jackemontii, jabłoń jagodowa 'Dolgo', obiela wielokwiatowa 'Niagara', złotokap Waterera, aronia czarna 'Aron'.
23 lipca 2014
Meraflor w Bartoszycach: głóg dwuszyjkowy 'Alboplena', głóg cętkowany 'Aurea', leszczynowiec nagi.
20 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf' (przy alejce od domu nr 2 do stawu, między dębem fabri a dębem japońskim), orszelina olcholistna, orszelina olcholistna 'Pink Spire' (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2), klon ginnala 3 szt. (na górce w miejscu spalonej stodoły, obok klona czerwonego).
18 lipca 2014
Sklep Olkwiat na Zatorzu w Olsztynie: orszelina olcholistna, brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf'.
16 lipca 2014
Przesyłka ze szkółki w Murowanej Goślinie: milin amerykański 'Florida', powojnik 'Bill McKenzie', orszelina 'Pink Spire', hortensja bukietowa 'Levana', świerk japoński, świerk Wilsona 3 szt., sosna czarna 'Pyramidalis', brusonecja chińska, enkiant japoński, enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus', oczar wirginijski, dereń kousa 'Laura', buk wschodni 'Iskander'.
14 lipca 2014
Sklep ogrodniczy w Krośnie, ul. Podkarpacka: modrzewnica zwyczajna, wrzos pospolity 'Silver Knight' 3 szt.
9 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: marzymięta chińska, paulownia puszysta (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu). Zadołowanie koło leszczyny: ambrowiec amerykański, dąb burgundzki, orzech arizoński, orzesznik jadalny, platan zachodni, oczar pośredni 3 szt., ehretia wielkolistna.
6 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: howenia słodka (na zboczu, naprzeciw środkowej części dworu), brzoza brodawkowata 'Fastigiata' (naprzeciw północnej ściany nowszej części dworu, koło brzozy 'White Light'), jarząb scalaris, jarząb 'Tundra', jarząb 'Red Tip' (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2), jabłoń śliwolistna, jabłoń nadobna, jabłoń niska odm. niedzwetzkyana (na górce bliżej stajni, kolejno od północy). Zadołowanie koło leszczyny: wiąz górski 'Exoniensis', brzoza brodawkowata 'Youngii' (kupiona jako brzoza Jackemonta).
5 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: dereń biały 'Red Gnome', kolkwicja chińska 'Rosea' (naprzeciw budynku gospodarczego obok domu nr 2), lilak chiński 'Saugeana' (przy ogrodzeniu sadu od strony stawu, blisko rowka z wodą, między wierzbą Ellwangera i krzewuszką 'Purpurea'), borówka wysoka 'Hannah's Choice', borówka wysoka 'Pink Lemonade' (na borówkowym poletku naprzeciw domu nr 3, pozycje 5-3 i 5-4).
4 lipca 2014
Sadzenie do gruntu: wierzba wspaniała, wierzba pomarańczowokotkowa, brzoza czarna (za rowkiem na końcu ogródka), jarząb pospolity 'Asplenifolia', jarząb 'Autumn Spire' (naprzeciw budynku gospodarczego koło domu nr 2), irga wczesna, suchodrzew lśniacy 'Elegant', suchodrzew lśniący 'Lemon Beauty' (?), urodlin trójłatkowy (koło trzech żywotników na zboczu, naprzeciw okna od kuchni), kalina wonna 'December Dwarf' (koło słupa energetycznego naprzeciw południowo-zachodniego narożnika dworu).
3 lipca 2014
Przesyłka ze szkółki w Zawadzie Nowej: dąb burgundzki, platan zachodni, urodlin trójłatkowy, orzesznik jadalny, marzymięta chińska, ehretia Dicksona, howenia słodka, ambrowiec amerykański, paulownia puszysta, orzech arizoński, oczar pośredni 3 szt. Przesyłka ze sklepu internetowego Świat Roślin: jarząb 'Autumn Spire', jarząb 'Red Tip', jarząb scalaris, jarząb pospolity 'Asplenifolia', jarząb 'Tundra'.
1 lipca 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro kasiekb1: kalina wonna 'December Dwarf', suchodrzew lśniący 'Elegant', suchodrzew chiński, lilak chiński 'Saugeana', brzoza brodawkowata 'Fastigiata', brzoza czarna, brzoza brodawkowata 'Youngii', wiąż górski 'Exoniensis', wierzba wspaniała, wierzba pomarańczowokotkowa, kolkwicja chińska 'Rosea', dereń biały 'Red Gnome', irga wczesna, borówka wysoka 'Hannah's Choice'.
29 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: buk pospolity 'Franken' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, pigwowiec wspaniały 'Elly Mossel' (w sadzie między dwoma kasztanami zębatymi przy głównej alejce od bramy), brzoza niska (na zachód od pnia po wielkim dębie, naprzeciw domu nr 2), bez czarny 'Black Beauty', bez koralowy 'Sutherland Gold' (za rowkiem, od strony spichlerza), klon srebrzysty, klon stachiurkolistny, klon hondoański, klon kłosowy (na górce w miejscu dawnej stodoły, kolejno od zachodniej strony), wiciokrzew Giralda (przy rowku od strony spichlerza), klon cienkoszypułkowy, klon rdzawy, klon mono odm. laciniata, klon Grossera odm. Hersa (za rowkiem), szczęślin Bunga (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu). Przesadzanie: szczęślin późny i szczęślin późny odm. Fargesa (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu, koło szczepionych modrzewi).
28 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: pęcherznica kalinolistna 'Purpureus' (za rowkiem, blisko spichlerza), jarząb amurski (naprzeciw budynku gospodarczego, niedaleko domu nr 2), jałowiec pospolity 'Sentinel' 2 szt., buk pospolity 'Mercedes' (naprzeciw południowej ściany środkowej części dworu), bluszcz pospolity 'Greenheart' pod trzema tujami na zboczu, za leszczyną).
25 czerwca 2014
Przesyłka od sprzedawcy gladi20: klon palmowy 'Katsura', pernecja chilijska, wrzos pospolity 'Larissa' 3 szt., pigwowiec wspaniały 'Elly Mossel', wiciokrzew Giralda, szczęślin Bunga, milin amerykański 'Flava'. Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Katsura' (na południe od środkowej części dworu, przy innych klonach palmowych), pernecja chilijska, wrzos pospolity 'Larissa' 3 szt. (na wrzosowisku koło starej lipy), jodła Delavaya 'Green Giant' (na rabacie między bramą a trzepakiem, niedaleko dużego cisa), zadrzewnia nadbrzeżna 'Troja Black' (za rowkiem, koło topoli białej).
24 czerwca 2014
Przesyłka od przedawcy Allegro ogrody-hortus: jarząb amurski, zadrzewnia nadbrzeżna 'Troja Black', pcherznica kalinolistna 'Purpureus'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro kornik11-2009: buk pospolity 'Mercedes', 'Cristata' i 'Franken', jodła Delavaya 'Green Giant'.
22 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: ligustr tępolistny 6 szt., dereń ukośny 27 szt. (między magnoliami na południe od środkowej części dworu), ośnieża górska, dąb szypułkowy 'Concordia', dąb szypułkowy 'Włodzimierz Seneta' (między sadem a stawem, wzdłuż drogi od strony stawu), kasztanowiec krwisty odm. discolor (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2), klon tatarski 2 szt. (za rowkiem, naprzeciw ogródka), brzoza brodawkowata 'Spider Alley' (za mostkiem na rowku, po prawej stronie), jarząb 'Red Bird' (naprzeciw budynku gospodarczego przy domu nr 2), klon czerwony (na górce, w miejscu dawnej stodoły). Zadołowanie koło leszczyny: ambrowiec amerykański 'Aurora', dąb burgundzki 'Marmorata', robinia Małgorzaty 'Casque Rouge', robinia pośrednia ''Decaisneana'.
21 czerwca 2014
Przesadzanie: klon palmowy 'Shin Deshojo' (niedaleko słupa energetycznego, na południe od środkowej części dworu).
20 czerwca 2014
Mera Flor w Bartoszycach: lilak kosmaty 'Aurea'. Sadzenie do gruntu: perukowiec podolski 'Rubrifolius', perukowiec podolski (na południe od nowszej części dworu, w pobliżu słupa energetycznego), lilak kosmaty 'Aurea', pęcherznica kalinolistna 'Golden Nugget', orzech ajlantolistny (za rowkiem na końcu sadu, od strony spichlerza), kasztanowiec czerwony 'Briotii' (naprzeciw budynku gospodarczego, przy domu nr 2). Przesadzanie: perukowiec podolski (na południe od nowszej części dworu, w pobliżu słupa energetycznego, koło wcześniej posadzonych perukowców).
19 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: dereń błękitny 'Blue Cloud' (za rowkiem, naprzeciw spichlerza), parrocja perska, parrocja perska 'Vanessa' (koło winogron przy słupie, na południe od nowszej częśći dworu), chitalpa taszkiencka, chitalpa taszkiencka 'Summer Bells', róża hugonis, czojsia trójlistkowa 'White Dazzler', róże noname siewki, trzmieliny płaskoogonkowe siewki, cytryniec czerwonokwiatowy (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), krzewuszka 'Eva Supreme' (koło słupa na południe od nowszej części dworu), klon palmowy 'Atropurpureum', 'Sango Kaku', 'Emerald Lace' (na południe od nowszej części dworu, w pobliżu odstojników). Przesadzanie: lagerstroemia indyjska (na południe od środkowej części dworu, koło karagany syberyjskiej 'Pendula'. Zadołowanie koło leszczyny: klon jesionolistny 'Odessanum'.
18 czerwca 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro ogrodyriana: dereń błękitny 'Blue Cloud', parocja perska 'Vanessa'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro myfcia1: dąb szypułkowy 'Concordia', jarząb olszolistny 'Red Bird', ambrowiec amerykański 'Aurora', dąb burgundzki 'Marmorata', robinia Małgorzaty 'Casque Rouge', robinia pośrednia ''Decaisneana', kasztanowiec krwisty odm. discolor, brzoza brodawkowata 'Spider Alley'.
14 czerwca 2014
Mera Flor w Bartoszycach: klon palmowy'Atropurpureum', klon jesionolistny 'Odessanum', krzewuszka 'Eva Supreme'.
8 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: kalina 5 szt. (z nasion z krzewu koło drogi w Kudypach, posadzone naprzeciw południowego okna środkowej części dworu, obok trzmielin płaskoogonkowych. Zadołowanie koło leszczyny naprzeciw łazienki: cytryniec czerwonokwiatowy, pęcherzninca kalinolistna 'Nugget'.
7 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: powojnik 'Hagley Hybrid' (w ogródku, koło oliwnika wąskolistnego).
6 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: barwinek pospolity 'Moonlit' (koło dęba przy mostku na rowku), brzoza Middendorfa (po prawej stronie mostka na rowku).
4 czerwca 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro orchidea_pl: cytryniec czerwonokwiatowy, czojsia trójlistkowa 'White Dazzler', barwinek pospolity 'Moonlit', pęcherznica kalinolistna ' Nugget'.
1 czerwca 2014
Sadzenie do gruntu: wrzosiec krwisty 'Golden Starlet' i 'Rubinteppich' (na rabacie niedaleko pomnikowej lipy, pod dawidią chińską). Zadołowanie koło leszczyny: kasztanowiec czerwony 'Briotii', klon jawor 'Brilantissimum', wiąz 'Camperdownii', klon jesionolistny 'Variegatum', klon jesionolistny 'Aureovariegatum'.
31 maja 2014
Wysiew nasion z Dalian po stratyfikacji do doniczek: kasztan, orzechy a, b, c, d. Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Karina'.
30 maja 2014
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: powojnik 'Hagley Hybrid'. Mera Flor w Batroszycach: jagoda kamczacka 'Karina', wrzosiec krwisty 'Golden Starlet', wrzosiec krwisty 'Rubinteppisch', wiąz 'Camperodwnii', klon jawor 'Brilantissimum', kasztanowiec czerwony 'Briotii', klon jesionolistny 'Variegatum', klon jesionolistny 'Aureovariegatum'.
25 maja 2014
Sadzenie do gruntu: robinia fertilis. Zadołowanie koło leszczyny, kolejno: klon Grossera, dąb japoński, klon okrągłolistny, klon japoński 'Dissectum', klon japoński 'Aconitifolium', dąb Muehlenberga, kolcosił Henry'ego, klon japoński 'Vitifolium', świdośliwa olcholistna', dąb biały, orzesznik jadalny, dąb jedwabisty, (czarny), klon ukurundzki, stewarcja dzióbkowata, orzesznik gorzki, trzmielina szerokolistna, orzech ajlantolistny, lipa kaukaska, trzmielina yedoeńska, dąb Michauxii, słonisz srebrzysty, dąb dwubarwny, lipa mongolska, hebanowiec wirginijski, dąb wierzbolistny, kolkwicja chińska 'Maradco', borówka 'Pink Lemonade', chitalpa taszkiencka 'Summer Bells', orzesznik pięciolistkowy.
21 maja 2014
Sadzenie do gruntu: jeżyna rdzawa (na końcu ogródka, obok dębu wielkoowocowego).
20 maja 2014
Przesyłka z firmy Gartenland Polska w Zgierzu: bez koralowy 'Sutherland Gold', świdośliwa kłosowa, świdośliwa 'Krasnojarskaja', wiciokrzew japoński 'Aureoreticulata', bluszcz pospolity 'Greenheart'.
19 maja 2014
Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego z Zawady Nowej: trzmielina szerokolistna, lipa kaukaska, stewarcja dzióbkowata, klon Grossera, orzesznik gorzki, orzesznik pięciolistkowy, orzech mandżurski, orzech ajlantolistny.
18 maja 2014
Sadzenie do gruntu: kalina vonna 'Candissima' (niedaleko sosny czarnej, w pobliżu bramy), irga miseczkowata 10 szt. (w ogródku, między główną alejką a domem nr 2).
16 maja 2014
Sadzenie do gruntu: stachiurek wczesny, trzmielina oskrzydlona 'Timber Creek', budleja skrętolistna (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), dereń biały 'Siberian Pearls' (na dereniowej łączce między dereniem japońskim a kłokoczką południową).
14 maja 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro orchidea_pl: kolkwicja chińska 'Maradco', budleja skrętolistna, chitalpa taszkiencka 'Summer Bells', kalina wonna 'Candidissimum', stachiurek wczesny, trzmielina oskrzydlona 'Timber Creek', dereń biały 'Siberian Pearls', brzoza brodawkowata 'Schnewerdinger Goldbirke', borówka 'Pink Lemonade'.
12 maja 2014
Stoisko ogrodnicze przy Realu w Olsztynie: róża hugonis.
11 maja 2014
Sadzenie do gruntu: trzmielina płaskoogonkowa 9 szt. (naprzeciw okien od kuchni środkowej części dworu), topola włoska 2 szt. (na górce, od strony dawnej stajni), różanecznik wyprostowany, różanecznik 'Lauretta' i różanecznik katawbijski (kolejno od strony mostka na rowku w stronę dworu).
10 maja 2014
Sadzenie do gruntu: irga pozioma (na krawędzi zbocza, naprzeciw południowego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu), przęśl zielona (naprzeciw okien od kuchni w środkowej części nowszego dworu), lilak hiacyntowy 'Mirabeau' (na zboczu, naprzeciw południowego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu), lantana, solanum rantonnetii (pod karmnikiem, na południe od dworu), buk pospolity 'Skrzat' (naprzeciw południowego okna pokoju środkowej części dworu), klon burgera (za rowkiem, naprzeciw budynku gospodarczego), klon zielonokory 2 szt. (naprzeciw budynku gospodarczego, koło rowka, obok olszy sercowatej), kalina amerykańska 9 szt. (za rowkiem, przy wcześniej posadzonych kalinach amerykańskich), brzoza glandulifera (na przegu rowka, niedaleko budynków gospodarczych), brzoza Aschersona (naprzeciw zachodniego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu).
9 maja 2014
Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego Jerzego Oreszczuka w Zawadzie Nowej: dąb biały, dąb jedwabisty, dąb dwubarwny, klon pectinatum, lipa mongolska, sasafran lekarski, świdośliwa olcholistna, trzmielina jedoeńska, kolcosił Henry'ego, klon hondoański, klon okrągłolistny, klon japoński 'Aconitifolium', klon japoński 'Vitifolium', klon japoński 'Dissectum', klon ukurundzki, hebanowiec wirginijski, słonisz srebrzysty, dąb japoński, dąb szkarłatny, dąb Michauxa, dąb Muehlenberga, dąb wierzbolistny, dąb Shumarda, robinia włochata odm. plenna, orzesznik jadalny, orzech sercowaty.
8 maja 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro: Krolik84: morwa czarna, kolcowój chiński, katalpa wielkokwiatowa, kielichowiec chiński, sosna gęstokwiatowa 2 szt., lilak amurski, maakia amurska, klon ściętolistny, przęśl zielona.
7 maja 2014
Mera Flor w Bartoszycach: lilak hiacyntowy 'Mirabeau', buk pospolity 'Skrzat', irga pozioma.
4 maja 2014
Nasiona z Dalian do stratyfikacji w wilgotnym torfie: orzech a, b, c i d, kasztan a. Wysiew nasion z Dalian do doniczek: róża c, berberys a, platan a, robinia a, kolcowój a. Sadzenie do gruntu: hortensja piłkowana 'Blue Bird', lilak 'Red Pixie' (na zboczu, naprzeciw okna od łazienki, kalina japońska 'Kilimanjaro' (przy ogrodzeniu na wschodnim krańcu ogrodu, w krypcie pod jaworem).
3 maja 2014
Sadzenie do gruntu: neilia chińska (na zboczu, naprzeciw okna od łazienki), cedr himalajski (naprzeciw okna od łazienki, na krawędzi zbocza).
2 maja 2014
Mera Flor w Bartoszycach: wiśnia gruczołkowata 'Rosea Plena', porzeczka czerwona 'Holenderska Czerwona' pienna, lantana, Solanum rantonnetii. Sadzenie do gruntu: porzeczka czerwona 'Holenderska Czerwona' (po prawej stronie ścieżki w ogródku, przy wejściu), wiśnia gruczołkowata 'Rosea Plena' (koło lipy, przy odmianie 'Alba Plena'). Przesadzanie: kasztanowiec merylandzki 2 szt. (za rowkiem, naprzeciw budynków gospodarczych), suchodrzew chiński (ukorzenione gałązki, koło lipy, przy świerku himalajskim).
29 kwietnia 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro ogrodowapasja: neillia chińska, kalina japońska 'Kilimanjaro', lilak 'Red Pixie', hortensja piłkowana 'Blue Bird'. Rośliny bardzo ładne, dorodne i porządnie zapakowane. Przywiozłem z Dalian samosiewy: berberys, trzmielina 3 szt., dwa gatunki nieznanego rodzaju.
28 kwietnia 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro koniarzradoslaw: azalia schlippenbacha, różanecznik katawbijski, kolcowój pospolity 3 szt., jarząb mączny 2 szt., różanecznik 'Lauretta', głóg dwuszyjkowy, różanecznik wyprostowany, klon palmowy, klon japoński, klon strzępiastokory, klon bródkowaty, magnolia parasolowata, magnolia japońska, eukomia wiązowata. Rośliny były tragicznie zapakowane, przez weekend przeleżały u kuriera.
19 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: strączyn żółty (na wschodnim brzegu większego stawu, koło betonowej podstawy do słupa), cyprysik groszkowy 'Filifera Nana', berberys 'Klugowski' (koło trzech żywotników na krawędzi zbocza, naprzeciw okna od łazienki), berberys brodawkowaty (na południe od nowszej części dworu, niedaleko wejścia do piwnicy), jodła pospolita 'Pendula', daglezja zielona 'Glauca Pendula', sosna wejmutka 'Pendula Wustemeyer' (na rabacie koło trzepaka, niedaleko bramy), orzesznik siedmiolistkowy (za rowkiem z wodą, od strony spichlerza), klon ostroząbkowy (za rowkiem z wodą, w pobliżu budynków gospodarczych), magnolia pośrednia 'Lombardy Rose' (niedaleko kurnika, w miejscu uschnietej sosny smołowej, w pobliu magnolii gwiaździstych).
18 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: żółcień (za rowkiem z wodą na końcu ogródka, naprzeciw dużego dęba), porzeczka amerykańska (w ogródku, przy ogrodzeniu od strony domu nr 3), cyprysik nutkajski 'Variegata', cyprysik Lawsona 'Pygmaea Argentea', jałowiec wirginijski 'Golden Spring', żywotnikowiec japoński 'Aurea', cyprysik tępołuskowy 'Nana Kosteri', cyprysik tępołuskowy 'Lycopodioides', cyprysik tępołuskowy 'Gitte', cyprysik groszkowy 'Baby Blue', cyprysik groszkowy 'Hime-Sawara', cyprysik groszkowy 'Pygmaea', cyprysik groszkowy 'Furui Tsukumo', kalina szorstkowłosa (kolejno od lewej strony, na brzegu rabaty w ogródku, naprzeciw bramy).
16 kwietnia 2014
Obi w Olsztynie: azalia 'Homebush'. Sklep ogrodniczy Ol-Flora w Wójtowie: cyprysik groszkowy 'Filifera Nana'.
15 kwietnia 2014
Przesyłka od sprzedawcy Allegro "Tyllen": porzeczka amerykańska, kalina szorstkowłosa, żółcień, orzech ajlantolistny, kosaciec missouryjski. Przesyłka od sprzedawcy Allegro "marcin_arr": sosna wejmutka 'Pendula Wustemeyer', cyprysik tępołuskowy 'Gitte', jałowiec wirginijski 'Golden Spring', cyprysik tępołuskowy 'Nana Kosteri', cyprysik groszkowy 'Furui Tsukumo', Daglezja sina 'Glauca Pendula', świerk sachaliński, cyprysik nutkajski 'Variegata', cyprysik tępołuskowy 'Lycopodioides', żywotnikowiec japoński 'Aurea', cyprysik groszkowy 'Baby Blue', cyprysik groszkowy 'Hime-Sawara', jodła pospolita 'Pendula', cyprysik groszkowy 'Pygmaea', cyprysik Lawsona 'Pygmaea Argentea'.
14 kwietnia 2014
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: berberys gruczołkowaty, berberys 'Klugowski', magnolia pośrednia 'Lombardy Rose'.
13 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: porzeczka krwista 'Brocklebankii' (przy ogrodzeniu ogródka, naprzeciw domu nr 3. Przesadzanie: amorfa zwyczajna (wykopana z sadu, podzielona na dwie bryły i posadzona na górce, niedaleko północno-wschodniego budynku gospodarczego).
12 kwietnia 2014
Mera Flor w Bartoszycach: aktinidia ostrolistna 'Vitikiwi', porzeczka krwista 'Brocklebankii', żywotnik zachodni 'Konfetti'. Sadzenie do gruntu: magnolia Loebnera 'Leonard Messel', magnolia gwiaździsta 'Royal Star' (trzecia i czwarta z kolei w rzędzie na południe od nowszej części dworu), świerk biały 'Dendrofarma Gold', żywotnik zachodni 'Konfetti' (na krawędzi zbocza, naprzeciw południowego wejścia), aktinidia ostrolistna 'Vitikiwi' (na końcu rzędu aktinidii w sadzie).
11 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: szałwia ananasowa (koło pigwy pospolitej, naprzeciw okna od kuchni), kalina wawrzynowata 'Eve Pice', wawrzynek wonny 'Aureomarginata' (koło trzech żywotników na zboczu), magnolia pośrednia 'Amabilis' (naprzeciw południowego wejścia do piwnicy w nowszej części dworu).
8 kwietnia 2014
Szkółka w Dywitach: magnolia pośrednia 'Amabilis', świerk biały 'Dendrofarma Gold'.
6 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: klon jesionolistny 3 szt. (na górce, w miejscu dawnej drewnianej stodoły, przy jej zachodnio-południowym narożniku), suchodrzew pospolity (koło słupa energetycznego na południe od nowszej części dworu).
5 kwietnia 2014
Sadzenie do gruntu: pięciornik krzewiasty 'Rosiflor', śliwa wiśniowa 'Pissardii' (przy południowo-wschodnim narożniku ogródka, obok buka pospolitego 'Purpurea Tricolor'), irga (gatunek, który rośnie w Kudypach koło klona pensylwańskiego, posadzony naprzeciw domu nr 2 obok dwóch wcześniej posadzonych), trzmielina niska, żeń-szeń syberyjski (siewki z doniczek na rabatę na krawędzi zbocza, koło trzech żywotników z Łankiejm). Przesadzanie: krzewuszka 'Purpurea' (2 metry dalej, w ogródku niedaleko południowej bramki), barwinek pospolity 'Atropurpureum' (spod orzecha na zboczu w pobliże trzech żywotników z Łankiejm, na krawędzi zbocza). Wstawiłem do chłodziarki do stratyfikacji w torfie nasiona moczone przez tydzień: Ligustrum huiqoui, Viburnum dasyanthum, Viburnum lentago.
2 kwietnia 2014
Ol-Flora w Wójtowie: pięciornik krzewiasty 'Rosiflor'. Szkółka Abies w Wójtowie: śliwa wiśniowa 'Pissardii'.
31 marca 2014
Wysiew nasion do doniczek: cedrela chińska, lindera dwuklapowa, aralia stipulata, cyprysik tępołuskowy, szydlica japońska, howenia słodka, lespedeza dwubarwna, klon drobnokwiatowy, bożodrzew chiński.
30 marca 2014
Wysiew nasion do doniczek: grujecznik japoński, robinia włochata. Przesadzanie: wisienka kosmata (w ogródku, niedaleko jagód kamczackich), wisienka Besseya (w rzędzie z wisienkami kosmatymi), dereń kousa (z sadu na zbocze, poniżej żywotników zachodnich, trzech sióstr). Sadzenie do gruntu: wisienka kosmata 3 szt. (w rzędzie z tą przesadzaną), forsycja pośrednia 'Minigold' (przy wejściu do ogródka od strony bramy), bluszcz pospolity 'Glacier' (przy żywotnikach zachodnich na zboczu, trzech siostrach), rdestówka bucharska (poniżej kompostownika koło kurnika), rdestówka Auberta (przy grabie niedaleko strumienia, w dół od kurnika).
28 marca 2014
Wysiew nasion do doniczek: magnolia wielkokwiatowa, magnolia japońska odm. borealis, magnolia purpurowa, błotnia leśna, korkowiec japoński, korkowiec sachaliński, klon ściętolistny, jodła wspaniała, jodła wspaniała odm. shastensis, jodła algierska, jodła hiszpańska, cedr atlaski.
27 marca 2014
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: rdest Auberta, bluszcz pospolity (odmiana o jasno obrzeżonych liściach). Mera Flor w Bartoszycach: forsycja pośrednia 'Minigold'.
24 marca 2014
Przesyłka z nasionami z Dendrony: Abies magnifica var. magnifica, Abies magnifica var. shastensis, Abies numidica, Abies pinsapo, Cedrus atlantica, Chamaecyparis obtusa, Cryptomeria japonica, Prunus persica, Acer micranthum, Acer truncatum, Ailanthus altissima, Hovenia dulcis, Lespedeza bicolor, Lindera obtusiloba, Magnolia grandiflora, Magnolia kobus var. borealis, Magnolia liliflora, Nyssa silvatica, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Toona sinensis, Viburnum dasyanthum, Viburnum lentago, Aralia stipulata, Ligustrum quihoui.
23 marca 2014
Sadzenie do gruntu: wierzba iwa 'Curly Locks' (naprzeciw domu nr 3, przy pieńku po wielkim dębie).
22 marca 2014
Sadzenie do gruntu: kalina Burkwooda 'Mohawk' (koło czarnej sosny, w pobliżu innych kalin Borkwooda), azalia japońska 'Blanice', zenobia śniada (koło trzepaka), abeliofylum koreańskie, tawuła brzozolistna 'Tor Gold', irga wczesna 'Boer', tawuła japońska (koło trzech tuj na zboczu, naprzeciw okien od kuchni). Przesadzanie: borówka wysoka 'Bluejay' (na borówkowym jagodniku, pozycja 5-5).
21 marca 2014
Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Tomiczka' (pierwsza od strony domu nr 3), borówka wysoka 'Spartan' (północno-wschodni narożnik jagodnika borówkowego, pozycja 5-6).
19 marca 2014
Ol-Flora w Wójtowie: rdestówka bucharska, tawuła brzozolistna 'Tor Gold'.
18 marca 2014
Przesyłka ze szkółki Zapach Zieleni w Kamieńcu Ząbkowickim: zenobia śniada, jagoda kamczacka 'Tomiczka', kalina Burkwooda 'Mohawk', borówka wysoka 'Spartan', abeliofylum koreańskie, azalia japońska 'Blanice', irga wczesna 'Boer'.
16 marca 2014
Wysiew nasion do doniczek: Cercis chinensis, Chionanthus retusa, Cornus walteri, Diospyros virginiana, Euonymus bungeana, Evodia hupehensis, Grevia biloba, Magnolia denudata, Mahonia japonica, Prunus subhirtella pendula, Sinojackia xylocarpa, Abies nephrolepis, Abies numidica, Abies pinsapo, Cedrus libani, Cephalotaxus fortunei, Pinus halepensis, Pinus radiata, Taxus cuspidata, Taxus cuspidata 'Capitata'. Sadzenie: jagoda kamczacka 'Nimfa' i 'Lebeduska' (w ogródku na końcu rzędu jagód, od strony stawu), magnolia Loebnera 'Merrill' (na krawdzi zbocza, po prawej stronie od alejki od piwnicy), magnolia pośrednia 'Lennei Alba' (po południowej stronie nowszej części dworu, między winoroślą a magnolią japońską).
14 marca 2014
Mera Flor w Bartoszycach: migdałek trójkapowy (krzewiasty, z gołym korzeniem), jagoda kamczacka 'Nimfa' i 'Lebeduska'
12 marca 2014
Przesyłka ze szkółki Wrzos: magnolia Loebnera 'Leonard Messel', magnolia pośrednia 'Lennei Alba', magnolia Loebnera 'Merrill', magnolia gwiaździsta 'Royal Star'.
10 marca 2014
Przesyłka z Florpaku: Cercis chinensis, Chionanthus retusa, Cornus walteri, Diospyros virginiana, Euonymus bungeana, Evodia hupehensis, Grevia biloba, Magnolia denudata, Mahonia japonica, Prunus subhirtella pendula, Sinojackia xylocarpa, Abies nephrolepis, Abies numidica, Abies pinsapo, Cedrus libani, Cephalotaxus fortunei, Pinus halepensis, Pinus radiata, Taxus cuspidata, Taxus cuspidata 'Capitata'.
12 stycznia 2014
Przesadzanie: magnolia 'Randy', 'Specioza', purpurowa 'Nigra' (naprzeciw okna od łazienki, borówka 'Chippewa' i 'Polaris' (na jagodniku borówkowym w ogródku, rząd 5, pozycje 1 i 2), brzoza karłowata (zabrana spod sosny i posadzona przy pieńku po dębie, koło budynków gospodarczych, obok wcześniej posadzonej takiej samej brzozy), tawuła japońska 4 szt. (spod sosny naprzeciw okna od kuchni pod trzmielinę pospolitą, naprzeciw bramy, tawuły te są chyba samosiewami).
6 stycznia 2014
Przesadzanie: dwa derenie jadalne znad stawu do ogródka, na początku drugiego rzędu alejki dereniowej; dwie forsycje zielone koło schodów przeniesione na zbocze w pobliże trzech starych tuj.
5 stycznia 2014
Wysiew nasion do doniczek: orzech szary, jodła Arnolda, mydleniec wiechowany (nas. z Portugalii), głóg owłosiony, głóg Ellwangera, głóg pośredni 'Gireoudii', kielichowiec wonny (nasiona własne), wisienka kosmata (nasiona własne), klon rdzawy (nasiona własne), cedr libański (nasiona z Portugalii), parczelina trójlistkowa, aktinidia czarnopylnikowa, dereń jadalny,  suchodrzew pęcherzykowy, cytryniec chiński, palecznik chiński, trzmielina oskrzydlona, suchodrzew Purpusa, aralia japońska, dereń jadalny 'Macrocarpa', suchodrzew mandżurski, suchodrzew Altmana, trzmielina Maacka.
4 stycznia 2014
Sadzenie do gruntu: choina kanadyjska 'Nana', irga 'Coral Beauty' (pod tujami na zboczu, naprzeciw okna od łazienki). Przesadzanie: żylistek mieszańcowy 'Strawberry Fields' (koło starej lipy, przesunięty o 2 m), żywotnikowiec japoński 'Nana' (pod tujami na zboczu, naprzeciw okna od łazienki); pigwowce w ogródku, kolejno od rowka z wodą: pigwowiec wspaniały 'Jet Trail', pigwowiec okazały 'Yukigoten', pigwowiec japoński 'Cido', pigwowiec wspaniały 'Flocon Rose', pigwowiec japoński 'Red Joy'.
2 stycznia 2014
Przesadzanie: borówki wysokie w ogródku, rząd czwarty od bramy, kolejno patrząc od strony stawu: 'Elizabeth', 'Patriot', 'Berkeley', 'Lateblue', 'Ozarkblue', 'Bonifacy'; agrest w ogródku, w rzędzie patrząc od strony rowka z wodą: 'Hinnonmaki Gul', bez nazwy odmiany, 'Mucurines', 'Invicta', 'Captivator',  'Hinnonmaki Rot', Hinnonmaki Gelb'; dwie stare porzeczki bez nazw - bliżej rowka z wodą.
1 stycznia 2014
Przesadzanie: jeżyna bezkolcowa (w ogródku przy ogrodzeniu, w pobliżu buka 'Purpurea Tricolor'), borówki wysokie, w ogródku, rząd trzeci kolejno od strony stawu: 'Herbert', 'Chanticleer', 'Bluecrop', 'Ivanhoe', 'Duke', 'Bluejay'.
30 grudnia 2013
Ol Flora w Wójtowie: aronia 'Galicjanka', leszczyna pospolita 'Olbrzym z Halle', złotokap Waterera 'Vosii', dąb bezszypułkowy 'Włodzimierz Seneta', wierzba iwa 'Curly Locks',.
28 grudnia 2013
Przesadzanie: jagoda kamczacka (ze zbocza do ogródka): 'Czelabinka', 'Sinigłaska', 'Dlinnopłodna', 'Atut', 'Duet', 'Typ 2' oraz 'Wojtek' (z ogródka, do drugiego rzędu w ogródku). Zadołowanie roślin, czwarty rząd od strony rowka, kolejno od strony budynków: dąb szypułkowy 'Strypemonde', 'Fürst Schwarzenberg', 'Menhir',  dąb węgierski 'Hungarian Crown', dąb szypułkowy 'Kasseler Rakete', dąb bezszypułkowy 'Purpurea', dąb szypułkowy 'Alnarp', dąb omszony 'Cucullata', dąb szypułkowy 'Pectinata', 'Atropurpurea', 'Pyramidalis Punktata'. Wykopałem spod siatki sadu, od strony stawu i zadołowałem jarząby 'Pink Veil' i pospolity 'Rosina'. Wysiałem nasiona magnolii pośredniej 'Rustica Rubra' do doniczki i wstawiłem do piwnicy.
25 grudnia 2013
Sadzenie do gruntu: wierzba purpurowa 'Nana' (za rowkiem na końcu ogródka), Fargesia murialeae (za rowkiem, po lewej stronie alejki od bramy), berberys Hookera (w ogródku, przy ogrodzeniu od strony budynków mieszkalnych, koło jarząba japońskiego). Zadołowanie roślin, trzeci rząd od strony rowka, kolejno od strony budynków: głóg jednoszyjkowy 'Compacta', 'Flexuosa', dąb szypułkowy 'Irtha', 'Borowiany', aronia Miczurina, dąb bezszypułkowy 'Pungens', czereśnia ptasia, dąb szypułkowy 'Pendula', głóg calycina, dąb szypułkowy 'Fastigiata Brynek', głóg mordeński 'Toba', głóg Lavallego 'Aurora', głóg Maximowicza, głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud', 'Xanthoclada', dąb bezszypułkowy 'Columna', dąbszypułkowy 'Salfast', głóg dahurski, głóg tanacetifolia, głog knorringiana, forsycja 'Courtasol', rząd drugi od strony rowka, na końcu: bukan chilijski, głóg jednoszyjkowy 'Stricta'.
4 grudnia 2013
Przesyłka ze szkółki Konieczko z Gogolina: ambrowiec chiński, aronia Miczurina, berberys Hookera, bukan chilijski, czerenia ptasia, dąb bezszypułkowy 'Borowiany', 'Columna', 'Pungens', 'Purpurea', dąb omszony 'Cucullata', dąb szypułkowy 'Atropurpurea', 'Fastigiata Brynek', 'Fürst Schwarzenberg', 'Irtha', 'Menhir', 'Pectinata', 'Pendula', 'Alnarp', 'Kasseler Rakete', 'Pyramidalis Punctata', 'Salfast', 'Strypemonde', dąb węgierski 'Hungarian Crown', Fargesia murielae, forsycja 'Maree d'Or', głóg knorringiana, głóg calycina, głóg tanacetifolia, głóg dahurski, głóg dwuszyjkowy 'Crimson Cloud', głóg jednoszyjkowy 'Flexuosa', 'Stricta', 'Xanthoclada', 'Compacta', głóg Lavallego 'Aurora', głóg Maxymowicza, głóg mordeński 'Toba', wierzba purpurowa 'Nana Gracilis'
1 grudnia 2013
Wysiew nasion do doniczek: orzech czarny (z Kortowa, 30 szt.). Przesadzanie: magnolia 'Satisfaction' (naprzeciw wejścia do nowszej części dworu, na krawędzi zbocza). Sadzenie do gruntu: suchodrzew Maacka (na granicy parku, przy innych suchodrzewach Maacka).
30 listopada 2013
Sadzenie do gruntu: bambus mrozoodporny (za rowkiem, koło topoli białej), świerk purpurowy (na skraju parku, niedaleko dwóch starych dębów), świerk japoński (na skraju parku, koło świerków likiangeńskich), świerk Meyera (na skraju parku, obok świerka Wilsona).
23 listopada 2013
Sadzenie do gruntu: jarząb 'Burka' (za rowkiem, koło wiązów syberyjskich), czeremcha amerykańska 2 szt. (koło starych dębów na skraju parku). Zadołowanie roślin z doniczek na krawędzi zbocza naprzeciw okna od kuchni, w kolejności od leszczyny: akebia pięciolistkowa 'Alba', akebia trójlistkowa, aronia czarna 'Viking', obwojnik chiński, irga spod klona pensylwańskiego, irga albokermesinus, Walencia 17 (katalpa?), pigwa pospolita, irga (czarne owoce), suchodrzew z Kudyp, Quercus lobata 2 szt., cedr himalajski.
3 listopada 2013
Przesadzanie: cyprysik 'Kelleris Gold' (na zbocze naprzeciw kuchni), orzech (z kryptye spichlerza), kolcowój (z ogródka na zbocze). Wysiew nasion do doniczek: kielichowiec wonny (kudypy), głóg cętkowany 'Aurea' (własne), irga całolistna (Porto), miłorząd dwuklapowy (Porto), magnolia 'Galaxy' (własne), magnolia 'Jane' (własne).
27 października 2013
Przesadzanie: żywotnik zachodni 'Ohlendorffii' i cis pospolity (spod pigwy pospolitej w pobliże żywotników zachodnich na zboczu), świerk kłujący 'Glauca' (z okolic słupa energetycznego w pobliże starej jabłoni i dębu niedaleko stawu, wierzba mupińska (znad stawu w pobliże ogródka, przy rowku), kasztanowiec gładki (o dwa metry w stronę budynków gospodarczych). Zadołowanie na zboczu naprzeciw nowszej części dworu: pigwowiec wspaniały 'Jet Trail'. Sadzenie: kasztan mieszańcowy (w szeregu z kasztanami chińskimi, bliżej rowka).
26 października 2013
Wysiew nasion do doniczek: mydleniec wiechowaty - nasiona dębiańskie, zebrane godzinę wcześniej, nasiona z Kudyp: klon mandżurski, klon pensylwański, klon japoński, klon strzępiastokory, klon rdzawy. Przesadzanie: orzech szary (przy rowku, od strony spichlerza), forsycja pośrednia 'Goldrausch' (obok starej trzmieliny pospolitej, naprzeciw bramy). Zadołowane w ogródku: Betula concinna, Betula humilis, Betula papyrifera, Betula x purpusii, Betulax aschersoniana, Betula luminifera, Betula middendorfii, Betula oycoviensis, Betula raddeana, Betula sp. odm. tuwecka, Betula glandulifera, Quercus imbricaria, Syringa debelderi, Tilia begonifolia, Tilia Taqueti, Tilia henryana, Tilia insularis.
22 października 2013
Przesyłka z roślinami ze Szkółki Konieczko: Betula concinna, Betula humilis, Betula papyrifera, Betula x purpusii, Betulax aschersoniana, Betula luminifera, Betula middendorfii, Betula oycoviensis, Betula raddeana, Betula sp. odm. tuwecka, Betula glandulifera, Quercus imbricaria, Syringa debelderi, Tilia begonifolia, Tilia Taqueti, Tilia henryana, Tilia insularis, tawuła japońska.
20 października 2013
Przesadzanie: szczęślin późny (zadołowany w ogródku), kasztan chiński (w rzędzie przy dwóch wcześniej posadzonych), nieszpułka zwyczajna 'Nottingham' (za rowkiem z wodą, obok wcześniej posadzonej nieszpułki). Sadzenie do gruntu: wierzba babilońska 'Crispa' (za rowkiem z wodą, naprzeciw ogródka, świdośliwa 'Deep See' (na końcu sadu, czwarta w rzędzie od strony budynków), jarząb pospolity 'Krasawica', jarząb 'Kubovaja', jarząb 'Likjornaja' (kolejno za rowkiem na końcu sadu), kasztan jadalny 'Ecker 1' (w sadzie, obok jabłoni 'Cukrówka Litewska'), hortensja dębolistna 'Snowflake' (między miejscem na ognisko a kurnikiem), pigwowiec okazały 'Yukigoten', kalina koralowa 'Słodka', kalina koralowa 'Tajeżnyje Rubiny' (naprzeciw nowszej części dworu, przy zboczu), urodlin trójłatkowy 'Sunflower' (naprzeciw okna od kuchni, między leszczyną a żywotnikami), wiśnia wczesna 'Kojou-No-Mai', jałowiec Pinga 'Hulsdonk Yellow', świerk biały 'Piccolo' (naprzeciw kuchni w środkowej części dworu), wrzosiec (pod dawidiąchińską koło pomnikowej lipy), cyprysik A (na rabacie koło bramy, koło mydleńca wiechowatego).
19 października 2013
Sadzenie do gruntu: wiąz syberyjski (w szeregu wiązów niedaleko spichlerza), świdośliwa 'Bluemoon', 'Blue Sky', 'Smoky' (na końcu sadu, w szeregu, kolejno w stronę stawu).
15 października 2013
Sklep Olkwiat w Olsztynie: pigwa pospolita 'Rea's Mammoth'.
12 października 2013
Sadzenie do gruntu dereni jadalnych: 'Swietljaczok', 'Bolestraszycki', 'Flava', 'Elegantnyj', 'Kotula', 'Dublany', Paczoski', 'Exoticznyj' (w ogródku, kolejno od strony dworu).
11 października 2013
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: wrzosiec, pigwowiec okazały 'Yukigoten', wiśnia wczesna 'Kojou-No-Mai', hortensja dębolistna 'Snowflake'.
8 października 2013
Przesyłka ze szkółki Carya: Amelanchier alnifolia 'Smoky', Amelanchier 'Bluemoon', Amelanchier 'Blue Sky', Amelanchier 'Deep See', Asimina triloba 'Sunflower', Castanea mollissima, Castanea sativa 'Ecker1', Chaenomeles x californica 'Gold Calif', Cornus mas 'Bolestraszycki', Cornus mas 'Dublany', Cornus mas 'Ekzoticznyj', Cornus mas 'Elegantnyj', Cornus mas 'Flava', Cornus mas 'Kotula', Cornus mas 'Paczoski', Cornus mas 'Swietljaczok', Cydonia oblonga 'Bereczki', Cydonia oblonga 'Darunok Onuku', Cydonia oblonga 'Leskovacz', Cydonia oblonga 'Vranja', Diospyros 'Rosjanka', Diospyros virginiana 'Dollywood', Mespilus 'Apyrena', Mespilus 'Delice des Vannes', Mespilus 'Monstrualna', Mespilus 'Sussmispel', Morus alba 'Milanówek', Morus 'Illinois Everbearing', Prunus domestica subsp. insitita var. juliana, Prunus serotina 'Żółwin', Pyronia veitchii, Pyrus pyrifolia 'Chojuro', Pyrus pyrifolia 'Early Shu', Pyrus pyrifolia 'Hosui', Pyrus pyrifolia 'Shinseiki', Rubus phoenicolasius, Viburnum opulus 'Słodka', Viburnum opulus 'Tajezhnyje Rubiny'. Szkółka "Topa Ogród" w Olsztynie przy ul. Sielskiej 45: wierzba babilońska 'Crispa', jałowiec Pinga 'Hulsdonk Yellow', irga 'Coral Beauty', świerk biały 'Piccolo', cyprysik (?). Kudypy - owoce i nasiona: głóg owłosiony, grujecznik japoński, klon rdzawy, głóg pośredni 'Girauldii', trzmielina (naprzeciw robinii włochatej), suchodrzew Altmana, klon japoński, kasztanowiec drobnokwiatowy, klon strzępiastokory, głóg Ellwangera, kielichowiec wonny, Alnus x spaetchii, klon pensylwański, klon mandżurski, suchodrzew Purpusa, jodła Armanda, suchodrzew pęcherzykowy, suchodrzew mandżurski.
6 października 2013
Przesadzanie: świerk syberyjski, brzoza czarna (przy rowku z wodą, w pobliżu miejsca gdzie rosły).
29 września 2013
Sadzenie do gruntu: aktinidia ostrolistna 'Rogów' (na końcu szeregu aktinidii ostrolistnej w sadzie).
22 września 2013
Prezent: odrost korzeniowy milina amerykańskiego.
19 września 2013
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: aktinidia ostrolistna 'Rogów'.
15 września 2013
Mera Flor w Bartoszycach: mikrobiota syberyjska 'Jacosen'. Sadzenie do gruntu: dąb błotny z OBI (po prawej stronie alejki od domu nr w3 do stawu, za dębami wielkoowocowymi), mikrobiota syberyjska 'Jacobsen', golteria rozesłana, skimia japońska 'Rubella' (koło trzepaka przy bramie), irga Dammera, irga wierzbolistna 'Repens' (na południe od nowszej części dworu, koło karagany syberyjskiej 'Pendula'), kalina wawrzynowata 'Eve Eve Price' (koło słupa energetycznego na południe od nowszej części dworu), magnolia Loebnera 'Snowdrift' (na południe od nowszej części dworu, obok wcześniej posadzonej magnolii Loebnera), wawrzynek wonny 'Aureomarginata' (przy słupie energetycznym naprzeciw nowszej części dworu), berberys Thunberga 'Red Chief', berberys Thunberga 'Dart;s Red Lady', forsycja zielona 'Weber's Bronx' forsycja pośrednia 'Beatrix Farrand', jaśminowiec 'Rosace' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, koło magnolii gwiaździstej), hortensja bukietowa 'Magical Flame' (koło kolcowojów, naprzeciw nowszej części dworu).
12 września 2013
Lidl w Bartoszycach: skimia japońska 'Rubella', kalina wawrzynowata 'Eve Price', golteria rozesłana.
10 września 2013
OBI w Olsztynie: hortensja bukietowa 'Magical Flame', jaśminowiec 'Rosace', irga Dammera. Przesyłka od sprzedawcy Allegro kornik11-2009: dąb szypułkowy 'Concordia', dąb szypułkowy 'Facrist, dąb szypułkowy 'Cristata', magnolia Loebnera 'Snowdrift', klon zwyczajny 'Paldiski'.
5 września 2013
OBI w Olsztynie: forsycja pośrednia 'Beatrix Farrand', berberys Thunberga 'Red Chief', berberys Thunberga 'Dart's Red Lady', forsycja zielona 'Weber's Bronx', akebia trójlistkowa, akebia pięciolistkowa 'Alba', dąb błotny, choina kanadyjska 'Nana', obwojnik chiński, aronia czarna 'Viking', wawrzynek wonny 'Aureomarginata',
4 września 2013
Mera Flor w Bartoszycach: jarząb "Kubovaja', 'Likjornaja', 'Krasawica', 'Burka', irga wierzbolistna 'Repens', wrzos pospolity '`Boskoop', 'Ametyst'.
3 września 2013
Zamówienia do Szkółki Konieczko i Carya. Zakup przez Allegro, sklep ADFlora (sprzedawca kornik11-2009).
1 września 2013
Sadzenie do gruntu: berberys Flikarta 'Telstar' (naprzeciw nowszej części dworu, po południowej stronie), rokitnik pospolity 'Hikul' (naprzeciw północnej ściany nowszej części dworu, na zachód od innych rokitników, winobluszcz trójklapowy 'Fenway Park' (przy dębie na skraju parku), azalia japońska NN i 'Geisha Orange', azalia 'Anneke' i 'Parkfeuer' (koło starej lipy na rabacie z azaliami), cyprysik groszkowy 'Plumosa Compressa Aurea' i 'Minima Aurea' 3 szt. (na rabacie z azaliami japońskimi niedaleko bramy, koło modrzewnika chińskiego), azalia 'Feuerwerk' i lyonia ligustrowa 2 szt. (koło trzepaka) suchodrzew maacka 9 szt. (koło wcześniej posadzonych). Przesadzanie: berberys 'Red Jevel' (spod modrzewia japońskiego, naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu, na wschód od karagany 'Pendula'), berberys brodawkowaty (zza modrzewia japońskiego, na wschód od poprzedniego berberysa, naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), jałowiec płożący 'Winter Blue' (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), karagana karłowata (od południa nowszej części dworu, koło karagany syberyjskiej 'Pendula').
30 sierpnia 2013
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: rokitnik pospolity 'Hikul', berberys Frikarta 'Telstar'.
27 sierpnia 2013
Sadzenie do gruntu: klon Grossera (za rowkiem z wodą, naprzeciw budynków gospodarczych), jałowiec płożący 'Daglasii', cyprysik Lawsona odm. ?, jałowiec płożący 'Glacier' (koło jałowca pospolitego 'Meyer' przy południowej ścianie nowdszej części dworu), itea wirginijska (wcześniej wykopana do doniczki, posadzona koło starych żywotników zachodnich na krawędzi zbocza).
26 sierpnia 2013
Sadzenie do gruntu: wisienka kosmata (w ogródku, pod koniec alejki od dworu w rowka, po prawej stronie), irga cynobrowa 3 szt. (na południe od nowszej części dworu, między magnolią 'Spectrum' a magnolią pośrednią), agrest 'Invicta', 'Hinnonmaki Rot', 'Captivator', 'Hinnonmaki Gelb' (kolejno od południowej ściany nowszej części dworu, koło magnolii japońskiej), magnolia Loebnera (obok magnolii japońskiej na południe od nowszej części dworu), kolcowój chiński 2 szt., kolcowój pospolity 'New Big' (obok magnolii japońskiej na południe od nowszej części dworu).
24 sierpnia 2013
Sadzenie do gruntu: Zanthoxylum alatum, Zanthoxylum bungeanum, Zanthoxylum piperitum, Chinomanthus praecox, Poncirus trifoliata, Viburnum carlesii, Xantoceras sorbifolia, Rhodotypes scandens, Cotinus coggygria, Staphylea trifoliata, Lespedeza bicolor, jałowiec pospolity 'Sentinel' 3 szt. (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu), woskownica pensylwańska (naprzeciw budynku gospodarczego, przy rowku z wodą, obok klona ginnala), Calycanthus floridus var. fertilis, Shepherdia argentea (przy jarzębowej alejce, od strony ogródka). Przesadzanie: Zanthoxylum (odporne), szydlica japońska 'Compressa', cyprysik groszkowy 'Baby Blue', różowiec biały (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu).
23 sierpnia 2013
Sadzenie do gruntu: irga szwedzka 'Skogholm', słonisz srebrzysty, amorfa szara odm. glabra (od południowej strony nowszej części dworu, koło jałowca pospolitygo 'Meyer' i 'Hibernica').
22 sierpnia 2013
Przesyłka z Zawady Nowej: Amorpha canescens var. glabrata, Quercus velutina 2 szt., Quercus ilex, Quercus shumardii 2 szt., Evodia daniellii, Carpinus japonica, Carpinus turczanowii, Carpinus orientalis, Viburnum carlesii, Calycanthus floridus var. fertilis, Acer japonicum ‘Vitifolium’, Acer circinatum, Staphylea trifoliata, Xantoceras sorbifolia, Oxydendron arboreum, Lespedeza bicolor, Tilia chingiana, Tilia kiusiana, Hammamelis japonica, Carya glabra, Carya illinoiensis, Cotinus coggygria, Zanthoxylum piperitum, Poncirus trifoliata, Rhodotypes scandens, Halimodendron halodendron, Stewartia pseudocamellia, Rhus glabra, Shepherdia argentea, Chimonanthus praecox, Zanthoxylum bungeanum, Zanthoxylum alatum, Quercus alba, Quercus prinus, Platanus occidentalis, Myrica pensylvanica, Platycaria strobilacea, Sassafras albidum.
21 sierpnia 2013
Sadzenie do gruntu: magnolia 'Spectrum', magnolia pośrednia, magnolia japońska (naprzeciw południowego wejścia do środkowej części dworu), magnolia gwiaździsta (naprzeciw południowej ściany nowszej części dworu).
14 sierpnia 2013
Sklep ogrodniczy Olkwiat w Olsztynie: kolcowój chiński, kolcowój pospolity 'New Big'.
12 sierpnia 2013
Mera Flor w Bartoszycach: kolcowój chiński, jałowiec pospolity 'Meyer'. Sadzenie do gruntu: modrzew 'Pendula', Blue Dwarf', 'Stiff Weeper', karagana syberyjska 'Pendula', jałowiec pospolity 'Meyer', jałowiec pospolity 'Hibernica', irga 'Ursynów', krzewuszka cudowna 'Monet' (wszystkie rośliny od południowej strony nowszej części dworu).
11 sierpnia 2013
OBI w Suwałkach: ambrowiec amerykański, klon  palmowy 'Emerald Lace'.
7 sierpnia 2013
Mera Flor w Bartoszycach: agrest 'Invicta', 'Hinnonmaki Rot', 'Hinnonmaki Gelb', 'Captivator', karagana syberyjska 'Pendula', modrzew 'Pendula', 'Blue Dwarf', 'Stiff Weeper', irga 'Ursynów', irga szwedzka 'Skogholm'.
29 lipca 2013
Mera Flor w Bartoszycach: krzewuszka 'Monet'.
27 lipca 2013
Szdzenie do gruntu: korkowiec amurski (nad stawem, obok trzech wcześniej posadzonych korkowców).
26 lipca 2013
Przesyłka z Tomaszowa Lubelskiego: azalia 'Anneke', azalia 'Parkfeuer' azalia japońska NN, azalia japońska 'Geisha Orange', cyprysik groszkowy 'Minima Aurea' 3 szt., cyprysik groszkowy 'Plumosa Compressa Aurea' 2 szt. Przesadzanie: wierzba purpurowa 'Gracilis' (koło pieńka po dębie, naprzeciw domu nr 3, przy brzozie omszonej 'Purpurea').
21 lipca 2013
Sadzenie do gruntu: Powojnik 'Rhapsody', 'Piilu', 'Lavender Flowers', 'Blue Angel' (patrząc kolejno od strony dworu, w ogródku przy ogrodzeniu od strony domu nr 2), jarzębonieszpułka 'Michurinskaja Dessertnaja' (za rowkiem, za jarzębogłogiem 'Granatnaja), głóg nietypowy 'Zbigniew' (za rowkiem, za głogiem cętkowanym 'Aurea'), pięciornik krzewiasty 'Red Jocker', w jarzębowej alejce, obok jarząbu domowego 'Sossenheimer Riesen').
20 lipca 2013
Lidl w Bartoszycach: powojnik 'Blue Angel'. Mera Flor w Bartoszycach: róża pomarszczona 'Dagmar Hastrup', jaśminowiec 'Biały Karzeł', jaśminowiec 'Albatre'. Sadzenie do gruntu: róża pomarszczona 'Dagmar Hastrup' (przy jarząbie niskim, naprzeciw domu nr 3), jaśminowiec 'Albatre' (przy słupku, naprzeciw budynku gospodarczego), jaśminowiec 'Biały Karzeł' (po lewej stronie, na początku alejki prowadzącej od domu nr 3 do stawu), jarzębogłóg 'Granatnaja' (za rowkiem, po lewej stronie alejki prowadzącej od dworu).
19 lipca 2013
Lidl w Bartoszycach: powojnik 'Piilu', powojnik 'Rhapsody', powojnik SoMany 'Lavender Flowers'. Sadzenie do gruntu: wierzba iwa 'Kilmarnock' (na końcu ogródka, koło grabu pospolitego 'Fastigiata').
10 lipca 2011
Mera Flor w Bartoszycach: jarzębogłóg 'Granatnaja', jarzębonieszpułka 'Michurinskaja Dessertnaja', pięciornik krzewiasty 'Red Joker'.
7 lipca 2013
Sadzenie do gruntu: rośliny z Karwi; borówka czerwona, borówka czarna, bażyna czarna, wrzos pospolity (na rabacie przy bramie), wierzba purpurowa 'Nana Canyon Blue', wierzba japońska 'Hakuro Nischiki' (przy pieńku po dębie, naprzeciw domu nr 3), klon jesionolistny 'Flamingo' (między dębami przy alejce od domu nr 3 do stawu), wiciokrzew Heckrota 'American Beauty' (na początku alejki, naprzeciw domu nr 3) głóg cętkowany 'Aurea', jarząb 'Titan' (po drugiej stronie rowka, naprzeciw alejki).
6 lipca 2013
Mera Flor w Bartoszycach: nieszpułka zwyczajna. Sadzenie do gruntu: nieszpułka zwyczajna (za rowkiem na końcu sadu).
5 lipca 2013
Sklep Olkwiat w Olsztynie na Zatorzu: wierzba japońska 'Hakuro Nischiki', wiciokrzew Hecktotta 'American Beauty', klon jesionolistny 'Flamingo', wierzba purpurowa 'Nana Canyon Blue'.
4 lipca 2013
Naturalne stanowisko koło Karwi: wrzos pospolity, borówka czarna, borówka czerwona, bażyna czarna.
28 czerwca 2013
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: wierzba iwa 'Kilmarnock'.
27 czerwca 2013
Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Siniczka' (w ogródku, przy innych jagodach kamczackich, drugi rząd), klon palmowy 'Shin Deshojo' (na końcu ogródka, koło brzóz), wierzba iwa 'Ogon' (za rowkiem, koło orzechów szarych), żywotnik zachodni 'Janed Gold' (naprzeciw domu nr 3, koło innych żywotników). Przesadzanie: pigwowiec wspaniały 'Etna' (w ogródku przy siatce od strony jarzębowej alei), wiciokrzew japoński 'Halliana' (przy pieńku po starym dębie, naprzeciw domu nr 3), żywotnik japoński 'Recurva Nana' (w ogródku, naprzeciw domu nr 3, przy innych żywotnikach).
24 czerwca 2013
Ol-Flora w Wójtowie: jagoda kamczacka 'Siniczka', wierzba iwa 'Ogon', klon palmowy 'Shin Deshojo'. Szkółka Abies w Wójtowie: perukowiec podolski, perukowiec podolski 'Rubrifolius', żywotnik zachodni 'Janed Gold'.
22 czerwca 2013
Sadzenie do gruntu: suchodrzew lśniący (koło jarząbu niskiego w jarząbowej alejce), aktinidia ussuryjska (przy alejce naprzeciw domu nr 3, po lewej stronie patrząc w stronę stawu), milin amerykański (przy słupku, naprzeciw budynku gospodarczego), pigwowiec katajski (w ogródku, przy ogrodzeniu), tawuła wczesna (naprzeciw domu nr 3, koło brzozy Ermana). Przesadzanie: Paxistima canbyi (koło jarząba domowego w jarząbowej alejce), kalina brzozolistna (w ogródku, naprzeciw jarząba 'Joseph Rock'), pięknotka rozwidlona 'Issai' (w ogródku przy ogrodzeniu, koło oliwnika wąskolistnego), zadrzewnia okazała (między jarząbem kaszmirskim a jarząbem 'Joseph Rock' w jarzębowej alejce). Sadzonki do doniczki: wierzba mupińska.
21 czerwca 2013
Przesadzanie: jałowiec pośredni 'Blue and Gold', irga położona' Variegatus' (na rabacie koło bramy).
16 czerwca 2013
Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Atropurpureum', irga pozioma, dąb szypułkowy 'Argenteomarginata' (naprzeciw domu nr 3), wiciokrzew Heckrotta (naprzeciw budynku gospodarczego, przy dębowym słupku), świdośliwa olcholistna 'Krasnojarskaja' (na końcu sadu), świdośliwa jajowata (siewka, obok innych świdośliw jajowatych na końcu sadu), orszelina olcholistna 'Pink Spire' (naprzeciw domu nr 3, przy siatce). Przesadzanie: brzoza chichibueńska (niedaleko rowka na końcu ogródka).
15 czerwca 2013
Mera Flor w Bartoszycach: leszczynowiec nagi, buk pospolity 'Interrupta', świdośliwa olcholistna 'Krasnojarskaja', dąb szypułkowy 'Argenteomarginata', głóg cętkowany 'Aurea'. Sadzenie do gruntu: leszczynowiec nagi (naprzeciw budynku gospodarczego).
13 czerwca 2013
Szkółka na granicy Olsztyna i Szczęsnego: jarząb 'Titan', ośnieża górska, klon palmowy 'Atropurpureum', wiciokrzew Heckrotta, irga pozioma.
9 czerwca 2013
Przesadzanie: wierzba płożąca, wierzba szwajcarska, wierzba japońska 'Hakuro Nischiki' (przeniesione znad mniejszego stawu i posadzone koło pnia po dębia naprzeciw domu nr 3), forsycja 'Janina' (koło jarząba niskiego, naprzeciw domu nr 3), klon Henry'ego (naprzeciw budynku gospodarczego).
1 czerwca 2013
Sadzenie do gruntu: dąb dwubarwny, dąb japoński (?), dąb chenii (?) (kolejno w dębowej alejce, od strony budynku nr 3), malina żólta 'Golden Queen' (między dębami wielkoowocowymi w dębowej alejce), lilak wczesny (na końcu sadu, obok wcześniej posadzonego, koło leszczyny południowej), sumak octowiec 'Tiger Eyes' (koło bramki do sadu).
31 maja 2013
Mera Flor w Bartoszycach: malina żółta 'Golden Queen'. Sadzenie do gruntu: klon rozpierzchłokwiatowy (za rowkiem, naprzeciw budynku gospodarczego), klon wielkolistny (naprzeciw domu nr 3), klon taraski odm. aidzuense (koło rowka, na końcu ogródka, przy dwóch wcześniej posadzonych takich samych klonach). Przesadzanie: dąb wielkolistny (między dwoma rosnącymi bliżej stawu).
30 maja 2013
Sadzenie do grruntu: olsza sercowata (koło rowka, naprzeciw budynku gospodarczego), klon tatarski odm. aidzuense (przy rowku na końcu ogródka, koło wcześniej posadzonego takiego samego drzewa).
26 maja 2013
Sadzenie do gruntu: kalina japońska 'Grandiflorum' (w alejce jarzębowej koło jarząba domowego), kalina 'Eskimo' (w ogródku, koło jarząba domowego), kalina z Kudyp (w ogródku, koło jarząba 'Joseph Rock'), głogownik Frasera 'Red Robin' (w ogródku, koło jarząba kaszmirskiego), dziurawiec 'Hidcote' (w ogródku, koło jarząba domowego), żylistek mieszańcowy 'Joconde' (w ogródku, koło jarząba niskiego), dziurawiec (od orange chatka, w ogródku, koło jarząba niskiego)
25 maja 2013
Sadzenie do gruntu: róża pomarszczona 'Admiration' (naprzeciw budynku gospodarczego, koło brzóz), róża rdzawa (w alejce jarząbowej, między jarząbem kaszmirskim a jarząbem domowym), żylistek szorstki 'Codsall Pink' (koło starej jabłoni niedaleko mniejszego stawu, obok innych żylistków szorstkich). Przesadzanie: żylistek wysmukły 'Nikko' (w alejce jarzębowej, koło jarząba niskiego).
24 maja 2013
Mera Flor w Bartoszycach: jałowiec pospolity 'Hibernica', róża rdzawa, róża pomarszczona 'Admiration', żylistek mieszańcowy 'Joconde', żylistek szorstki 'Codsall Pink'.
22 maja 2013
Prezent z Bukwałdu: magnolia Soulangeana.
19 maja 2013
Sadzenie do gruntu: świdośliwa jajowata 4 szt. (z nasion, w sadzie, koło wcześniej posadzonych świdośliw), pigwa pospolita (z nasiona, koło postumentu w sadzie), jabłoń domowa 'Bolero' (po prawej stronie ścieżki do kurnika), jodła górska 'Argentea' (na rabacie koło bramy, niedaleko trzepaka), sosna drobnokwiatowa 'Fukai', sosna wejmutka 'Pendula' i 'Torulosa' (na rabacie koło bramy, od strony forsycji), jałowiec pośredni 'Hughes' (pod trzepakiem), jałowiec pośredni 'Pfitzeriana Aurea' (na rabacie przy bramie, koło żywotnika 'Smaragd'), lilak kosmaty (na końcu sadu, przed rowkiem). Przesadzanie: wisienka Besseya (w ogródku, po prawej stronie głównej alejki, w pobliżu jabłoni 'Cukrówka Litewska'), olsza zielona 3 szt. (koło dwóch innych olsz, w pobliżu rowka na końcu ogródka), ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa' 2 szt. (na rabacie koło bramy), sosna czarna 'Spielberg' (pod trzepakiem), sosna czarna 'Green Rocket' (na rabacie koło bramy, obok trzepaka).
18 maja 2013
Przesadzanie: sosna zwyczajna 'Watereri' (na rabatę koło bramy).
13 maja 2013
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie: jabłoń 'Bolero'. Szkółka Abies w Wójtowie: jodła górska 'Argentea'.
11 maja 2013
Sadzenie do gruntu: kasztanowiec sinawy (przy rowku, na końcu ogródka), porzeczka krwista, porzeczka krwista King Edward VI' (koło jarząbów), jarząb wyhodowany z nasion z Kudyp rosnący koło kielichowców (naprzeciw domu nr 3, obok jarząba niskiego), morwa czarna 'Unryu' (koło pieńka po wyciętej robinii akacjowej w sadzie, po lewej stronie głównej alejki w ogródku). Przesadzanie: jaśminowiec 'Innocence', kielichowiec chiński (koło buka pospolitego 'Tricolor'), brzoza Ermana (obok wcześniej posadzonej, naprzeciw domu nr 3), żywotnik zachodni 'Fastigiata' (w ogródku, koło innych żywotników), aktinidia ostrolistna 'Hardy Red', 'Ananasnaja', 'Male' (kolejno na końcu rzędu aktinidii po lewej stronie głównej alejki w  ogródku).
10 maja 2013
Mera Flor w Bartoszycach: kasztanowiec sinawy.
7 maja 2013
Mera Flor w Bartoszycach: porzeczka krwista 'King Edward VI'.
5 maja 2013
Sadzenie do gruntu: świdośliwa olcholistna 'Forestburg' (w sadzie, koło magnolii drzewiastej).
4 maja 2013
Przesadzanie: porzeczka czerwona (po prawej stronie alejki w ogródku, z początku rządka na koniec), dereń jadalny 'Macrocarpa' (na początku alejki dereniowej w ogródku), kasztanowiec plamisty (na końcu sadu, między jabłonią 'Cukrówka Litewska' a dużym dębem), orzech szary (sprzed rowka na końcu sadu za rowek, obok innego orzecha szarego), brzoza Ermana (zabrana spod pieńka po dębie i posadzona naprzeciw domu nr 3). Sadzenie do gruntu: wierzba wawrzynkowa, wierzba rokita, wierzba piaskowa (kolejno od domu nr 3 wzdłuż rowka w stronę stawu, między kasztanowcami), orzech katajski (naprzeciw budynku gospodarczego, przy rowku z wodą), brzoza brodawkowata 'Golden Cloud' i brzoza 'Long Trunk' (przy rowku na końcu sadu, koło klona ginnala), borówka wysoka 'Ozarkblue', dereń jadalny 'Karałłowyj Marka' i 'Jolico' (na końcu dereniowej alejki w ogródku).
3 maja 2013
Wzeszły siewki pigwy pospolitej, trzmieliny płaskoogonkowej, trzmieliny Hamiltona i Acer davidii subsp. grosseri. Przesadzanie: porzeczka 'Biała z Juteborg' (po prawej stronie głównej alejki w ogródku, trzeci rząd porzeczek, na końcu, z jednego krzaczka wyszły dwa), śliwa 'Valor' (koło starej bramki do sadu), dereń jadalny 'P5' (pierwszy w szeregu dereni po prawej stronie głównej alejki w ogródku), 'Wydubieckij', 'Schonbrunner Gourmet Dirndl', 'Jantarnyj'.
2 maja 2013
Mera Flor w Bartoszycach: kolcowój pospolity. Przesadzanie: agrest 'Mucurines', porzeczka różowa 'Lubawa', porzeczka biała 'Forever', kolcowój pospolity (kolejno od głównej alejki w ogródku w stronę domu). Sadzenie do gruntu: kolcowój pospolity (obok tego przesadzanego).
1 maja 2013
Przesadzanie i sadzenie w ogródku: (kolejno od strony domu Dębiany 3) jagoda kamczacka 'Wojtek', 'Morena', '1-17-59', 'Brązowa', 'Czarna', 'Rebeca', 'Wołoszebnica', 'Typ 4', 'Typ 1', 'Typ 2'. Sadzenie do gruntu w ogródku kolejno od strony bramki po prawej stronie głównej alejki: dereń jadalny 'Juliusz', 'Słowianin', 'Podolski', 'Kresowiak', 'Florianka', 'Wydubieckij'.
28 kwietnia 2013
Sadzenie do gruntu: jabłoń 'Flamenco' (przy ścieżce do kurnika). Szkółka w Wadągu koło Olsztyna: aktinidia ussuryjska.
27 kwietnia 2013
Sadzenie do gruntu: świerk sitkajski (koło wcześniej posadzonych przy starej jabłonce, od strony stawu), sosna (na zboczu, niedaleko kurnika, poniżej ogniska)
25 kwietnia 2013
Przesyłka od sprzedawcy thomeko: topola amerykańska 'Purple Tower', kalina 'Eskimo', kalina japońska 'Grandiflorum'. Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie: Sumak octowiec TIGER EYES 'Bailtiger', magnolia 'Spectrum', winobluszcz trójklapowy 'Fenway Park'. Szkółka Abies w Wójtowie: jabłoń 'Flamenco'.
22 kwietnia 2013
Zakup od sprzedawcy thomeko: topola amerykańska 'Purple Tower', kalina 'Eskimo', kalina japońska 'Grandiflorum'.
21 kwietnia 2013
Wysiew nasion do doniczki: Rhaphiolepis umbellata.
15 kwietnia 2013
Przesyłka z nasionami z Krakowa: Rhaphiolepis umbellata.
14 kwietnia 2013
Wysiew nasion do doniczek: Acer diabolicum, Acer micranthum, Acer miyabei, Aralia stipulata, Brussonetia papyrifera, Idesia polycarpa, Lindera obtusiloba, Magnolia kobus var. borealis, Magnolia officinalis, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Rosa canina var. pollmeriana, Sassafras albidum, Toona sinensis, Cunninghamia lanceolata.
11 kwietnia 2013
Przesyłka z nasionami z Dendrony: Acer diabolicum, Acer micranthum, Acer miyabei, Aralia stipulata, Brussonetia papyrifera, Idesia polycarpa, Lindera obtusiloba, Magnolia kobus var. borealis, Magnolia officinalis, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Rosa canina var. pollmeriana, Sassafras albidum, Toona sinensis, Cunninghamia lanceolata.
6 kwietnia 2013
Wysiew nasion miłorzębu z Krakowa do doniczki.
5 kwietnia 2013
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: tawuła wczesna, dziurawiec 'Hidcote', porzeczka krwista, suchodrzew lśniący.
4 kwietnia 2013
Przesyłka z Krakowa z nasionami miłorzębu z Ogrodu Botanicznego UJ. Przesyłka z roślinami od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski: pigwowiec katajski, janowiec barwierski, wierzba piaskowa, wierzba rokita, wierzba wawrzynkowa. Zamówienie na brzozy w Szkółce Konieczko w Gogolinie.
1 kwietnia 2013
Zamówienie na rośliny od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski.
31 marca 2013
Wysiew nasion do doniczki: Acer saccharum.
25 marca 2013
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Acer saccharum.
23 marca 2013
Wysiew nasion do doniczek: Abies mandshuricum, Acer diabolicum, Cotoneaster wardii.
22 marca 2013
Przesyłka z nasionami z Krakowa: Acer diabolicum, Cotoneaster wardii.
17 marca 2013
Wysiew nasion do doniczek: Acer elegantulum, Acer fabri, Acer grandidentatum, Acer mandshuricum, Acer mono, Acer triflorum, Actinidia chinensis, Akebia trifoliata, Corylus americana, Corylus chinensis, Euonymus bungeana, Magnolia biondii, Magnolia grandiflora, Magnolia liliflora, Magnolia officinalis, Melia azedarah, Rosa davurica, Sambucus caerulea, Sambucus pubescens, Sinojackia xylocarpa, Sorbus aria, Viburnum prunifolium, Zelkova schneideriana, Abies concolor lowiana, Abies sachalinensis, Cephalotaxux fortunei, Picea glehnii, Clematis orientalis, Viburnum tinus.
12 marca 2013
Przesyłka ze szkółki Carya: dereń jadalny 'Florianka', 'Kresowiak', 'Podolski', 'Słowianin', 'Juliusz', 'Wydubieckij', świdośliwa olcholistna 'Forestburg', głóg nietypowy 'Zbigniew'.
11 marca 2013
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Acer elegantulum, Acer fabri, Acer grandidentatum, Acer mandshuricum, Acer mono, Abies mandshuricum, Acer triflorum, Actinidia chinensis, Akebia trifoliata, Corylus americana, Corylus chinensis, Euonymus bungeana, Magnolia biondii, Magnolia grandiflora, Magnolia liliflora, Magnolia officinalis, Melia azedarah, Rosa davurica, Sambucus caerulea, Sambucus pubescens, Sinojackia xylocarpa, Sorbus aria, Viburnum prunifolium, Zelkova schneideriana, Abies concolor lowiana, Abies sachalinensis, Cephalotaxux fortunei, Picea glehnii.
6 marca 2013
Przesyłka z Krakowa z nasionami: Viburnum tinus.
26 lutego 2013
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Ogrod-marzen: sosna wejmutka 'Torulosa', sosna drobnokwiatowa 'Fukai', sosna wejmutka 'Pendula', budleja Weyera 'Sungold', buk pospolity 'Tortuosa Purpurea', bez czarny 'Black Beauty', azalia 'Feuerwerk', głogownik 'Red Robin', brzoza brodawkowata 'Golden Cloud', buk pospolity 'Riversii', judaszowiec kanadyjski, klon palmowy var. atropurpureum, orszelina 'Pink Spires', figowiec pospolity, borówka amerykańska 'Ozarkblue', morwa czarna, morwa czarna 'Unryu', jagoda kamczacka 'Morena' i '1-17-59'.
24 lutego 2013
Wysiew nasion do doniczki: irga wielokwiatowa.
17 lutego 2013
Wysiew nasion do doniczek: brzoza Ermana (Florpak), brzoza Ermana (Kraków), brzoza żółta, brzoza turkiestańska, brzoza dahurska, winnik zmienny 'Elegans', Walencja-10 (platan?), Walencja-17 (katalpa), trzmielina oskrzydlona, ligustr późny, nieszpułka zwyczajna.
9 lutego 2013
Wysiew nasion do doniczek: palecznik chiński, głogownik Davida, Pterostyrax hispida, Acer griseum, Acer davidii subsp. grosseri, Lonicera Sp., heptakodium chińskie, chmielograb europejski, Rosa nutkana., trzmielina oskrzydlona 'Compactus'.
6 lutego 2013
Przesyłka z nasionami z Ogrodu Botaniczngo w Krakowie: Acer davidii subsp. grosseri, Acer griseum, Deasinea insignis, Lonicera (z łuszczącą się korą).
15 stycznia 2013
Przesyłka z nasionami z Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie: Ostrya carpinifolia, Rosa nutkana, Betula davurica, Betula turkestanica.
12 stycznia 2013
Wysiew nasion do doniczek: Tilia neglecta, Oemleria cerasiformis, Celtis jessoensis, Magnolia tripetala.
9 stycznia 2013
Przesyłka z nasionami z Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie (zebrane 7 stycznia 2013): Tilia neglecta, Betula alleghaniensis, Betula ermanii, Oemleria cerasiformis, Celtis jessoensis.
5 stycznia 2013
Supermarket Biedronka w Dobrym Mieście: araukaria wyniosła.
31 grudnia 2012
Wysiew nasion do doniczek: Quercus lobata (2 szt.), Quercus kelloggii (5 szt., jedno nasiono jakieś inne), lipa okazała 4 szt., orzech czarny 63 szt., moszenki pośrednie 100 szt.
11 listopada 2012
Wysiew nasion do doniczki: ośnieża karolińska 30 szt.
21 października 2012
Wysiew nasion do doniczki: pigwa pospolita 50 szt.
20 października 2012
Wysiew nasion do doniczki: orzech szary 2 szt.
7 października 2012
Przesadzanie: tawuła japońska 'Pygmea Alba' (rabata przy bramie, koło wiąza 'Wredei'), tripterygium Regella (przy pieńku, koło derenia 'Compressa' po drodze do kurnika), winobluszcz Engelmana (przy czarnym bzie na krawędzi zbocza). Sadzenie do gruntu: klon palmowy 'Katsura', 'Beni Maiko', 'Sango-Kaku' i 'Little Princess' (rabata koło bramy, kolejno od strony lipy), dereń kanadyjski, cyprysik (koło derenia 'Compressa' w pobliżu kurnika), ketmia syryjska 'Marina', Hamabo' i 'Woodbridge' (w pobliżu kurnika, po przeciwnej stronie ścieżki naprzeciw dębu 'Fastigiata Koster'), lawenda wąskolistna 6 szt. (pod cyprysikiem nutkajskim 'Pendula'), wiciokrzew zaostrzony (na kratce, między jabłoniami a kurnikiem), wierzba japońska 'Flamingo' (pod świerkiem pospolitym na krawędzi zbocza).
6 października 2012
OBI w Olsztynie:  Coleonema pulchellum (diosma),  szałwia ananasowa, lawenda 6 szt., ketmia syryjska 'Marina', 'Woodbridge' i 'Hamabo', klon palmowy 'Katsura', 'Beni Maiko' i 'Sango Kaku', lawenda wąskolistna. Ol-Flora w Wójtowie: wierzba japońska 'Flamingo', cyprysik żywotnikowaty (?), klon palmowy 'Little Princess', kalina koreańska 'Aurora', winnik zmienny 'Elegans'. Szkółka Roślin Ozdobnych Abies w Wójtowie: jagoda kamczacka 'Rebeca', 'Czarna', 'Brązowa', 'Wołoszebnica'.
3 października 2012
Szkółka Jurgielewicz w Braniewie: wiciokrzew zaostrzony, dereń kanadyjski.
16 września 2012
Wysiew nasion do doniczek: trzmielina Hamiltona, trzmielina niska, trzmielina płaskoogonkowa, kłokoczka południowa.
2 września 2012
Wysiew nasion do doniczek: cytryniec chiński. Sadzenie do gruntu: lonicera hispidula 3 szt. (przy południowo-zachodnim narożniku dworu), irga obscurus 4 szt. (w ogródku, po prawej stronie od głównej alejki), suchodrzew pospolity 3 szt. (przy południowo-zachodnim narożniku dworu).
1 września 2012
Sadzenie do gruntu: borówka czarna (znad jeziora Kortowskiego, na rabacie koło trzepaka), suchodrzew Ferdynanda (koło kurnika, przy wcześniej posadzonym takim samym krzewie), suchodrzew Olgi 3 szt. (przed domem, przy słupie oświetleniowym), winobluszcz trójklapowy 'Veitchii' (przy schodach do nowszej części dworu).
22 sierpnia 2012
Borówka czarna wygrzebana z lasu nad jeziorem Kortowskim.
19 sierpnia 2012
Sadzenie do gruntu: śnieguliczka Doorenbosa "taiga' (w pobliżu stawu, obok lipy srebrzystej i śnieguliczki Doorenbosa).
18 sierpnia 2012
Sadzenie do gruntu: korkowiec amurski (z nasion, posadzony przy dwóch starszych korkowcach koło większego stawu),
17 sierpnia 2012
Sadzenie do gruntu: irga (rabata przy bramie, obok wiąza 'Wredei'), trzmielina płaskoogonkowa 3 szt. (rabata przy bramie, niedaleko trzepaka). Przesadzamie: jałowiec łuskowy 'Bluestar' (rabata przy bramie, niedaleko trzepaka).
16 sierpnia 2012
Mera Flor w Bartoszycach: śnieguliczka Doorenbosa 'Taiga'.
15 sierpnia 2012
Sadzenie do gruntu: sośnica japońska (na rabacie przy bramie, od strony lipy), aktinidia ostrolistna 'Male' i 'Hardy Red' (w sadzie, drugi rząd aktinidii).
14 sierpnia 2012
Prezent z Ełku: sośnica japońska.
13 sierpnia 2012
Sadzenie do gruntu: cyprysik tępołuskowy 'Lycopodioides' i borówki spod Prządek koło Krosna (na rabacie przy bramie).
8 sierpnia 2012
Okolice zamku Odrzykoń: jeżyna gruczołowata i czarna borówka.
7 sierpnia 2012
Szkółka Drzewek Iglastych i Owocowych Jan Sanocki, Niegłowice 150, 38-200 Jasło, sklep Krosno, ul. Podkarpacka: dąb szypułkowy 'Purpurascens' (?), cyprysik japoński 'Lycopodioides' (?), aktinidia ostrolistna 'Hardy Red' i 'Male'.
3 sierpnia 2012
Ogród botaniczny w Krakowie: podokarp, mydleniec wiechowaty 3 szt., dąb czerwony (?) 2 szt.
1 sierpnia 2012
Mera Flor w Bartoszycach:  porzeczka biała 'Forever'. Sadzenie do gruntu: jałowiec 'Leningrad' (przy bramie, pod trzepakiem), Eukaliptus Gunna (rabata przy bramie, blisko starej lipy), porzeczka biała 'Forever' (w ogródku, po prawej stronie od głównej alejki, w pobliżu jabłoni 'Cukrówka Litewska').
30 lipca 2012
Szkółka w Dywitach: jałowiec 'Leningrad', eukaliptus Gunna.
29 lipca 2012
Wysadzanie do gruntu: jałowiec sztywny 23 szt. (na rabacie przy bramie, koło dużego cisa), suchodrzew Ferdynanda, irga wielkoowocowa 4 szt. (w ogródku, po prawej stronie głównej alejki, naprzeciw starej jabłoni), buk pospolity 'Dawyck Purple' (koło kurnika, w stronę metasekwoi). Przesadzanie: mahonia pospolita 'Atropurpurea' (koło kurnika, przy sośnie lapońskiej).
28 lipca 2012
Przesadzanie: bluszcz pospolity 'Erecta' i 'Ivalace'.
25 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: rybitrut trójklapowy.
22 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: aronia czerwonoowocowa 6 szt., aronia śliwolistna 7 szt. (w ogródku, po prawej stronie głównej alejki, naprzeciw starej jabłoni), brzoza Ermana (naprzeciw domu nr 3, obok wcześniej posadzonej brzozy Ermana), pęcherznica kalinolistna 6 szt. (za rowkiem na końcu sadu, obok wcześniej posadzonych pęcherznic), robinia akacjowa 'Frisia' (przy bramie do ogródka), powojnik 'Caroline' (przy siatce ogródka od strony domu nr 3), aronia (orange_chatka, w sadzie koło brzóz), irga 2 szt. (czarne owoce, roślina mateczna w arboretum, obok klona pensylwańskiego). Przesadzanie: nieszpułka zwyczajna 'Nottingham' (w sadzie koło jabłoni 'Cukrówka Litewska').
21 lipca 2012
Przesadzanie: brukentalia ostrolistna, modrzewnica z PUDIZ-u, dabecja kantabryjska 'Alba' i 'Rosea', różanecznik 'Princess Anne' i 'Bow Bells' (na rabacie przy bramie, od strony lipy), irga discolor, irga albokermesinus 9 szt. (w ogródku, naprzeciw starej jabłoni, po przeciwnej stronie głównej alejki)
20 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: wrzos pospolity 'Sandy' i wrzos pospolity 'Rosita' (na rabacie przy bramie, blisko starej lipy),  krzewuszka koreańska (w jarzębowej alejce, obok jarząbu pospolitego moravica), dabecja kantabryjska 'Praegreae' i różanecznik 'Blue Tit' (na rabacie przy bramie, w pobliżu starej lipy).
18 lipca 2012
Hipermarket OBI w Olsztynie: wrzosy pospolite 'Sandy' i 'Rosita'.
17 lipca 2012
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: rybitrut trójklapowy.
15 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: jodła hiszpańska 'Glauca' (na rabacie w pobliżu bramy), róża gęstokolczasta (w jarzębowej alejce, obok wcześniej posadzonej takiej samej), oczar pośredni 'Diane' 2 szt. (przy ogródku, naprzeciw budynku nr 3), oczar pośredni 'Westerade' 2 szt. (przy większym stawie, koło dużego jesionu, od strony sadu), sosna zwyczajna 'Sandringham' (na rabacie przy bramie, w pobliżu lipy), sosna czarna 'Spielberg' (na rabacie przy bramie, koło trzepaka).
14 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: porzeczka 'Lubawa', agrest 'Mucurines' (w ogródku, od strony jabłoni 'Cukrówka Litewska' w kierunku domu nr 3), kielichowiec plenny (przy alejce jarząbowej między jarząbem japońskim a jarząbem mącznym 'Magnifica'), robinia włochata 'Macrophylla' (przy alejce jarząbowej po stronie sadu, niedaleko oliwnika wąskolistnego), jarząb hybryda, jadalny (w alejce jarząbowej, koło oliwnika wąskolistnego), wierzba (z Łankiejm, posadzona koło topoli białej, przy rowku na końcu sadu), sosna rumelijska (na rabacie przy bramie, koło trzepaka), cyprysik groszkowy (?, z Ol-flory, koło bramy, przy słupie), Lonicera hispidula 9 szt. (w ogródku, na prawo od głównej alejki), irga Kitaibela 20 szt. (w ogródku, na prawo od głównej alejki), irga wielokwiatowa 24 szt. sadzonek (w ogródku, na prawo od głównej alejki), wiśnia karłowata 5 szt. (przy końcu głównej alejki w ogródku, po prawej stronie. Przesadzanie: sosna czarna 'Globosa' (na rabacie koło bramy, między wiązem 'Wredei' a lipą), irga karłowata 2 szt. (na rabacie przy bramie, koło trzepaka), świerk kłujący 'Barbara' (na rabacie koło bramy, między wiązem 'Wredei' a lipą), pięciornik krzewiasty 'True Pink' (?, przy alejce jarząbowej, obok jarząba turyngskiego 'Fastigiata').
13 lipca 2012
Mera Flor w Bartoszycach: agrest 'Mucurines', porzeczka 'Lubawa'. 
12 lipca 2012
Szkółka w Kosewie koło Mrągowa: jarząb hybryda, jadalny.
9 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: sosna limba odm. syberyjska (koło kurnika), jałowiec chiński 'Prof. Blauw' (od południowej strony nowszej części dworu, przy wiśniach), jałowiec płożący 'Prince of Wales' (przy jodle koreańskiej koło wielkiej lipy), jałowiec łuskowy 'Meyeri' (przy cyprysiku nutkajskim 'Pendula'), winobluszcz pięciolistkowy 'Star Showers' (na płocie przy bramie), jabłoń ozdobna z PUDIZu (przy żywotniku 'Smaragd', na rabacie koło bramy), aktinidia pstrolistna 2 szt. (w ogródku, na wschód od jabłoni 'Cukrówka Litewska'), kolcowój pospolity (w ogródku, na wschód od jabłoni 'Cukrówka Litewska'), ośnieża karolińska (przy ogrodzeniu sadu od strony dworu, pomiędzy wcześniej posadzonymi ośnieżami).
8 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: modrzew europejski (na zboczu naprzeciw kuchni, poniżej modrzewia dahurskiego odm. Ruprechta), cis pospolity 'Semperaurea' (naprzeciw nowszej części dworu, od strony zbocza, w pobliżu słupa), pięciornik krzewiasty 'Elisabeth' i 'Princess' (przy alejce jarząbowej, na lewo od oliwnika wąskolistnego), głowocis chiński (rabata przy bramie, koło dużego cisa), cedrzyniec kalifornijski (rabata przy bramie, koło dużego cisa),  złotlin japoński 'Variegata' (na krawędzi zbocza, przy platanie), krzewuszka 'Purpurea' (?) (przy kurniku, koło buków), wierzba iwa 'Pendula (przy mniejszym stawie, od strony domu), rdest Auberta (przy dużym jesionie w sadzie), świdośliwa gładka 'Ballerina' (przy ogrodzeniu sadu od strony stawu, obok dwóch takich samych świdośliw), jałowiec chiński 'Blue Alps' (od południowej strony nowszej części dworu, przy jodle kalifornijskiej). Przesadzanie: różanecznik Augustina 'Saphirblau' i 'Aquamarin' (na rabacie przy bramie, na południe od wiąza 'Wredei'), cis pospolity 'Elegantissima' (przy słupie, od południowej strony nowszej części dworu), jodła balsamiczna 'Piccolo' 2 szt. (na rabacie przy bramie, koło wiąza 'Wredei'), pomarańczka trójlistkowa (koło wiąza 'Wredei' na rabacie przy bramie), modrzewnik chiński (koło trzepaka, na rabacie przy bramie), różanecznik 'Anna Baldsiefen' (na rabacie przy bramie, od strony starej lipy).
7 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: rokitniki pospolite 'Ascola', 'Pollmix 3' i 'Orange Energy' (przy drodze, naprzeciw nowszej części dworu), grujecznik japoński 2 szt. (przy stawie, obok grujecznika wcześniej posadzonego).
6 lipca 2012
Sadzenie do gruntu: lyonia ligustrowa (między bukiem 'Purpurea Tricolor' a robinią Kelseya przy alejce jarząbowej), brzoza karłowata (naprzeciw budynku nr 3, przy pniu po wielkim  dębie), cyprysik groszkowy 'Squarrosa Aurea' (przy bramie, obok trzepaka), moszenki południowe (przy drodze koło ogrodzenia sadu, między dębem bezszypułkowym 'Insecata' a lipą amerykańską), jałowiec chiński 'Plumosa Aurea' (na rabacie przy bramie, koło wiąza 'Wredei').
3 lipca 2012
Wyprzedaż w PUDIZie w Olsztynie: oczar pośredni 'Diane', oczar pośredni 'Westerstede', robinia akacjowa 'Frisia', aktinidia pstrolistna 2 szt., grujecznik japoński 2 szt., jodła koreańska 'Silberlocke', brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf', rdest Auberta, ośnieża karolińska, winobluszcz pięciolistkowy 'Star Showers', robinia szczeciniasta 'Macrophylla', brzoza karłowata, modrzew europejski. Sadzenie do gruntu: sosna górska 'Mops' (na rabacie przy bramie, koło wiąza 'Wredei'), świerk sitkajski 'Papoose' (na rabacie przy bramie, koło żywotnika zachodniego 'Smaragd'), sosna zwyczajna 'Hibernica' (na rabacie koło bramy, w pobliżu trzepaka), brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf'' (na rabacie przy bramie), jodła koreańska 'Silberloke' (na rabacie przy bramie, koło lipy), sosna bośniacka 'Satellit' (koło trzepaka), kolcosił Siebolda 'Variegatus' (na rabacie przy bramie, niedaleko lipy), wierzba purpurowa 'Nana' (koło budynku nr 3, przy pniu po dużym dębie).
2 lipca 2012
PUDIZ w Olsztynie: świdośliwa gładka 'Ballerina'. Sklep Olkwiat w Olsztynie: kolcowój pospolity.
30 czerwca 2012
Sadzenie do gruntu: żywotnik zachodni 'Pyramidalis Compacta' (koło cyprysika nutkajskiego 'Jubilee', od południowej strony nowszej części dworu), żywotnik zachodni 'Yellow Ribbon' (koło żywotnika zachodniego 'Brabant' przy narożniku nowszej części dworu), żywotnik olbrzymi 'Kórnik 3' i 'Atrovirens' (między ścianą południową nowszej części dworu a wiśniami), cyprysik Lawsona 'Fletcheri' (przy południowej ścianie nowszej części dworu, między żywotnikami 'Kórnik 3', 'Aurea' i jałowcem chińskim 'Spartan', leszczyna mandżurska 2 szt. (przy rowku w sadzie, przy wcześniej posadzonych leszczynach), żywotnik zachodni 'Fastigiata' (naprzeciw wejścia do budynku nr 3), róża Davida (w alejce z jarząbami, niedalego oliwnika wąskolistnego, między jarząbem domowym 'Sossenheimer Riesen a jarząbem jadalnym moravica), róża pimpinellifolia (przy alejce jarząbowej, między jarząbem szwedzki, a jarząbem japońskim), berberys Thunberga (z nasion, czerwone, nakrapiane liście, naprzeciw bramy, przy trzmielinie pospolitej), cis pospolity 'Fastigiata Aurea' (na rabacie przy bramie, obok żywotnika 'Smaragd'), jodła koreańska 'Silver Show' (na rabacie koło starej lipy)  jałowiec pośredni 'Jade River' (rabata przy bramie, koło jałowca chińskiego 'Spartan'). Przesadzanie: jarząb domowy 'Sossenheimer Riesen' (przy alejce jarzębinowej, między oliwnikiem wąskolistnym a jarząbem jadalnym moravica).
29 czerwca 2012
Wyprzedaż w PUDIZie w Olsztynie: amorfa zwyczajna, jałowiec łuskowy 'Meyeri', złotlin japoński 'Picta', wierzba iwa 'Pendula', cyprysik groszkowy 'Squarrosa Aurea', jałowiec chiński 'Blue Alps', wierzba purpurowa 'Nana', jałowiec chiński 'Plumosa Aurea', sosna czarna 'Spielberg', krzewuszka (bordowa), kolcosił Siebolda, pięciornik krzewiasty 'Elisabeth', pięciornik krzewiasty 'Princess', sosna górska 'Mops'.
28 czerwca 2012
Wyprzedaż w PUDIZie w Olszynie: cyprysik tępołuskowy 'Filicoides', cis pospolity 'Semperaurea', świerk sitkajski 'Papoose', sosna bośniacka 'Satellit', sosna zwyczajna 'Sandringham', sosna zwyczajna 'Hibernica', sosna rumelijska, oczar pośredni 'Diane', oczar pośredni 'Westerstede', rokitnik pospolity 'Askola', rokitnik pospolity 'Pollmix 3'.
24 czerwca 2012
Sadzenie do gruntu: suchodrzew Maacka (przy wcześniej posadzonych), gunnera olbrzymia (przy rowku na końcu sadu), wiąz syberyjski 5 szt. (przy ogrodzeniu po północnej stronie sadu, przy wiązach wcześniej posadzonych), leszczyna mandżurska 3 szt. (za rowkiem  na skraju sadu, obok orzecha sercolistnego), żywotnik zachodni 'Europa Gold', 'Malonyana', 'Brobeck's Tower', 'Wareana Lutescens' (naprzeciw budynku nr 3, kolejno od Sorbus reducta), irga wielokwiatowa 7 szt. (naprzeciw budynku gospodarczego), lilak wczesny (w sadzie, koło dereni jadalnych).
23 czerwca 2012
Sadzenie do gruntu: suchodrzew Maacka 11 szt. (koło nowszej części dworu, przy granicy z parkiem), kalina amerykańska 8 szt. (przy północnym ogrodzeniu sadu).
19 czerwca 2012
Szkółka Roślin Ozdobnych Abies w Wójtowie: jodła koreańska 'Silver Show', cis pospolity 'Fastigiata Aurea', żywotnik zachodni 'Brobeck's Tower', buk pospolity 'Dawyck Purple', buk pospolity 'Purpurea Pendula (?), gunnera maculata.
13 czerca 2012
Przywiozłem z Rumunii z Iasi ze wzgórza Bucium wykopane oliwniki wąskolistne.
3 czerwca 2012
Sadzenie do gruntu: olsza zielona 5 szt. (naprzeciw domu nr 3, koło rowka), brzoza chichibueńska (naprzeciw domu nr 3), brzoza omszona 'Purpurea' (naprzeciw domu nr 3), powojnik 'Dorota' i 'Julka' (koło bramy przy płocie), powojnik 'Pafar' (przy karmniku).
2 czerwca 2012
Sadzenie do gruntu: morwa biała (? miała to być brzoza chińska, posadzona koło brzozy chińskiej przy ogrodzeniu sadu, od strony stawu), brzoza Ermana (przy pieńku po wielkim dębie, naprzeciw domu nr 3), orzech szary (przy orzechu szarym wcześniej posadzonym niedaleko budynków gospodarczych, przy rowku), dąb wielkoowocowy 3 szt. (w ogródku, naprzeciw bnudynku 3)
27 maja 2012
Sadzenie do gruntu: aktinidia ostrolistna 'Ananasnaya' (koło innych aktinidii pstrolistnych w sadzie, drugi rząd), robinia szczeciniasta (w sadzie, koło orzecha czarnego), głóg Lawallego (w sadzie, koło tulipanowca amerykańskiego) leszczyna południowa 'Purpurea' (w sadzie w pobliżu rowka, koło leszczyny południowej, przy jesionie), jałowiec chiński 'Expansa Variegata' (koło wiąza 'Wredei', niedaleko bramy), irga Dammera 'Major' (na krawędzi zbocza, przy świerku pospolitym).
23 maja 2012
Mera Flor w Bartoszycach: aktinidia ostrolistna 'Ananasnaya'.
20 maja 2012
Sadzenie do gruntu: jodła szlachetna 'Glauca' (przy drodze do kurnika).
18 maja 2012
Sadzenie do gruntu (wszystko na rabacie między bramą a starą lipą): klon polny 'Carnival', sosna zwyczajna 'Sandringham', sosna górska 'Montana', sosna górska 'Liliput', świerk kłujący 'Hoopsii', jodła kalifornijska 'Violacea'.
16 maja 2012
Mera Flor w Bartoszycach: leszczyna południowa 'Purpurea'. Sadzenie do gruntu: powojnik 'Beautiful Bride' (przy zlewie, razem z powojnikiem 'Kacper').
15 maja 2012
Szkółka Roślin Ozdobnych Abies w Wójtowie: powojnik 'Beautiful Bride', sosna górska odm. montana, sosna górska 'Liliput', sosna górska 'Sandringham'. Szkółka na granicy Olsztyna i Szczęsnego: świerk kłujący 'Hoopsii', jodła kalifornijska 'Violacea'.
13 maja 2012
Sadzenie do gruntu: powojnik 'Kacper' (na kratce przy zlewie), borówka wysoka 'Lateblue' (w sadzie, na miejscu wyschniętej odmiany 'Jersey'), tamaryszek pięciopręcikowy 'Rubra' (na rogu przy ogrodzeniu sadu), suchodrzew tatarski (koło stawu, przy suchodrzewie 'Arnold Red'), trzmielina pospolita 'Red Cascade' (koło nowszej części dworu, między trzmieliną wielkoskrzydłą, a trzmieliną korkową).
12 maja 2012
Mera Flor w Bartoszycach: jarząb Arnolda 'Copper Glow', borówka wysoka 'Lateblue'. Sadzenie do gruntu: świera biały "Blue Wonder' (koło jodły koreańskiej w pobliżu starej lipy), jodła górska (w pobliżu bramy, koło wiąza 'Wredei'), jałowiec chiński 'Spartan' (koło trzepaka), trzmielina oskrzydlona 'Fireball' (koło trzepaka), jabłoń balerina 'Maypole' (koło heptacodium chińskiego, niedaleko kurnika), jarząb Arnolda 'Copper Glow' (koło krypty).
11 maja 2012
Ol-Flora w Wójtowie: trzmielina pospolita 'Red Cascade', tamaryszek pięciopręcikowy 'Rubra'. Szkółka Abies w Wójtowie: jałowiec chiński 'Spartan', jodła górska. Szkółka w Kosewie koło Mrągowa: suchodrzew tatarski, jabłoń balerina 'Maypole'.
9 maja 2012
Szkółka na granicy Olsztyna i Szczęsnego: trzmielina oskrzydlona 'Fireball', powojnik 'Kacper', świerk biały 'Blue Wonder'.
6 maja 2012
Sadzenie do gruntu: jabłoń 'Professor Sprenger' i 'Red Sentinel' (koło słupa energetycznego naprzeciw schodów), jagoda kamczacka 'Wojtek' (przy głównej alejce w ogródku, po prawej stronie w pobliżu jabłoni 'Cukrówka Litewska'), świerka biały 'Compacta' (na krawędzi rabaty przy leszczynie, na południe od dworu), powojnik 'Niobe' (przy winogronach, naprzeciw schodów z tarasu). Przesadzanie: jeżyna trójbarwna (przy zlewie koło wejścia do piwnicy).
5 maja 2012
Przesadzanie: jabłoń 'Gold Winter' (w miejsce wyschniętej śliwy Pissarda, niedaleko schodów na taras).
4 maja 2012
Mera Flor w Bartoszycach: świerk biały 'Compacta', jagoda kamczacka 'Wojtek'.
3 maja 2012
Przesadzanie: wierzba płożąca 'Argenta' (koło karmnika).
2 maja 2012
Mera Flor w Bartoszycach: pęcherznica kalinolistna ANGEL GOLD 'Minange', posadzona do gruntu na krawędzi zbocza, przy kalinie sztywnolistnej.
29 kwietnia 2012
Sadzenie do gruntu: winobluszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall' (przy schnącym jesionie przy stawie, w miejsce przemarzającego winobluszcza trójklapowego 'Veitchii', który został przesadzony do doniczki), tamaryszek 'Pink Cascade' (w miejsce wyschniętego tamaryszka A, przy drodze koło stawu, koło brzozy 'White Light'), borówka brusznica 'Read Pearl' (przy trzepaku), jałowiec nadbrzeżny 'Gold Wings' (przy dereniu 'Compressa', w pobliżu kurnika). Przesadzanie: jałowiec chiński 'Monarch' (koło derenia 'Compressa', w pobliżu kurnika).
25 kwietnia 2012
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: jałowiec nadbrzeżny 'Golden Wings', borówka brusznica 'Red Pearl', winobluszcz pięciolistkowy 'Yellow Wall'. Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Praktiker w Olsztynie: tamaryszek 'Pink Cascade'.
15 kwietnia 2012
Sadzenie do gruntu: świerk kłujący 'Glauca' (z nasion z rejonu Apache, Colorado, USA, posadzony na zboczu, poniżej ogniska), świerk czarny (na zboczu, poniżej ogniska, przy świerku czarnym wcześniej posadzonym), jodła arizońska (na zboczu, poniżej ogniska), daglezja sina (na dole zbocza, poniżej ogniska), świerk kaukaski (przy nowszej części dworu, koło modrzewi, przy wcześniej posadzonym świerku kaukaskim), obiela mieszańcowa 'The Bride' (koło platana, na krawędzi zbocza), szydlica japońska (w pobliżu kurnika, koło derenia 'Compressa').
14 kwietnia 2012
Sadzenie do gruntu: porzeczka biała 'Z Juterbog' (przy głównej alejce w ogródku, po prawej stronie), wierzba 'Flamingo' - 3 sadzonki (przy stawie, koło cypryśników błotnych). Przesadzanie: porzeczka czerwona 'Ojebyn' (przy porzeczce białej 'Z Juterbog' przy głównej alejce w ogródku), porzeczka czerwona 'Rovada' (przy porzeczce czerwonej 'Ojebyn' w ogródku), jeżyna "Loch Ness' (na prawo od alejki w ogródku).
10 kwietnia 2012
Of-Flora w Wójtowie: szydlica japońska, wierzba 'Flamingo', porzeczka biała 'Z Juterbog', obiela mieszańcowa 'The Bride'.
8 kwietnia 2012
Przesadzanie roślin: borówka wysoka 'Elliot' i 'Sierra', magnolia naga 'Yellow River' (na prawo od bramki w ogródku), krzewuszka 'Rosea' (na prawo od bramki w ogródku), agrest, porzeczka czerwona, agrest 'Hinnonmaki Gul' (w rzędach z porzeczkami w ogródku).
2 kwietnia 2012
Stoisko ogrodnicze hipermarketu Real w Olsztynie: magnolia japońska.
31 marca 2012
Przesadzanie: jarząb pospolity 'Pendula' (koło budynków gospodarczych), borówki wysokie (w nowym ogródku, kolejno w rzędach od strony budynków): 'Brigitta' (1-3), 'Chandler' (1-4), 'Legacy' (1-5), 'Northland' (? 1-6), 'Bluegold' (2-1), 'Nelson' (2-2), 'Toro' (2-3), 'Darrow' (2-4), żywotnik zachodni 'Holmstrup Yellow' (przy południowej ścianie nowszej części dworu), śliwa wiśniowa 'Woodii' (koło tulipanowca amerykańskiego, na skraju sadu).
24 marca 2012
Wysiew nasion do doniczek: wisienka kosmata. Sadzenie do gruntu: wawrzynek wonny 'Aureomarginata' (koło jodły balsamicznej), akebia pięciolistkowa 'Variegata' (koło kurnika), borówka amerykańska 'Bluejay' (koło trzepaka), bluszcz irlandzki (koło jodły balsamicznej), aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' (przy siatce koło innych aktinidii), borówki amerykańskie 'Goldtraube' i 'Brigitta' (ogródek naprzeciw bramy), śliwa 'Valor' (obok jabłoni 'Cukrówka Litewska'), magnolia purpurowa 'Nigra' (w ogródku naprzeciw bramy, koło trzmieliny pospolitej).
23 marca 2012
OBI w Olsztynie: wawrzynek wonny 'Aureomarginata', Akebia pięciolistkowa 'Variegata', bluszcz irlandzki, aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski', borówka amerykańska 'Brigitta', 'Bluejay' i 'Goldtraube'. Meraflor w Bartoszycach: magnolia purpurowa 'Nigra'.
3 grudnia 2011
Wysiew nasion do doniczek: pigwowiec z Bukwałdu (duże, żółte owoce).
26 listopada 2011
Biedronka w Bartoszycach: cyprys wielkoszyszkowy 'Goldcrest Wilma'.
13 listopada 2011
Sadzenie do gruntu: pęcherznica kalinolistna 5 szt. (za rowem na końcu sadu).
12 listopada 2011
Sadzenie do gruntu:  żywotnik zachodni 'Aureospicata' (w pobliżu wierzby płaczącej przy stawie), cis pośredni 'Hicksii' (koło modrzewia japońskiego przy nowszej części dworu).
10 listopada 2011
PUDIZ w Olsztynie: powojniki 'Caroline', 'Dorota', 'Niobe'.
6 listopada 2011
Przesadzanie: tawuła japońska 'Bullata' (na zbocze koło platana), brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf' ( przy sośnie naprzeciw okna od kuchni). Sadzenie do gruntu: sosna górska 3 szt., mącznica lekarska, jałowiec nadbrzeżny 'Schlager' 2 szt. (przy sośnie, naprzeciw okna od kuchni), magnolia pośrednia 'Verbanica' (przy płocie niedaleko jabłonek), świdośliwa gładka 'Ballerina' (w sadzie przy siatce od strony stawu), modrzewnica (przy azaliach japońskich koło lipy), berberys Thunberga 'Admiration' (pod złotokapem przy ognisku).
5 listopada 2011
PUDIZ w Olsztynie: sosna górska 3 szt., jałowiec chiński 'Expansa Variegata', cyprysik tępołuskowy 'Tsatsumi Gold', cis pośredni 'Hicksii', magnolia Soulangeana 'Verbanica', jałowiec nadbrzeżny Schlager 2 szt., powojnik 'Julka'. powojnik 'Pafar'.
4 listopada 2011
PUDIZ w Olsztynie: świdośliwa gładka 'Ballerina', modrzewnica, mącznica lekarska, irga Dammera 'Major'. berberys Thunberda 'Admiration', jabłoń ozdobna.
3 listopada 2011
Przesyłka od sprzedawcy Allegro szymonp20: dąb błotny, dąb burgundzki, dąb Dalechampa, oliwnik srebrzysty, eukomia wiązowata, poliothyrsis sinensis.
2 listopada 2011
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Dorota0441: choina kanadyjska, głowocis japoński, klon wytworny, jodła hiszpańska 'Glauca'.
25 października 2011
Wysiew nasion do doniczek: leszczyna chińska, leszczyna amerykańska, leszczyna z Supraśla (długie orzechy), trzmielina Hamiltona (własne nasiona).
23 października 2011
Sadzenie do gruntu: pęcherznica kalinolista 'Lady in Red' (na krawędzi zbocza, koło platana), azalia 'Gibraltar' i Glowing Embers' (koło innych azalii przy kurniku), jałowiec pospolity 'Horstman Pendula' (przy dużej lipie), pigwowiec wspaniały 'Cameo' (na krawędzi zbocza przy platanie). Przesadzanie: żywotnik zachodni 'Danica' (koło sumaka jadowitego, przy kurniku). Wysiew własnych nasion do doniczek: klon ginala, trzmielina oskrzydlona, ośnieża karolińska. Zamówienie sadzonek od sprzedawcy Allegro szymonp20: dąb burgundzki, dąb błotny, dąb Dalechampa, eukomia wiązowata, oliwnik srebrzysty, poliothyrsis sinensis
22 października 2011
Mera Flor w Bartoszycach: róża 'Robusta', Sadzenie do gruntu: róża 'Robusta' (naprzeciw nowszej części dworu, przy lipie), klon ORIENTALIA 'Minorient' (przy metasekwoi chińskiej, niedaleko kurnika).
21 października 2011
PUDIZ w Olsztynie: klon ORIENTALIA 'Minorient', pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red', jałowiec pospolity 'Horstman Pendula'.
19 października 2011
Mera Flor w Bartoszycach: azalia 'Gibraltar', azalia 'Glowing Embers'.
15 października 2011
Sadzenie do gruntu: azalia 'Fabiola', trzmielina japońska 'Bravo' 8 szt. (w pobliżu kurnika, przy sumaku jadowitym), bukszpan wieczniezielony 6 szt. (koło jodły koreańskiej przy lipie), bluszcz pospolity 2 szt. (koło winnika tojadowatego w pobliżu kurnika), róże 'Dodek', 'Orange King', wielkokwiatowa biała, wielkokwiatowa czerwono-biała (przy wiązie 'Wredei' w pobliżu bramy), lilak z Ełku (w sadzie, koło magnolii drzewiastej).
14 października 2011
Szkółka na granicy Olsztyn i Szczęsnego: klon polny 'Carnival', azalia 'Fabiola'. Supermarket Lidl w Lidzbarku Warmińskim: komplet roślin: 2 doniczki z bluszczem pospolitym (łaciate liście), 2 doniczki z trzmieliną japońską 'Bravo' (?) - po 4 sadzonki w doniczce, 2 doniczki z bukszpanem wieczniezielonym - po 3 szdzonki w doniczce.
12 października 2011
Przesyłka z Krosna: róże 'Dodek', 'Orange King', wielkokwiatowa biała, wielkokwiatowa czerwono-biała.
1 października 2011
Sadzenie do gruntu: hebe pachnąca (koło derenia 'Compressa' w pobliżu kurnika)
30 września 2011
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: hebe pachnąca.
25 września 2011
Sadzenie do gruntu: suchodrzew Ferdynanda, irga albokermesinus (przy bukach koło kurnika)
24 września 2011
Mera Flor w Bartoszycach: żywotnik zachodni  'Wareana Lutescens', żywotnik zachodni 'Hoserii Variegata', cyprysik tępołuskowy 'Oregon Crested', wrzos (z czerwonymi kwiatami) 3 szt. Sadzenie do gruntu: berberys Juliany (na krawędzi zbocza, przy platanie), żywotnik zachodni (naprzeciw kunika, przy Tripterigium regellii), wrzos z Mera Flor 3 szt. (koło azalii japońskich), cyprysik tępołuskowy 'Oregon Crested' (koło słupa, przy jagodach kamczackich), żywotnik zachodni 'Wareana Lutescens' (między dworem a stawem, przy dereniu skrętolistnym), irga (z Sętala, przy winniku tojadowatym w pobliżu kurnika), forsycja pośrednia 'Karl Sax' (narożnik południowo-zachodni sadu), irga (krzew mateczny rośnie w arboretum w Kudypach, posadzona koło derenia 'Compressa' w okolicach kurnika),
23 września 2011
Szkółka w Sętalu: berberys (kupowany jako gruczołkowaty, ale jest to najprawdopodobniej Juliany), irga (z czerwonymi owocami, drobne listki).
14 września 2011
Sadzenie do gruntu: żywotnik zachodni 'Golden Pearl' (koło kurnika), cyprysik Lawsona 'Bloom' (koło heptakodium chińskiego), jałowiec chiński 'Kaizuka Variegata' (koło szczepionego derenia 'Compressa'), kwaśnodrzew amerykański (koło dawidii chińskiej, niedaleko starej lipy). Przesadzanie: lilak koreański 'Miss Kim', śnieguliczka Chaneaulta 'Brain de Soleil', jałowiec płożący 'Blue Forest', jałowiec chiński 'Kaizuka Variegata', jałowiec skalny 'Silver Star' (koło szczepionego derenia 'Compressa'), oliwnik wielokwiatowy, suchodrzew tatarski (na krawędzi zbocza, koło platana),
11 września 2011
Sadzenie do gruntu: wrzos z Krosna 5 szt., wrzos z PUDIZu 3 szt (koło azalii japońskich przy starej lipie), wierzba babilońska 'Crispa' (przy mniejszym stawie), orzech sercowaty (za rowkiem, od strony spichlerza), Cyprysik Lawsona 'Silver Tip', cyprysik japoński 'Filifera' (?), cyprysik groszkowy 'Lombards' (koło derenia 'Compressa').
10 września 2011
PUDIZ w Olsztynie: wierzba babilońska 'Crispa', wrzos 3 szt. (żółte listki, białe kwiaty). Prezent z Krosna: milin amerykański (czerwone kwiaty, ukorzeniające się pędy), plumeria, sosna żółta, wrzos 5 szt. (żółtozielone listki, jasnofiletowe kwiaty).
7 września 2011
Wygrzebałem z ziemi kilka samosiewów drzewa rosnącego w Toruniu, w podwórku przy ul. Kopernika 5. Liście złożone, podobne do korkowca amurskiego, ale nasiona inne, rosnące w kępach, przypominających nasiona wiązu, ale wydłużone i lekko skręcone.
4 września 2011
Targi rolnicze w Olsztynie (rośliny ze szkółki S.K. Dunajscy w Starogardzie Gdańskim): Cyprysik groszkowy 'Lombards'. cyprysik japoński "Filifera" (?), żywotnik zachodni 'Golden Pearl', jałowiec chiński 'Kaizuko Variegata', cyprysik Lawsona 'Bloom', cyprysik Lawsona 'Silver Tip'. Sadzenie do gruntu koło wiąza 'Wredei': żywotnik zachodni 'Little Champion' 7 szt., żywotnik zachodni 'Tiny Tim', jałowiec płożący 'Douglasii', jałowiec płożący 'Bar Harbor', irga z nasion z Kudyp 1 szt, irga z nasion podobna do horizontalis, jaskrawoczerwone owoce 4 szt., irga czarne owoce rosnąca obok irgi cynobrowej, 8 szt., irga hsinghangensis 12 szt.
3 września 2011
Sadzenie do gruntu: wrzos pospolity 3 szt. (koło azalii japońskich od strony lipy. Przesadzanie: pieris japoński 3 szt. (koło azalii japońskich od strony lipy)
2 września 2011
Mera Flor w Bartoszycach: wrzos pospolity 3 szt.
28 sierpnia 2011
Przesadzanie: obiela mieszańsowa 'The Bride' (koło starej lipy, przy wiciokrzewie włoskim 'Harlequin'), tawuła 'Gilvers Miles' (koło świerka 'Virgata'), barwinek pospolity f. orbiculata i bluszcz pospolity od Broda 90 (pod jodłą koreańską przy lipie), wiśnia karłowata odm. depressa (pod sosną himalajską przy starej lipie), kiścień wawrzynkowy 'Rainbow' i kiścień wawrzynkowy 'Zeblid' (przy azaliach japońskich od strony kaliny koralowej 'Xantocarpum').
27 sierpnia 2011
Sadzenie do gruntu: jodła koreańska 'Tundra' (przy kurniku), irga z małymi listkami, wyhodowana z jakiegoś nasiona (przy kurniku), jodła koreańska 'Fastigiata' (przy sumaku jadowitym, koło kurnika), cedrzyniec kalifornijski (w pobliżu pomnikowej lipy), jodła koreańska 'Luminetta' (koło jodły koreańskiej przy pomnikowej lipie), jałowiec płożący 'Golden Carpet' i jałowiec łuskowy 'Dream Joy' (przy jodle koreańskiej koło lipy), tawuła van Houtte'a 'Gold Fountain' (koło platana na krawędzi zbocza), jarząb 'White Swan' (przy klonie koło bramy, za ogrodzeniem), świerk kaukaski 'Aurea' (niedaleko kurnika, koło leszczyny 'Barceloński'), świerk likiangeński odm. Balfoura (koło leszyny 'Barceloński'), kasztanowiec żółty (na końcu sadu, przy rowku, obok kasztanowca zwyczajnego). Przesadzanie: bukszpan 'Variegata' i trzmielina Fortune'a 'Wolong Ghost' (koło jodły koreańskiej i sosny żółtej), enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus', enkiant wygiętoszypułkowy, menziesia rdzawa, zenobia śniada (na północ od pomnikowej lipy).
24 sierpnia 2011
Abies-Ogrody Barczewo-Wójtowo: świerk kaukaski 'Aurea', jodła koreańska 'Fastigiata', jodła koreańska 'Tundra', jodła koreańska 'Lumineta'.
21 sierpnia 2011
Sadzenie do gruntu: szydlica japońska 'Vilmoriniana' (w pobliżu kurnika, przy cyprysiku Lawsona 'Columnaris', lilak ottawski 'Redwine' (w sadzie, w pobliżu dereni jadalnych), cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball' (koło kurnika, przy schodkach). Przesadzanie: powojnik tangucki (koło kurnika), szydlica japońska 'Vilmoriniana (w pobliżu kurnika, przy cyprysiku Lawsona 'Columnaris'.
19 sierpnia 2011
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie: świerk likiangeński odm. Balfoura, szydlica japońska 'Villmoriniana, lilak ottawski 'Redwine', cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball'.
12 sierpnia 2011
Rynek przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie: kasztanowiec żółty.
31 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: winobluszcz zaroślowy (przy dębie, od południowej strony nowszej części dworu, dąb po prawej stronie patrząc od budynku), śliwa wiśniowa 'Nigra' (w pobliżu większego stawu, koło lipy srebrzystej).
30 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: świerk pospolity 'Procumbens' (pod klonem przy bramie), suchodrzew mandżurski (niedaleko kurnika, koło dębu szypułkowego 'Fastigiata Koster').
25 lipca 2011
Sklep Olkwiat na Zatorzu w Olsztynie: Sophora prostrata 'Little Baby'. Meraflor w Bartoszycach: śliwa wiśniowa 'Nigra', winobluszcz zaroślowy, świerk pospolity 'Procumbens'.
24 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: lilak ottawski 'Miss Japan' (przy końcu sadu, obok lilaka pekińskiego), lilak ottawski 'Agnes Smith' (w sadzie, w pobliżu magnolii drzewiastej), berberys Thunberga 'Harlequin' (koło klona przy bramie), przywarka japońska 'Moonlight' (przy jesionie na końcu sadu, od strony spichlerza), jarząb pospolity 'Edulis' (przy cisach rosnących przy bramie),  wierzba japońska 'Pendula' (nad stawem, koło metasekwoi chińskiej).
23 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: dereń kousa (w sadzie koło jabłoni 'Cukrówka Litewska'), trzmielina Fortune'a 'Blondy' (pod klonem przy bramie), cis pośredni 'Densiformis' (w pobliżu kurnika, przy cyprysiku Lawsona 'Columnaris').
22 lipca 2011
Szkółka na granicy Szczęsnego i Olsztyna: dereń kousa, berberys Thunberga 'Harlequin', jarząb pospolity 'Edulis', trzmielina Fortune'a 'Blondy'. Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie: lilak ottawski 'Miss Japan', lilak ottawski 'Agnes Smith', sosna drobnokwiatowa 'Negishi', cis pośredni 'Densiformis', przywarka japońska 'Moonlight', wierzba japońska 'Pendula'.
21 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: perukowiec podolski 'Golden Spirit'.
20 lipca 2011
PUDIZ w Olsztynie: rokitnik zwyczajny 'Orange Energy', perukowiec podolski 'Golden Spirit'.
18 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: klon jawor 'Nizetti (koło stawu, przy korkowcach amurskich).
16 lipca 2011
Sadzenie do gruntu: leszczyna południowa (przy końcu sadu, koło jesiona), bluszcz pospolity 'Goldheart' (przy klonie koło bramy).
14 lipca 2011
Stoisko ogrodnicze hipermarketu Real: bluszcz pospolity 'Goldheart', leszczyna olbrzymia (prawdopodobnie jest to leszczyna południowa).
29 czerwca 2011
Sadzenie do gruntu: róża drobnokwiatowa pomarańczowa (koło starej lipy), irga drobnolistna (przy klonie, koło bramy), rosa nitida (niedaleko stawu, między dereniem kousa a pigwowcem), rosa 'Nozomi' (niedaleko stawu, koło sosny bośniackiej i jałowców skalnych), ośnieża karolińska (przy ogrodzeniu sadu, obok wcześniej posadzonej).
27 czerwca 2011
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: rosa nitida, rosa 'Nozomi', cotoneaster perpusillus. PUDIZ w Olsztynie: ośnieża karolińska, róża drobnokwiatowa pomarańczowa.
25 czerwca 2011
Sadzenie do gruntu: wiciokrzew japoński 'Hall's Prolific' (przy siatce, koło wejścia do sadu), porzeczkoagrest 'Croma' (w sadzie, koło kasztanowca czerwonego 'Marginata'), żywotnik zachodni 'Salland' (koło jałowca pospolitego 'Horstman' przy stawie'),  powojnik pnący (w sadzie przy siatce, obok orzecha skalnego), porzeczka 'Schmidt' (w sadzie, koło dereni jadalnych), żywotnik zachodni 'Miky' (koło jałowca 'Horstman' przy stawie), Jałowiec płożący 'Tamariscifolia' 2 szt. (przy jałowcu 'Hoestman'), irga hsinghangensis 4 szt., irga Francheta 2 szt., irga dołeczkowata (wszystkie irgi posadzone przy ogrodzeniu sadu koło bramki, kolejno od bramki w stronę stawu).
24 czerwca 2011
Mera Flor w Bartoszycach: żywotnik zachodni 'Salland', porzeczka krwista 'Schmidt'. Prezent z Kotowa: powojnik pnący.
22 czerwca 2011
Sklep ogrodniczy "Zieleń Bogusławscy" w Olsztynie: wiciokrzew japoński 'Hall's Prolific'. Prezent z Bukwałdu: porzeczkoagrest 'Croma'.
19 czerwca 2011
Sadzenie do gruntu: jałowiec dawurski 'Leningrad' (koło jałowca 'Horstman' przy stawie),  ognik szkarłatny 'Kasan' (przy cyprysiku nutkajskim 'Jubilee', od południowej strony nowszej części dworu).
17 czerwca 2011
Szkółka w Dywitach: jałowiec dawurski 'Leningrad', ognik szkarłatny 'Kasan'.
15 czerwca 2011
Mera Flor w Bartoszycach: tawuła japońska 'Zigeunerblut'. Sadzenie do gruntu: róża 'Rugolda' (w pobliżu jabłoni 'McIntosh', niedaleko stawu), berberys wąskolistny (koło takiego samego berberysa, przy południowej ścianie nowszej części dworu), tawuła japońska 'Zigeunerblut' (koło schodów do nowszej części dworu), tawuła japońska 'Pygmea Alba' (koło derenia białego 'Spaethi', przy słupie oświetleniowym w pobliżu stawu), klon polny 'Nanum' (od północnej strony dworu, w miejsce uschniętego dęba 'Compacta'), jałowiec płożący 'Monber' (przy tarasie, w pobliżu róż).
14 czerwca 2011
Szkółka w Szczęsnem: tawuła japońska 'Pygmea Alba', klon polny 'Nanum', klon jawor Nizetti'. Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: róża 'Rugolda', Stoisko ogrodnicze przy Realu w Olsztynie: berberys wąskolistny. PUDIZ w Olsztynie: jałowiec płożący 'Monber'.
12 czerwca 2011
Sadzenie do gruntu: tulipanowiec amerykański 'Heltorf' (przy drodze koło sadu), wiciokrzew Morrowa (przy siatce koło tulipanowca amerykańskiego), brzoza chińska (przy ogrodzeniu sadu, obok większej brzozy chińskiej, w miejsce wykopanej ośnieży dwuskrzydłej), itea wirginijska (koło dębów na skraju parku), żywotnik wschodni 'Sieboldii' (w miejsce wymarzniętej odmiany 'Pyramidalis Aurea'). Przesadziłem do doniczki ośnieżę dwuskrzydłą, uszkodzoną przez mróz.
11 czerwca 2011
Mera Flor w Bartoszycach: itea wirginijska.
7 czerwca 2011
Szkółka na granicy Olsztyna i Szczęsnego: tulipanowiec amerykański 'Heltorf''.
4 czerwca 2011
Sadzenie do gruntu: pigwowiec 'Cameo' (koło jodły Frasera, przy nowszej części dworu), pigwowiec 'Red Joy' (koło wiąza 'Bejing Gold' przy nowszej części dworu), winobluszcz himalajski odm. rubrifolia (przy klonie koło bramy), winorośl 'Beżewyj' i winorośl 'CSFT 61' (w sadzie koło jabłoni 'Cukrówka Litewska'), świerk serbski (koło ogrodzenia niedaleko kurnika), buki pospolite 'Rohan Obelisk' i 'Dawyck Gold' (koło kurnika). Przesadzanie: Różanecznik Smirnowa i różanecznik Purdoma (koło kurnika). Przeniosłem do doniczki wymrożony żółtodrzew oskrzydlony.
1 czerwca 2011
Mera Flor w Bartoszycach: pigwowiec 'Cameo', pigwowiec 'Red Joy', winobluszcz himalajski odm. rubrifolia, winorośl 'Beżewyj', winorośl 'CSFT 61'.
29 maja 2011
Sadzenie do gruntu: aktinidia ostrolistna Weiki' żeńska (ostatnia w rzędzie za 'Bayern-Kiwi'), grusza azjatycka 'Nashi Kumoi' (obok gruszy piaskowej), dereń jadalny 'Schönbrunner Gourmet-Dirndl' (w sadzie, przy odmianach 'P5' i 'Macrocarpa').
25 maja 2011
Mera Flor w Bartoszycach: aktinidia ostrolistna 'Weiki' (żeńska).
23 maja 2011
Stoisko ogrodnicze przy Praktikerze w Olsztynie: grusza azjatycka 'Nashi Kumoi'. PUDIZ w Olsztynie: dereń jadalny 'Schönbrunner Gourmet-Dirndl'.
22 maja 2011
Sadzenie do gruntu: aktinidia ostrolistna 'Bayern-Kiwi' (ostatnia w rzędzie, od południa), świdośliwa z Praktikera (w sadzie, przy siatce od strony stawu), lilak pospolity 'Congo' (na końcu sadu, przy jesionie), magnolia 'Pinky' (koło starej lipy), kalina Borkwooda 'Conoy' (obok sosny czarnej), świerk pospolity 'Little Gem' (koło magnolii 'Judy'), ośnieża karolińska (przy siatce, między drogą a sadem), kalina koreańska 'Aurora' (koło klonu przy ogrodzeniu).
20 maja 2011
Mera Flor w Bartoszycach: aktinidia ostrolistna 'Bayern-Kiwi'.
18 maja 2011
Szkółka w Szczęsnem: lilak pospolity 'Congo'. Sklep ogrodniczy na granicy Olsztyna i Szczęsnego: kalina Burkwooda 'Conoy', kalina koreańska 'Aurora'.
16 maja 2011
Ol-Flora w Wójtowie: świerk pospolity 'Little Gem', irga Kartuzy. PUDIZ w Olsztynie: ośnieża karolińska.
15 maja 2011
Sadzenie do gruntu: żywotnik zachodni 'Brobeck's Tower' (przy większym stawie, obok jodeł pospolitych), jagody kamczackie 'Typ 1', 'Typ 2', 'Typ 3' (przy ścieżce na zboczu, kolejno na prawo od innych jagód kamczackich), pigwowiec 'Flocon Rose' (przy cyprysiku nutkajskim 'Pendula'), pigwowiec 'Hot Fire' (przy wiązie drobnolistnym 'Geisha'), różanecznik 'Bow Bells' (przy sośnicy japońskiej), różnaecznik 'Princess Anne' (przy sośnicy japońskiej), modrzewnica (przy magnolii 'Jane'), azalia japońska 'Canzonetta' (w miejsce wyschniętej azalii 'Kermesina'). Przesadzanie: róża 'Excelsa' (w miejscu wyciętej śliwy).
14 maja 2011
Mera Flor w Bartoszycach: żywotnik zachodni 'Brobeck's Tower', pigwowiec 'Hot Fire', pigwowiec 'Flocon Rose'.
13 maja 2011
Agro Helena w Dywitach: Azalia japońska 'Canzonetta', rododendron 'Bow Bells', różanecznik 'Princess Anne'.
6 maja 2011
Mera Flor w Bartoszycach: jagody kamczackie 'Typ 1',  'Typ 2', 'Typ 3'.
5 maja 2011
Stoisko ogrodnicze w Praktikerze w Olsztynie: magnolia 'Pinky', świdośliwa.
1 maja 2011
Sadzenie do gruntu: jałowiec chiński 'Spartan' (koło wiśni przy nowszej części dworu), lilak omszony 'Miss Kim' (przy jabłoni 'Royalty'), glicynia chińska 'Alba' (przy ogrodzeniu od strony drogi).
30 kwietnia 2011
Sadzenie do gruntu: lilak japoński (za magnolią drzewiastą w sadzie), lilak pospolity 'Sensation' (w sadzie za dereniami jadalnymi)
27 kwietnia 2011
Zakupy w PUDIZie: żywotnik zachodni 'Smaragd' 2 szt., modrzewnica, lilak omszony 'Miss Kim'.
25 kwietnia 2011
Sadzenie do gruntu: milin wielkokwiatowy (przy bramie), magnolia 'Randy' (przy tarasie), żylistek mieszańcowy 'Strawberry Fields' (koło lipy), dziurawiec 'Orange Lion' (przy uciętym czarnym bzie), wawrzynek główkowy (koło kurnika), borówka wysoka 'Jersey' (koło jarzębogruszy, na miejscu wyschniętej odmiany 'Bonus'), lilak Wolfa (na końcu sadu przy jesionie), berberys (orange_chatka) 3 szt. (przy żywopłocie z berberysów), dereń (orange_chatka, koło stawu przy dereniach jadalnych), suchodrzew (między modrzewiem syberyjskim a dahurskim). Przesadzanie: róża wielkokwiatowa 2 szt. (przy drodze).
24 kwietnia 2011
Sadzenie do gruntu: magnolia pośrednia (przy metasekwoi), magnolia gwiaździsta (przy schodkach koło kurnika), magnolia purpurowa 'Nigra' (przy tarasie), Solanum muricata (przy ogrodzeniu od strony drogi).
23 kwietnia 2011
Mera Flor w Bartoszycach: magnolia purpurowa 'Nigra', borówka wysoka 'Jersey'. Sadzenie do gruntu: kasztan zębaty. Przesadzanie: dereń jadalny 'Macrocarpa, dereń jadalny 'P5', leszczyna pospolita 'Syrena', świdośliwa Lamarcka 2 szt., świdośliwa olcholistna, świdośliwa kłosowa.
21 kwietnia 2011
PUDIZ w Olsztynie: jałowiec chiński 'Spartan'. OBI w Olsztynie: magnolia 'Randy', dziurawiec 'Orange Lion'.
15 kwietnia 2011
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: Solanum muricatum.
10 kwietnia 2011
Wysiew nasion do doniczek: Acathopanax senticosus, Pyrus betulifolia, Acer mandshuricum, Ziziphus jujuba, Pyrus ussuriensis, Pinus muricata, Pinus radiata, Pinus halpensis, Abies nobilis 'Molleskoven', Cornus kousa var. angustata, Abies pinsapo, Pinus attenuata, Pinus lambertiana, Acer grandidentatum, Malus honanensis, Abies forrestii, Mahonia japonica, Chamaecyparis obtusa, Pinus pinea, Picea crassifolia, Abies concolor lowiana, Photinia davidsoniae, Nandina domestica, Caryopteris incana. Stratyfikacja w piasku: leszczyna amerykańska. Sadzenie do gruntu: magnolia gwiaździsta 'Rosea' (koło metasekwoi), wierzba piaskowa (przy stawie), wiśnia różowa 'Pendula Rubra (koło lipy), pigwowiec japoński 'Cido (koło postumentu w sadzie), nieszpułka pospolita 'Dutch Giant', jarząb domowy 'Sossenheimer Riesen'. Przesadzanie: wierzba płożąca (przy stawie).
9 kwietnia 2011
Sadzenie do gruntu: magnolia 'Georg Henry Kern'.
8 kwietnia 2011
Mera Flor w Bartoszycach: magnolia gwiaździsta 'Rosea', magnolia 'Georg Henry Kern'.
4 kwietnia 2011
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Corylus americana, Acer mandshuricum, Acer grandidentatum, Malus honanensis, Pyrus betulifolia, Pyrus ussuriensis, Ziziphus jujuba, Acanthopanax senticosus, Cornus kousa var. angustata.
3 kwietnia 2011
Przesadzanie: wiśnia piłkowana 'Kanzan'. Sadzenie do gruntu (w pobliżu pomnikowej lipy): lilak pospolity 'Krasawica Moskwy', tawuła japońska 'Candlelight'.
1 kwietnia 2011
Szkółka w Dywitach: tawuła japońska 'Candlelight', lilak pospolity 'Krasawica Moskwy'.
29 marca 2011
Sadzenie do gruntu: jodła koreańska 'Cis' (koło kaliny Sargenta 'Onondaga'), jodła koreańska 'Brillant' (koło winnika zmiennego), jałowiec płożący 'Turquoise Spreader' (koło winnika zmiennego), koło złotokapu: cyprysik tępołuskowy 'Tsatsumi Gold' 2 szt., żywotnik zachodni 'Tiny Tim', cyprysik groszkowy 'Sasafron Spray', runianka japońska (od Krystyny, koło kurnika). Przesadzanie: pięciornik krzewiasty 'Red Ace' (przy jodle koreańskiej), pięciornik krzewiasty 'Golden Kissen' (przy platanie).
28 marca 2011
Zakupy w PUDIZie w Olsztynie: jodła koreańska 'Cis', jodła koreańska 'Brillant', jałowiec płożący 'Turquoise Spreader'.
26 marca 2011
Sadzenie do gruntu: wiśnia piłkowana 'Shimidsu'.
25 marca 2011
Sklep Olkwiat na Zatorzu w Olsztynie: jaśmin Stefana, wiśnia piłkowana 'Shimidsu', wiśnia różowa 'Pendula Rubra'.
22 marca 2011
Przesyłka z roślinami od krzysieq87: chitalpa taszkiencka, jarząb 'White Swan', Acer pseudosieboldianum var. laciniatum.
20 marca 2011
Sadzenie do gruntu: dereń jadalny odm. 'Jantarnyj', 'Jolico', 'Korrałowyj Marka', 'Elegantnyj', 'Wydubieckij'.
18 marca 2011
Lidl w Lidzbarku Warmińskim: magnolia gwiaździsta i magnolia Soulangeana.
17 marca 2011
Zamówienie roślin od krzysieq87: chitalpa taszkiencka, jarząb 'White Swan', Acer pseudosieboldianum var. laciniatum.
8 marca 2011
Wysiew nasion do doniczek: Indigofera amblyantha, Cornus obliqua, Brussonetia papyrifera.
27 lutego 2011
Wysiew nasion do doniczek i ciepła stratyfikacja: Taxus suspidata 'Capitata', Sambucus caerulea, Melia azedarach, Eleagnus commutata.
24 lutego 2011
Wysiew nasion do doniczek i ciepła stratyfikacja: Acer shirasawanum, Acer shirasawanum 'Palmatifolium', Acer shirasawanum 'Ogurayama', Acer fabri, Acer mono.
20 lutego 2011
Wysiew nasion do doniczek: Diospyros virginiana, Poliothyrsis sinensis, rosa canina 'Pfanders', Rosa canina 'Schmidt Ideal', Rosa rugosa var. rubra, Rosa multiflora, Rosa xantina, Berberis vulgaris var. atropurpurea. Stratyfikacja w piasku: leszczyna pospolita z Supraśla (długie orzechy).
14 lutego 2011
Wysiew nasion w Kortowie do doniczek: Valencia-21, Valencia-22 (szarańczyn strąkowy ?), Valencia-34, Valencia-31 (judaszowiec południowy ?), Valencia-20, kuflik cytrynowy, Cupressus lusitanica, Cupressus funebris, Cedrus deodara, mango.
13 lutego 2011
Wysiew nasion do doniczek: klon Davida, klon drobnokwiatowy, klon diabelski, klon trójkwiatowy, magnolia Loebnera, magnolia japońska odm. borealis, nieoznaczony gatunek z Rzymu (owoce pojedynczym nasionem), nieoznaczony gatunek z Rzymu (zza bajora, podwójne nasiona w owocu), kalina śliwolistna, wiśnia gruczołkowata, oliwnik baldaszkowy, dereń Waltera, magnolia walcowata, rosa laevigata, rosa nutkana, Rosa canina 'Inermis', Rosa glauca. Zauważyłem, że nasiona symplokos wiechowatego wysiane 17 września 2009 wypuszczają korzonki.
12 lutego 2011
Wysiew nasion do doniczek: migdał karłowaty, brzostownica Schneidera, brzostownica japońska, Valencia-16, Valencia-15, Valencia-23, Valencia-27, Valencia-19, Rosa canina 'Laxa', Symplocos paniculata. Stratyfikacja w piasku: leszczyna chińska.
9 lutego 2011
Przesyłka z nasionami z Florpaku: Rosa rugosa rubra, Rosa laevigata, Rosa glauca, Rosa multiflora, Rosa nutkana, Rosa xanthina, Rosa canina var. Inermis, Rosa canina var. Pfanders, Rosa canina var. Schmidt Ideal, Acer fabri, Acer shirasawanum, Acer shirasawanum 'Ogurayama', Acer shirasawanum 'Palmatifolium', Acer mono, Eleagnus umbellata, Eleagnus commutata, Euonymus bungeana, Magnolia cylindrica, Melia azedarach, Mahonia japonica, Poliothyrsis sinensis, Prunus glandulosa, Symplocos paniculata, Viburnum prunifolium, Photinia davidsoniae, Berberis vulgaris atropurpurea, Diospyros virginiana, Sambucus caerulea, Cornus walteri, Taxus cuspidata 'Capitata', Chamaecyparis obtusa, Picea crassifolia, Pinus radiata, Pinus halpensis, Pinus lambertiana, Pinus pinea, Pinus attenuata, Pinus muricata, Abies nobilis 'Molleskoven', Abies pinsapo, Abies forrestii, Abies concolor lowiana. Przesyłka z roślinami od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski: wierzba pisakowa, wawrzynek głowkowy, milin wielkokwiatowy.
8 lutego 2011
Przesyłka z nasionami z Dendrony: Acer davidii, Acer diabolicum, Acer micranthum, Acer triflorum, Brussonetia papyrifera, Cornus obliqua, Corylus chinensis, Indigofera ambluantha, Ligustrum quihoui, Magnolia kobus var. borealis, Magnolia x loebneri, Nandina domestica, Prunus tonella, Roca canina var. Laxa, Zelkova schneideriana, Zelkova serrata.
30 stycznia 2011
Zamówienie roślin u sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski.
29 stycznia 2011
Wysiew nasion do doniczek w Olsztynie: cupressus sempervirens (z Rzymu), Cupressus torulosa (?), Platycarya strobilacea (nasiona z roślinki, którą kupiłem 13 sierpnia 2010), palmy (? - 2 gatunki z Walencji).
15 stycznia 2011
Wysiew nasion do doniczek: liczi chińskie, nasiona z Walencji: 7 (iglak), 11, 12 (iglak), 13, 14, 18 (mydleniec), 25 (żółtodrzew oskrzydlony). Nasiona orzecha czarnego do wiadra z wilgotnym piaskiem.
11 stycznia 2011
Zamówienie nasion we Florpaku i Dendronie.
17 grudnia 2010
Mera Flor w Bartoszycach: świerk serbski.
26 listopada 2010
Przesyłka z firmy "Carya": dereń 'Korałłowyj Marka', dereń 'Wydubieckij', dereń 'Jolico', dereń 'Jantarnyj', dereń 'Elegantnyj', jarząb domowy 'Sossenheimer Riesen', kasztan zębaty, nieszpułka 'Dutch Giant', oliwnik baldaszkowy, pigwowiec japoński 'Cido'.
14 listopada 2010
PUDIZ w Olsztynie: jałowiec chiński 'Blaauw'.
7 listopada 2010
Wysiew nasion z Walencji do doniczek: dąb wielkoowocowy (1), dąb (2), dąb (3), miłorząb dwuklapowy (4), orzesznik jadalny ? (5), głóg (6).
22 października 2010
Przesyłka z nasionami z Walencji. Prawdopodobne gatunki: Quercus virginiana, Osteomeles schwerinae, Quercus hartwissiana, Zanthoxylum alatun, Brachychiton discolor, Ceratonia siliqua, Tamarix gallicia, Melaleuca ericifolia, Quercus macrocarpa, Cupressus torulosa, Ricinus communis, Gingko biloba, Chorisia speciosa, Cercis siliquastrum, Broussonetia papyrifera, Gleditsia triacanthos, Pinus pityusa, Pinus brutia, Cupressus sempervirens, Quercus Sp., Tilia Sp., Pinus Sp., Carya ovata.
9 października 2010
Mera Flor w Bartoszycach: jodła szlachetna 'Glauca'. Sadzenie do gruntu: phyllodoce.
5 października 2010
PUDIZ w Olsztynie: żylistek mieszańcowy 'Strawbery Fields', tawuła van Houtte'a 'Gold Fountain', phyllodoce.
2 października 2010
Sadzenie do gruntu: szczęślin późny, szczęślin późny odm. Fargesa, robinia Kelseya.
25 września 2010
Sadzenie do gruntu: hortensja bukietowa 'Vanille Freise', bluszcz pospolity 'Erecta', irga dammera radicans, enkiant dzwonkowaty, dabecja kantabryjska 'Rosea', azalia 'Nabucco', azalia 'Cannon's Double', azalia 'Juanita', azalia 'Oxydol', azalia 'Golden Lights', kolcowój pospolity.
24 września 2010
Mera Flor w Bartoszycach: azalia 'Oxydol', 'Juanita', 'Nabucco', 'Golden Lights', 'Cannon's Double', forsycja pośrednia 'Karl Sax'.
21 września 2010
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: bluszcz pospolity 'Erecta', buk pospolity 'Dawyck Gold', buk pospolity 'Rohan Obelisk'. PUDIZ w Olsztynie: enkiant dzwonkowaty, hortensja bukietowa 'Vanille Fraise', dabecja kantabryjska 'Rosea'.
20 września 2010
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Praktiker w Olsztynie: kolcowój pospolity, irga dammera radicans.
19 września 2010
Sadzenie do gruntu: tripterygium Regela, oczar wiosenny, lilak węgierski 2 szt., brzoza czarna, brzoza omaszona, kasztan jadalny 'Albomarginata', topola biała, wiąz syberyjski 5 szt.
18 września 2010
Sadzenie do gruntu: szydlica japońska 'Vilmoriana', szydlica japońska 'Vilmorin Gold', jodła balsamiczna 'Piccolo', tawlina jarzębolistna 'Sem', dławisz okrągłolistny (żeński, z Suwałk), brzoza brodawkowata 'Purpurea', dabecja kantabryjska 'Alba', brukentalia ostrolistna.
15 września 2010
Przesyłka ze szkółki w Przytoku: brzoza czarna, oczar wiosenny. PUDIZ w Olsztynie: tawlina jarzębolistna 'Sem', dabecja kantabryjska 'Alba', brukentalia ostrolistna.
11 września 2010
Sadzenie do gruntu: jodła balsamiczna 'Piccolo', dabecja kantabryjska 'Praegerae'. Allegro szkolka_przytok: brzoza czarna, oczar wiosenny.
10 września 2010
Rynek w Olsztynie: kasztan jadalny 'Albomarginata'.
5 września 2010
Targi rolnicze w Olsztynie: jodła balsamiczna 'Piccolo', szydlica japońska 'Vilmorin Gold', szydlica japońska 'Vilmoriniana', brzoza brodawkowata 'Purpurea'.
4 września 2010
Mera Flor w Bartoszycach: jodła balsamiczna 'Piccolo', dabecja kantabryjska 'Praegerae'.
22 sierpnia 2010
Prezent z Bukwałdu: zadrzewnia bezogonkowa 'Cool Splash'. Sadzenie do gruntu: zadrzewnia bezogonkowa 'Cool Splash', sumak jadowity.
18 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: aktinidia czarnopylnikowa 2 szt., kolkwicja chińska 'Pink Cloud'.
17 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: suchodrzew alpejski 'Nana', hemiptelea Davida, cedr atlaski 'Glauca', irga 2 szt.
16 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: karagana syberyjska, zadrzewnia okazała.
15 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: malinotruskawka, cyprysowiec Leylanda 'Castewellan Gold', judaszowiec południowy, klon palmowy 'Green Globe', klon 13, kolkwicja chińska, barbula szara, winnik tojadowaty, orszelina szara, orszelina zaostrzona, stevartia ovata, obiela wielokwiatowa, hortensja involucrata, hortensja piłkowana 'Rosalba', trzmielina Fortune'a 'Silverstone', barwinek pospolity 'La Grave', barwinek pospolity 'Alba', kasztanek jarzębolistny.
14 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: wierzba purpurowa 'Gracilis' 2 szt., pięknotka japońska 'Leucocarpa', bluszcz pospolity 'Ivalace', kalina wygryziona, kalina brzozolistna, pernecja chilijska 'Rosea', bukszpan wieczniezielony 'Aureovariegata', cis pośredni 'Groenland', prusznik blady 'Marie Simon', lagerstoemia indyjska, śliwa wiśniowa 'Nigra', piwonia żółta, czojsia trójlistkowa 'Aurea', barbula klandońska 'Worcester Gold', barbula klandońska 'Kew Blue', barbula klandońska, kasztan chiński, kalina Burkwooda 'Mohawk', hortensja szorstkolistna 'Macrophylla, kalina wawrzynowata, pigwowiec okazały 'Yukigoten', jaśmin nagokwiatowy, enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus'.
13 sierpnia 2010
Przesyłka ze szkółki w Zawadzie Nowej: Quercus phellos 2 szt., Quercus muehlenbergii 2 szt., Quercus acutissima  2 szt., Quercus ilex, Juglans major, Castanea mollissima, Actinidia melanandra 2 szt., Viburnum betulifolium, Oxydendron arboreum, Acer capillipes, Clethra acuminata,  Clethra barbinervis, Exochorda racemosa, Eucomia ulmoides, Diospyros lotus, Diospyros virginiana, Parrotia persica, Paulownia fargesii, Peonia lutea, Platycarya strobilacea, Salix purpurea ‘Gracilis’ 2 szt., Stevartia ovata, Styrax japonica, Xanthoceras sorbifolia, Ampelopsis aconitifolia, Maclura pomifera. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Leszek2401: hortensja 'Rosalba', zadrzewnia okazała, hortensja involucrata, bluszcz pospolity 'Ivalace', prusznik blady 'Marie Simon', kalina wygryziona, czojsia trójlistkowa 'Aurea', malinotruskawka. Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: cis pośredni 'Groenland', barwinek pospolity 'La Grave', barwinek pospolity 'Alba'.
12 sierpnia 2010
Przesyłka ze szkółki w Zawadzie Nowej: Cercis siliquastrum, Caryopteris x clandonensis, Carya tomentosa, Acer griseum.
10 sierpnia 2010
Przesyłka od sprzedawcy Allegro marcin_arr: cyprysowiec Leylanda 'Castewellan Gold', kalina Burkwooda 'Mohawk', śliwa wiśniowa 'Nigra', pernecja chilijska 'Rosea', jaśmin nagokwiatowy, enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus', pigwowiec okazały 'Yukigoten', wiciokrzew Tellmana, kolkwicja chińska 'Pink Cloud', albizja 'Rosea', barbula klandońska 'Wocester Gold', barbula klandońska 'Kew Blue', pięknotka japońska 'Leucocarpa', hortensja szorstkolistna 'Macrophylla', lagerstroemia indyjska, bukszpan wieczniezielony 'Aureovariegata', kalina wawrzynowata.
9 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: dereń kanadyjski - siewki, pieris japoński 'Variegata' 2 szt., cyprysik żywotnikowy 'Red Star'. Prezent z Bukwałdu: trzmielina Fortune'a 'Silverstone'.
8 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: cis pospolity (samosiew z Kortowa), żywotnik zachodni 'Globosa', żywotnik zachodni 'Filiformis', cyprysik groszkowy, żywotnik zachodni 'Aurescens', cyprysik groszkowy 'Boulevard'.
7 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: cis pospolity (samosiew z Kortowa), leszczynowiec kłosowy, moszenki cylickie, jodła pospolita, brzoza chichibueńska, jałowiec płożący 'Andorra Compacta', żywotnik zachodni 'Danica'. Zamówienie na rośliny w szkółce Carya: kasztan zębaty, pigwowiec japoński ‘Cido’, derenie jadalne ‘Jolico’, ‘Jantarnyj’, ‘Korałłowyj Marka’, ‘Wydubieckij’, ‘Elegantnyj’, oliwnik baldaszkowy, nieszpułka zwyczajna ‘Dutch Giant’, jarząb domowy ‘Sossenheimer Riesen’.
6 sierpnia 2010
Sadzenie do gruntu: magnolia naga 'Yellow River', sumak octowiec, krzewuszka różnobarwna, oczar pośredni 'Pallida', berberys Thunberga 'Bagatelle', cis pospolity 'Washingtonii', cis pospolity 'Elegantissima' 2 szt., cis pośredni 'Hillii', cis pospolity 'Aurea', jarzębogrusza uszkowata 'Bulbiformis', jarzębogrusza uszkowata, morwa biała 'Żółwińska', cis pospolity 'Aurea Decora', cis pospolity (samosiew z Kortowa).
5 sierpnia 2010
Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro marcin_arr: cyprysowiec Leylanda 'Castewellan Gold', kalina Burkwooda 'Mohawk', śliwa wiśniowa 'Nigra', pernecja chilijska 'Rosea', jaśmin nagokwiatowy, enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus', pigwowiec okazały 'Yukigoten', wiciokrzew Tellmana, kolkwicja chińska 'Pink Cloud', albizja 'Rosea', barbula klandońska 'Worcester Gold', barbula klandońska 'Kew Blue', pięknotka japońska 'Leucocarpa', hortensja szorstkolistna 'Macrophylla', lagerstroemia indyjska, bukszpan wieczniezielony 'Aureovariegata', kalina wawrzynowata.
4 sierpnia 2010
Sklep ogrodniczy Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: oczar pośredni 'Pallida', szkółka Drzewa i Krzewy Ozdobne na granicy Olsztyna i Szczęsnego: magnolia naga 'Yellow River'. Zamówienie roślin od sprzedawcy Allegro Leszek2401: nellia chińska, hortensja 'Rosalba', zadrzewnia okazała, hortensja involucrata, bluszcz pospolity 'Ivalace', prusznik blady 'Marie Simon', kalina wygryziona.
2 sierpnia 2010
Zamówienie roślin w szkółce w Zawadzie Nowej: Quercus phellos 2 szt., Quercus muehlenbergii 2 szt., Quercus acutissima  2 szt., Quercus ilex, Juglans major, Castanea mollissima, Carya tomentosa, Actinidia melanandra, Viburnum betulifolium, Oxydendron arboreum, Acer capillipes, Acer griseum, Caryopteris × clandonensis, Cercis siliquastrum, Clethra acuminata,  Clethra barbinervis, Exochorda racemosa, Eucomia ulmoides, Diospyros lotus, Diospyros virginiana, Parrotia persica, Paulownia fargesii, Peonia lutea, Platycarya strobilacea, Salix purpurea ‘Gracilis’, Stevartia ovata, Styrax japonica, Xanthoceras sorbifolia, Ampelopsis brevipenduculata, Maclura pomifera.
31 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: szczodrzeniec ruski, jodła pospolita, stewarcja koreańska, cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy 'Squarrosa', cyprysik groszkowy 'Filifera Variegata', forsycja zwisająca 2 szt., dereń kanadyjski, jałowiec pośredni 'Gold Coast', cis japoński 'Nana'.
30 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: kłokoczka kaukaska 2 szt., tamaryszek drobnokwiatowy, tamaryszek a, brzoza omszona, brzoza dahurska, wiciokrzew Browna 'Mintrum', wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet', trzmielina capilliceus 7 szt, wawrzynek wilczełyko.
29 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: hortensja pnąca 'Mirranda', berberys Thunberga 'Darts Red Lady', tamaryszek rozgałęziony 'Rubra'.
28 lipca 2010
Mera Flor w Bartoszycach: kalocefalus Browna, hortensja bukietowa 'Dart's Little Dot'. Sadzenie do gruntu: hortensja bukietowa 'Dart's Little Dot'. Prezent z Bukwałdu: hortensja pnąca 'Mirranda'.
23 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: suchodrzew skrytoowocowy, kolcosił Siebolda 'Variegata', pigwowiec wspaniały 'Fire Dance'.
22 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: mahonia pospolita, bluszcz pospolity 'Congesta', cis  z Ełku, cis pośredni 'Mecenas', ognik 'Teton', ketmia syryjska, ketmia syryjska 'Purpurea Variegatus'.
21 lipca 2010
PUDIZ w Olsztynie: cis pośredni 'Mecenas', ognik 'Teton', ketmia syryjska 'Purpurea Variegatus', ketmia syryjska. Prezent z Ełku: mahonia posplita, bluszcz pospoliy 'Congesta', cis.
18 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: jodła balsamiczna 'Nana', cis pospolity 'Semperaurea', winobluszcz trójlistkowy 'Veitchii', grujecznik japoński, grujecznik wspaniały.
17 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: pięciornik krzewiasty 'True Pink', laurowiśnia iberyjska 'Variegata', trzmielina Fortune'a 'Wolong Ghost', kalina wawrzynowata 'Eve Price'.
16 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: jodła balsamiczna 'Piccolo', świerk pospolity 'Geel UH', świerk biały 'Barus', świerk kaukaski 'Golden Start', świerk pospolity 'Pumila Nigra', świerk pospolity 'Four Winds', tarnina, krzewuszka 'Lucifer', lilak pospolity 'Aucubifolia', kalina koralowa 'Anny's Magic Gold', magnolia 'Alexandrina', jałowiec płożący 'Blue Chip' 3 szt., janowiec bułgarski, janowiec włosisty 'Lemon Spreader', jałowiec płożący 'Limeglow'.
15 lipca 2010
PUDIZ w Olsztynie: metasekwoja chińska, jałowiec łuskowy 'Blue Star', winobluszcz trójklapowy 'Veitchii'. Sadzenie do gruntu: metasekwoja chińska, szydlica japońska 'Compressa', jałowiec łuskowy 'Blue Star'.
14 lipca 2010
Przesyłka od marcin_arr: szydlica japońska 'Compressa', janowiec bułgarski, janowiec włosisty 'Lemon Spreader', laurowiśnia iberyjska 'Variegata', żywotnik zachodni 'Meinecke's Zwerg', kalina wawrzynowata 'Eve Price', trzmielina Fortune'a 'Wolong Ghost', pięciornik krzewiasty 'True Pink', kalina koralowa 'Anny's Magic Gold'.
12 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: tarnina, głóg pośredni 'Paul's Scarlet', lilak ottawski, lilak zwisający 2 szt., lipa szerokolistna 'Laciniata', kalina sztywnolistnawa 'Willowwood', śnieguliczka Doorenbosa', sumak octowiec 'Dissecta' 2 szt., świerk sitkajski 'Midget', świerk pospolity 'Vermont Gold'.
10 lipca 2010
Mera Flor w Bartoszycach: świerk pospolity 'Vermont Gold', świerk pospolity 'Geel UH', jodła balsamiczna 'Piccolo', świerk orientalny 'Golden Start', świerk sitkajski 'Midget', świerk biały 'Barus', świerk pospolity 'Four Winds', kalina 'Willowwood', krzewuszka 'Lucifer', świerk pospolity 'Pumila Nigra'.
9 lipca 2010
Zamówienie roślin od marcin_arr: szydlica japońska 'Compressa', janowiec bułgarski, janowiec 'Lemon Spreader', laurowiśnia iberyjska 'Variegata', żywotnik zachodni 'Meinecke's Zwerg', kalina wawrzynowata 'Eve Price', trzmielina Fortune'a 'Wolong Ghost', pięciornik krzewiasty 'True Pink', kalina koralowa 'Anny's Magic Gold'.
7 lipca 2010
Wizyta w ogrodzie botanicznym w Krakowie. Cotoneaster foveolatus.
6 lipca 2010
Wizyta w ogrodzie botanicznym w Krakowie.
3 lipca 2010
Sadzenie do gruntu: lilak ottawski 'Minuet', perowskia łobodolistna 2 szt., ligustr pospolity 'Chlorocarpum' 6 szt., lipa srebrzysta, lipa kaukaska.
2 lipca 2010
Wysadzanie do gruntu: sosna pospolita 'Beuvronensis', żółtodrzew (wrażliwy na mróz), jałowiec pośredni 'Mordigian Gold', śliwa tarnina 2 szt., abeliofylium koreańskie 'Roseum', forsycja 'Maluch' 2 szt., żurawina wielkoowocowa 'Macro Hoves' 2 szt., żurawina błotna, wiśnia piłkowana 'Pink Perfection', lipa amerykańska, ligustr pospolity z nasion odm. 'Chlorocarpum' 4 szt., kasztanowiec drobnokwiatowy,
1 lipca 2010
Mera Flor w Bartoszycach: sosna koreańska, sosna czarna, kasztanowiec drobnokwiatowy. Sadzenie do gruntu: sosna czarna, jałowiec pospolity 'Horstman' 2 szt., hortensja krzewiasta 'Pink Diamond', sosna koreańska, żywotnik zachodni 'Tiny Tim'.
30 czerwca 2010
Szkółka Drzew i Krzewów D.J. Czyżyk w Dobrym Mieście: żurawina wielkoowocowa 'Macro Hoves' 2 szt.
29 czerwca 2010
Skład budowlany Agro Helena w Dywitach koło Olsztyna: sosna zwyczajna 'Beuvronensis', jałowiec pospolity 'Horstman' 2 szt., żywotnik zachodni 'Tiny Tim'.
28 czerwca 2010
PUDIZ w Olsztynie: lilak pospolity 'Jules Simon', hortensja bukietowa 'Pink Diamond'. Sklep ogrodniczy Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: pięciornik trójząbkowy 'Nuuk'.
26 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: wiciokrzew pomorski 'Graham Thomas', kalmia szerokolistna 'Ostbo Red', świerk pospolity 'Dan's Dwarf', hyzop lepkarski, hortensja bukietowa 'Pinky Winky'.
25 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: wierzba japońska 'Pendula', pięciornik krzewiasty 'Fridhem', berberys wąskolistny, klon 11, klon 14, świerk koreański, cyprysik Lawsona 'Kelleris Gold', żywotnik zachodni 'Danica', sztobry wierzba wawrzynkowej, sztobry wierzby iwy 'Pendula', klon 4, świerk kłujący 'Glauca', jodła koreańska, żywotnik zachodni 'Selena'.
24 czerwca 2010
Listopadowa pogoda - deszcz, 13 stopni. Meraflor w Bartoszycach: pięciornik krzewiasty 'Fridhem'. Sadzenie do gruntu: cyprysik Lawsona 'Ivonne', świerk pospolity 'Zagwiżdże', bernerys Thunberga 'Aurea'.
23 czerwca 2010
Prezent z Bukwałdu: brzoza omszona 'Purpurea'.
22 czerwca 2010
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: berberys wąskolistny. Szkółka Żółtowscy w Szczęsnem koło Olsztyna: wierzba japońska 'Pendula', berberys Thunberga 'Aurea'. Szkółka Drzewa i Krzewy Ozdobne położona na granicy Olsztyna i Szczęsnych: świerk pospolity 'Zagwiżdże'.
20 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa' 3 szt., bluszcz pospolity 'Natasja', cyprysik Lawsona 'Blue Surprise'.
19 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: funkia 'Sum and Substance', wierzba japońska 'Hakuro Nischiki' 2 szt., janowiec włosisty 'Vancouver Gold', żywotnik zachodni 'Columna', cyprysik Lawsona 'White Spot', żywotnik zachodni 'Abel Twa', żywotnik zachodni 'Hoseri', cyprysowiec Leylanda 'Groen', świerk ajański, świerk Schrenka odm. tienszańska, świerk likiangeński 2 szt., cyprysik groszkowy 'Ericoides Aurea', żywotnik olbrzymi 'Zebrina Extra Gold', żywotnik olbrzymi 'Can-can', jałowiec płożący 'Winter Blue', żywotnik zachodni 'Litomyśl', jałowiec chiński 'Blue Alps', żylistek 'Rosealind', żylistek tajwański, jałowiec pośredni 'Mordigian Gold', żywotnik zachodni 'Holmstrup Yellow', jodła mandżurska, wierzba wiciowa 3 szt.
18 czerwca 2010
PUDIZ w Olsztynie: cedr atlaski 'Glauca', prusznik różowy. Nad stawem odkryłem wierzbę kruchą.
16 czerwca 2010
Sklep Olkwiat w Olsztynie: żylistek tajwański, żylistek 'Rosealind', janowiec włosisty 'Vancouver Gold', świerk pospolity 'Dan's Dwarf'', cyprysik Lawsona 'Blue Surprise'. Prezent z Bukwałdu: wiciokrzew japoński 'Aureoreticulata', wierzba japońska 'Hakuro Nischiki' 2 szt. Sadzenie do gruntu: wiciokrzew japoński 'Aureoreticulata'.
14 czerwca 2010
OBI w Olsztynie: klon palmowy 'Green Globe', bluszcz pospolity 'Natasja'. Ol-Flora w Wójtowie: jałowiec chiński 'Blue Alps', wiciokrzew Browna 'Mintrum', lilak ottawski 'Minuet', surmia pośrednia 'Purpurea', leptospermum, ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa' 3 szt., cyprysowiec Leylanda 'Groen', malutkie cyprysiki różnych odmian: Lawsona 'Columnaris', groszkowy 'Boulevard', Lawsona 'White Spot', Lawsona 'Elwoodii', Lawsona (żółty), Lawsona (zielony, przewisające pędy), groszkowy (przewisające pędy).
13 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: magnolia 'Ricki', magnolia 'Betty', magnolia 'Ann', krzewuszka 'Evita', krzewuszka 'Courlator'.
12 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: żywotnik olbrzymi 'Irish Gold', sosna zachodnia, jodła syberyjska, jodła olbrzymia, świerk pospolity 'Pumila Glauca', jałowiec pospolity 'Cracovia'. Przesadzanie: kalina Burkwooda 'Anne Russell'.
11 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: złotlin japoński 'Pleniflora', berberys 'Niagara', jałowiec pospolity 'Sueccica Aurea', pęcherznica kalinolistna 'Summer Wine', jodła koreańska 'Silberlocke', bukszpan wieczniezielony 'Elegantissima', runianka japońska 'Variegata'.
9 czerwca 2010
Mera Flor w Bartoszycach: krzewuszka 'Evita', krzewuszka cudowna 'Red Courlator' (? może 'Courtalor', 'Courlated', 'Couleur', 'Courtared'), magnolia 'Ricki', jodła koreańska 'Silberlocke'.
8 czerwca 2010
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" na granicy Olsztyna i Szczęsnego: bukszpan wieczniezielony 'Elegantissima'. Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Reeal w Olszytynie: złotlin japoński 'Pleniflora', berberys 'Niagara', jałowiec pospolity 'Cracovia', runianka japońska 'Variegata',. PUDIZ w Olsztynie: pęcherznica kalinolistna 'Summer Wine', świerk pospolity 'Pumila Glauca', cyprysik groszkowy 'Ericoides Aurea'.
6 czerwca 2010
Wymarzły zimą: stevartia monadelpha, paulownia tomentosa, hebanowiec wirginijski 2 szt., Ampelopsis brevipedunculata.
5 czerwca 2010
Mera Flor w Bartoszycach: wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'. Wymarzły: stevartia ovata, Sapindus saponarius, judaszowiec południowy, myszopłoch nandina domowa, magnolia Wilsona, ketmia syryjska (2 in 1), jodła hiszpańska 'Kelleris', kalocefalus Browna, albicja julibrissin. Sadzenie do gruntu: aronia czarna, sosna zwyczajna 'Watereri', sosna czarna 'Green Rocket', kosodrzewina 'Pumilio', trzmielina Fortune'a 'Emerald & Gold', wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet', nieszpułka zwyczajna 'Nottingham', świdośliwa gładka 'Ballerina', obwojnik grecki, miesięcznik chiński, mydleniec wiechowaty, świerk pospolity 'Inversa'. Przesadzanie: winorośl 'Schuyler' i 'Wynosliwyj'.
4 czerwca 2010
Sadzenie do gruntu: brzoza Litwinowa, dereń wielkolistny 7 szt., dereń jadalny 'P5', dereń jadalny 'Macrocarpa', kruszyna pospolita 2 szt., lespedeza thunberga, wiąz 'Bejing Gold', klon jesionolistny 'Kelly's Gold', borówki wysokie: 'Legacy', 'Brigitta', 'Bluecrop', 'Northland'. Przesadzanie: winorośl 'Gołubok'. Wymarzły zimą: Barbula 'Kew Blue', winorośl 'Nero'.
1 czerwca 2010
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" na granicy Olsztyna i Szczęsnego: świdośliwa gładka 'Ballerina'
30 maja 2010
Sadzenie do gruntu: krzewuszka 'Rosea', karagana syberyjska 2 szt., brzoza papierowa, róża parkowa różowa, kolcosił Henry'ego, kolcosił krótkoszypułkowy, klon palmowy, klon jawor 'Leopoldii', krzewuszka cudowna 'Pink Princess', krzewuszka cudowna 'Ruby Queen', krzewuszka 'Milk and Honey', krzewuszka 'Victoria', krzewuszka 'Booskop Glory', krzewuszka cudowna 'Black Minor', tawuła japońska 'Anthony Waterer', suchodrzew tatarski, jarząb mączny, krzewuszka 'Olympiade', żółtodrzew (odporny). Wysiew nasion do doniczek: brzoza Ermana, olsza japońska, magnolia purpurowa, magnolia pospolita.
29 maja 2010
Wymarznięte po zimie: sosna Coultera, sosna bulwiasta, cedr atlantycki, sosna nadmorska, lagerstroemia indyjska, barbula klandońska 'Heavenly Blue', barbula klandońska 'Wocester Gold', ognik 'Orange Cadange', ognik 'Harlequin', żółtodrzew oskrzydlony, irga pozioma 'Robusta', laurowiśnia wschodnia 'Caucasia', jeżyna 'Thornfree', kalina wawrzynowata, kalina wawrzynowata 'Eve Prise'. kalina wawrzynowata 'Gwenllian', pernecja chilijska 'Rosea', hebe 5, dabecja kantabryjska 'Praegerae', laurowiśnia iberyjska 'Angustifolia', wiciokrzew Heckrotta 'American Beauty', kazuaryna skrzypolistna, mahonia chińska, hebe Andersona, cyprys wieczniezielony, sosna kalifornijska, forsycja pośrednia 'Spectabilis', leicesteria formosa, magnolia 'Lennei Alba', powojnik 'Multi Blue', powojnik pnący, powojnik 'Kermesina', powojnik 'Dr. Ruppel', winorośl 'Danmarpa Polonia', wiciokrzew 'Blanche Sandman', powojnik 'Lunar Lass', wiciokrzew japoński 'Mint Crisp', magnolia purpurowa 'Nigra', bluszcz pospolity 'Erecta', bluszcz pospolity 'Congesta', hebe (przy schodach, wszystkie), mamutowiec olbrzymi, sosna pinia, kasztanowiec drobnokwiatowy. Sadzenie do gruntu: brzoza chińska, powojnik 'President', powojnik pośredni 'Praecox', davidia chińska, krzewuszka cudowna 'Caricature'. Przesadzanie: jeżyna trójbarwna, tawuła nippońska 'White Carpet'.
26 maja 2010
Przewróciła się pomnikowa lipa drobnolistna - grubszy pień.
22 maja 2010
Sadzenie do gruntu: winorośl właściwa 'Purpurea', aktinidia ostrolistna 'Kokuwa', borówka wysoka 'Chandler', dereń rozłogowy 'White Gold', świerk pospolity 'Pygmaea', suchodrzew tatarski 'Arnold Red'. Przesadzanie: winorośl 'Agat Doński'.
21 maja 2010
Sklep Olkwiat w Olsztynie: dereń rozłogowy 'White Gold', świerk pospolity 'Pygmaea'. Mera Flor w Bartoszycach: lilak pospolity 'Masena' (?), aktinidia ostrolistna 'Kokuwa', lipa kaukaska, borówka wysoka 'Chandler'. Przesadzanie: wierzba płacząca 'Erythroflexuosa', dereń rozłogowy 'Flaviramea'.
20 maja 2010
Sadzenie do gruntu: tulipanowiec amerykański 'Aureomarginata', rdest Auberta, jesion wyniosły 'Pendula'.
17 maja 2010
PUDIZ w Olsztynie: tulipanowiec amerykański 'Aureomarginata', jesion wyniosły 'Pendula', suchodrzew tatarski 'Arnold Red', rdest Auberta.
16 maja 2010
Sadzenie do gruntu: porzeczka czarna 'Ojebyn', malina 'Golden Queen', mahonia pospolita 2 szt., bez czarny 'Variegata', bez czarny 'Laciniata', bez czarny 'Diabolo', jarząb pospolity 'Pendula', brzoza 'White Light',  wiśnia piłkowana 'Royal Burgundy', orzech szary. Przeniosłem do doniczki głóg Lavallego.
15 maja 2010
Sadzenie do gruntu: Świerk biały 'Sanders Blue', świerk biały 'Alberta Globe', świerk czarny 'Nana', jałowiec łuskowy 'Blue Star', świerk pospolity 'Tabuliformis', świerk karłowy 2 szt., kalina angielska, klon 7, świerk pospolity 'Compacta', jarząb pospolity 'Fastigiata', świerk pospolity 'Ohlendorffi'.
14 maja 2010
Wysiew stratyfikowanych i skaryfikowanych nasion do doniczek: chmielograb japoński, głóg porzeczkowy, śniegowiec wirginijski, styrak okrągłolistny, oczar omszony, oczar miękkowłosy, róża pimpinellifolia, róża gęstokolczasta, śniegowiec wirginijski, grab japoński, oliwnik srebrzysty, róża Davida. Sadzenie do gruntu: kalina bodnanteńska 'Charles Lamont', róża tępouszkowa 2 szt., jaśminowiec Schrenka 4 szt., tawuła japońska 'Macrophylla' 5 szt., barwinek pospolity 'Atropurpurea', irga szwedzka 'Royal Carpet' 3 szt., kolkwicja chińska, wierzba płożąca, jaśminowiec 'Alabaster', krzewuszka 'Bocreshine', jałowiec łuskowy 'Holger', cyprysik tępołuskowy ('Janeke'), żywotnik zachodni 'Teddy', jałowiec nadbrzeżny.
13 maja 2010
Szkółka w Dobrym Mieście: wierzba płożąca. Mera Flor w Bartoszycach: wiśnia piłkokowana 'Royal Burgundy', klon jesionolistny 'Kellys Gold'.
12 maja 2010
Dostałem w prezencie kalinę bodnanteńską 'Charles Lamont'.
11 maja 2010
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: jabłoń 'Professor Sprengel' i jabłoń 'Red Sentinel'.
5 maja 2010
Szkółka Żółtowski w Szczęsnem koło Olsztyna: brzoza 'White Light', jarząb pospolity 'Pendula', jarząb pospolity 'Fastigiata', głóg pośredni 'Paul's Scarlet, jaśminowiec 'Alabaster', krzewuszka ' Bokreshine' (NAOMI CAMPBELL). PUDIZ w Olsztynie: jałowiec nadbrzeżny.
4 maja 2010
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" na granicy Olsztyna i Szczęsnego: kalina angielska.
3 maja 2010
Sadzenie do gruntu: suchodrzew pęcherzykowy 2 szt.
2 maja 2010
Sadzenie do gruntu: suchodrzew alpejski, suchodrzew skrytoowocowy, suchodrzew Altmana, suchodrzew pęcherzykowy, róża tępouszkowa 2 szt., oliwnik wielokwiatowy, jaśminowiec Schrenka 3 szt., jeżyna 'Thornfree', jeżyna 'Loch Ness', porzeczka czerwona 'Rovada', magnolia 'Satisfaction', jałowiec sabiński 'Variegata', jałowiec chiński 'Kaizuka Variegata', sosna chińska (na zboczu, koło modrzewia eurojapońskiego), świerk kłujący 'Globosa Glauca', jałowiec pospolity 'Gold Cone'. Przesadzanie: wierzba Boyda. Przesadzanie siewek do doniczek: głóg zielony.
23 kwietnia 2010
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: magnolia 'Satisfaction', świerk kłujący 'Globosa Glauca', sosna czarna 'Green Rocket', sosna zwyczajna 'Watereri'.
22 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: jarząb turyngski 'Fastigiata', jaśminowiec 'Schneesturm', kalina Burkwooda 'Anne Russell'.
21 kwietnia 2010
Mera Flor w Bartoszycach: jarząb turyngski 'Fastigiata'.
20 kwietnia 2010
Sklep Olkwiat w Olsztynie: jaśminowiec 'Schneesturm', kalina Burkwooda 'Annie Russell'.
18 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: jarząb domowy, jarząb pospolity 'Rosina', lilak pekiński, lilak pospolity 'Jarles Joy', śnieguliczka Chenaulta 'Brain de Soleil', jabłoń 'Winter Gold', klon ussuryjski, tawuła brzozolistna, świdośliwa Larmacka, lilak koreański 'Miss Kim', róża pomarszczona 'Moje Hammarberg'. Przesadzanie: grusza 'Konferencja'. Sadzenie do doniczek sadzonek od orange_chatka.
17 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: oliwnik wąskolistny 2 szt., jarząb pospolity odm. moravica, jarząb szwedzki, jarząb japoński, jarząb mączny 'Magnifica', jarząb 'Joseph Rock', jarząb kaszmirski.
14 kwietnia 2010
Przesyłka z sadzonkami od orange_chatka.
10 kwietnia 2010
Wysiew nasion dodoniczek: śniegowiec wirginijski maritimus, aralia chińska, kokornak mandżurski, grab sercowaty, ostrokrzew okółkowy, jarząb brzęk, nieszpułka zwyczajna, piwonia drzewiasta, jodła chińska, orzesznik pięciolistkowy, jałowiec sztywny, korkowiec japoński, korkowiec sachaliński, sinojackia xylocarpa, dwuskrzydlak chiński, ewodia aksamitna, winorośl japońska. Zauważyłem kiełkujące rośliny w doniczkach: chmielograb japoński, ostrokrzew okółkowy, róża Davida, klon ginnala, suchodrzew Altmana, klon ostroząbkowy (?), trzmielina płaskoogonkowa, jabłoń kwiecista, lipa amurska, irga pseudoambiguus, grab sercowaty, świdośliwa jajowata, ałycza z Kortowa (żółte owoce), chmielograb europejski, irga obscurus, głóg szkarłatny, głóg prostokielichowy, ewodia koreańska. Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Dlinnopłodna', piwonia drzewiasta, tawuła wczesna, forsycja 'Janina', modrzew japoński 'Blue Dwarf', cyprysik tępołuskowy 'Oregon Crested', wiśnia nippońska 'Brillant', irga karłowata, irga wierzbolistna, forsycja 'Kanarek', cyprysowiec Leylanda, modrzew dahurski Ruprechta, modrzew eurojapoński, żywotnik zachodni 'Yellow Ribbon', żywotnik olbrzymi 'Winter Pink', żywotnik olbrzymi 'Aurescens', dziurawiec kielichowaty, krzewuszka cudowna 'Nana Variegata', krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea'. Wykopywanie i sadzenie do doniczek: borówka wysoka 'Bluecrop', 'Northland' i 'Brigitta'.
9 kwietnia 2010
Przesyłka z Dachnowa: lilak pekiński, jarzębogrusza, sasafran lekarski, piwonia drzewiasta, nasiona piwonii drzewiastej. Przesyłka ze sztobrami: hortensja krzewiasta, wierzba wawrzynkowa.
6 kwietnia 2010
Przesyłka z Florpaku: orzesznik pięciolistkowy, jodła chińska, dwuskrzydlak chiński, sinojackia xylocarpa, kokornak mandżurski, ewodia aksamitna, winorośl japońska. Wizyta w PUDIZie: cyprysik tępołuskowy 'Oregon Crested', jagoda kamczacka 'Dlinnopłodna'.
5 kwietnia 2010
Wysiew nasion do doniczek: klon drobnokwiatowy, klon Miyabego, lilak pekiński, irga miseczkowata, leszczyna mandżurska, przewiercirń krzewiasty, ewodia hupejska, sumak szkarłatny, picea crassifolia. Sadzenie do gruntu: świerk pospolity 'Cupressina', jałowiec płożący 'Blue Forest', jałowiec pośredni 'Blue and Gold', jałowiec pośredni 'Gold Star', jałowiec pośredni 'Old Gold', jałowiec płożący 'Alpina' 3 szt., szydlica japońska 'Compressa', świerk biały 'Rainbow's End', świerk czarny, cyprysik żywotnikowy (?), świerk syberyjski, świerk kłujący, świerk czerwony (sitkajski ?), dąb bez szypułkowy 'Insecata', wisienka Besseya, pięciornik krzewiasty 'Golden Drop', sosna giętka, sosna karłowa 2 szt.
4 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: magnolia pośrednia, magnolia pośrednia 'Speciosa', świerk serbski, jodła hiszpańska 'Kelleris', jałowiec sabiński 'Variegata' 3 szt., barbula klandońska 'Heavenly Blue', karagana karłowata, wierzba płożąca (z Dobrego Miasta), Sosna czarna 'Spielberg', sosna czarna 'Globosa', świerk pospolity 'Acrocona'.
3 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: jagoda kamczacka 'Atut' i 'Duet'. Przesadzanie: jagoda kamczacka 'Czelabinka', 'Typ 2' i 'Sinigłaska'.
1 kwietnia 2010
Sadzenie do gruntu: głogownik Davida, świerk pospolity 'Procumbens', barwinek pospolity 'Ralph Shugart', enkiant japoński, laurowiśnia wschodnia 'Caucasia', hortensja 'Renhy', forsycja koreańska 'Kumson', żywotnik zachodni 'Globosa Aurea', barbula klandońska 'Wocester Gold', itea wirginijska, abeliofylum koreańskie. Przesadzanie: jałowiec Pinga 'Hulsdonk Yellow', cyprysik tępołuskowy 'Drath', hortensja 'Precioza'.
31 marca 2010
Przesyłka z drzewkami: jarząb 'Joseph Rock', jarząb pospolity 'Rosina', złotokap Waterera 'Sunspire', dąb bezszypułkowy 'Insecta'.
30 marca 2010
Zakup w OBI: żurawina wielkoowocowa 'Early Black'. Przesyłka z morwą białą 'Żółwińska'.
29 marca 2010
Przesyłka nasion z Dendrony: Acer micranthum, Acer miyabei, Alnus japonica, Aralia stipulata, Chinonanthus virginicus var. maritimus, Corylus mandshurica, Cotoneaster hjelmquisetii, Mespilus germanica, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Sorbus torminalis, Syringa pekinensis, Juniperus rigida. Zakup w PUDIZie: świerk pospolity 'Procumbens'.
28 marca 2010
Sadzenie do gruntu: runianka japońska 'Green Carpet', moszenki pośrednie i lawenda wąskolistna 'Blue Scent'. Przesadzanie: świerk biały 'Laurin', wierzba górska (szczepiona). Wyciąłem uschniętego jesiona w sadzie.
27 marca 2010
Wizyta w PUDIZie: lawenda wąskolistna 'Blue Scent' i kora.
25 marca 2010
Zamówienie sztobrów wierzby wawrzynkowej, hortensji krzewiastej i morwy białej 'Żółwińska'.
23 marca 2010
Przesyłka ze szkółki "Carya": jarzębogrusza, dereń jadalny 'Macrocarpa" i 'P5", orzesznik hikan, jarząb domowy, jarząd jadalny 'Rosina', nieszpułka zwyczajna 'Nottingham', oliwnik wielokwiatowy.
21 marca 2010
Sadzenie do gruntu: pernecja chilijska 'Rosea', żurawina wielkoowocowa 'Macro Hoves'. Wysiew nasion do doniczek: mahonia japońska, akebia trójlistkowa, modrzew ussuryjski. Przygotowanie sadzonek cyprysowca Leylanda 'Castewellan Gold'.
20 marca 2010
Zauważyłem kiełkujące nasiona w doniczce w piwnicy: kalina, dereń Waltera, róża Davida, klon ostroząbkowy (?). Sadzenie do gruntu: borówka brusznica 'Koralle' i 'Red Perl'.
19 marca 2010
Zamówienie nasion w Dendronie: Acer micranthum, Acer miyabei, Alnus japonica, Aralia stipulata, Chinonanthus virginicus var. maritimus, Corylus mandshurica, Cotoneaster hjelmquisetii, Mahonia repens, Mespilus germanica, Phellodendron japonicum, Phellodendron sachalinense, Sorbus torminalis, Syringa pekinensis, Viburnum burejaeticum, Juniperus rigida.
15 marca 2010
Zauważyłem pierwszą siewkę oliwnika srebrzystego. Nasiona były w ciepłej stratyfikacji od 2 marca 2010. Były poddane wcześniej trawieniu stężonym kwasem siarkowym.
14 marca 2010
Wycięcie śliwy koło domu i przycięcie dwóch węgierek dąbrowickich.
10 marca 2010
Mój niepokój wzbudziły sadzonki kalin od orange_chatka. Wszystkie wyglądały tak samo, a powinny być różnych gatunków. Zacząłem dociekać i porównywać je z kalinami już u mnie rosnącymi. Dalsza analiza sadzonek, oferty i korespondencja ze sprzedawcą doprowadzila mnie do pewności, że cała oferta jest oszustwem. Jest skopiowana ze strony www amerykańskiej szkółki Eastbrook's z Yarmouth.
5 marca 2010
Przesyłka z sadzonkami od orange_chatka.
22 lutego 2010
Przyciąłem od dołu gałęzie w sosnach zwyczajnych. Przegląd zżartych przez ziwerzęta roślin. Przegląd doniczek z nasionami. Zauważyłem, że zaczęły wschodzić nasiona: suchodrzew Altmana, cyprys meksykański (wysiany 11.10.2009), karagana syberyjska (10.10.2009), suchodrzew zwyczajny (13.09.2009), jabłoń kwiecista (mniejsze jabłka, 10.10.2009), klon ginnala (nasiona spod teatru, 10.10.2009).
20 lutego 2010
Wysiew nasion do doniczek: Abies bornmuleriana, Abies firma, Abies magnifica v. magnifica, Abies magnifica v. shastensis, Abies pinsapo, Cephalotaxus fortunei, Lonicera japonica, Malus x micromalus, Myrica gale, Photinia davidsoniae, Prunus glandulosa, Prunus serrulata, Prunus tenella, Xantocera sorbifolium, Zelkova schneideriana, Zelkova serrata, Acer mono, Acer triflorum, Acer fabri, Acer davidii, Acer Shirasawanum, Acer mandshuricum, Sasafran albidum.
17 lutego 2010
Licytacja na Allegro (orange_chatka) sadzonek: kalina 'Blue Muffin', kalina 'Cardinal Candy', kalina 'Mohican', kalina 'Newport', kalina 'Shoshoni', kalina 'Summer Snowflake', kalina 'Wenthworth', kalina 'Cayuga', kalina 'Emerald Tryumph', kalina 'Mohawk', kalina 'Summer Hill', jaśminowiec 'Blizzard', jaśminowiec 'Natches', wiciokrzew Maxymowicza, wiciokrzew tatarski 'Honey Rose', wiciokrzew 'Goldflame', wiciokrzew 'Mandarin', złotokap 'Pendula', dziurawiec Hypericum andros 'Albury Purple', dziurawiec  Hypericum patulum 'Sungold', hortensja bukietowa 'Grandiflora Compacta', hortensja bukietowa 'Phantom', hortensja bukietowa 'Quick Fire', forsycja pośrednia 'Gold Tide', forsycja pośrednia 'Karl Sax', forsycja pośrednia 'Meadowlark', forsycja pośrednia 'New Champshire Gold', forsycja pośrednia 'Northern Gold', forsycja pośrednia 'Vermund Sun', żylistek szorstki 'Pride of Roche', żylistek szorstki 'Pink Minor', irga pozioma 'Perpusilla', dereń biały 'Cream Craker', dereń biały 'Ivory Halo', dereń biały 'Bailayi', dereń rozłogowy 'Arctic Fire', pigwowiec 'Cameo', pigwowiec 'Crimson Gold', pigwowiec 'Orange Delight', pigwowiec 'Spitfire', pigwowiec 'Toyo-Nishiki', aronia czarnoowocowa 'Autumn Magic', aronia czerwonoowocowa 'Brilantissima', lilak 'Albert Holden'.
16 lutego 2010
Przesyłka z Florpaku z nasionami: Abies bornmuleriana, Abies firma, Abies magnifica v. magnifica, Abies magnifica v. shastensis, Abies pinsapo, Cephalotaxus fortunei, Larix olgensis, Picea crassifolia, Betula ermanii, Buplerum fruticosumi, Carpinus cordata, Carpinus japonica, Chinonanthus virginicus, Crataegus phaenopyrum, Eleagnus commutata, Evodia huphensis, Hammamelis mollis, Ilex verticillata, Lonicera japonica, Magnolia sieboldii, Magnolia officinalis, Mahonia japonica, Malus x micromalus, Myrica gale, Ostrya japonica, Photinia davidsoniae, Prunus glandulosa, Prunus serrulata, Prunus tenella, Rhus glabra, Rosa davidii, Rosa pimpinellifolia, Styrax obassia, Xantoceras sorbifolium, Zelkova schneideriana, Zelkova serrata, Akebia trifoliata, Acer mono, Acer triflorum, Acer fabri, Acer davidii, Acer Shirasawanum, Acer mandshuricum, Sasafran albidum.
6 grudnia 2009
Sadzenie siewek dębów z Francji do doniczek. Sadzenie do gruntu: sosna Thunberga, żywotnik olbrzymi, jałowiec sabiński 'Blue Sparkle'.
5 grudnia 2009
Przesyłka z dębami z Francji: Quercus fabrei 2 szt., Quercus mongolica 4 szt., Quercus ilex rotundifolia 2 szt., Quercus prinus 5 szt., Quercus aliena 3 szt., Quercus myrsinaefolia 2 szt., Quercus pyrenaica 4 szt., Quercus dentata 5 szt., Quercus chenii 2 szt., Quercus falcata pagodaefolia 4 szt., Quercus gilva 2 szt., Lithocarpus synbalanos 4 szt., Lithocarpus cleistocarpus 2 szt., Castanopsis sieboldii 5 szt., Castanopsis cuspidata 4 szt.
4 grudnia 2009
Sadzenie do gruntu: jarząb niski, budleja Davida 'Harlequin', wierzba iwa 'Pendula'.
2 grudnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: jarząb niski, budleja Davida 'Harlequin', wierzba iwa 'Pendula'.
25 listopada 2009
Sadzenie do gruntu: żywotnik olbrzymi 'Daniëllow', świerk biały 'Blue Planet'.
22 listopada 2009
Przesadzanie: orzech skalny. Wzeszły nasiona kaliny ząbkowanej.
21 listopada 2009
Mera Flor w Bartoszycach: świerk pospolity 'Acrocona', świerk kłujący 'Barbara'. Sadzenie do gruntu: świerk kłujący 'Barbara', cyprysik groszkowy 'Nana', jałowiec nadbrzeżny 'Pacific Blue', świerk pospolity 'Maxwellii'.
19 listopada 2009
PUDIZ w Olsztynie: jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific', jabłoń 'Winter Gold'.
15 listopada 2009
Wysiew nasion do doniczek: głóg owłosiony, głog pośredni 'Girauldii', głóg cętkowany 'Aurea', aronia śliwolistna, kalina (drobne owoce), irga (czarne owoce), jarząb (czarne owoce).
14 listopada 2009
Sadzenie do gruntu: forsycja zielona. Wysiew nasion do doniczek: dąb omszony.
12 listopada 2009
Przesyłka ze Strzelina: lespedeza Thunberga i wisienka Besseya.
10 listopada 2009
Zamówienie na nasiona do Florpaku: Abies bornmueleriana, Abies Delavayi, Abies firma, Abies forrestii, Abies magnifica var. magnifica, Abies magnifica var. shastensis, Abies nephrolepis, Abies numidica, Abies prinsapo, Cephalotaxus fortunei, Larix olgensis, Picea crassifolia, Picea glehnii, Pinus halpensis, Pinus yunnanensis, Torreya grandis, Torreya nucifera, Acer davidii, Acer fabri, Acer mandsuricum, Acer mono, Acer shirasawum, Acer triflorum, Akebia trifoliata, Aristolochia mandshuriensis, Aristolochia tomentosa, Artemisia arbotanum, Aucuba japonica, Berberis amurensis, Betula costata, Betula ermanii, Bupleurum fruticosumi, Carpinus cordata, Carpinus japonica, Carya ovata, Chinonanthus virginicus, Crataegus phaenopyrum, Crataegus sanguinea, Dipteronia sinensis, Eleagnus commutata, Eleagnus umbellata, Eribotrya japonica, Evodia huphensis, Evodia velutina, Forsythia suspensa, Hammamels mollis, Hibiscus mutabilis, Ilex verticillata, Lonicera japonica, Magnolia sieboldii, Magnolia lilioflora, Magnolia officinalis, Mahonia japonica, Malus huphensis, Malus x micromalus, Melia azedarach, Myrica gale, Ostrya japonica, Photinia davidsoniae, Photinia serrulata, Poliothyrsis sinensis, Prunus glandulosa, Prunus laurocerasus, Prunus serrulata, Prunus tenella, Rhus glabra, Rosa davidii, Rosa hugonis, Rosa pimpinellifolia, Sassafran albidum, Sinojackia xylocarpa, Smilax hispida, Styrax obassia, Vitis coignetiae, Xantoceras sorbifolium, Zelkova schneideriana, Zelkova serrata.
9 listopada 2009
Hipermarket OBI w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Yellow Ribbon', żywotnik olbrzymi 'Aurescens', żywotnik olbrzymi 'Winter Pink'.
8 listopada 2009
Wysiew nasion do doniczek: miłorząb dwuklapowy, świdośliwa jajowata, magnolia pośrednia, trzmielina korkowa.
7 listopada 2009
Mera Flor w Bartoszycach: świerk serbski i świerk syberyjski.
2 listopada 2009
Wysiew nasion do doniczek: skrzydłorzech kaukaski.
29 października 2009
Szkółka na granicy Olsztyna i Szczęsnego: barbula klandońska 'Heavenly Blue', laurowiśnia wschodnia 'Caucasia'.
28 października 2009
Przesyłka z Sopotu: tegoroczne siewki Betula chichibuensis, Quercus michauxii, Quercus nigra, Quercus acutissima, Quercus ellipsoidalis, Quercus arkansana.
27 października 2009
Szkółka Żółtowski w Szczęsnem koło Olsztyna: sosna czarna 'Globosa', forsycja pośrednia 'Kanarek', śnieguliczka Chaneaulta 'Brain de Soleil', pięciornik krzewiasty 'Golden Drop'.
24 października 2009
Wysiew nasion do doniczek: dąb omszony, dąb szkarłatny, miłorząb dwuklapowy, ośnieża czteroskrzydła (?), grab, klon polny, klon (koło sumaka), suchodrzew Olgi, oczar omszony 'Diana'. Sadzenie do gruntu: brzoza pożyteczna 'Long Trunk', olsza czarna 'Imperialis', wiąz 'Jacqueline Hillier'.
22 października 2009
PUDIz w Olsztynie: róża pomarszczona 'Alba', winorośl właściwa 'Purpurea'. Prezent z Wrocławia: dąb szkarłatny, dąb omszony, dąb czerwony, skrzydłorzech kaukaski, miłorząb chiński.
21 października 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro marcin_arr: enkiant japoński, róża pomarszczona 'Moje Hammarberg', kazuaryna skrzypolistna, grewilla mocna, hortensja bukietowa 'Pinky Winky', forsycja koreańska 'Kamsun', abeliofylum koreańskie 'Roseum', pigwowiec wspaniały 'Fire Dance', modrzew japoński 'Blue Dwarf', jodła hiszpańska 'Kelleris'.
20 października 2009
Kudypy, nasiona: Sorbus Sp., Viburnum Sp., Crataegus punctata 'Aurea', Crataegus submollis, Crataegus x media 'Gireoudii', Hammamelis x intermedia 'Diane', Cotoneaster Sp., Lonicera olgae, Carpinus Sp., Aronia x prunifolia, Halesia Sp. Nasiona klona polnego z ul. 1 Maja w Olsztynie. Przesyłka od sprzedawcy Allegro rosliny_swiata: modrzew eurojapoński, sosna giętka, kosolimba 2 szt. Przesyłka od sprzedawcy Allegro akex-Albamar: albizia julibrissin rosea, Głogownik Frasera 'Red Robin', kalmia szerokolistna 'Ostbo Red'.
19 października 2009
Przesyłka ze szkółki w Królowym Moście: żywotnik olbrzymi, sosna Thunberga, sosna żółta odm. skalna, świerk czarny, świerk czerwony.
17 października 2009
Wysiew nasion do doniczek: klon polny i jabłoń z Kortowa (kwiecista ?).
15 października 2009
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: magnolia pośrednia, magnolia pośrednia 'Speciosa', świerk biały 'Blue Planet', żywotnik olbrzymi 'Daniëllow'.
13 października 2009
Zebrałem nasiona klona polnego na rogu ulicy Partyzantów i 1 Maja w Olsztynie i owoce jabłoni, prawdopodobnie kwiecistej, w Kortowie.
11 października 2009
Wysiew nasion do doniczek: jabłoń kwiecista 2 odm., Cupressus funebris, Cupressus lusitanica.
10 października 2009
Wysiew nasion do doniczek: dąb szkarłatny, dąb błotny, dąb czerwony, dąb szypułkowy (4 formy), orzech włoski, klon ginnala, karagana syberyjska, buk pospolity. Sadzenie do gruntu: wiąz drobnolistny 'Yatsubusa', wiąz (?) 'Aurea', kalina koralowa 'Nanum', jałowiec pospolity 'Kalebab', świerk pospolity, cyprysik tępołuskowy 'Tetragona Aurea', kalina bodnanteńska 'Charles Lamont', fotergilla Gardena.
8 października 2009
Przesyłka z nasionami z Wrocławia: dąb szkarłatny, dąb czerwony, dąb błotny, dąb szypułkowy piramidalny, dwie odmiany dębu szypułkowego, orzech włoski - wielkie owoce, jabłoń kwiecista - jabłka z dwóch odmian. Przesyłka ze szkółki w Grabowie: suchodrzew skrytoowocowy, hyzop lekarski, malina 'Golden Queen', jeżyna 'Loch Ness', jeżyna 'Thornfree', glicynia chińska 'Alba'.
7 października 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro pieknerosliny: pęcherznica kalinolistna 'Diable d'Or', kalina bodnateńska 'Charles Lamont', pernecja chilijska 'Rosea', kalina koralowa 'Nanum', wiąz drobnolistny 'Yatsubusa', wiąz nieznanego gatunku 'Aurea', forsycja (miała być koreańska). Przesyłka od sprzedawcy Allegro futuregardens: głogownik Davida, akebia pięciolistkowa 'Variegata'. Nasiona klona ginnala z drzewek spod teatru w Olsztynie.
6 października 2009
Przesyłka od marcin_arr: dziurawiec kielichowaty, itea amerykańska 'Long Spire', świerk koreański, cyprysik nutkajski 'Variegata', szydlica japońska 'Compressa', fotergilla Gardena, lilak koreański 'Miss Kim', bez czarny 'Diabolo'.
4 października 2009
Wysiew nasion do doniczek: oliwnik wąskolistny, suchodrzew pospolity, głóg zielony, głóg szkarłatny, głóg z Kortowa, oczar japoński, brzoza Ermana. Przesadzanie: jałowiec pospolity 'Anna Maria'. Sadzenie do gruntu: kalina wawrzynowata 'Ladybird', kiścień 'Red Lips', kalina Davida, irga położona 'Variegatus', cyprysik groszkowy 'True Blue', porzeczkoagrest 'Croma', forsycja pośrednia 'Spectabilis', winorośl 'Agat Doński', 'Gołubok', 'Nero', 'Schuyler', 'Winosliwyj' i 'Danmarpa Polonia'.
2 października 2009
PUDIZ w Olsztynie: borówka wysoka 'Legacy', borówka brusznica 'Red Pearl', borówka brusznica 'Koralle', porzeczkoagrest 'Croma', śliwa 'Valor'.  Szkółka Drzew i Krzewów, D.J. Czyżyk w Dobrym Mieście: świerk kłujący, świerk pospolity 'Cupressina', żurawina wielkoowocowa 'Macro Hoves', wierzba, dziurawiec, moszenki. Mera Flor w Bartoszycach: jałowiec sabiński 'Blue Sparkle', cyprysik groszkowy 'True Blue'.
1 października 2009
Przesyłka z Internetowego Sklepu Ogrodniczego Pendula: olsza mandżurska, jesion szablastolistny, świerk pospolity 'Maxwellii', świerk biały 'Rainbow's End', Irga położona 'Variegatus', krzewuszka cudowna 'Black Minor', ostrokrzew Meserwy 'Blue Girl', tripterigium Regela. Przesyłka malutkich sadzonek od sprzedawcy Allegro jacekwy: magnolia japońska, świerk karłowy 2 szt., świerk biały 'Densata' 2 szt., kuningamia chińska 2 szt., sosna cukrowa 2 szt., sosna czerwona 2 szt., świerk Meyera 2 szt., sosna wydmowa 4 szt. Zebrałem owoce oliwnika wąskolistnego z drzewa rosnącego przy przychodni przy ul. Dworcowej 28 w Olsztynie.
30 września 2009
Stoisko ogrodnicze hipermarketu Praktiker w Olsztynie: kalina wawrzynowata 'Bluebird', kalina Davida, kiścień 'Red Lips'. Stoisko ogrodnicze hipermarketu Real w Olsztynie: runianka japońska 'Green Carpet'. Hipermarket OBI w Olsztynie: wawrzyn szlachetny, winorośl 'Nero', 'Agat Doński', 'Gołubok', 'Schuyler' i 'Winosliwyj'.
29 września 2009
Zebrałem w Kortowie, koło domu studenta nr 10, owoce głogu zielonego, szkarłatnego i nieoznaczonego gatunku głogu.
27 września 2009
Sadzenie do gruntu: lilak węgierski, irga Simonsa, irga miseczkowata, irga Dielsa, jałowiec sabiński 'Rockery', jaśminowiec 'Justynka', jaśminowiec 'Minnesota Snowflake', tawuła nippońska 'Halward's Silver', suchodrzew chiński, jałowiec chiński 'Monarch', żywotnik zachodni 'Perła', barwinek pospolity orbiculata, kalina 'Eskimo, kalina wawrzynowata 'Gwenllian', kalina wawrzynowata.
26 września 2009
Sadzenie do gruntu: świerk kaukaski, kalina japońska 'Shasta', irga wierzbolistna 'Robusta', olsza czarna 'Imperialis', azalie japońskie 'Königstein' i 'Hino-Crimson'. Przesadzanie: kalina japońska 'Pink Beauty'.
25 września 2009
Sadzenie do gruntu: sosna kalifornijska, hortensja sercowata, hebe 5 i 6. Przesadzanie: obiela mieszańcowa 'The Bride'.
24 września 2009
Sklep ogrodniczy Ilex w Białymstoku: irga wierzbolistna 'Repens', świerk biały 'Conica Compacta', jałowiec pospolity 'Kalebab', cyprysik tępołuskowy 'Tetragona Aurea', miesięcznik dahurski, olsza czarna 'Imperialis'. Szkółka 'Ogrody Marka' w Białymstoku: pigwowiec 'Elly Mossel', pigwowiec 'Nicoline', jaśminowiec 'Minnesota Snowflake', jałowiec sabiński 'Rockery Gem', lilak węgierski. Szkółka Leśna w Kopnej Górze koło Białegostoku: jaśminowiec 'Justynka', jałowiec płożący 'Bar Harbor', suchodrzew tatarski, świerk kaukaski, żywotnik zachodni 'Malonyana', klon ukurundzki.
23 września 2009
Sklep ogrodniczy Olkwiat w Olsztynie: wiciokrzew japoński 'Mint Crisp'.
21 września 2009
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Praktiker w Olsztynie: kalina 'Eskimo', kalina wawrzynowata, kalina wawrzynowata 'Gwenllian', kalina japońska 'Shasta', Calocephalus brownii, hebe 2 gatunki. Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: azalia japońska 'Königstein'.
20 września 2009
Sadzenie do gruntu: hortensja ogrodowa 'Maculata', kasztanowiec drobnokwiatowy, obiela wielokwiatowa, klon tatarski aidzuense.
19 września 2009
Wysiew nasion do doniczek: jarząb 3 gat., irga 3 gat., aronia śliwolistna, klon ostroząbkowy, świerk biały, jodła himalajska, irga wielkoowocowa, brzoza Ermana. Sadzenie do gruntu: grujecznik japoński.
18 września 2009
Mera Flor w Bartoszycach: lipa amerykańska. Wysiew nasion do doniczek: irga hsinghangensis, cytryniec chiński, irga bradyi, kalina Wilsona, kalina amerykańska, symplokos wiechowata, irga albokermesinus, irga applanatus, klon okrągłolistny, irga discolor, irga cynobrowa, irga pseudoambiguus, irga obscurus, suchodrzew Ferdynanda, głóg szkarłatny. Sadzenie do gruntu: dziurawiec z Kotowa, sosna Armanda, cypryśnik błotny.
17 września 2009
Zebrałem owoce suchodrzewu pospolitego w Olsztynie nad rzeką w okolicach zamku.
16 września 2009
Kudypy - nasiona. Przesyłka ze szkółki w Grabowie: cyprysik groszkowy 'Flavescens', żywotnik zachodni 'Holmstrup Yellow', żywotnik zachodni 'Malonyana Aurea', żywotnik olbrzymi 'Albospicata, bez czarny 'Variegata', bez czarny 'Laciniata', barbula klandońska 'Wocester Gold', głóg cętkowany, lilak pospolity 'Charles Joy', Lilak pospolity 'Sensation', magnolia purpurowa 'Nigra', orszelina olcholistna 'Rosea', suchodrzew chiński, wiśnia nippońska 'Brillant', Wiśnia 'Pink Perfection', karagana karłowata, hortensja ogrodowa 'Maculata'.
15 września 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro slaniel: morwa czarna, dereń kwiecisty, cyprysik tępołuskowy 'Tsatsumi Gold', berberys Thunberga 'Dart's Red Lady' i 'Bagatelle'.
14 września 2009
PUDIZ w Olsztynie: brzoza pożyteczna 'Long Trunk', świerk biały 'Zuckerhut', sosna czarna 'Spielberg', sosna Armanda, cypryśnik błotny.
13 września 2009
Sadzenie do gruntu: kalina sztywnolistnawa 'Holland', dabecja kantabryjska 'Praegerae'. Wysiew nasion do doniczek: suchodrzew mandżurski, suchodrzew zwyczajny, suchodrzew Ferdynanda, suchodrzew Altmana, suchodrzew alpejski, trzmielina płaskoogonkowa, trzmielina skrytoowocowa, kalina olcholistna, oczar japoński, wiśnia karłowata.
12 września 2009
Sadzenie do gruntu: klon ginnala, głóg Lavallego, kasztanowiec gładki, kasztanowiec plamisty, śliwa wiśniowa 'Hessei', tawlina jarzębolistna, kasztanowiec merylandzki 2 szt., krzewuszka koreańska, krzewuszka żółtokwiatowa, kasztan chiński, grab pospolity 'Fastigiata'.
11 września 2009
Rynek przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie: śliwa wiśniowa 'Hessei', kalina sztywnolistnawa 'Holland'.
10 września 2009
Przesyłka ze szkółki w Zawadzie Nowej: Stevartia ovata, Stevartia monadelpha, Carpinus henryana, Nyssa silvatica, Acanthophanax henryi, Acer rufinerve, Carya cordiformis, Crataegus x lavallei. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Leszek2401:  hortensja sercolistna, obwojnik grecki, kolcosił Siebolda 'Variegata', moszenki cylickie, Macleaya cordata.
8 września 2009
OBI w Olsztynie: malutkie klony palmowe: 'Orange Dream' 2 szt, 'Little Princess' 1 szt.
6 września 2009
Targi ogrodnicze w Olsztynie: klon zwyczajny 'Drummondii', wiąz górski 'Lutescens', wiciokrzew pomorski 'Graham Thomas'.
5 września 2009
Sadzenie do gruntu: pięciornik krzewiasty 'Gold Finger'
2 września 2009
Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: tawuła 'Gilvers Mills'. PUDIZ w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Perła'.
30 sierpnia 2009
Prezent z Kotowa: dziurawiec. Sadzenie do gruntu: wiciokrzew Henry'ego, winobluszcz pięciolistkowy 'Star Showers'.
29 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: bluszcz kolchidzki 'Dentata'.
28 sierpnia 2009
Rynek przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie: wiąz 'Beijing Gold'. Centrum ogrodnicze Of-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: azalia japońska 'Hino-Crimson', ostrokrzew kolczasty 'J.C. van Tol', ostrokrzew kolczasty 'Madame Briot'.
26 sierpnia 2009
Szkółka w Szczęsnem koło Olsztyna: lipa szerokolistna 'Laciniata', bluszcz pospolity 'Star Showers', bluszcz kolchodzki 'Dentata', krzewuszka 'Milk and Honey'.
25 sierpnia 2009
Mera Flor w Bartoszycach:  dabecja kantabryjska 'Praegerae', jagody kamczackie 'Duet' i 'Atut', pięciorniki krzewiaste 'Goldfinger', 'Pink Beauty' i 'Tangerine', aronia czarnoowocowa. Sadzenie do gruntu od strony stawu: trzmielina oskrzydlona, trzmielina skąpokwiatowa (?), orszelina szara, orszelina zaostrzona, różanecznik drobnokwiatowy 'Princess Anne', pięciorniki krzewiaste 'Pink Beauty' i 'Tangerine'.
24 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: słonisz srebrzysty, jałowiec pośredni 'Saybrook Gold', szczodrzeniec ruski, janowiec włosisty, żarnowiec miotlasty, pięciorniki krzewiaste 'Primrose Beauty', Abbotswood' i 'Longacre', tawuła japońska 'Gold Princess', wiciokrzew pomorski 'Belgica Select', wiciokrzew przewiercień 'Inga', lespedeza dwubarwna 2 szt., barbula klandońska 'Kew Blue'.
23 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: kalina ząbkowana, jaśminowiec oregoński 'Waterton' 2 szt., jaśminowiec (siewka chyba z jaśminowca Falconera), śnieguliczka Doorenbosa 'White Hedge', śnieguliczka Chaneaulta.
21 sierpnia 2009
Szkółka Drzewa i Krzewy Ozdobne na granicy Olsztyna i Szczęsnych: kalina ząbkowana. PUDIZ w Olsztynie: oliwnik wąskolistny i grujecznik japoński.
20 sierpnia 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro wiarogodny: moszenki pośrednie, trzmielina oskrzydlona.
18 sierpnia 2009
Mera Flor w Bartoszycach: cis pospolity 'Elegantissima', krzewuszka 'Booskop Glory', jałowiec pośredni 'Saybrook Gold'.
17 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: fuksja Magellana 'Riccartonii', wiciokrzew Browna 'Fuchsioides', hortensja ogrodowa 'Bouquet Rose', hortensja ogrodowa 'Masja', hortensja piłkowana 'Kurenai', złotlin japoński 'Pleniflora', jałowiec pośredni 'Pfitzeriana Compacta', berberys szkarłatny 'Barbarossa', berberys 'Robin Hood', berberys wąskolistny.
15 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: barwinek pospolity 'Variegata', wiąz polny 'Variegata', dereń biały 'Kesselringii', jałowiec płożący 'Plumosa', trzmielina Fortune'a 'Vegetus', berberys lologensis 'Mystery Fire', berberys Gagnepaina, berberys 'Parkjuweel', berberys 'Wallich's Purple', barbula szara.
14 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: wiciokrzew japoński 'Halliana'.
13 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: krzewuszka 'Purpurea', ligustr japoński 2 szt., lilak pospolity 'Profesor Hoser', lilak pospolity 'Katherine Havemeyer', kasztan amerykański, ligustr pospolity 'Atrivirens', sosna wejmutka, jałowiec pospolity 'Horstman', żarnowiec płożący. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Leszek2401: kalina wonna, barwinek pospolity 'Variegata', trzmielina Fortune'a 'Vegetus'.
12 sierpnia 2009
Przesyłka od szk_adam: krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea', cyprysik Lawsona 'Fletcheri', jałowiec płożący 'Plumosa', żarnowiec płożący, krzewuszka 'Rosea', wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'.
11 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: śliwa chińska, forsycja pośrednia ('Major' ?), krzewuszki 'Pink Princess' i 'Styriaca'.
7 sierpnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: jałowiec pospolity 'Horstman'.
5 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: wierzba Erdingera, orzech skalny, lilak pospolity 'Primrose', pieciorniki krzewiaste 'Floppy Disk', 'Longacre', 'Living Daylight', 'Katharine Dykes', malina właściwa 'Canby', jeżyna bezkolcowa 'Black Satin'.
4 sierpnia 2009
Mera Flor w Bartoszycach: pięciornik krzewiasty 'Floppy Disk'.
3 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: wiciokrzew włoski 'Harlequin', forsycja pośrednia 'Minigold', sosna oścista, pięciornik krzewiasty 'Kobold' i 'Milford Cream', lagerstroemia indyjska, jaśminowiec wonny 'Aureus', jaśminowiec 'Yellow Cab', jaśminowiec 'Dame Blanche', Jaśminowiec 'Lemoinei', jaśminowiec 'Belle Etoile', Jaśminowiec 'Frosty Morning', jaśminowiec (pachnący) 2 szt., jaśminowiec (bezwonny), jaśminowiec (Falconera).
2 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: sosna górska 'Mughus'.
1 sierpnia 2009
Sadzenie do gruntu: oczar wirginijski, jaśminowiec 'Snowbelle', kielichowiec chiński.
28 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: zimokwiat wczesny, oczar, oczar omszony. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Ryszard-Majewski: jeżyna bezkolowa 'Black Satin', malina 'Canby', oczar wirginijski, wierzba Erdingera. Przesyłka od sprzedawcy Allegro marcin_arr: wiciokrzew włoski 'Harlequin', lagerstroemia indyjska, krzewuszka 'Olympiade', cedrzyniec kalifornijski 2 szt.
27 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: morwa czarna.
26 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: pięknotka rozwidlona 'Issai', orzech chiński, urodlin trójłatkowy 2 szt.
25 lipca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: wiąz górski 'Lutescens' (?), wierzba płożąca 'Argenta'. Sadzenie do gruntu: wierzba płożąca 'Argenta', ostrokrzew karbowanolistny 'Golden Gem' 2 szt., klon francuski.
24 lipca 2009
Sadzenie do gruntu w sadzie: prinsepia mandżurska, prinsepia chińska, kasztanowiec japoński, kudrania, amorfa szara, perełkowiec japoński.
23 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: jałowiec skalny 'Moonglow', jałowiec pośredni 'Mint Julep', pięknotka rozwidlona, dwie pięknotki japońskie, howenia słodka.
22 lipca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: jałowiec skalny 'Moonglow' i jałowiec pośredni 'Mint Julep'. OBI w Olsztynie: dereń biały 'Kesselringii'.
21 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: żywotnik olbrzymi 'Grűne Kűgel'.
19 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: ośnieża górska, ośnieża dwuskrzydła, powojnik tangucki, pięciornik krzewiasty 'Goldstar', winorośl amurska, przywarka japońska, hortensja sercolistna 'Nana', wierzba płożąca 'Iona', wierzba szwajcarska, wierzba subopposita, kalina Sargenta, bluszcz pospolity 'Arborescens', barwinek większy.
18 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: wiśnia karłowata depressa, trzmielina niska, irga drobnolistna 'Queen of Carpet', menziesia rdzawa, cis pospolity 'David', jaśminowiec 'Silberregen', tawuła brzozolistna 'Tor',
17 lipca 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro Leszek2401: krzewuszka 'Monet', abeliofylium koreańskie, janowiec włosisty 'Vancouver Gold', barbula klandońska 'Kew Blue', krzewuszka różnobarwna, jeżyna trójbarwna, przywarka hortensjowata, powojnik pośredni 'Praecox', trzmielina niska, itea wirginijska, barwinek większy, kalina Sargenta, horensja sercowata 'nana', fuksja 'Magellana', leicesteria formosa, hortensja bukietowa 'Renhy', hortensja piłkowana 'Kurenai'. Sklep Olkwiat w Olsztynie: wiśnia karłowata odm. depressa, irga drobnolistna 'Queen of Carpet', bluszcz pospolity 'Arborescens'. Sklep ogrodniczy Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: tamaryszek rozgałęziony 'Rubra'. PUDIZ w Olsztynie: żywotnik olbrzymi 'Grűne Kűgel'.
16 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: rdest Auberta, moszenki południowe, powojnik pnący, ośnieża karolińska, żółtodrzew oskrzydlony, żółtodrzew amerykański. Przesyłka od sprzedawcy Allegro Tyllen: orzech sercowaty, kasztanowiec japoński, sumak wonny.
15 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: dwukolczak śródziemnomorski, wiciokrzew pomorski, jaśmin nagokwiatowy.
14 lipca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: sosna wejmutka.
13 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: wiciokrzew zaostrzony. Przesadzanie siewek orzecha szarego do doniczek.
12 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: cis pospolity 'Fastigiata Robusta', skimia japońska, świerk serbski 'Karel', sosna górska 'Pumilio'.
10 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: sosna wejmutka 'Fastigiata', azalia japońska 'Enzet', jałowiec płożący 'Ice Blue', cyprysik tępołuskowy 'Nana Aurea', trzmielina japońska 'Microphyllus Aureovariegatus', trzmielina japońska 'Microphyllus', sosna zwyczajna 'Compressa', berberys Thunberga 'Rose Glow', cyprysik groszkowy 'Nana'.
8 lipca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: azalia japońska 'Enzet', różanecznik drobnokwiatowy 'Princess Anne'.
7 lipca 2009
Przesyłka z Suwałk od sprzedawcy Allegro Tyllen: kasztanowiec plamisty, orzech katajski. Przesyłka od sprzedawcy Allegro justinia_o: wiąz polny 'Argenteovariegata'.
6 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: krzewuszka 'Eva Radke', krzewuszka cudowna 'Alexandra', krzewuszka 'Red Prince', krzewuszka 'Candida'. Szkółka 'Drzewa i Krzewy Ozdobne' na granicy Olsztyna i Szczęsnego: skimia japońska. Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: wiąz 'Jacquelline Hillier', berberys Thunberga 'Rose Glow', sosna wejmutka 'Fastigiata', świerk serbski 'Karel', cyprysik tępołuskowy 'Nana Aurea', sosna górska pumilio, cyprysik groszkowy 'Nana', jałowiec płożący 'Ice Blue', jałowiec pośredni 'Pfitzeriana Compacta', cis pośredni 'David'.
5 lipca 2009
Przesadzanie: trzmielina Fortune'a 'Canadale Gold'. Sadzenie do gruntu: dąb szypułkowy 'Compacta', jodła kalifornijska. Zrobienie nowego inspektu na sadzonki.
3 lipca 2009
Sadzenie do gruntu: obwojnik chiński, jaśminowiec 'Innocence', abelia koreańska, jarząb 'Pink Veil', sarcococca confusa, azalia 'Cannon's Double', amorfa krzewiasta, dąb libański, kasztanowiec czerwony 'Marginata', żywotnik zachodni 'Spiralis'.
2 lipca 2009
Supermarket OBI w Olsztynie: Sarcococca confusa.
1 lipca 2009
Sklep Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Spiralis'. Szkółka w Szczęsnem: jodła kalifornijska, cis pospolity 'Fastigiata Robusta', sosna zwyczajna 'Compressa', dąb szypułkowy 'Compacta', jarząb 'Pink Veil', kasztanowiec czerwony 'Marginata'.
29 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: krzewuszka 'Rumba', berberys Wilsonowej, sybirea ałtajska. Mera Flor w Bartoszycach: tawlina jarzębolistna.
28 czerwca 2009
Przesadzanie: lilak ottawski 'Miss USA'. Sadzenie do gruntu: kalina sztywnolistnawa, kalina ząbkowana 'Christom', winobluszcz pięciolistkowy odm. murorum, kłokoczka południowa, dereń jadalny 3 szt., żywotnik zachodni 'Compacta', korkowiec amurski (?), krzewuszka 'Briant Rubidor', palecznik chiński, moszenki pośrednie, pigwowiec 'Sargentii', pigwowiec 'Etna', pigwowiec 'Clementine', pigwowiec 'Pink Lady', pigwowiec 'Texas Scarlet', róża holenderska 'Darts Defender', cyprysik groszkowy 'Curly Tops', świerk czerwony 2 szt., krzewuszka 'Bristol Ruby'.
27 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: wierzba wspaniała, wierzba purpurowa, wierzba szara 'Tricolor', forsycja zielona 'Weber's Bronx', idesja wieloowockowa, bluszcz pospolity 'Crispy', grusza wierzbolistna, jabłoń purpurowa 'Pendula', krzewuszka 'Saturn', złotokap Waterera 'Vossii', berberys Thunberga 'Smaragd', bezberys zwyczajny.
25 czerwca 2009
Supermarket Praktiker w Olsztynie: cyprysik groszkowy 'Curly Tops'. Hipermarket Real w Olsztynie: bluszcz pospolity 'Crispy', berberys Thunberga 'Smaragd'. PUDIZ w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Compacta', dereń jadalny 2 szt., drzewko nieznanego gatunku. Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego Jerzego Oreszczuka: Staphylea trifoliata, Corylopsis spicata, Tilia mongholica, Clethra barbinervis, Carya glabra 2 szt., Perovskia atriplicifolia 2 szt., Peonia lutea 2 szt., Rhus toxicodendron, Salix purpurea, Staphylea colchica 2 szt., Viburnum x rhytidophylloides, Tilia kiusiana, Carpinus caroliniana, Lonicera alpigena.
24 czerwca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: róża 'Darts Defender'. Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne' na granicy Olsztyna i Szczęsnego: salix magnifica, salix cinerea 'Tricolor'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro stach1_11: ognik 'Sparkler' 2 szt., jaśmin nagokwiatowy. Przesyłka od sprzedawcy Allegro donmarcinno: kalina ząbkowana 'Christom', forsycja 'Janina', forsycja zielona 'Weber's Bronx'.
23 czerwca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: berberys bukszpanolistny 'Nana', krzewuszka cudowna 'Pink Princess', tawuła brzozolistna 'Tor'. Sadzenie do gruntu: berberys ottawski, dwa derenie świdwa, berberys bukszpanolistny 'Nana', szydlica japońska 'Rasen'.
21 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: winobluszcz pięciolistkowy 'Troki', wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet', jałowiec Pinga 'Hulsdonck Yellow'.
20 czerwca 2009
Kasztanowiec czerwony mocno zniszczony przez krowę. Przesadzanie: winnik zmienny 'Elegans', Sadzenie do gruntu: wierzba japońska 'Hakuro Nischiki', glicynia chińska, trzmielina Fortune'a 'Golden Harlequin', jałowiec pospolity 'Green Carpet', laurowiśnia wschodnia 'Novita', perukowiec podolski 'Royal Purple', świerk kłujący 'Waldbrunn', itea amerykańska 'Little Henry', jałowiec nadbrzeżny 'Allgold', 6 pierisów japońskich z Of-Flory.
18 czerwca 2009
Szkółka w Wadągu koło Olsztyna: jałowiec adbrzeżny 'Allgold', jałowiec Pinga 'Hulsdonck Yellow', trzmielina Fortune'a 'Golden Harlequin'. Prezent z Bukwałdu: ognik 'Orange Glow' i 'Soleil d'Or'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro thomeko: cyprysik Lawsona 'Stardust', jałowiec pospolity 'Green Carpet', laurowiśnia wschodnia 'Novita'.
17 czerwca 2009
PUDIZ w Olsztynie: świerk kłujący 'Waldbrunn', barwinek pospolity 'Ralph Shugert' i 'Atropurpurea', wierzba japońska 'Hakuro Nischiki', itea amerykańska 'Little Henry', perukowiec podolski 'Royal Purple'.
16 czerwca 2009
Przesyłka ze szkółki w Przytoku (rosliny_ozdobne): jodła nikko 2 szt., świerk Engelmanna 2 szt., sosna Jeffreya 2 szt.
13 czerwca 2009
Ostatnio bardzo zimne dni +12°C, a w nocy +8°C. Przesadzanie: świerk pospolity 'Will's Zwerg', borówka kanadyjska 'North Blue'. Sadzenie do gruntu: mahonia pospolita 'Atropurpurea', borówka wysoka 'Bluecrop', trzmielina Hamiltona odm. Maacka, magnolia pośrednia 'Lennei', suchodrzew lśniący 'Maigrűn', winnik tojadowaty, brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf', magnolia drzewiasta, karagana syberyjska 'Walker', wierzba Boyda, krzewuszka 'Newport Red', cyprysik tępołuskowy 'Crippsii'.
12 czerwca 2009
Mera Flor w Bartoszycach: perukowiec podolski 'Foliis Purpureis', jałowiec pośredni 'King of Spring'. Sadzenie do gruntu: powojnik 'Lunar Lass', jałowiec pośredni 'King Of Spring', ligustr jajolistny 'Argenteum', miesięcznik kanadyjski, trzmielina Fortune'a 'Harlequin', perukowiec podolski 'Foliis Purpureis', ligustr jajolistny 'Aureum', modrzewnik chiński, krzewuszka 'Brigela', leszczyna pospolita 'Red Majestic'.
11 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: jałowec chiński 'Hetzii', jałowiec skalny 'Silver Star', dąb szypułkowy 'Fastigiata Koster', leszczynowiec chiński, ligustr jajolistny 'Argenteum', tawuła japońska 'Little Princess', tawuła japońska 'Japanese Dwarf', ligustr pospolity 'Pyramidale', śnieguliczka koralowa.
10 czerwca 2009
Złodziej w ogrodzie. Zginęły: jodła nikko, sosna Jeffreya, świerk Engelmana, żywotnik zachodni 'Spiralis'.
9 czerwca 2009
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" na granicy Olsztyna i Szczęsnego: wymiana forsycji zielonej 'Weber's Bronx', która kupiona w kwietniu nie rozpoczęła wegetacji, na oliwnika wąskolistnego. Szkółka Żółtowski w Szczęsnem koło Olsztyna: leszczyna pospolita 'Red Majestic', dąb szypułkowy 'Fastigiata Koster'.
8 czerwca 2009
Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: trzmielina japońska 'Microphyllus' i 'Microphyllus Aureovariegatus', trzmielina Fortune'a 'Harlequin', tamaryszek rozgałęziony 'Rubra', krzewuszka 'Newport Red', krzewuszka 'Rumba'. Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Praktiker w Olsztynie: powojnik 'Lunar Lass', wierzba subopposita, wierzba płożąca 'Iona', wierzba szwajcarska. PUDIZ w Olsztynie: tamaryszek czteroprętnikowy, krzewuszka cudowna 'Caricature'.
7 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: winobluszcz trójklapowy, jałowiec sabiński 'Blue Danube'. Przesadzanie: hortensja pnąca.
6 czerwca 2009
Sadzenie do gruntu: wierzba czarnokotkowa, wierzba moupinensis, bez czarny 'Pyramidalis', żylistek szorstki, wierzba mandżurska, aktinidia ostrolistna 'Purpurna Sadowa', borówka wysoka 'Bonifacy', 'Patriot', 'Bonus', 'Elisabeth', 'Chanticleer', krzewuszka cudowna 'Aurea', kolcosił Siebolda 'Aureomarginatus', tawuła japońska 'Magic Carpet', świerk pospolity 'Barryi', cyprysik tępołuskowy 'Chabo Yadori', kiścień wawrzynowy 'Zeblid', tawuła Bumalda (japońska), perukowiec podolski 'Golden Spirit'.
5 czerwca 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro "rosliny_swiata": winobluszcz trójklapowy, leszczynowiec chiński, modrzewnik chiński. Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" w Szczęsnem: wierzba moupinensis, kolcosił Siebolda 'Aureomarginatus', krzewuszka żółtokwiatowa.
4 czerwca 2009
Przesyłka od sprzedawcy Allegro "Ogród_Dla_Ciebie": ligustr pospolity 'Pyramidalis', wierzba czarnokotkowa, tawuła Bumalda, berberys Wilsonowej i jałowiec sabiński  'Blue Danube'.
3 czerwca 2009
PUDIZ w Olsztynie: winobluszcz pięciolistkowy murorum i 'Troki', wiciokrzew Browna 'Fuchsioides', wiciokrzew pomorski 'Belgica Select', wiciokrzew przewiercień 'Inga', aktinidia ostrolistna 'Purpurna Sadowa', tawuła japońska 'Magic Carpet', krzewuszka cudowna 'Aurea'. Supermarket OBI w Olsztynie: wiciokrzew pomorski, suchodrzew lśniący 'Maigrűn', kiścien wawrzynowy 'Zeblid'. Przesyłka od VERDE_eu: dąb szkarłatny. Przesyłka od SebastianView: żywotnik olbrzymi 'Zebrina Ekstra Gold', cyprysik tępołuskowy 'Chabo Yadori', żywotnik wschodni 'Sieboldii', ligustr okrągłolistny 'Argenteum', cyprysik groszkowy 'Variegata', żywotnik zachodni 'Litomyśl', świerk pospolity 'Barryi', tawuła japońska 'Japanese Dwarf', cyprysik tępołuskowy 'Crippsii', jałowiec skalny 'Silver Star', żywotnik zachodni 'Europa Gold', cyprysik groszkowy 'Filifera Variegata', jałowiec chiński 'Hetzii', śnieguliczka koralowa, tawuła japońska 'Gold Princess'.
1 czerwca 2009
Sklep Olkwiat w Olsztynie: amorfa krzewiasta i bez czarny 'Pyramidalis'.
31 maja 2009
Sadzenie do gruntu: hortensja miękkowłosa.
30 maja 2009
Sadzenie do gruntu: sosna gęstokwiatowa 'Umbraculifera', paxistima Canby'ego, jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific', bluszcz irlandzki, lilak drobnolistny 'Superba', pigwowiec wspaniały 'Jet Trails', żywotnik zachodni 'Coppergold', wiśnia gruczołkowata 'Alba Plena', krzewuszka cudowna 'Alba', świerk Schrenka, trzmielina Fortune'a 'Silver Queen', aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski', aktinidia ostrolistna 'Issai', winobluszcz pięciolistkowy 'Engelmanii', wiciokrzew Heckrotta 'American Beauty'', tawuła nippońska 'Halward's Silver', tawuła śliwolistna, róża pomarszczona 'Foxi' i 'Hansa', kokornak wielkolistny.
29 maja 2009
Supermarket Lidl w Lidzbarku Warmińskim: dwa małe hebe. Sadzenie roślin do gruntu: hebe z Lidzbarka, heptacodium chińskie, barwinek pospolity 'Illumination', świerk kłujący 'Białobok'.
28 maja 2009
Ol-Flora w Wójtowie: żywotnik zachodni 'Coppergold', wiciokrzew wieczniezielony 'Blanche Sandman', wiciokrzew Heckrotta 'American Beauty', berberys lologensis 'Mystery Fire', lilak drobnolistny 'Superba'. Wymiana perukowca podolskiego 'Golden Spirit'.
27 maja 2009
Wykopałem 3 samosiewy klonów zwyczajnych o czerwonych liściach, rosnących przy drodze między Brąswałdem a Barkwedą. Przesyłka od sprzedawcy Allegro me-studio: heptacodium chińskie, obwojnik chiński, krzewuszka cudowna 'Alba', tawuła śliwolistna, wiciokrzew japoński 'Halliana', klon jawor 'Leopoldii', pachistima canby.
26 maja 2009
Przesadzanie roślin do większych doniczek. Stoisko ogrodnicze przy supermarkecie Praktiker w Olsztynie: powojniki: 'Dr Ruppel', 'The President', 'Multi Blue', Hedera hibernica, Parthenocissus engelmanii. Stoisko ogrodnicze przy hipermarkecie Real w Olsztynie: Berberis x stenophylla, berberys ottawski, wiśnia gruczołkowata 'Alba Plena', trzmielina Fortune'a 'Silver Queen', wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'. Przesyłka ze szkółki z Mściszewa, koło Murowanej Gośliny: kielichowiec chiński, sosna japońska 'Umbraculifera', sosna himalajska, żywotnik zachodni 'Wareana Lutescens', jałowiec pośredni 'Golden Saucer'.
25 maja 2009
Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: jabłoń purpurowa 'Pendula'. Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" w Szczęsnem: tawuła nippońska 'Halward's Silver'. Zamówienie na sadzonki od SebastianView.
24 maja 2009
Przesadzanie roślin w doniczkach.Wysiew nasion do doniczek: iglicznia trójcierniowa, brzoza Ermana, wiąz drobnokwiatowy, złotokap zwyczajny, chmielograb europejski, róża Davida, nieoznaczony gatunek z Rzymu, pyrus calleryana, tipuana tipu, cupressus funebris. Sadzenie do gruntu: wawrzynek główkowy, kalina Sargenta 'Onondaga'.
23 maja 2009
Sadzenie do gruntu: żywotnik wschodni 'Pyramidalis Aurea', forsycja pośrednia 'Goldrausch', forsycja pośrednia 'Golden Bells', sośnica japońska, buk pospolity 'Purple Fountain', ognik szkarłatny 'Red Cushion', żywotnik olbrzymi 'Daniëllow', jałowiec pospolity 'Spotty Spreader', jałowiec pospolity 'Repanda', żurawina wielkoowocowa 'Pilgrim, żywotnik olbrzymi '4ever Goldy', laurowiśnia iberyjska 'Angustifolia', piwonia drzewiasta, głóg szypułkowy, cyprysik Lawsona 'Alumii', hebe 'Green Globe', tawuła japońska 'Crispa', świdośliwa Larmacka, śnieguliczka Chenaulta 'Hancock', krzewuszka 'Lyoomansii Aurea', głóg jednoszyjkowy 'Variegata', krzewuszka cudowna 'Foliis Purpureis'. Przesadzanie: lilak Meyera 'Palibin', lilak protolaciniata 'Kabul', bukszpan wieczniezielony 'Aurea'.
22 maja 2009
Sadzenie do gruntu: żywotnik olbrzymi 'Grüne Kügel', świerk pospolity 'Little Gem', kalina Sargenta 'Onondaga'.
21 maja  2009
PUDIZ w Olsztynie: buk pospolity 'Purple Fountain', żylistek szorstki, karagana syberyjska 'Walker', barwinek pospolity 'Illumination', świdośliwa Larmacka. Ol-Flora w Wójtowie: pieris japoński - 5 odmian (prawdopodobne odmiany: 'Cupido', 'Debutante', Little Heath', 'Mountain Fire', Red Mill', 'Rondo'), kiścień (to też chyba pieris), krzewuszka 'Looymansii Aurea'. Przesyłka z roślinami: kalina Sargenta 'Onondaga' i pięknotka rozwidlona 'Issai'.
20 maja 2009
Wystawianie doniczek z nasionami z piwnicy na zewnątrz. Ogród splądrowany. Połamane gałęzie lilaków.
19 maja 2009
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" w Szczęsnem: kalina Burkwooda 'Conoy'.
18 maja 2009
Wizyta w arboretum w Kudypach. Szkółka "Drzewa i Krzewy" przy ul. Sielskiej w Olsztynie: wierzba Boyda, świerk pospolity 'Little Gem', aktinidia ostrolistna 'Issai', aktinidia pstrolistna 'Dr. Szymanowski'. Wysiew nasion: śniegowiec, moszenki południowe, parczelina, lyonia ligustrowa, kielichowiec plenny.
16 maja 2009
Sadzenie do gruntu: borówka kanadyjska 'North Country', żurawina wielkoowocowa 'Ben Lear' 3 szt., świerk pospolity 'Tompa', świerk pospolity 'Brabant', marzymięta chińska, jabłoń japońska 'Tina', pomarańczka trójlistkowa, cyprysik Lawsona 'Globosa'. Przesadzanie: jałowiec pośredni 'Old Gold'.
15 maja 2009
Mera Flor w Bartoszycach: winnik tojadowaty 'Seattle', jałowiec pospolity 'Spotty Spreader'. Przesadzenie winobluszczu trójklapowego 'Veitchii'. Sadzenie do gruntu: enkiant wygiętoszypułkowy, borówki kanadyjskie 'Polaris; i Chippewa'.
14 maja 2009
Przesyłka ze szkółki Cedzyńskich: borówki wysokie Chanticleer', 'Bonus', 'Patriot' i 'Bonifacy', borówki kanadyjskie 'Polaris', 'Chippewa' i 'North Country', klon zielonokory, kolcosił szczeciniasty, enkiant wygiętoszypułkowy i dwie pięknotki japońskie.
13 maja 2009
Mera Flor w Bartoszycach: róże pomarszczone 'Foxi' i 'Hansa', berberys Gagnepaina, borówka brusznica 'Erntetraum', żurawina wielkoowocowa 'Pilgrim', borówka wysoka 'Elisabeth', mahonia pospolita 'Atropurpurea'. Sadzenie roślin do gruntu: borówka brusznica 'Sussi' i 'Erntetraum'.
12 maja 2009
Supermarket "Praktiker" w Olsztynie: wiciokrzew Henry'ego, borówka brusznica 'Sussi'.
11 maja 2009
Zieleń Bogusławscy w Olsztynie: tawuła japońska 'Crispa', oczar omszony. krzewuszka 'Saturn', forsycja pośrednia 'Minigold'. "Drzewa i Krzewy Ozdobne" w Szczęsnem: jabłoń japońska 'Tina'.
10 maja 2009
Sadzenie roślin do gruntu: budleja Davida, wiąz drobnolistny 'Geisha', cyprysiki tępołuskowe 'Nana Gracilis' i 'Maureen', żywotnik zachodni 'Ohlendorffii', kiścień wawrzynkowy 'Rainbow', jeżyna 'Gazda', jeżyna bezkolcowa z Bukwałdu, borówki wysokie 'Spartan', 'Bluecrop', 'Duke', 'Ivanhoe', 'Bluejay', 'Herbert' i 'Berkeley'. Złotlin japoński 'Variegata' został przesadzony pod płot.
9 maja 2009
Sadzenie roślin do gruntu: azalie japońskie 'Allotria' i 'Rosinetta', runianka japońska, zenobia śniada, pernecja chilijska, borówka kanadyjska 'Emil', jodła wonna, kalina Judda. Prezent z Kotowa: wiąz drobnolistny 'Geisha', powojnik pnący, wawrzynek główkowy.
8 maja 2009
PUDIZ w Olsztynie: kalina japońska 'Lanarth', głóg jednoszyjkowy 'Variegata', azalie japońskie 'Allotria' i 'Rosinetta'. Sadzenie roślin do gruntu: świerk biały 'Laurin', kalina japońska 'Lanarth'.
7 maja 2009
Wizyta w arboretum w Kudypach. Szkółka przy ul. Sielskiej w Olsztynie: ognik szkarłatny 'Red Cushion', wiciokrzew zaostrzony, kiścień wawrzynkowy 'Rainbow'. Samosiewy: róża tępouszkowa, wawrzynek wilczełyko, topola biała, żurawina błotna.
5 maja 2009
Szkółka "Drzewa i Krzewy Ozdobne" w Szczęsnem: kokornak wielkolistny. PUDIZ w Olsztynie: świerk biały 'Laurin'.
4 maja 2009
Szkółka w Wadągu koło Olsztyna: pigwowce wspaniałe 'Jet Trail' i 'Etna', agrest 'Hinnonmaki Gul'. Wykopałem odrost korzeniowy kolcowoju pospolitego w Olsztynie. Przesyłka z roślinami: brzoza brodawkowata 'Trost Dwarf', kalina Judda, zenobia śniada, lilak ottawski.
3 maja 2009
Sadzenie roślin do gruntu: Euonymus capillipes, borówki amerykańskie 'Chandler' i 'Brigitta', jałowiec chiński, cyprysik nutkajski 'Aurea', ognik 'Cadange', ognik 'Harlequin'.
2 maja 2009
Mera Flor w Bartoszycach: ligustr jajolistny, cis pośredni 'Hillii'. Sadzenie roślin do gruntu: ligustr jajolistny, wiśnia 'Accolade', jabłoń 'Royalty', śliwowiśnia 'Woodii', jałowiec skalny, dereń kousa chiński, dereń kousa 'Milky Way', dereń świdwa 'Midwinter Fire', żylistek szorstki 'Candissima', żylistek różowy 'Campalunata', żylistek szorstki 'Plena', żylistek wysmukły 'Nikko', hortensja dębolistna.
30 kwietnia 2009
Zieleń Bogusławscy w Olszynie: grusza wierzbolistna, ognik 'Harlequin', jaśminowiec 'Yellow Cab'. Szkółka w Szczęsnem: jaśminowiec 'Innocence', szydlica japońska 'Rasen', jałowiec skalny odm. ?. Szkółka Żółtowski w Szczęsnem: jaśminowce 'Dame Blanche', 'Belle Etoile', 'Snowbelle', dereń świdwa 'Midwinter Fire'.
27 kwietnia 2009
Ol-Flora w Wójtowie: żywotnik olbrzymi '4ever Goldy', jałowiec wirginijski 'Gray Owl', pigwowiec wspaniały 'Clementine', forsycja pośrednia 'Golden Bells', wymiana pigwowca wspaniałego 'Pink Lady'. Szkółka w Barczewie: krzewuszka 'Ewa Radtke' i 'Candida'.
25 kwietnia 2009
Sadzenie do gruntu: berberys 'Red Tears', berberys Thunberga 'Helmond Pillar', berberys Thunberga (3 szt. z gołym korzeniem), tawuła biała, tawuła trójłatkowa, tawuła nippońska 'June Bride', dwie wierzby z PUDIZu, klon palmowy 'Little Princess', forsycja 'Weekend', trzmielina japońska 'Bravo', jałowiec sabiński 'Arcadia'. Przesadzanie: jaśminowiec 'Monteau d'Hermine', dziurawiec farbierski 'Orange Flair'.
24 kwietnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: berberys Thunberga (3 szt. z gołym korzeniem), krzewuszka cudowna 'Victoria', pięciorniki: 'Longrave', 'Goldstar' i 'Tilford Cream'. Mera Flor w Bartoszycach: trzmielina japońska 'Bravo', berberys 'Red Tears', berberys 'Barbarossa', berberys 'Wallisch's Purple', tawuła nippońska 'June Bride', tawuła trójłatkowa, tawuła biała, jaśminowiec 'Frosty Morning', krzewuszka cudowna 'Pink Princess', krzewuszka koreańska, pięciorniki krzewiaste 'Kobold', 'Longacre', 'Katherine Dykes', 'Living Daylight'.
23 kwietnia 2009
OBI w Olsztynie: klon palmowy 'Little Princess', forsycja pośrednia 'Weekend'.
20 kwietnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: dwie małe wierzby, ale nie wiem jakie gatunki. Sklep "Zieleń Bogusławscy" w Olsztynie: jaśminowiec Lemoine'a. 
19 kwietnia 2009
Sadzenie do gruntu: kaningamia chińska, magnolia 'Susan', forsycja pośrednia 'Lynwood Gold', ognik 'Alexander'. W nocy był przymrozek, -3ºC.
18 kwietnia 2009
Sadzenie do gruntu: tawuły japońskie 'Firelight', 'Goldmoud' (3 szt), 'Manon', 'Genpei', tawuła brzozolistna (3 szt.), jałowiec wirginijski 'Tripartita', ognik 'Mohave', sosna czarna 'Pyramidalis', jodła szlachetna, fotergilla amerykańska, hemiptelea Davida (2 szt.), bukszpan wieczniezielony 'Variegata', borówka czarna, magnolie 'Jane' i 'Judy', budleja Davida, jałowiec chiński 'Aureovariegata', szakłak pospolity (2 szt.), lilak amurski odm. japońska, lilak yunnanensis. Przesadzanie roślin: tawuły japońskie 'Little Princess', i 'Goldmoud'. Ponowne sadzenie żywotnika zachodniego 'Golden Tuffet', który wysechł.
17 kwietnia 2009
Sklep Agro-Helena w Dywitach: krzewuszka 'Bristol Ruby" i jaśminowiec oregoński 'Waterton'.
16 kwietnia 2009
Szkółka w Szczęsnem koło Olsztyna: jałowiec wirginijski 'Tripartita', forsycja zielona 'Weber's Bronx', wiśnia 'Accolade'.
15 kwietnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Golden Tuffet' i 'Hoseri', fotergilla amerykańska i bukszpan wieczniezielony 'Variegata'.
13 kwietnia 2009
Sadzenie roślin do gruntu w sadzie, kolejno w kierunku wschodnim: Amelanchier alnifolia, florida, laevis, sanguinea, spicata. Zakwitł modrzew japoński i modrzew japoński 'Diana'.
12 kwietnia 2009
Wysiew nasion do doniczek: wiąz drobnokwiatowy, chmielograb europejski, grewia dwuklapowa, róża Davida, klon Olivera, świdośliwa jajowata, gusza drobnoowocowa, akebia trójlistkowa, forsycja zwisła. Sadzenie do gruntu: żywotnik olbrzymi 'Whipcord', mikrobiota syberyjska 'Jacobsen', porzeczka krwista 'King Edward VI'.
11 kwietnia 2009
Sadzenie roślin do gruntu: wierzba babilońska 'Crispa', wierzba sachalińska 'Sekka', bez koralowy 'Plumosa Aurea', hortensja bukietowa 'Unique', hortensja bukietowa 'Kyushu', czeremcha amerykańska, czeremcha wirginijska 'Schubert', trzmilina Fortune'a 'Interbolwi', wiśnia kosmata, jałowiec pospolity 'Anna Maria', hortensja ogrodowa 'Red Baron', perukowiec podolski 'Young Lady', świdośliwa Larmacka.
10 kwietnia 2009
Sadzenie do gruntu: kalina japońska 'Rotundifolia', kalina japońska 'Tomentosum', perukowiec podolski 'Golden Spirit'.
9 kwietnia 2009
Sklep ogrodniczy "Zieleń Bogusławscy" w Olsztynie: berberys pośredni 'Parkjuweel', berberys 'Robin Hood', śnieguliczka Doorenbosa 'White Hedge', pigwowiec japoński 'Sargentii', ognik 'Mohave'. Supermarket OBI w Olsztynie: tawuły japońskie 'Firelight' i 'Manon'. Szczęsne - sklep ogrodniczy: kalina japońska 'Rotundifolia'. Przesyłka nasion z Florpak: Grewia biloba, Acer oliverianum, Amelanchier rotundifolia, Rosa davidii, Pyrus calleryana, Akebia trifoliata, Forsythia suspensa.
8 kwietnia 2009
Centrum ogrodnicze Ol-Flora w Wójtowie koło Olsztyna: perukowce podolskie 'Young Lady' i 'Golden Spirit', jałowiec pospolity 'Anna Maria', berberys Thunberga 'Helmond Pillar', forsycja pośrednia 'Goldrausch', tawuła japońska 'Genpei', krzewuszka 'Brigela', żywotnik olbrzymi 'Daniëllow', jeżyna 'Gazda', pigwowiec pośredni 'Pink Lady', trzmielina Fortune'a 'Interbolwi'. Sklep Olkwiat w Olsztynie: kalina japońska 'Tomentosum'.
7 kwietnia 2009
Wysiew nasion do doniczek: Quercus ilex, Sapindus saponarius, Sapindus sp., Prunus glandulosa, Dombeya burgessiae, Edgeworthia chrysanthea, Cedrus deodara (?), Ceratonia siliqua, Platanus acerifolia, Buddleia davidii, Betula albosinensis. PUDIZ: żywotnik wschodni 'Pyramidalis Aurea', świerk pospolity 'Brabant', pigwowiec wspaniały 'Texas Scarlet'.
5 kwietnia 2009
Sadzenie roślin do gruntu: azalie japońskie: 'Hot Shot Variegata', 'Geisha Rot', 'Geisha Purple', 'Anne Frank', 'Schneesturm', 'Purpurtraum', 'Melina', 'Orlice', 'Rokoko'; wiśnia piłkowana 'Amonagawa', trzmieliny Fortune'a 'Gracilis' i 'Minima', hortensja 'Preziosa', metasekwoja chińska, tawuła brzozolistna, świerk chiński, podokarp alpejski 'Blue Gem', powojnik 'Kermesina'.
4 kwietnia 2009
Sadzenie roślin do gruntu: porzeczka krwista, śliwa wiśniowa 'Hessei', sosna bungeana, pigwowiec, tawuła japońska 'Pruhoniciana', tawuła japońska 'Anthony Waterer', ognik 'Teton', krzewuszka, klon palmowy 'Sango Kaku', jałowiec pośredni 'Sheridon Gold', wiśnia piłkowana 'Kanzan'.
3 kwietnia 2009
PUDIZ w Olsztynie: świerk kłujący 'Białobok', krzewuszki cudowne 'Monet' i 'Ruby Queen', borówka wysoka 'Spartan'. OBI w Olsztynie: azalie japońskie 'Geisha Purple' i 'Schneesturm', hortensja 'Preciosa', żylistek szorstki 'Plena', żylistek wysmukły 'Nikko' i żylistek mieszańcowy 'Mont Rose', jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific'.
30 marca 2009
OBI w Olsztynie: laurowiśnia iberyjska 'Angustifolia', azalie japońskie 'Hot Shot Variegata', 'Geisha Rot', 'Anne Frank' i 'Purpurtraum'.
29 marca 2009
Wysiew nasion do doniczek: Davidia involucrata, Euscapis japonica, Mahonia japonica, Corylus chinensis, Pinus massoniana, Pinus silvestris var. mongolica, Tetradium danielii, Tilia mandshurica. Sadzenie do gruntu: cyprysik Lawsona 'Wisselii', jałowiec pospolity 'Bruns', choina kanadyjska 'Jeddeloh', cyprysik groszkowy 'Squarrosa Aurea', ligustr Gibbsa, ligustr jajolistny 'Variegatum', suchodrzew lśniący 'Twiggy', porzeczkę złotą i tawułę japońską 'Goldflame' - 3 szt.
28 marca 2009
Posadziłem na stałe miejsce w sadzie gruszę piaskową, porzeczkoagrest 'Josta', aktinidie pstrolistne 'Adam' i 'Sientiabrskaja', jakiś krzew, a przed domem magnolię 'Galaxy', jałowiec płożący 'Limeglow' i mikrobiotę syberyjską.
27 marca 2009
Wysiew nasion do doniczek: Euscapis japonica, Callistemon citrinus, Gymnoclaudus dioicus, Ruscus aceleastus, Mahonia lomariifolia, Tetradium daniellii, Gleditsia triacanthos inermis, Betula ermanii. Wizyta w Mera Flor w Bartoszycach: magnolia 'Galaxy', krzewuszka cudowna 'Foliis Purpureis'. Świerk Brewera posadzony sa stałe miejsce w okolicach kurnika.
26 marca 2009
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie: ligustr Gibbsa, suchodrzew lśniący 'Twiggy', jałowiec chiński 'Monarch', jałowiec pospolity 'Bruns', lilaki pospolite 'Aucubifolia' i 'Katherine Hevemeyer'. Przesyłka z Kalisza: milin amerykański.
25 marca 2009
Przesyłka od garden_centre: magnolia 'George Henry Kern', magnolia Loebnera 'Leonard Messel', magnolia parasolowata, azalie japońskie 'Melina', 'Orlice', 'Rococo', oraz maleńkie sadzonki: budleja Davida 'Ille de France' 2 szt., hortensje ogrodowe 'Masja' i 'Bouquet Rose' po 2 szt., hortensja bukietowa 'Pink Diamond' 2 szt. (tu mam wątpliwości, listki wyglądają na hortensję ogrodową), glicynia chińska 'Prolific' 2 szt., do tego jeszcze jakieś 4 nieoznaczone budleje. Przesyłka z nasionami z Florpak: betula ermanii, davidia involucrata, edgeworthia chrysantha, euscapis japonica, gleditsia triacanthos inermis, tetradium danielii, tilia mandshurica, pinus silvestris var. mongolica, pinus massoniana, mahonia japonica, corylus chinensis, gymnoclaudus dioicum.
21 marca 2009
Poprzesadzałem do doniczek siewki z Rzymu i ostatnio kupione sadzonki drzewek. Posadziłem na stałe miejsce jedną sosnę ościstą, jałowiec nadbrzeżny "All Gold' i żywotnik zachodni 'Golden Tuffet'. Wysiałem do doniczek nasiona: złotokap alpejski, jadłoszyn gruczołkowaty, witeks negundo, iglicznia chińska, ewodia hupejska, chmielograb japoński, amorfa zwyczajna i styrak okrągłolistny. Zaczęły kiełkować nasiona irgi Francheta, irgi Bradyi, irgi discolor, irgi sp., jarząbu japońskiego, klonu cukrowego.
18 marca 2009
Przesyłka z drzewkami: klon palmowy 'Sango Kaku', lipa szerokolistna, lipa srebrzysta, głóg dwuszyjkowy, dąb bezszypułkowy, berberys pospolity.
14 marca 2009
Popołudniowa wizyta w ogrodzie botanicznym w Rzymie: samosiewy quercus ilex, cephalotaxus harringtoniana var. drupacea, laurus nobilis, nasiona: quercus ilex, cupressus sempervirens, cupressus funebris, cupressus lusitanica, cedrus deodara, ruscus aceleastus, cellistemon citrinus, dombeya burgessiae, platanus acerifolia, mahonia lomarifolia.
12 marca 2009
Przesyłka z grabem japońskim i dwoma ligustrami japońskimi.
11 marca 2009
PUDIZ: odkwaszony torf, jałowiec nadbrzeżny 'All Gold', krzewuszka cudowna 'Alexandra'.
8 marca 2009
Wysiew nasion do doniczek: Zelkova Schneideriana, Zelkova serrata, Zelkova carpinifolia, Abies cilicica, Tsuga chinensis, Paulownia tomentosa, Lonicera maackii, Robinia kelsey, Acer rufinerve, Tsuga heterophyla, cyprysik Lawsona.
6 marca 2009
Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego Jerzego Oreszczuka z Zawady Nowej: Hibiscus siriacus, Hydrangea heteromalla, Lonicera alpigena, Maackia amurensis, Menispermum canadense, Pachysandra torminalis, Pterocarya rhoifolia, Paliurus spina-christi, Paulownia fargesii, Symphoricarpos chenaulti, Quercus palustris, Ehretia dicksonii, Carpinus caroliniana, Carpinus henryana, Tilia kiusiana, Tilia kiusiana x ??, Hamamelis sp., Acer grosseri var. Hersii, Asimina triloba, Carya cordiformis, Caryopteris incana, Diospyros lotus, Euonymus hamiltoniana var. maackii, Gliditsia triacanthos 'Sunburst', Halimodendron halodendron.
4 marca 2009
Przesyłka z roślinami: bez koralowy 'Plumosa Aurea', krzewuszka 'Red Prince', jabłoń 'Royalty' i wiśnia piłkowana 'Amanogawa'.
2 marca 2008
PUDIZ - mimo mrozu i śniegu początek sezonu - dwie sosny ościste.
1 marca 2009
Wysiałem nasiona magnolii purpurowej do doniczki.
26 lutego 2009
Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego Jerzego Oreszczuka z Zawady Nowej: Amorpha canescens, Syringa reticulata 'Japonica', Syringa oblata, Elsholtzia stauntomii, Alnus cordata, Ampelopis brevipenduculata, Catalpa x erubescens,  Cladostris lutea, Clerodendron trichotomum v. Fargesii, Evodia Daniellii, Carpinus betulus 'Fastigiata', Fagus silvatica 'Dawyck', Fagus silvatica 'Pendula', Gymnoclaudus dioicus, Parrotia persica, Ostrya virginiana, Robinia pseudoacacia 'Pyramidalis', Sibiraea altaiensis, Styrax japonica, Fraxinus pennsylvanica, Zanthoxylum alatum, Zanthoxylum sp., Zanthoxylum sp., Philadelphus sp.
22 lutego 2009
Wysiew nasion do doniczek: lipa amurska, grab sercowaty, klon trójlistkowy, klon fabri, ostrokrzew okółkowy, klon cynamonilistny, klon Davida, klon zielonokory, klon Shirasawy, kalopanaks barwny, kalina Sargenta, ligustr błyszczący, ligustr tępolistny, leszczynowiec chiński, kłęk kanadyjski, leszczyna chińska, głogownik Davidsona, dereń kanadyjski, lilak wczesny.
21 lutego 2009
Wsadziłem sztobry do doniczek: bez biały 'Variegata', budleja Davida, dereń biały 'Kesselringii', wierzba wawrzynkowa. Wsadziłem nasiona dębu błotnego do doniczki.
16 lutego 2009
Przesyłka z roślinami: irga wierzbolistna, hebe 'Green Globe', jałowiec płożący 'Glacier', laurowiśnia wschodnia 'Marble White', ostrokrzew karbowanolistny 'Golden Gem', pieris japoński 'Variegata', paproć podrzeń żebrowiec. Przesyłka z nasionami: dąb błotny, kalopanaks barwny, leszczynowiec chiński. Przesyłka ze sztobrami: bez biały 'Variegata', budleja Davida, dereń biały 'Kesselringii', wierzba wawrzynkowa.
15 lutego 2009
Wyciąłem wierzbę babilońską 'Crispa'. Wsadziłem do doniczek sztobry: wierzba babilońska 'Crispa', tawuła japońska 'Macrophylla', porzeczkoagrest 'Josta'. Bielenie drzewek owocowych.
14 lutego 2009
Wysiałem do doniczek nasiona: podocarpus neriifolia, judaszowiec południowy, suchodrzew sp., suchodrzew Morrowa, suchodrzew skrytoowocowy, suchodrzew mandżurski, suchodrzew Ferdynanda, róża tępouszkowa, rhamnus alternifolia, tipuana tipu, idesja wieloowockowa, katalpa (Kraków), aronia czerwonoowocowa, cassina papilloa, elaeodendron croceum, rhepidopis umbellata, olsza zielona, ostrokrzew okółkowy, baloghia lucida, lonicera hispidula, kielichowiec plenny, szczodrzeniec ruski.
9 lutego 2009
Wysiałem do doniczek nasiona jodły tureckiej, jodły japońskiej, jodły hiszpańskiej, jodły wspaniałej, sosny Lamberta, modrzewia ussuryskiego i kosodrzewiny rotundata. Bielenie drzewek owocowych.
1 lutego 2009
Styczniowy, silny mróz uszkodził kilka roślin, m.in. hebe pachnące i kalinę wawrzynowatą 'Eve Price', sosnę Bishopa. To co było ponad śniegiem - przemarzło, to co w śniegu - nieuszkodzone.
5 stycznia 2009
W nocy mróz do -21ºC. Śniegu niewiele, około 10 cm.
21 grudnia 2008
Posadziłem do gruntu sosnę Bishopa.
13 grudnia 2008
Posadziłem do gruntu kilka roślin: ligustr jajolistny, dereń świdwa, jałowiec pospolity 'Arnold' i jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'.
11 grudnia 2008
Przesyłka z żołędziami z Białegostoku.
9 grudnia 2008
Przesyłka z Gospodarstwa Szkółkarskiego Jerzego Oreszczuka z Zawady Nowej: klony sekcji palmatum, różne - 16 szt., Clethra acuminata, Stevartia monadelpha, Stevartia ovata, Stevartia koreana, Aesculus parviflora, Asimina triloba, Davidia involucrata, Diospyros lotus, Ostrya carpinifolia, Platycaria strobilacea, Pterostyrax corymbosa, Zanthoxylum americaum, Aesculus glabra, Crataegus pedicullata, Sophora japonica, Cornus sanguinea, Rhus typhina 'Dissecta', Philadelphus coronarius.
8 grudnia 2008
Następne zamówienie do Florpak na nasiona (21 gatunków).
7 grudnia 2008
Zauważyłem kradzież kolejnych roślin: sosna oścista, cyprysik tępołuskowy 'Tsatsumi Gold', cyprysiki groszkowe 'Plumosa Compressa Aurea' i Minima Aurea'. Posadziłem do gruntu świerka pospolitego 'Frohburg'.
6 grudnia 2008
Złodziej znów splądrował ogród. Zginęły: jałowiec pospolity 'Meyer', żywotnik zachodni 'Cloth of Gold', jałowiec łuskowy 'Loderi', bluszcz pospolity 'Arborescens'.
5 grudnia 2008
Przesyłka z nasionami: budleja Davida, żeń-szeń syberyjski, śniegowiec wirginijski.
3 grudnia 2008
Kortowo: wygrzebałem trzy małe odrosty korzeniowe sumaka octowca 'Dissecta'.
1 grudnia 2008
PUDIZ - jałowiec chiński 'Aureovariegata'.
29 listopada 2008
Posadziłem winorośl pachnącą w sadzie przy ogrodzeniu i świerk pospolity 'Virgata'.
27 listopada 2008
Zamówienie nasion przez Allegro MA-WI_1: kalina Sargenta, kalina dasyanthum, jodła turecka, magnolia fioletowa, kosodrzewina rotundata, sosna Lamberta, modrzew ussuryjski, jodła hiszpańska, jodła japońska, jodła wspaniała, amorfa zwyczajna, śniegowiec chiński, spajder_3Xc: żeń-szeń syberyjski, śniegowiec wirginijski, budleja Davida.
26 listopada 2008
PUDIZ: jałowiec płożący 'Limeglow'. Przesyłka od pana Bartosza Reichela z nasionami głowocisów chińskiego i Fortune'a, idesji wieloowockowej i siewką dębu dwubarwnego. Przesyłka od VERDE_eu: dąb wielkoowocowy, klon hondoański, nasiona Symplocos chinensis, sophora secundiflora, Osmanthus fragrans. Przesyłka od Goodeal1: żywotnik zachodni 'Tiny Tim', 'Golden Perle', 'Little Champion', jodła szlachetna 'Frijsenborg Blue'.
24 listopada 2008
Zamówienie do Florpak na nasiona, 41 gatunków.
19 listopada 2008
Przesyłka z roślinami od Pudelko.
15 listopada 2008
Zamówienie sadzonek przez Allegro (Pudelko): jałowiec pospolity 'Suecica Aurea' i 'Sentinel', cyprysik groszkowy 'Tama Himuro', cyprysik tępołuskowy 'Kamarachiba', jałowiec łuskowy 'Dream Joy', jałowiec pośredni 'Douglasii'.
11 listopada 2008
Powykopywałem rośliny posadzone po południowej stronie dworu, przy środkowej części budynku: borówki wysokie, borówkę kanadyjską, trzy żurawiny wielkoowocowe 'Ben Lear', sosnę Bishopa, magnolie 'Betty', 'Ricki', 'Jane', 'Judy', 'Susan', budleję Davida, budleję Weyera, buk pospolity 'Purpurea Tricolor', dwa migdałki trójklapowe, śliwa wiśniowa 'Hessei', sosna orzechowa, jałowiec 'Depressa Aurea', jałowiec sztywny, jałowiec pospolity 'Arnold', kaningamia chińska, cyprysik Lawsona 'Wisselii', świerk pospolity 'Virgata', świerk pospolity 'Frohburg', świerk chiński, dwie pięknotki Bodiniera, gruszę piaskową, trzy grusze azjatyckie, porzeczkę, porzeczkę krwistą, porzeczkę krwistą 'King Edward VI', tawułę 'Pruhoniciana', tawułę 'Anthony Waterer', tawułę szarą 'Grefsheim', tawułę van Houtte'a, krzewuszkę, pigwowiec, dwa tamaryszki, jeżynę bezkolcową, porzeczkoagrest 'Josta'. jarząb jadalny, aktinidię pstrolistną 'Adam' i 'Sientiabrskaja'.
10 listopada 2008
Przesyłka z dębem burgundzkim, dębem korkowym, trzema topolami balsamicznymi i trzema topolami włoskimi.
9 listopada 2008
Przeniosłem do doniczek z ogródka wierzby wiciowe, karagany syberyjskie i przesadziłem do większych doniczek klony wytworne.
6 listopada 2008
Przesyłka z roślinami ze Szczepankowa: Vinca minor orbiculata 2 szt, Malus pumila var. niedzwietzkyana 2 szt., Acer macrophyllum 2 szt., Syringa amurensis var. japonica 1 szt., Syringa sweginzowii 2 szt., Syringa villosa 2 szt., Syringa wolfii 1 szt., Syringa yunnanensis 3 szt., Juglans chinensis 1 szt., Juglans microcarpa 2 szt., Euonymus fortunei var. gracilis, 3 szt., Euonymus callipes 2 szt., Acer tataricum subsp. aidzuense 2 szt., Ptelea trifoliata 2 szt., Rhamnus cathartica 2 szt., Carya laciniosa 2 szt., Acer velutinum 2 szt.
5 listopada 2008
Głóg w Kortowie koło plaży okazuje się głogiem zielonym. Zebrałem z niego porcję owoców. Przesyłka z Ogrodów Marzeń ze Szczecina: 5 gatunków świdośliwy, kudrania, kasztan amerykański, chiński, cyprysowiec Leylanda i prinsepia chińska jako gratis.
4 listopada 2008
Wizyta w PUDIZie w Olszttnie: jałowiec sabiński 'Arcadia' i forsycja pośrednia 'Major' - co do tej forsycji, to nie jestem pewien, czy mam właściwą nazwę odmiany. Przesyłka od ajma2007: sośnica japońska i świerk Brewera.
3 listopada 2008
Dostałem w prezencie pięć sadzonek hemiptelei Davida z Białegostoku ze Szkółki Roślin Ozdobnych "Ozdobne Rośliny".
2 listopada 2008
Wysiałem do doniczek z piaskiem i torfem nasiona: kalina amerykańska, dwa gatunki nieznanych kalin, kalina ząbkowana, głóg prostokielichowy, głóg Ellwangera, głóg Douglasa, dławisz amerykański, jarząb japoński, trzmielina, dereń świdwa, irga i suchodrzew Altmana.
1 listopada 2008
Dostałem w Ełku prezent - wierzbę sachalińską 'Sekka' (odmiana smocza).
29 października 2008
Przesyłka od lachter: jodła szlachetna, jodła wonna, sosna Bungeana, sosna czarna 'Pyramidalis', forsycja pośrednia 'Lynwood Gold', jałowiec pośredni 'Sheridon Gold', jałowiec sabiński 'Mas', cyprysik Lawsona 'Globosa'. Przesyłka od wiarogodny: hortensja dębolistna, żylistek szorstki 'Candissima', żylistek różowy 'Campalunata', jaśminowiec wonny 'Aureus', irga Simonsa, jałowiec chiński. Przesyłka od marcin_arr: grewilla mocna, sosna kalifornijska, świerk pospolity 'Inversa', dereń kousa 'Milky Way'.
28 października 2008
Wygrzebałem z trawy kilka tegorocznych samosiewek irgi wielokwiatowej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie.
26 października 2008
Posadziłem do doniczki nasiona zebrane z magnolii 'Rustica Rubra', różowca białego i miłorzębu dwuklapkowego.
25 października 2008
Zauważyłem, że skradzione zostały jeszcze inne rośliny: sosna kalifornijska (wyrwana z ziemi), sosna plamistokora (skradziona z dużą doniczką) jodła wonna (skradziona z dużą doniczką). Posiałem do doniczek nasiona irg: miseczkowata, discolor, ascendens, albokermesinus, pseudoambiguus, obscurus, cynobrowa, applanatus, Kitaibela, monopyrenus, pomarszczona, Francheta, bradyi, hsinghangensis.
24 października 2008
Wizyta w PUDIZie: śliwa wiśniowa 'Woodii', mikrobiota syberyjska, mikrobiota syberyjska 'Jacobsen'.
19 października 2008
Znów jakiś złodziej plądrował ogród. Na razie zauważyłem kradzież ognika 'Mohave' i kilku złączek do węża ogrodowego. Wsadziłem do doniczek 26 nasion orzecha szarego, 20 nasion lipy dasystyla, 20 nasion zebranych z magnolii pośredniej 'Rustica Rubra'.
16 października 2008
W Krakowie zebrałem strąki z katalpy i orzechy leżące pod jakimś gatunkiem orzecha. Nie jest to orzech czarny, szary i prawdopodobnie nie włoski, ponieważ miał mniejsze liście niż typowe włoskie.
11 października 2008
Jakieś gryzonie wygrzebały mi kilka żołędzi i orzeszników z doniczek w piwnicy. Nakryłem doniczki od wierzchu innymi doniczkami lub koszykami do cebulek. Wsadziłem nasiona do do doniczek z mieszaniną torfu z piaskiem i wstawiłem piwnicy: dąb Hartwissa, dąb polymorpha, lipa amerykańska, lipa Olivera, lipa 1068 CA, szakłak pospolity, suchodrzew alpejski 'Nana', orzesznik pięciolistkowy, wisienka stepowa, jodła koreańska, śliwa wonna, kalina śliwolistna, kielichowiec plenny, klon japoński, klon kłosowy, klon tatarski, klon Ginnala, klon okrągłolistny, jarząb (duże owoce). Wzeszły siewki nandiny domowej.
8 października 2008
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie: torf odkwaszony, kora, rośliny z gołym korzeniem: porzeczka złota, śnieguliczka 'Hancoc' - 3 szt., śnieguliczka biała - 3 szt., tawuła 'Goldmoud' - 3 szt., tawuła 'Goldflame' - 3 szt., tawuła gęstokwiatowa - 3 szt., rośliny w doniczkach: świdośliwa Larmacka, tawuła brzozolistna. Wizyta w sklepie Olkwiat w Olsztynie: ognik 'Cadange', jaśminowiec 'Silberregen'. Wzeszły 2 nasiona Tipuana tipu z Walencji
5 października 2008
Powsadzałem w doniczki i wstawiłem do piwnicy nasiona: orzesznik jadalny, dąb wielkoowocowy, dąb korkowy, dąb ostrolistny. W mulipalety wysiałem nasiona berberysu oszronionego, ale nie są chyba w pełni dojrzałe.
4 października 2008
Posadziłem na stałe miejsce przy ogrodzeniu sadu pęcherznicę kalinolistną 'Red Baron'.
2 października 2008
Kortowo: owoce orzecha szarego z ul. Oczapowskiego. Owoce i nasiona z Kudyp: kielichowiec plenny, kalina Wilsona, irga miseczkowata, irga discolor, suchodrzew szorstkoowłosiony, dereń świdwa, irga ascendens, irga albokermesinus, dławisz amerykański (?), suchodrzew purpusa, irga pseudoambiguus, irga obcurus, trzmielina skąpokwiatowa (?), suchodrzew Ferdynanda, irga cynobrowa, irga applanatus, irga Kitaibela, aronia czerwonoowocowa, irga sp., irga monopyrenus, suchodrzew skrytoowocowy, szczodrzeniec ruski, irga pomarszczona, irga Francheta, irga sp., kiścień groniasty, klon japoński, irga sp., irga bradyi, jarząb sp., suchodrzew mandżurski, suchodrzew altmana, suchodrzew Morrowa, lonicera sp., irga hsingshangensis, wiśnia karłowata, trzmielina sp., dereń kousa, szakłak pospolity. Ukorzeniona gałązka irgi miseczkowatej.
28 września 2008
Ogród botaniczny w Walencji w Hiszpanii. Ogród ma około 100 lat. Jest dużo starych, potężnych drzew. Jest bogata kolekcja palm. Spędziłem w nim 6 godzin i nazbierałem owoców i nasion różnych gatunków: quercus suber, podocarpus neriifolius, sapindus sp., rhephiolepis umellata, tilia disatystala, berberis pruinosa, gledicia triacanthos, quercus ilex, gingko biloba, rhamnus alternifolia, cassina papilloa, zanthoxylum elatum, tilia americana, tilia sp., sapindus saponaria, carya illinoiensis, cercis siliquasto, tilia oliverii, quercus polymorpha, podocarpus macrophyllus, robinia kelseyi, tipuana tipu, baloghia lucida, quercus hartwissiana, quercus macrocarpa, ceratonia siliqua. Przywiozłem też kilka samosiewek: quercus virginiana, rhephiolepis umbellata, podocarpus macrophylla, celtis tetrandra (chyba coś innego).
22 września 2008
Przy okazji innych zakupów zaszedłem do sklepu Olkwiat w Olsztynie no i wyszedłem  z kolejną rośliną, tym razem to azalia 'Cannon's Double'.
21 września 2008
Remanent w wysiewanych nasionach. Znaczna większość nasion w doniczkach zmarnowana. Wiele gatunków trzeba będzie wysiewać ponownie.
20 września 2008
Meraflor w Bartoszycach: hortensje bukietowe 'Kyushu' i 'Unique'.
18 września 2008
Wizyta w PUDIZie: cyprysik groszkowy 'Squarrosa Aurea', żywotnik zachodni 'Globosa Aurea'.
15 września 2008
Wizyta w arboretum w Kudypach. Kolejna porcja nasion do wysiania w Dębianach: olsza zielona, ostrokrzew okółkowy, magnolia Siebolda, klon ginnala, symplokoks wiechowata, róża tępouszkowa, irga hsingshangesnis, irga pseudoambiguus, głóg prostokielichowy, kalina ząbkowana, klon tatarski, kalina amerykańska, głóg Ellwangera, głóg Douglasa. Nowe sadzonki z naturalnego stanowiska koło Olsztyna: brzoza omszona, modrzewnica pospolita, trzmielina.
12 września 2008
Sklep Olkwiat w Olsztynie: podokap alpejski 'Blue Gem', centrum ogrodnicze Ol-flora w Wójtowie: ligustr pospolity 'Atrovirens', cyprysik tępołuskowy 'Nana Gracilis'.
11 września 2008
Wizyta w PUDIZie: żywotnik zachodni 'Golden Tuffet', czeremcha amerykańska, sosna gęstokwiatowa 'Oculis Draconis' i winorośl 'Danmarpa Polonia'. Przesyłka od sprzedawcy Allegro szymonp20: magnolia parasolowata, głowocis japoński, cedr atlantycki, kasztanowiec merylandzki, przęśl zielona, orzech ajlantolistny, klon rdzawy, klon zielonokory, dereń wielkolistny.
9 września 2008
Wizyta w PUDIZie: ognik 'Alexander', pęcherznica kalinolistna 'Red Baron', żywotnik olbrzymi 'Grune Kugel', żywotnik olbrzymi 'Whipcord', cyprysik nutkajski 'Aurea', cyprysik tępołuskowy 'Maureen' i świerk pospolity 'Tompa'.
8 września 2008
Przechadzka po Kortowie i odkrycie kolejnych gatunków drzew - źródło nasion: korkowiec amurski, dąb omszony, dwa gatunki głogów - jeden z czerwonymi, dużymi, smacznymi owocami i drugi z małymi, prawie czarnymi. Zobaczyłem, że iglicznie trójcierniowe są drzewami dwupiennymi.
4 września 2008
Meraflor w Bartoszycach: bukszpan drobnolistny 'Faulkner'.
3 września 2008
Zebrałem owoce irgi rosnącej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie koło poczty. Prawdopodobnie jest to irga wielkoowocowa.
2 września 2008
PUDIZ w Olsztynie: metasekwoja chińska, wierzba babilońska 'Crispa', bażyna czarna, golteria rozesłana. Prezent z Suwałk - odrost korzeniowy dławisza okrągłolistnego, odmiana żeńska.
1 września 2008
Sklep Olkwiat w Olsztynie na Zatorzu: ligustr jajolistny 'Variegatum'.
31 sierpnia 2008
Sadzenie roślin: azalia pontyjska, azalia Schlippenbacha, żywotnik zachodni 'Mecki', żywotnik zachodni 'Woodwardii', tawuła japońska 'Goldflame'.
30 sierpnia 2008
Sadzenie roślin: hortensja bukietowa 'Limelight', hortensja krzewiasta 'Hills of Snow'.
29 sierpnia 2008
Odkryłem kolejne gatunki drzew w Dębianach: wiąz górski i wiąz polny, odmiana korkowa.
28 sierpnia 2008
Wizyta w OBI w Olsztynie: tauła japońska 'Goldflame', ogniki 'Teton' i 'Mohave'.
25 sierpnia 2008
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie: torf, hortensja bukietowa 'Limelight', dwa małe jałowce pośrednie 'Mordigian Gold', żywotniki zachodnie 'Ohlendorffii' i 'Woodwardii'.
23 sierpnia 2008
Na stałe miejsce został posadzony różanecznik Smirnowa i różanecznik Purdoma.
22 sierpnia 2008
Przesyłka od Cedzyńskich: azalia pontyjska, azalia Schlipenbacha, różanecznik Purdoma, różanecznik Smirnowa, menziesia orzęsiona, menziesia rdzawa, klon Campbella, abelia mosańska, trzmielina 'Fortune'a 'Minima' i jarząb japoński.
20 sierpnia 2008
Porządki nad stawem - usuwanie starych pieńków. Posadziłem ostrokrzew Meserwy 'Blue Princess'.
19 sierpnia 2008
Do Olsztyna dotarła od lachter przesyłka z iglakami: jodła wonna, świerk Schrenka var. schrenkiana, sosna Bungeana.
18 sierpnia 2008
Posadziłem na stałe miejsce ognik szkarłatny 'Orange Charmer', klon palmowy 'Inaba Shidare', przesadziłem różanecznik 'Anna Baldsiefen', 'Blue Tit' i różanecznik, którego nazwy nie znam, o żółtych kwiatach.
16 sierpnia 2008
Przesadziłem hortensję bukietową 'Grandiflora'. Na stałe miejsce posadziłem kasztanowiec krwisty, perukowiec podolski, winobluszcz trójklapkowy 'Veitchi' i pięciornik krzewiasty z Bukwałdu. Poprzesadzałem sadzonki do większych doniczek. Zamówiłem kolejne roślinki od "Cedzyków".
14 sierpnia 2008
Paczka z roślinami od marcin_arr: lagerstremia indyjska, kasztanek jarzębolistny, sosna pinia, pomarańczka trójlistkowa, howenia słodka, zimokwiat wczesny, wierzba mandżurska, śnieguliczka Doorenbosa 'Ametyst' i 2 świerki Sargenta. Paczka z roślinami od rośliny_świata i rośliny_ozdobne: mamutowiec olbrzymi, ośnieża górska, paulownia puszysta, brzoza chińska i brzoza czarna. Paczka z roślinami od jacekwy: 3 magnolie gwiaździste, 3 irgi 'Royal Carpet', 4 klony grabolistne, 3 sosny czarne austriackie, 3 sosny błotne, 4 sosny wydmowe contorta. Wizyta w Mera Flor w Bartoszycach: czeremcha wirginijska 'Schubert' i ligustr jajolistny.
13 sierpnia 2008
Sadzenie roślin: malinotruskawka, żywotnik zachodni 'Little Dorrit' i żywotnik zachodni 'Mecki', żywotnik zachodni 'Wareana Lutescans'.
12 sierpnia 2008
Posadziłem wiciokrzew japoński 'Purpurea' przy wielkim pieńku po topoli koło stawu.
11 sierpnia 2008
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie: kora, torf i klon ussuryjski. Dostałem w prezencie z Bukwałdu jałowiec pośredni 'Mint Julep'.
10 sierpnia 2008
Sadzenie roślin: irga purpurowa 'Horizon', irga Dammera 'Mooncreeper', tawuła Frobeli, enkiant wygiętoszypułkowy, różanecznik dahurski, różaneczniki Augustina 'Aqumarin' i 'Saphirblau'. Porządkowanie terenu nad stawem, usuwanie starych pieńków.
9 sierpnia 2008
Przesadziłem buka pospolitego 'Atropunicea'. Sadzenie roślin: szczęślin późny i lilak protolaciniata 'Kabul'.
8 sierpnia 2008
Posadziłem na stałe miejsca borówkę wysoką 'Elliot' i dziurawiec 'Rheingold'. Poprzesadzałem do doniczek siewki hebanowca wirginijskiego.
7 sierpnia 2008
Paczka od bebe10001: 3 świerki likiangeńskie, 2 sosny żółte, 2 jodły kalifornijskie 'Glauca', 2 sosny himalajskie. Poprzesadzałem do doniczek siewki jaśminowca Schrenka, pęcherznicy kalinolistnej i judaszowca kanadyjskiego. Przesadziłem kilka iglaków do większych doniczek.
5 sierpnia 2008
Szkółka "Ismena" w Tomaszkowie: borówka wysoka 'Elliot', kora, torf. Sklep "Olkwiat" w Olsztynie: dziurawiec 'Rheingold', irga purpurowa 'Horizon', irga Dammera 'Mooncreeper'.
2 sierpnia 2008
Posadziłem na stałe miejsce suchodrzew lśniący 'Variegata'.
31 lipca 2008
Mera Flor w Bartoszycach: dwa worki kory i suchodrzew 'Variegata'. Nie wiem jednak jaki to gatunek. Wygląda na suchodrzew lśniący lub chiński.
30 lipca 2008
Paczka z roślinami: dąb burgundzki, dąb libański, magnolia drzewiasta, magnolia Wilsona, borówka kanadyjska 'Emil', żurawina wielkoowocowa 'Ben Lear' - 3 szt. Na stałe miejsce posadziłem borówkę i żurawiny.
29 lipca 2008
Sadzenie roślin: irga błyszcząca, irga wielokwiatowa, 7 irg poziomych, 2 irgi Zabela, kalina praska.
28 lipca 2008
Zakup w Mera Flor w Bartoszycach berberysa ottawskiego 'Silver Miles'. Został posadzony na stałe miejsce tego samego dnia.
27 lipca 2008
Sadzenie roślin: dwie świdośliwy jajowate, berberys Chopina 'Mazurek', ostrokrzew kolczasty, wierzba arbuscula, irga ostrolistna.
25 lipca 2008
Wizyta w centrum ogrodniczym Ol-Flora w Wójtowie: tawuła Frobeli, berberys Chopina 'Mazurek' i ostrokrzew kolczasty. Ostrokrzew miał na nalepce nazwę odmiany 'Silver Queen', ale wygląd rośliny nie zgadza się z nalepką.
24 lipca 2008
Pisanie listów w sprawach błędów w przysyłanych roślinach: dęby, trzmielina korkowa, hortensja bukietowa 'Kyushu', hortensja krzewiasta 'Anabelle', szakłak pospolity. Sadzenie roślin: trzmielina Fortune'a, kalina hordowina, lilak Meyera 'Palibin', brzoza żółta, korkowiec amurski i kielichowiec chiński.
23 lipca 2008
Sadzenie roślin: różowiec biały, aktinidia pstrolistna 'Adam' i 'Sientiabrskaja', budleja Davida 'White Profusion', kalina Davida i kalina wawrzynowata 'Eve Price'.
22 lipca 2008
Sadzenie roślin: dereń świdwa 'Winter Beauty', sosna Bishopa i winorośl amurska.
21 lipca 2008
Przejażdżka po centrach ogrodniczych. PUDIZ w Olsztynie - trzy worki kory i malinotruskawka, OBI w Olsztynie - dereń świdwa 'Winter Beauty', Ol-Flora w Wójtowie - ostrokrzew Meserwy 'Blue Princess', choina kanadyjska 'Jeddeloh' i wierzba arbuscula.
19 lipca 2008
Posadziłem w sadzie nieszpułkę zwyczajną, świdośliwę kanadyjską, aktinidie ostrolistne: 'Jumbo', 'Weiki', 'Geneva' i 'Kenn's Red'.
18 lipca 2008
Mera Flor w Bartoszycach: dziurawiec 'Tricolor'. Oznaczyłem pnącze rosnące nad stawem. Jest to psianka słodkogórz o częściowo zdrewniałych pędach. Posadziłem dziurawiec Mosera 'Tricolor' po południowej stronie domu i jarząba setschwanensis w sadzie.
17 lipca 2008
Sadzenie roślin: kalopanaks barwny, sosna bośniacka, sosna drobnokwiatowa, świerk Wilsona. Wszystko zostało posadzone w okolicy stawu.
16 lipca 2008
Sadzenie roślin: bluszcz pospolity 'Goldheart', bez czarny 'Guincho Purple', kasztanowiec czerwony, żywotnik zachodni 'Golden Globe', jałowiec skalny 'Blue Heaven', grusza piaskowa.
15 lipca 2008
Sklep ogrodniczy Olkwiat w Olsztynie na Zatorzu: bez czarny 'Guincho Purple'.
14 lipca 2008
Sklep ogrodniczy w Wadągu koło Olsztyna: winorośl pachnąca i bluszcz pospolity 'Goldheart'.
12 lipca 2008
Posadziłem na stałe miejsce żywotnikowiec japoński 'Variegata', wierzbę japońską 'Hakuro Nischiki' i wierzbę wełnistą. Nad stawem posadziłem jeszcze byliny: tarczownicę i funkie, dwie odmiany.
11 lipca 2008
Sklep Olkwiat w Olsztynie na Zatorzu - wygrzebałem z ciemnego kąta żywotnikowiec japoński 'Variegata'.
9 lipca 2008
Wizyta w "Praktikerze" w Olsztynie: żywotnik zachodni 'Golden Globe' i irga wielokwiatowa. PUDIZ: lilak protolaciniata 'Kabul', trzmielina Fortune'a, tarczownica i 4 worki kory. Paczka od Cedzyków: wierzba wełnista, kalopanaks barwny, pięknotka japońska i rozwidlona, klon japoński, diabelski, rozpierzchłokwiatowy, stachiurkolistny i ostroząbkowy. Zamowiłem u nich kolejne drzewka - dąb burgundzki i libański.
8 lipca 2008
Sadzenie roślin na stałe miejsca: hortensje bukietowe 'Kyushu', 'Tardiva', kielichowiec wonny, szydlica japońska i lilak ottawski 'Miss USA'.
7 lipca 2008
Mera Flor w Bartoszycach: worek kory, winorośl amurska, przywarka japońska 'Moonlight'. Posadziłem na stałe miejsca w pobliżu stawu dwie róże 'Excelsa', guzikowiec zachodni, mahonię pośrednią i bluszcz pospolity o małych łaciatych listkach, którego nazwy odmiany na razie nie znam. Przy dębie nad stawem posadziłem rdest Auberta, a przy innym dębie, na skraju parku, przywarkę japońską 'Moonlight'. Przy schodach do nowszej części dworu posadzona została tawuła nippońska 'White Carpet'.
6 lipca 2008
Przesadziłem borówkę wysoką 'Bluecrop', a na jej miejsce posadziłem odmianę 'Sierra'. Posadziłem od południowej strony nowszej części dworu żywotnik zachodni 'Mr. Bowling Ball', żywotnik wschodni 'Frank Boy' i świerk pospolity 'Will's Zwerg'.
5 lipca 2008
Porządkowanie krypty z iglakami. Przygotowanie do stratyfikacji nasion: oliwnik baldaszkowy, wąskolistny, klon mandżurski, lipa srebrzysta, szerokolistna, grab sercowaty, kruszyna pospolita, palecznik chiński. Posadziłem na stałe miejsca dąb szypułkowy 'Fastigiata', jodłę balsamiczną 'Nana', świerk serbski 'Karel', żywotnikowiec japoński 'Nana'.
4 lipca 2008
Zamówiłem u Cedzyków kolejne klony: japoński, ostroząbkowy i rozpierzchłokwiatowy. Przesadziłem z paletek i gruntu do doniczek siewki: klony wytworne, berberysy Thunberga, judaszowce kanadyjskie, mahonie pospolite, miliny amerykańskie, lilaki węgierskie.
3 lipca 2008
Przesadziłem jałowiec pospolity 'Hornibrooki'. Jest teraz przy pieńku po topoli przy stawie. Posadziłem śliwę dziecięcą, magnolię 'Heaven Scent', laurowiśnię wschodnią 'Otto Luyken', ostrokrzew kolczasty i ostrokrzew kolczasty 'Rubricaulis Aurea'.
2 lipca 2008
Wizyta w Mera Flor w Bartoszycach: borówka wysoka 'Sierra', hortensja bukietowa 'Tardiva', aktinidia ostrolistna 'Jumbo', ognik szkarłatny 'Orange Charmer', żywotnikowiec japoński 'Nana'. Posadzone zostały: winobluszcz 'Star Shower', winnik zmienny 'Elegans'.
1 lipca 2008
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie: dwa worki kory, worek torfu kwaśnego, worek torfu odkwaszonego, śliwa dziecięca, winobluszcz trójklapkowy, winobluszcz pięciolistkowy 'Star Showers', winnik zmienny 'Elegans', żywotnik zachodni 'Mr. Bawling Ball'.
28 czerwca 2008
Posadziłem derenia skrętolistnego w miejsce uschniętego derenia kousa chińskiego, derenia białego 'Aurea', jałowca nadbrzeżnego 'Schlager', żywotnika zachodniego 'Recurva Nana', brzozę Maksymowicza, brzozę brodawkowatą 'Purpurea', trzmielinę korkową, trzmielinę wielkoskrzydłą, trzmielinę oskrzydloną, trzmielinę oskrzydloną 'Compactus', trzmielinę Hamiltona, trzmielinę uświęconą, magnolię 'Ricki' i magnolię 'Betty'.
27 czerwca 2008
Dostałem paczkę z dwiema irgami Zabela i dwoma klonami 'Crimson King'. Rośliny były starannie pakowane, ale to co do mnie dotarło było w opłakanym stanie. Powsadzałem dęby szkarłatne z Białegostoku do doniczek. W końcu spadł deszcz. Głębiej ziemia nadal sucha.
26 czerwca 2008
PUDIZ: 2 worki kory i trzmielina oskrzydlona 'Compactus'. Wizyta w szkółce w Sętalu. Oferta roślin ozdobnych coraz skromniejsza i bardzo dużo źle oznaczonych. Myślisz, że kupujesz metasekwoję chińską 'Goldrush', a sadzisz w ogrodzie jakąś jodłę, prawdopodobnie kaukaską. Zamówiłem przez Allegro kolejne sadzonki: klon diabelski, klon stachiurkolistny, kalopanaks barwny, pięknotka japońska i pięknotka rozwidlona.
25 czerwca 2008
Wizyta w Kopnej Górze koło Białegostoku. W Leśnej Szkółce kupiłem kokornak wielkolistny, irgę ostrolistną, irgę błyszczącą, sumaka octowca, żywotniki: 'Lutescens', 'Little Dorrit', 'Recurva Nana', Mecki", dereń skrętolistny, klon ukurundzki, kasztanowiec krwisty. Przechadzka po arboretum w Kopnej Górze. Otrzymałem paczkę ze szkółki "Sekwoja", a w niej idesja wielkoowockowa, brzoza wiśniowa, hortensja krzewiasta 'Hills of Snow', jałowiec pospolity 'Repanda', szydlica japońska, sosna wejmutka.
24 czerwca 2008
W Puszczy Kurpiowskiej koło Myszyńca wykopałem dwie kruszyny pospolite, żarnowiec, wrzos i borówkę brusznicę. W Białymstoku na Wygodzie wykopałem jednoroczne samosiewy dębu czerwonego i dębu szkarłatnego.
22 czerwca 2008
Sadzenie roślin: dwie pięknotki Bodiniera, modrzew japoński, buk pospolity 'Purpurea Tricolor', kalina koralowa 'Park Harvest', magnolie 'Susan', 'Judy', 'Jane'. Ciągle susza. Ogromne ilości wody poszły mi na podlewanie.
21 czerwca 2008
Przesadzanie nowo zakupionych roślin do większych doniczek, porządkowanie sadzonek. Sadzenie roślin: jodła Frasera, bez czarny 'Aurea', żylistek mieszańcowy 'Pink Pom-Pom', bluszcz pospolity 'Prof. Seneta', tawuła szara 'Grefsheim', tawuła japońska 'Prohoniciana', tawuła japońska 'Anthony Waterer', porzeczka krwista, porzeczka krwista 'King Edward VI'.
20 czerwca 2008
Wizyta na rynku przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Skutek - buk pospolity 'Purpurea Tricolor'.
18 czerwca 2008
OBI: odmiana bluszczu pospolitego i duży krzak lawendy, OL-Flora: mahonia pospolita, trzmielina korkowa. Wizyta w Ekologicznym Gospodarstwie Rolno-Leśnym w Łęgajnach. Mile spędzone trzy godziny i prezent w postaci 10-letniej jodły Frasera. Będzie piękne drzewo w Dębianach. Dostałem paczkę z zamówionymi roślinami przez aukcje Allegro od sprzedawcy marcin_arr. No i niespodzianka - zamiast idesji wieloowockowej jest lespedeza dwubarwna, a zamiast hortensji 'Hills of Snow' trzeci 'Red Baron'.
17 czerwca 2008
Pojechałem po paczkę z roślinami od "Cedzyków" do siedziby firmy kurierskiej GLS w Olsztynie. Nie dowieźli jej do Dębian. Tłumaczyli to złym adresem i telefonem. Jedno i drugie było prawidłowe. Kurier był chyba zupełnym gamoniem. Prawdopodobnie pojechał do innych Dębian. Rośliny nie najlepiej zniosły podróż firmą GLS. Wizyta w PUDIZie. Wyjechałem stamtąd z bluszczem pospolitym 'Prof. Seneta', bzem czarnym 'Aurea' i tawułą nippońską 'White Carpet' oraz korą, torfem kwaśnym i torfem odkwaszonym. Dostałem paczkę z roślinami od sprzedawcy Allegro ogrodnik34.
16 czerwca 2008
Posadziłem 2 cypryśniki błotne nad stawem.
15 czerwca 2008
W końcu spadło trochę deszczu. Posadziłem hebe, barbulę klandońską, dziurawiec 'Hidcote',  żywotnik olbrzymi 'Kórnik', jałowiec skalny 'Wichita Blue', szakłak pospolity, bez czarny 'Aureovariegata', kruszynę pospolitą 'Asplenifolia', enkiant dzwonkowaty. Przesadziłem młodą trzmielinę 'Emerald & Gold' i trzmielinę japońską 'Green Rocket'. Róże wielkokwiatowe wyrosły potężne, wyższe ode mnie. Powsadzałem w doniczki siewki: dęby szkarłatne, orzechy czarne i wiązowce zachodnie. Większość klonów palmowych jest martwa. Gatunek trzyma się dobrze i jakieś pąki pojawiły się na odmianie 'Inaba Shidare'. Napisy na plakietkach wyblakły i tylko po wgłębieniach po pisaku można odszyfrować nazwę odmiany. Nawet ten drobiazg świadczy o jakości. Certyfikatu ISO 9001 raczej nie dostaną.
11 czerwca 2008
Szkółka przy ul. Sielskiej w Olsztynie: żywotnik olbrzymi 'Kórnik' i ostrokrzew kolczasty 'Rubricaulis Aurea'.
10 czerwca 2008
Sklep Olkwiat na Zatorzu w Olsztynie: akebia pięciolistkowa i hebe, już kwitnące, ale nie wiem jaki gatunek.
9 czerwca 2008
Wizyta w PUDIZie: 4 worki drobnej kory, enkiant dzwonkowaty i barbula klandońska.
8 czerwca 2008
Susza i upał. Znów poszła ogromna ilość wody na podlewanie. Nawet dobrze ukorzenione, stare rośliny więdną. Uporządkowałem krypty z sadzonkami. Posadziłem na stałe miejsce przy stawie aralię chińską, japońską i sosnę hakowatą, a przy starej lipie tawulca zatokowego 'Crispa'. Z dziewięciu klonów palmowych z niedawnej przesyłki tylko dwa wykazują oznaki wegetacji.
7 czerwca 2008
Nadal susza. Podlewanie zajęło kilka godzin. Przy pniu topoli koło stawu zostały posadzone kolejne rośliny: kolkwicja chińska, suchodrzew lśniący 'Lemon Beauty', forsycja 'Golden Times', forsycja zielona 'Bronxensis', pięciornik 'Super Red'. Przy granicy z parkiem posadzone zostały: klon palmowy 'Dissectum', jaśminowce 'Virginal', 'Erectus' i 'Monteau d'Hermine', oraz cyprysik nutkajski 'Tatra'.
2 czerwca 2008
Wizyta w PUDIZie w Olsztynie. Zakupy: kora, kwaśny torf, świerk pospolity 'Will's Zwerg'.
1 czerwca 2008
Posadziłem resztę azalii japońskich: 'Kermerina', 'Kermesina Rose', 'Kermesina Alba', 'Rubinstern' na azaliowej rabacie, kalinę japońską 'St. Keverne' koło pomnikowej lipy, sosnę Banksa i derenia rozłogowego 'Kelsei' koło stawu. Wykorzystałem drugą starą drabinę po sąsiedzie na podpórkę pod cytryńca chińskiego. Pomalowałem ją drewnochronem i przybiłem gwoździami do boku huśtawki. Dalszy ciąg suszy. Na podlewanie zużyłem mnóstwo wody.
31 maja 2008
Długotrwała susza. Na podlewanie poszło mnóstwo wody. Zrobiłem remanent w klonach i poprzenosiłem doniczki pod leszczynę. Posadziłem na stałe miejsce żylistka zaróżowionego 'Kalmiiflora' i cytryńca chińskiego przy huśtawce. Pomalowałem drewnochronem starą drabinę po sąsiedzie i zrobiłem z niej podpórkę pod wiciokrzew Browna. 
30 maja 2008
Zakup brzozy brodawkowatej 'Purpurea' w PUDIZie, a w Olkwiat kaliny japońskiej 'St. Keverne' i derenia rozłogowego 'Kelsei'.
27 maja 2008
Kolejne zakupy roślin: Zieleń Bugusawscy w Olsztynie: azalia japońska 'Kermesina Alba';  OBI w Olsztynie: suchodrzew liący 'Lemon Beauty', forsycja karłowa 'Bronxensis', cyprysik żywotnikowy; Ol-Flora w Wójtowie: pięciornik krzewiasty 'Super Red', żylistek zaróżowiony 'Kalmiiflora'. Szkółka koło Barczewa: cyprysik nutkajski 'Tatra'.
26 maja 2008
Obraziłem się i postanowiłem zakończyć sprawę z klonami palmowymi. Napisałem, że rezygnuję z jakichkolwiek roszczeń wobec firmy i wystawiłem pozytywne komentarze na Allegro. Wkurzyłem się, jak mi napisali, że mam wysłać list z tytułem "Reklamacja" i jeszcze raz wszystko napisać, a oni w ciągu tygodnia rozpatrują reklamację. Nie mam już ani sił ani chęci na dochodzenie swoich praw. Za dużo potknięć z ich strony i uprzejmego olewania klienta. Szczegóły będą przy opisie poszczególnych drzewek. Chwały im to nie przyniesie.
25 maja 2008
Uzupełniłem kawałek płotka chroniącego azalie japońskie. Posadziłem świerk sitkajski na dereniowej łączce, świerk pospolity 'Frohburg' naprzeciw okna od łazienki, a koło pomnikowej lipy kalinę koralową 'Aureum'. Część stratyfikowanych nasion przeniosłem do inspektu. Zamówiłem przez Allegro trzmieliny: korkową, uświęconą i wielkoskrzydłą.
24 maja 2008
W końcu trochę słabego deszczu po kilku tygodniach suszy. Wieczorem ziemia zwilżona na głębokość około 3 cm. Naprzeciw okna od łazienki posadziłem kilka iglaków: świerk pospolity 'Virgata', jałowce pospolite 'Arnold' i 'Depressa Aurea', jałowiec sztywny, sosna orzechowa, kaningamia chińska, świerk chiński, cyprysik Lawsona 'Wisselii'.
23 maja 2008
Wiem już gdzie są skradzine rośliny. Wizyta w Meraflor w Bartoszycach - kora, kwaśny torf, trzmielina Fortune'a 'Canadale Gold'. Rozszyfrowałem część azalii japońskich od gReEN_eDeN. Posadziłem azalie japońskie: 'Sasava', 'Rubinstern', 'Kermesina', 'Diamant Rose' i 'Alpinum'. Przesadziłem też wcześniej kupioną azalię, którą uważałem za odmianę 'Kermesina'. Kwiaty są takie jak w 'Kermesina Rose', ale nie wszystkie. Na jednej gałązce są kwiaty z odmiany 'Kermesina' i 'Kermesina Rose'. Dziwne. Nastąpiła rewersja.Wygląda na to, że pierwotną odmianą była 'Kermesina Rose, a pochodną 'Kermesina'. Posadziłem na stałe miejsce klon palmowy 'Orange Dream' obok klona palmowego 'Atropurpureum', w miejsce jałowca pospolitego 'Hornibrookii', który powędrował bliżej budynku. Posadziłem borówkę wysoką 'Northblue'. Rozszyfrowałem wawrzynka, którego mam od jesieni. Nie jest to wawrzynek wilczełyko, ale wawrzynek główkowy.
21 maja 2008
Dostałem przesyłkę z  klonami palmowymi. Kiepsko wyglądają - przesuszone lub przemrożone. Jest 9 sztuk zamiast 10. Brak odmian 'Blooddood' i 'Garnet'. Jest niezamawiany klon z karteczką 'Dissectum', liście w kolorze bordowym. Karteczka nie pasuje do drzewka, ponieważ 'Dissectum' ma zielone liście. Po trzech godzinach od otrzymania przesyłki posadziłem klony do doniczek z mieszanką ziemi ogrodowej, obornika, kwaśnego i odkwaszonego torfu.
20 maja 2008
Wizyta w Wadągu - wróciłem z kolejnymi roślinami: borówka wysoka 'Northblue', azalia kiusiańska 'Alpinum' i rododendron 'Anna Baldsiefen'.
19 maja 2008
Wykopałem w Kortowie na terenie po jednostce wojskowej trzy samosiewy dębu bezszypułkowego. Kolejne okazy z PUDIZu do kolekcji: bez czarny 'Aureovariegata', kruszyna pospolita 'Angustifilia', różowiec biały i kalina koralowa 'Aureum'.
18 maja 2008
Posadziłem dwie wierzby nad stawem i żylistki w pobliżu dereni: wysmukły, wysmukły 'Variegata', zaróżowiony i drobnokwiatowy.
17 maja 2008
Wysiałem do inspektu stratyfikowane nasiona: klon wytworny, ewodia hupejska, nandina domowa, klon trójkwiatowy, grab sercowaty, błotnia leśna, klon francuski, laurowiśnia wschodnia, klon Shirasawy, wiązowiec zachodni, wiśnia kosmata, głogownik serrulata, śliwa chińska oraz niestratyfikowane: brzoza chińska i paulownia puszysta. Posadziłem irgi, wawrzynki i rokitniki na zboczu, porzeczkoagrest 'Josta' w ogródku.
16 maja 2008
Zauważyłem kradzież kolejnych roślin - różanecznika gęstego 'Luisella' i azalii japońskiej - stojących w doniczkach koło starej lipy. Uzupełniłem malutki płotek przy azaliach japońskich i posadziłem świeżo przywiezione: 'Petticoat', 'Tornella', 'Kirstin', 'Rosebud' i 'Hiroko' ('Geisha Purple').
15 maja 2008
Zauważyłem po przyjeździe kradzież wierzby płaczącej 'Erythroflexuosa' i derenia rozłogowego 'Kelsei', rosnących nad stawem. Zginęły między 12 a 15 maja. Zaczęły wschodzić stratyfikowane nasiona klona wytwornego. Spore straty w młodych sadzonkach po przymrozkach na "zimnych ogrodników".